Zmiany właścicielskie w Koronie Kielce. Co oznaczają w praktyce?

30-10-2018 16:39,
Mateusz Kaleta, Marcin Długosz

30 października 2018 roku zakończyła się rola Dietera Burdenskiego jako większościowego właściciela Korony Kielce. Od tego dnia klub trafia w ręce spółki "Korona Investment GmbH", na czele której stoi Andreas Hundsdörfer - współpracownik Burdenskiego i osoba, która już wcześniej zasiadała w Radzie Nadzorczej klubu. Co zatem tak naprawdę oznacza zmiana właściciela? Niewiele – przynajmniej na tę chwilę.

- Wbrew pozorom aż tak wiele się nie zmieniło - mówi specjalnie dla naszego portalu Artur Sobolewski, wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Korona S.A.: - Pan Andreas Hundsdörfer był do tej pory współwłaścicielem spółki inwestycyjnej, która nazywała się Burdenski Invest, i miał w niej 50% udziałów. Teraz odkupił od pana Burdenskiego kolejne 50% i w efekcie tego spółka jest kontrolowana przez osoby z jego rodziny - przedstawia.

REKLAMA

- Właścicielem Korony nadal jest ta sama spółka inwestycyjna, ale w jej strukturze nie ma już pana Burdenskiego. Całe 100% akcji należy do rodziny Hundsdörfer. Konsekwencją tego są także zmiany w Radzie Nadzorczej. Wczoraj wygasł mandat pana Burdenskiego do Rady, a teraz zostały do niej powołane dwie nowe osoby. Panowie są niemieckimi przedsiębiorcami - wyjaśnia przedstawiciel miasta w Radzie Nadzorczej Korony.

Akcjonariuszami podmiotu, który stał się nowym większościowym właścicielem Korony, oprócz Andreasa Hundsdörfera są także jego synowie: Dirk oraz Mark. Obaj także wejdą w skład nowej Rady Nadzorczej klubu. Nowym przewodniczącym Rady zostanie Dirk Hundsdörfer, który zastąpi na tym miejscu odchodzącego z klubu Burdenskiego. 

Po lewej, z kartką - Andreas Hundsdörfer, nowy właściciel Korony Kielce

Czemu tak naprawdę 67-latek zdecydował się po ponad półtoraroczu porzucić pomysł, na jaki zdecydował się w kwietniu 2017? Jak podaje Gazeta Wyborcza Kielce, miało to związek z finansami Niemca. Były bramkarz nie ma po prostu dość pieniędzy na finansowanie klubu.

Burdenski zostawia Koronę w rękach swojego współpracownika, który już wcześniej zasiadał w Radzie Nadzorczej i – jak wynika z naszych informacji - miał decydujący głos w wielu kwestiach oraz znaczący wpływ na politykę klubu. Teraz Andreas Hundsdörfer, wraz ze swoimi synami, przejmuje dowodzenie w Koronie i nie jest to raczej zmiana, która powinna znacząco dotknąć klub zewnątrz.

Zmiany natomiast szykują się w środku struktury. Sprzedaż akcji klubu odbyła się wewnątrz jednego podmiotu gospodarczego. - Jeśli coś się zmieni, to jestem przekonany, że będą to zmiany na lepsze. Wczoraj mieliśmy długie spotkanie i muszę powiedzieć, że panowie mają bardzo zdroworozsądkowe podejście zarówno do biznesu, jak i do piłki nożnej. Myślę, że to będzie widać. Działania w klubie będą jeszcze bardziej racjonalne - przekonuje Artur Sobolewski.

Cała trójka Niemców przez lata była związana z nieruchomościami. Hundsdörfer, który w poniedziałek odkupił udziały w Koronie od Dietera Burdenskiego, w przeszłości był jednym z najbardziej znanych wykonawców budynków w Bremie. Następnie do rodzinnego interesu wprowadzał także synów, którzy - za wsparciem ojca - współpracowali z wieloma różnymi firmami w kraju naszych zachodnich sąsiadów. Teraz rozpoczynają nową misję w swoim życiu. 

W mediach można ponadto natknąć się na informacje, że Andreas Hundsdörfer - podobnie jak Dieter Burdenski - to osoba blisko związana z Werderem Brema. Hundsdörfer senior od lat przyjaźnił się z Franzem Böhmertem - byłym piłkarzem i byłym przewodniczącym Rady Nadzorczej klubu z Bremy.

Wszystkie powyższe zmiany w Koronie Kielce wchodzą w życie od 30 października tego roku.

fot: Maciej Urban

Wasze komentarze

jagerek2018-10-30 17:09:23
Poważni inwestorowie z Niemiec, a Wisła co. Dalej Misiek PDW ;)
KORONiArz812018-10-30 17:19:29
W klubie nie ma juz syna burdenskiego to po co ojcu dalej byc wlascicielem
bongoro2018-10-30 18:10:08
moze ta zmiana doprowadzi ze trenerżyna i prezesina odejda w sina dal i zacznie cos sie dziac z Petrakami Jancicami i innymi pacholkami trenerzyny. Moze wreszcie na podbudowie polakow bedzie tworzony klub
trzaskowski20groszy2018-10-30 19:08:46
po co wam polski właściciel klubu jak jest już drugi niemiecki? po co wam polski prezydent miasta jak będzie partyjny platformiany mój kumpel wenta?
CK2018-10-30 19:36:39
Tyle sie pisze od dłuzszego juz czasu o scisłych zwiazkach obecnych niemieckich włascicieli klubu Korona Kielce z klubem Werder Bremen i nic z tego nie wynika. Ja osobiscie uwazam ze to wszystko to taka finansowa wydmuszka taki kolos gospodarczo -finansowy na glinianych nogach .Ci niemieccy własciciele gdyby na powazne traktowali klub Korona Kielce i posiadali odpowiedno duzy kapitał to juz od kilkunastu miesiecy wszyscy widzielielibysmy tego efekty . Byłoby w tym klubie juz kilku wartosciowych inteligentnych przyzwoicie wyszkolonych technicznie zawodników takich rezyserów gry na których budowano by szkelet druzyny Byłaby juz widoczna inna jakość gry i inne mentalne podejscie piłkarzy do swojej pracy ,pracodawcy i kibiców
A pan...2018-10-30 19:41:59
Troszke z innej beczki.. Według moralności Pana Wenty pan Burdeński powinien się zrzec obywatelstwa Niemieckiego i przyjąć Polskie przychodząc do Korony a jak teraz odchodzi to wrócić do obywatelstwa Niemieckiego - rozumiesz niuans ?? Każdy ma swoją moralność - dla mnie Polaka, którego dziadkowie ginęli w wojnie przeciwko Niemcom stanie na baczność przed hymnem hitlerowskich Niemiec byłoby niedopuszczalne (celowo piszę hitlerowskich Niemiec gdyż muzyka hymnu Niemieckiego nie uległa zmianie - wykasowali tylko totalitarne zwrotki typu Niemcy Niemcy Ponad Wszystko.
Ciekawostka..2018-10-30 19:45:15
Według moralności Pana Wenty pan Burdeński powinien się zrzec obywatelstwa Niemieckiego i przyjąć Polskie przychodząc do Korony a jak teraz odchodzi to wrócić do obywatelstwa Niemieckiego - rozumiesz niuans ?? Każdy ma swoją moralność - dla mnie Polaka, którego dziadkowie ginęli w wojnie przeciwko Niemcom stanie na baczność przed hymnem hitlerowskich Niemiec byłoby niedopuszczalne (celowo piszę hitlerowskich Niemiec gdyż muzyka hymnu Niemieckiego nie uległa zmianie - wykasowali tylko totalitarne zwrotki typu Niemcy Niemcy Ponad Wszystko.
lolek2018-10-30 19:57:06
Polski prezydent miasta po 16 latach u władzy, dziś przy cmentarzu na Zagnańskiej siłami Zieleni przywiózł żwir i wyrównał doły na parkingu. No cud,po prostu cud !
Zgoda z @ciekawostka2018-10-30 20:10:11
\'Według moralności Pana Wenty pan Burdeński powinien się zrzec obywatelstwa Niemieckiego i przyjąć Polskie przychodząc do Korony a jak teraz odchodzi to wrócić do obywatelstwa Niemieckiego - rozumiesz niuans ?? Każdy ma swoją moralność - dla mnie Polaka, którego dziadkowie ginęli w wojnie przeciwko Niemcom stanie na baczność przed hymnem hitlerowskich Niemiec byłoby niedopuszczalne (celowo piszę hitlerowskich Niemiec gdyż muzyka hymnu Niemieckiego nie uległa zmianie - wykasowali tylko totalitarne zwrotki typu Niemcy Niemcy Ponad Wszystko.
@@Zgoda z @ciekawostka2018-10-30 20:59:15
zgłoś się czubku z tymi tematami na ul. Ściegiennego 2000 (za mostem z Nidą, pierwsza ulica w lewo.)
Scyzoryk2018-10-30 21:10:34
Właśnie przeczytałem artykuł “W Polityce”, że Wenta to były ZOMOwiec, dodając do tego jego dumę z bycia niemcem i niemieckiego właściciela Korony to nasze Kielce wybierają sobie coraz dziwniejsze towarzystwo.
Ale dziwne nazwisko2018-10-30 21:13:04
Ktos przetlumaczy ??
Przestać o polityce2018-10-30 22:25:57
Poplecznicy wąsatego betoniarza wypad z tego forum. Wyzywacie Wentę a guzik o nim wiecie, tylko obawiacie się o stołki jak się rozbije układ Wojtka betoniarza...
AJDE BRATE2018-10-30 23:38:56
Wg waszej pokrętnej moralności można wypominać Bogdanowi Wencie związki z Niemcami i jednocześnie gloryfikować Wojciecha Lubawskiego, który oddał polski klub, naszą Koronę Kielce - polskie dobro narodowe - w ręce Niemców. Podwójne standardy na porządku dziennym.
Do @lolek2018-10-31 06:53:39
Zarządca cmentarza na piaskach, tudzież przy ul. Zagnańskiej jest Kielecka Katedra, a nie WL i miasto Kielce. Zanim coś napiszesz to się wyedukuj bo na razie bluskasz wiedzą jak Pan Wenta
Do@do@ lolek2018-10-31 10:01:49
A propos edukacji-bluzgasz a nie bluskasz.
REAL2018-10-31 10:24:33
WSZYTSKI MADRALOM PRZYPOMINAM ZE ZA ROK BEDZIE DO KUPIENIA KORONA,WIEC WRESZCIE JAK KUPICIE PAKIET WIEKSZOSCIOWY A NAJLEPIE CALY ZROBICIE POLSKI -KIELECKI SUPER KLUB ,JZU SIE NIE OGE DOCZEKAC Z PODZIKOWANIAMI ...KOMU MAM DZIEKOWAC SUPER KLUBU ,SUPER PUCHARU MISTRZOSTA POLSKI ,A MOZE NAWEY EUROPY I SWIATA
Do kibiców i do p.Wenty!2018-10-31 10:45:42
Panie Wenta skąd to wszystko? Tobie tak bardzo zależy na Kielcach,że chciałbyś zostać prezydentem? Glosowales za sankcjami na Polskę. Na własną ojczyznę. Jestes płatnym trolem,słupem,twarzą i nazwiskiem? Czy jesteś intelektem z doświadczeniem,wiedzą i patriotom w dodatku masz niemieckie papiery,płacisz podatki w Brukseli ,a twój syn ma na imię Thomas. Tu są Kielce,małe miasto twardych i szanujących swoje miasto mieszkańców.Nie pozwolimy aby rządził tu jakiś intruz.Tak wiemy,zrobiłeś dużo dobrego dla piłki ręcznej i jako trenera cie szanowałem ale jako trenera. Pozniej ktoś podsunął ci głupi pomysł z polityka w bandzie zdrajców i złodziei. Wez się pan już nie kompromituj.. zainwestowano w pana kupę kasy ,inaczej nie osiągnąłby pan więcej od Liroya..i Liroy o pana otoczeniu powiedział prawde.. Głosowałem na Liroja a teraz na WL! Pozdrawiam
Do Kibiców2018-10-31 12:46:44
Drodzy Kibice Kielczanie! Po przystankach obiecałam sobie: nigdy więcej głosu na Lubawskiego! ale:Jak mam do wyboru Lubawskiego oraz pana, który zrzekł się kiedyś polskiego obywatelstwa, wolał wojsko w Zomo odrabiać, wrócił do polskiego obywat. bo fajnej posadki w europarlamencie się zachciało, w tymże parlamencie głosuje jak cała jego macierzysta PO przeciwko Polsce, jak mam mieć w przyszłości tęczowe marsze zboków, uchodźców, bo ten pan jest wiernym PO, unii....to ja już wolę te przystanki!!!! Pomyślcie kochani tak spokojnie...ja tam wolę spokój w mieście...a Wenta tego nie zapewni...nawet na konkretną debatę się nie zgodził?? Dlaczego? No dlatego, że mogłyby paść pytania min nt tęczowych i uchodźców!!!
Kibic2018-10-31 14:19:25
Prośba do moderatora o kasowanie wpisów politycznych wszelkiej maści kundelków jednego lub drugiego kandydata
do CK2018-10-31 15:21:10
to jest forum sportowej strony. dlaczego nie wywalacie politycznych trolli?(ich komentarzy)? Come on.
lucas_ck2018-10-31 15:28:38
ale wysyp trooli wasatego na forum haha
Przemek2018-10-31 17:15:24
A nie mówiłem, że Burdenski nie ma kasy? Ale przynajmniej się po polsku nazywał ;) Żeby nie było tak, że te Hundsdorfery też są spłukane. Dobrze, że miasto zachowało trochę procent własności.
A więc germanizacja miasta trwa w najlepsze. Pięć Lidli, Dojcze Bank na Sienkiewicza, Korona w rękach niemców i teraz jeszcze Wenta. Nie ukrywam, że byłem w szoku po wynikach pierwszej tury. Lubawski jest jaki jest ale gimme a break. Zastanawiać się można nad kondycją intelektualną kielczan. No bo łodzian czy pseudo-warszawiaków o intelekt nie podejrzewałem raczej. Pisze pseudo gdyż prawdziwych warszawiaków jest może ze 100 tysięcy. No ale niech męczą 5 lat z mafią reprywatyzacyjną, ale Kielce i Wenta? Come on! Gość nie pochodzi z Kielc i prawie nic o nich nie wie, zrzekł się polskiego obywatelstwa (dla każdego Polaka już to powinno wystarczyć aby na niego nie głosować), był milicjantem, głosował za ACTA2, unika jak ognia debaty z WueLem, i tak można wymieniać. Ja rozumiem, że każda władza ma co najmniej tyle samo zwolenników co hejterów i wiele ludzi chciało zrobić na złość PiSowi. Ale czemu nie zrobili tego bardziej dywersyfikując głosy? To już mogli głosować na Adamczyka czy Chłodnickiego. Słabi kandydaci , ale przynajmniej kielczanie. Tak samo Gierada. Bardzo inteligentny gość i w zasadzie dyskwalifikuje go tylko bycie w PO. Też kielczanin.
A jedynymi godnymi prezydentury są WL i Liroy. Liczę, że niepisowska prawica (Kukiz, Wolność, Ruch Narodowy itp) zmobilizuje się, bo reszta histerycznej opozycji pewnie poprze Wentę. A to by była katastrofa, gdyby ten gość przejął stolicę województwa.
Przypomnę tylko kibicom Korony, kto utrzymywał ją na powierzchni, gdy 9 lat szukała sponsora. Pomimo tego, że w Radzie Miasta było mnóstwo przeciwników pomagania klubowi.
miki2018-10-31 17:42:17
Nie czepiajcie się Burdenskiego , trzeba być wdzięcznym że wykupił wtedy te akcje bo kazdy wie jakie były nagonki przez radę miasta na Koronę i Lubawskiego . Mniemam przypuszczać że gdyby nie Ci dwaj dżentelmeni , dzisiaj gralibyśmy z Moravią .
Pszemek2018-10-31 17:45:49
Kom on! Gimi e brejk!
hehehe2018-10-31 17:47:37
najbardziej to na Liroja było warto głosować, jak 2 lata temu i rok temu bił w Lubawskiego jak w bęben, bo się to opłacało, a teraz nagle został jego fanem i wielbicielem hahaha, kolejny zakłamany :)
AJDE BRATE2018-10-31 18:00:03
@Przemek: Partia Wolność na czele z jej liderem Dawidem Lewickim odcięła się od wsparcia dla WL i trafnie określiła jego rządy i farsę, którą obecnie urzędujący Prezydent Kielc uprawia na końcu kampanii. Widać - niestety - że Kielce nigdy nie są i nigdy w dziejach nie były miastem wielokulturowym i tolerancyjnym, skoro etnicznemu Polakowi (i zarazem w pewnym stopniu Niemcowi - Kociewiacy to swoista mieszanina obu nacji) wypomina się związki z Niemcami, traktuje to jako przywarę, wykazując pogardę wobec wybitnego człowieka - Bogdana Wenty.

Wielu mieszkańców Kielc wciąż reprezentuje mentalność, którą podsumował niemal 100 lat temu Witkacy w utworze "Dla przyjaciół gówniarzy".

Żyjemy w innej przestrzeni społeczno-gospodarczo-kulturowej, w której nie ma już miejsca na zerojedynkowe analizy rodem z połowy XX wieku.

Niniejszy wpis jest wyrazem moich poglądów na sprawę i nie mam prywatnie nic wspólnego z żadnym komitetem wyborczym. Zaznaczam, że jestem przeciwny przyjmowaniu uchodźców, aborcji i stygmatyzacji mniejszości narodowych i seksualnych.
Przemek2018-10-31 18:03:17
Również warto zwrócić uwagę, że sztab Wenty prowadzi dość brudną kampanię i cały czas kolportują na mieście materiały szkalujące Lubawskiego i jeszcze zaprzeczają, że to ich sztab robi.
Fajnie, że mecz z Piastem Gliwice wypada w Dzień Niepodległości. Może będzie jakaś super otoczka tego meczu.
Przemek2018-10-31 18:38:57
@AJDE BRATE: Szacunek dla Ciebie za polemikę na poziomie, albowiem to rzadkość.
Wojtek bez portek2018-10-31 20:09:13
Ludzie marżą o emeryturze, a taki prezydencik nie, tylko dalej do 70tki, a może i kolejna kadencja i 75. I jaki on gospodarz. Zuch. Nic tylko zostawać w Kielcach, nikt nie wyjeżdża za chlebem. Jak ojciec chrzestny całowany w pierścień rozmawia z deweloperami - dzieli i rządzi, oczywiście bez odwdzięczeniówek. A wszystko zaczęło się od Relaksu nad zalewem.
drąg2018-10-31 20:34:11
Następny tolerancyjny nowocześnie. Wybierasz sobie co i kogo tolerujesz, jak każdy człowiek, niezależnie od poglądów. Miarą nowoczesności czy zaściankowości nie jest tolerancja. Lewacki populizm prosto z Brukseli wygłasza te brednie, by zbić kapitał na ludziach którzy obawiają się śmieszności. Wenta jest wybitny bo głosuje za sankcjami dla swojego Kraju a nowocześni są ci co ich to nie razi i na niego głosują.
CKT2018-10-31 21:48:05
NO TOM ZNAMY PRAWDZIWY POWÓD PORAŻKI Z CRACOVIĄ......!!!
CKT2018-10-31 21:49:43
A po drugie, skąd nagle tylu "sympatyków" wąsacza, ile razy jeździliście tutaj po nim jak po łysej kobyle.???
qolo2018-10-31 22:20:55
Meresiński 2.0, tylko ładniej opakowany
Górnik przodowy z ZOMO2018-11-01 01:39:44
Zrzekł się obywatelstwa PRL,
Niektórzy nawet twierdzą że nie było wolnej Polski tylko PRL,
a wszystko zaczęło się w89.
Z tym zomo to tak jak Drogosz był w MO, a Deyna w Ludowym Wojsku Polskim, a Lubański był górnikiem na Halembie.
Na studiach miałem kolegę który grał w LZS i kupił Go (zakontraktował) Górnik Knurów wtedy poważna drużyna 2 ligi. Po miesiącu przychodzi dzień wypłaty a On pyta kolegów gdzie ma iść po pieniądze, a oni że do kasy kopalni, ale jest problem bo oni byli " zatrudnieni" w różnych kopalniach i kolega nie wiedział w której "pracuje". W końcu trafił do właściwej, stoi z górnikami w kolejce, dochodzi do okienka a tu kasjerka pyta czy on dołowy czy na wierchu i jaki wydział bo musi szukać w odpowiedniej liście a on że niewie. Brać górnicza już go miała na trepach z kolejki wykopsać bo niby górnik a niewie gdzie pracuje, przebieraniec jakiś, podszywa się pod górnika a jeszcze wypłatę miał zaszeregowaną jako przodowy.
Tyle w sprawie zomo.
Krzysiek2018-11-01 07:03:16
Czytając część postów stwierdzam że ich autorzy to debile.Klub buduje się latami a na szybkie efekty to można liczyć gdyby kasę zainwestował ruski milioner albo szejk.Nie jest źle na dzień dzisiejszy choć mogło by być lepiej.ps.PiSowskie trole niech nie zaśmiecają sportowych tematów bo to ich człowiek ściągał gości z Senegalu Rzymu i tego co później był w Wiśle.
Ckkd2018-11-01 13:30:12
Do Krzyśka lecz się lemingu na nogi bo głowa nie do uratowania
Przemek2018-11-01 16:25:20
gimme a break!

Ostatnie wiadomości

21 lipca ruszyła sprzedaż karnetów na nowy sezon w wykonaniu Łomży Industria Kielce. "Szczerze, chcecie być częścią tej historii?" - to hasło promocyjne zakupu wejściówek na mecze mistrza Polski.
Przykre wiadomości napłynęły z Świętokrzyskiej Federacji Sportu. Zmarł Zbigniew Wojciechowski, Prezes Świętokrzyskiego Związku Badmintona.
Jest o czym rozmawiać po ostatnim tygodniu w wykonaniu Korony Kielce. Zapraszamy na audycję Radia eM Kielce, Cały Ten Sport, w poniedziałek o godz. 20.
Korona Kielce zaprezentowała w Gdańsku przede wszystkim kolektyw, wygrywając z Lechią dzięki sile drużyny. Jednak uznanie kibiców wzbudził występ głównie dwóch zawodników Leszka Ojrzyńskiego, którzy stoczyli wyrównaną walkę w naszej sondzie o miano zawodnika meczu.
Suzuki Korona Handball Kielce w poniedziałek 8 sierpnia rozpoczyna przygotowania do nowego sezonu. W nadchodzących rozgrywkach 1. ligi trener Paweł Tetelewski będzie dysponował odmłodzoną kadrą zawodniczek.
Zwycięstwo Korony Kielce w Gdańsku z miejscową Lechią, i styl w jakim żółto-czerwoni zaprezentowali się na Pomorzu, wywołało duży optymizm wśród kibiców. Ci, za pośrednictwem mediów społecznościowych, mobilizują się do zapełnienia Suzuki Areny w najbliższym spotkaniu z Wartą Poznań.
Druga drużyna Korony Kielce zremisowała bezbramkowo z Podhalem Nowy Targ na inaugurację sezonu 22/23 III Ligi. W składzie żółto-czerwonych pojawił się Dawid Błanik i Filipe Oliveira.
Michał Macek odbędzie dwa mecze kary za niesportowe zachowanie, którego dopuścił się w drugiej połowie spotkania Lechii Gdańsk z Koroną Kielce.
Zdyscyplinowana i skupiona Korona Kielce wygrała na wyjeździe z Lechią Gdańsk 1:0. Rywale zagrali tak, jak pozwoliła im na to kielecka drużyna, a więc bezradnie i bez inicjatywy. Kto wśród żółto-czerwonych był najjaśniejszą postacią tego meczu?
Drugie zwycięstwo z rzędu padło w sobotę łupem Korony Kielce. Drużyna prowadzona przez Leszka Ojrzyńskiego w Gdańsku pewnie ograła tamtejsza Lechię 1:0. Kielczanie zagrali dobrze taktycznie i praktycznie przez cały czas kontrolowali przebieg spotkania.
Kolejne przekonujące zwycięstwo Korony Kielce. Żółto-czerwoni ograli na wyjeździe Lechię Gdańsk zdobywając bramkę jeszcze w pierwszej połowie. – Jaka była recepta na Gdańsk? Na pewno solidnie zagrać w obronie, wąsko i blisko siebie, a także atakować pressingiem. Wiadomo, że robimy to dobrze i wychodziło nam to już w poprzednich meczach – tłumaczy Grzegorz Szymusik, piłkarz Korony.
Lechia Gdańsk musiała uznać wyższość Korony Kielce na boisku, oraz w końcowym rezultacie sobotniego spotkania. Tegoroczny reprezentant naszej ligi w eliminacjach do europejskich pucharów, zagrał mocno poniżej oczekiwań.
Korona Kielce wywozi z Gdańska komplet oczek. Żółto-czerwoni po dobrym meczu, pokonali Lechię 1:0. Zawodnicy świetnie realizowali plan Leszka Ojrzyńskiego.
Korona Kielce wygrała 1:0 na wyjeździe z Lechią Gdańsk. Żółto-czerwoni zaprezentowali się ze świetnej strony na Pomorzu, prezentując wyrachowany i zorganizowany futbol. Jedyna bramka w meczu padła po bramce samobójczej Michała Nalepy.
Piłkarzy Korony Kielce czeka kolejne nie lada wyzwanie. Drużyna Leszka Ojrzyńskiego tym razem powalczy o pierwsze wyjazdowe punkty w tym sezonie PKO Ekstraklasy. Rywalem jest wymagająca Lechia Gdańsk. Zapraszamy na relacje tekstową z tego wydarzenia!
Mistrzowie Polski przystąpili do pięciotygodniowego okresu treningowego, którego celem jest zbudowanie formy pod występy w PGNiG Superlidze oraz Lidze Mistrzów. – Nowy sezon, to oczywiście nowe marzenia. Patrzymy tylko do przodu – mówi kielecki szkoleniowiec, Tałant Dujszebajew.
Korona jedzie do Gdańska na mecz z Lechią. Pojedynek ten będzie 24. w ekstraklasie. Kielczanie powalczą o podreperowanie bilansu zwycięstw, grającego na ich korzyść - informujemy, gdzie obejrzeć mecz w telewizji.
Już w sobotę 6 sierpnia Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z Lechią Gdańsk. Obie ekipy stoczą 24. pojedynek w swojej historii.
Na początku lipca Korona Kielce poinformowała o nawiązaniu współpracy jej akademii ze Stowarzyszeniem Dziecięca Akademia Piłkarska (DAP Kielce). To ósmy klub, który włączył się do struktur szkolenia żółto-czerwonych. O szczegółach tej kooperacji porozmawialiśmy z przedstawicielami obu stron.
Jakub Górski trafi na wypożyczenie do Chrobrego Głogów, informuje portal 90minut.pl. Wychowanek Korony spędzi w drużynie pierwszoligowca najbliższy sezon.
Mistrzowie Polski rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu PGNiG Superligi oraz Ligi Mistrzów. Kielczanie mają ponad miesiąc na zrobienie formy do nowego sezonu. W nowej odsłonie rozgrywek Łomżę Industria Kielce będzie wspierało kilku nowych graczy, w tym Benoit Kounkoud.
Łukasz Kuźma z Białegostoku wybrany rozjemcą meczu 4. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Lechią Gdańsk a Koroną Kielce. Będzie to drugi mecz żółto-czerwonych prowadzony przez tego sędziego.
Tym razem najbardziej interesująca nas statystyka była bezlitosna dla Śląska Wrocław, który na Suzuki Arenie dał sobie wbić trzy bramki w zamian zdobywając tylko jedną. Drużyna prowadzona przez trenera Leszka Ojrzyńskiego bardzo mocno zapracowała sobie na to zwycięstwo.
W sobotę 6 sierpnia Korona Kielce zagra swój czwarty meczy w PKO Ekstraklasie. Żółto-czerwoni pojadą do Gdańska, gdzie zmierzą się z miejscową Lechią. Trener Leszek Ojrzyński, pomimo zwycięstwa w ostatniej serii gier, nie wyklucza zmian w składzie.
Był najlepszym graczem na boisku w meczu ze Śląskiem Wrocław. Dał nadzieję, że do Kielc trafiła długo wyczekiwana "dziewiątka". Bartosz Śpiączka przed meczem z Lechią Gdańsk oraz resztą sezonu, liczy na poprawę swojego najlepszego dorobku bramkowego.
W sobotę 6 sierpnia na stadionie w Gdańsku zmierzą się dwie ekipy, który wygrały swoje stracie w 3. serii gier. Lechia podejmie Koronę, ale kielczan czeka ciężka przeprawa, jak przewiduje trener Leszek Ojrzyński.
Rewelacyjnie spisali się zawodnicy z województwa świętokrzyskiego w zakończonych właśnie w Bułgarii Mistrzostwach Europy Juniorów w Bilard.
Jeszcze kilka dni temu przeżywaliśmy na Suzuki Arenie starcie między miejscową Koroną Kielce, a Śląskiem Wrocław. To spotkanie kielczanie wygrali 3:1, na co złożyła się praca całego zespołu i przebłyski geniuszu kilku zawodników. Który z nich najbardziej oczarował kielecką publiczność?
Korona Kielce w ostatnim meczu wygrała na własnym terenie ze Śląskiem Wrocław 3:1, a na kielecki bilans bramkowy złożyły się dwa trafienia Bartosza Śpiączki oraz Jakuba Łukowskiego. Jedna z nich zapadła w pamięć kibicom szczególnie mocno.
Poznaliśmy termin meczu 7. kolejki PKO Ekstraklasy, w której Korona Kielce zmierzy się z Radomiakiem Radom. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 27 sierpnia.

Projekt i wykonanie: CK Media Group