Druga porażka kobiet. Nie dały rady Niemkom

12-08-2018 19:52,
Mateusz Kaleta

Reprezentacja Polski Kobiet do lat 18 odniosła drugą porażkę na trwających w Kielcach Mistrzostwach Świata w Piłce Ręcznej. Biało-czerwone w niedzielę uległy Niemkom 25:30. Tym samym Polki nadal muszą walczyć o awans do fazy pucharowej.

Polki nie były faworytkami tego starcia, ale od pierwszych minut meczu wyglądały na boisku bardzo dobrze i to one jako pierwsze wyszły na dwubramkowe prowadzenie. Niemki szybko umiały jednak odpowiedzieć na boiskowe wydarzenia. Rywalki odrobiły straty, a w tym czasie w poczynania Polek wkradła się nerwowość. To pozwoliło rywalkom zyskać jeszcze większą przewagę. Polki nie załamały się i w samej końcówce pierwszej połowy znów nawiązały walkę z rywalkami, zmniejszając straty do jednej bramki.

Po przerwie podopieczne Agnieszki Truszyńskiej dalej konsekwentnie realizowały plan z pierwszej odsłony meczu. Minęło kilka minut, a na tablicy wyników widniał wynik remisowy: 14:14. Wtedy do gry znów weszły nasze zachodnie sąsiadki. Niemki wyszły na pięciobramkową przewagę i utrzymały ją już do samego końca spotkania. Polki było stać na jeszcze jeden zryw, ale sytuację jeszcze bardziej utrudniła czerwona kartka rozgrywającej Julii Zagrajek. Ostatecznie, nasze reprezentantki przegrały 25:30.

Biało-czerwone wciąż nie są jeszcze pewne awansu do fazy finałowej turnieju, ale wszystko jest nadal w ich rękach. Awans mogą uzyskać jeszcze nawet dzisiaj, jeśli Austria zapunktuje w spotkaniu ze Słowacją. Jeśli nie, Polki będą musiały wygrać lub przynajmniej zremisować w swoim ostatnim grupowym starciu. Ich rywalem w poniedziałek będzie Austria. W przypadku porażki, Biało-czerwone będą musiały liczyć na potknięcie Słowaczek w meczu z Angolą.

Polska - Niemcy 25:30 (13:14)

Polska: Wdowiak, Zima, Chodakowska – Olek, Cygan 5, Stanisławczyk 1, Sobecka 7, Więckowska 2, Zagrajek 2, Haric 3, Szczepanik, Dworniczuk, Bury, Borowska 1, Pietras 4, Kowalik

Niemcy: Zenner, Waldenmaier – Uhlmann, Hausherr 3, Kockel 2, Weise 3, Andreas 1, Mühlner 1, Quist 2, Von Pereira 9, Agwunedu, Wulf, Neubrander 5, Golla, Michalczik 2, Bleckmann 2

fot: Anna Benicewicz-Miazga

Projekt i wykonanie: CK Media Group