Mecz ostatniej szansy KSS-u

09-04-2010 20:03,

Miłośnicy piłki ręcznej też będą mieli co robić w sobotnie popołudnie. Swoje spotkanie po długiej przerwie rozegrają szczypiornistki KSS-u Kielce i będzie to prawdziwy mecz o życie. Brak zwycięstwa będzie oznaczał pewną degradację z ekstraklasy.

Ostatni mecz kielczanki rozegrały aż trzy tygodnie temu! Niestety, podopieczne Marka Smolarczyka przegrały wtedy na wyjeździe z AZS AWF Wrocław. „Tygrysice” nie poradziły sobie także w pierwszym meczu fazy play-off, gdy dwoma golami uległy SPR-owi Olkusz.

Po tych meczach sytuacja KSS-u stała się bardzo trudna. Kielczanki są obecnie na pozycji spadkowej i do 10. miejsca, które gwarantowałaby udział w barażach, mają siedem punktów straty (przypomnijmy, że punkty z fazy zasadniczej i play-off łączą się). Do rozegrania zostały jeszcze cztery spotkania. „Tygrysice” musiałyby wygrać wszystkie te mecze, żeby marzyć o utrzymaniu.

Ewentualny remis lub porażka w sobotnim spotkaniu przekreśli całkowicie szanse kielczanek. Rywalem naszej drużyny będzie KPR Jelenia Góra, czyli zespół, który plasuje się właśnie o to oczko wyżej od zawodniczek Smolarczyka. Sobotnie rywalki mają trzy punkty straty do Wrocławia i marzą o tym, żeby przegonić przeciwniczki ze stolicy Dolnego Śląska. Gdyby to zrobiły, utrzymałaby się w ekstraklasie bez potrzeby rozgrywania baraży.

W play-offach nikt nie może liczyć na taryfę ulgową. Kielczanki nie są jednak bez szans, patrząc także przez pryzmat umiejętności sportowych. „Tygrysice” udowodniły w fazie zasadniczej, że mogą pokonać KPR u siebie – w lutym wygrały 33:30. Słabiej wypadł pierwszy pojedynek, w Jeleniej Górze. Tam kielczanki przegrały aż dziewięcioma golami.

- Nasza sytuacja jest bardzo trudna, spadek czai się tuż za rogiem. Ale to sport i dopóki jest nadzieja, będziemy walczyć. Oczywiście żal tych dwóch przegranych spotkań, bo to znacznie pogorszyło naszą sytuację, ale patrzmy na to, co przed nami. Musimy zostawić ducha na parkiecie  – mówi trener Smolarczyk.

Na szczęście KSS zagra w swoim najsilniejszym składzie. W zespole nie ma kontuzji, więc na parkiecie na pewno zobaczymy m.in. Martę Rosińską, Aleksandrę Pokrzywkę, Mariję Gedroit czy Linę Abramauskaite. Z nimi na boisku „Tygrysice” są w stanie wywalczyć korzystny wynik.

Początek meczu KSS – KPR w sobotę o godzinie 17. Miejsce: hala przy ul. Krakowskiej, wstęp oczywiście darmowy.

Wasze komentarze

hand2010-04-09 21:22:53
gramy z KPR a nie z SPR. A mecz w końcu jest o 17.00 czy 17.30?
dede2010-04-09 21:26:59
przecież psize ci chłopaku ze o 17

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group