W niedzielę ulicami Kielc przebiegnie półmaraton. Zmiany w ruchu drogowym

24-05-2018 08:22,
Redakcja

W najbliższą niedzielę, 27 maja, o godzinie 10:00, ulicami Kielc wystartuje 4. edycja sieBIEGA Półmaratonu Kieleckiego. Wiąże się to z utrudnieniami w ruchu drogowym. By z dystansem zmierzyć się mogło ponad 1000 biegaczy, organizatorzy zmuszeni są do zamknięcia aż 37 skrzyżowań w różnych punktach miasta. Inaczej pojadą także niektóre linie autobusowe.

Stowarzyszenie zachęca do wzięcia aktywnego udziału w corocznej imprezie biegowej organizowanej  w stolicy województwa świętokrzyskiego – jeśli nie w sposób bezpośredni przebiegając ponad 21 kilometrów, to zagrzewając do boju na trasie w roli kibiców.

REKLAMA

Oto komunikat dotyczący zmian w ruchu:

„Bieg odbywać się będzie w godzinach 10.00 – 13.00. Trasa biegu: ulica Sołtysiaka „Barabasza” – Legionów – rondo Hedy „Szarego” – Krakowska – Gagarina – „Barabasza” – Ściegiennego – Jana Pawła II – Ogrodowa – rondo Giedroycia – Kaczmarka – Krakowska – Armii Krajowej – Żelazna – Sienkiewicza – Staszica – Park Miejski – Plac NMP – Czerwonego Krzyża – Wesoła – Mickiewicza – Plac Wolności – Ewangelicka – Sienkiewicza – Duża – Rynek – Leśna – Sienkiewicza – Paderewskiego – rondo Herlinga–Grudzińskiego – Czarnowska – Żelazna – Armii Krajowej – Krakowska (do skrzyżowania z Fabryczną i z powrotem) – Skwer Szarych Szeregów – Ogrodowa – Jana Pawła II – Ściegiennego – „Barabasza” – Legionów – Kolporter Arena.

Informujemy, że utrudnienia w ruchu na ulicy Ogrodowej oraz ulicy Krakowskiej występować będą już od soboty 6 maja od godziny 20, natomiast zamknięcie ulicy „Barabasza” i Alei Legionów na trasie biegu nastąpi w niedzielę o godzinie 9.

ZMIANY W KURSOWANIU AUTOBUSÓW KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

od godz. 9:00 do 12:30

Autobusy linii T, 7, 11, 12, 14, 17, 18, 31, 32, 37, 43 będą kursowały tylko do ul. Żytniej (bez przejazdu przez ul. Bpa Cz. Kaczmarka i ul. Armii Krajowej).

Autobusy linii nr C, SK, 7, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 17, 21, 25, 32, 33, 34, 36, 37, 39, 43, 44, 46, 47,50, 102, 105, 109, 111 jadące od al. IX Wieków Kielc i ul. Okrzei do ul. Grunwaldzkiej i ul. Żytniej pojadąprzez ul. 1 Maja – ul. Gosiewskiego – ul. Żelazną, dalej wg swoich tras.

Autobusy linii nr C, 9, 10, 13, 15, 25, 36, 39, 46, 47, 51, 102, 105, 109, 111, 114 jadące od ul. Jagiellońskieji ul. Grunwaldzkiej do al. IX Wieków Kielc i ul. Okrzei oraz do ul. Gosiewskiego pojadą przez ul. Jagiellońską – ul. 1 Maja, dalej wg swoich tras.

Autobusy linii nr SK, 7, 11, 12, 14, 17, 32, 33, 34, 37, 44 jadące od ul. Żytniej pojadą przez ul. Grunwaldzką – ul. Jagiellońską – ul. 1 Maja, dalej wg swojej trasy.

Autobusy linii nr 21 od ul. Hożej pojadą przez ul. Jagiellońską – ul. 1 Maja do al. IX Wieków Kielc, dalej wg swojej trasy.

Autobusy linii OW i OZ rozpoczną kursowanie spod Urzędu Miasta od godz. 13:17 – linia OW i 13:33 – linia OZ.

Autobusy linii nr 35 pojadą od al. IX Wieków Kielc przez ul. 1 Maja – ul. Gosiewskiego gdzie wykonają manewr zawracania na rondzie w kierunku al. IX Wieków Kielc, dalej wg swojej trasy.od godz. 9:00 do 14:00

Autobusy linii nr 2 i 40 w dwóch kierunkach pojadą przez ul. Ogrodową – ul. Seminaryjską – ul. Tarnowską – al. Popiełuszki do ul. Ściegiennego, dalej wg swoich tras.

Autobusy linii nr 30 w dwóch kierunkach pojadą przez ul. Tarnowską – al. Popiełuszki do ul. Ściegiennego, dalej wg swoich tras.

Autobusy linii nr 34 w dwóch kierunkach pojadą od ul. Okrzei przez ul. 1 Maja – ul. Gosiewskiego – ul. Żelazną – ul. Żytnią – ul. Ogrodową – ul. Seminaryjską – ul. Tarnowską – al. Popiełuszki do pętli autobusowej przy Castoramie (po godzinie 12:30 od ul. Okrzei przez ul. Czarnowską – ul. Żelazną do ul. Żytnią , dalej wg trasy objazdu).

Autobusy linii nr 44 w kierunku ul. Kusocińskiego pojadą od ul. Okrzei przez ul. 1 Maja – ul. Gosiewskiego – ul. Żelazną – ul. Żytnią – ul. Ogrodową – ul. Seminaryjską – ul. Tarnowską – ul. Wapiennikową – ul. Husarską, dalej wg swojej trasy. (po godzinie 12:30 od ul. Okrzei przez ul. Czarnowską ul. Żelazną do ul. Żytniej, dalej wg trasy objazdu).

W kierunku powrotnym pojadą od ul. Husarskiej przez ul. Wapiennikową – ul. Tarnowską – ul. Seminaryjską – ul. Ogrodową – ul. Żytnią – ul. Grunwaldzką – ul. Jagiellońską – ul. 1 Maja do ul. Okrzei, (po godzinie 12:30 od ul. Żytniej przez ul. Żelazną ul. Czarnowską do ul. Okrzei), dalej wg swojej trasy.

Autobusy linii nr 54 w dwóch kierunkach pojadą przez al. Popiełuszki – ul. Tarnowską – ul. Seminaryjską – ul. Ogrodową – ul. Żytnią, dalej wg swoich tras.

Autobusy linii nr 103 w dwóch kierunkach pojadą przez al. IX Wieków Kielc – ul. Źródłową – ul. Tarnowską – ul. Wapiennikową – ul. Husarską, dalej wg swoich tras.

Autobusy linii nr 107 w dwóch kierunkach pojadą przez ul. Źródłową – ul. Tarnowską – ul. Wapiennikową – ul. Husarską.od godz. 6:00 do 15:00

Autobusy linii nr 4 (w godz. 6:00 – 9:00) pojadą ul. Ściegiennego – ul. Sołtysiaka „Barabasza” – ul. Marmurową – ul. Pakosz – ul. Szczepaniaka do al. Na Stadion, (bez przejazdu przez ul. Krakowską).

(w godz. 9:00 – 15:00) pojadą od ul. Tarnowskiej przez ul. Wapiennikową – ul. Husarską – ul. Marmurową – ul. Pakosz – ul. Szczepaniaka do al. Na Stadion.W kierunku powrotnym (w godz. 9:00 – 14:00) pojadą od al. Na Stadion przez ul. Szczepaniaka – ul. Husarską –ul. Wapiennikową – ul. Tarnowską, dalej wg swojej trasy.

Autobusy linii nr 6 w kierunku ul. Żelaznogórskiej pojadą od ul. Krakowskiej przez ul. Jagiellońską – 1 Majado ul. Okrzei, (po godzinie 12:30 od ul. Krakowskiej przez ul. Jagiellońską – ul. Grunwaldzką – ul. Żelazną – ul. Czarnowska do ul. Okrzei), dalej wg swojej trasy.

W kierunku powrotnym pojadą od ul. Okrzei przez ul. 1 Maja – ul. Gosiewskiego – ul. Żelazną – ul. Grunwaldzką do ul. Krakowskiej, (po godzinie 12:30 od ul. Okrzei przez ul. Czarnowską – ul. Żelazną – ul. Grunwaldzką – ul. Jagiellońską do ul. Krakowskiej), dalej wg swojej trasy.

Autobusy linii nr 19 w dwóch kierunkach pojadą przez ul. Krakowską – ul. Jagiellońską – ul. Grunwaldzką – ul. Żytnią – ul. Ogrodową – ul. Seminaryjską, dalej wg swoich tras.

Autobusy linii nr 27 (w godz. 6:00 – 15:00) pojadą od ul. Grunwaldzkiej przez ul. Żytnią (gdzie wykonają manewr zawracania na rondzie) ul. Grunwaldzką – ul. Jagiellońską do ul. Krakowskiej, dalej wg swojej trasy.

Autobusy linii nr 29 (w godz. 6:00 – 15:00) pojadą od ul. Krakowskiej przez ul. Jagiellońską – ul. Grunwaldzką ul. Żytnią (gdzie wykonają manewr zawracania na rondzie) do ul. Grunwaldzkiej, dalej wg swojej trasy.

Autobusy linii nr 108 rozpoczną kursowanie z przystanku przy ul. Podklasztornej od godz. 14:59 – kurs w kierunku Bukówki i 15:16 – kurs w kierunku Os. Ślichowice.W dniu 27.05.2018r. autobusy komunikacji miejskiej linii nr 4, 30, 34, 44 nie będą kursowały przez al. Legionów na odcinku od ul. Sołtysiaka „Barabasza” do ul. Krakowskiej”.

Wasze komentarze

gnom2018-05-24 15:27:12
Pół miasta zamkną bo ktoś tam biega, ratunku
@gnom2018-05-24 18:54:24
Biegnij i Ty :)

Ostatnie wiadomości

W sobotę, 21 maja na nowo otwartym Skate Park Kadzielnia odbędą się Mistrzostwa Polski BMX Freestyle Park. Wydarzenie organizowane jest pod patronatem Prezydenta Kielc.
Korona Kielce straciła szanse na bezpośredni awans do PKO Ekstraklasy. Za to Łomża Vive Kielce jest już bardzo blisko Kolonii i Final4 - między innymi o tym rozmawialiśmy w audycji Radia eM - "Cały ten sport".
W środę Łomża Vive Kielce zmierzy się u siebie z Montpellier, a stawką drugiego ćwierćfinałowego meczu jest awans do Final4 Ligi Mistrzów. – Chłopaki są świadomi celu – zaznacza Krzysztof Lijewski, drugi trener.
Łomża Vive Kielce stoi u progu spotkania, którego wynik zaważy o "być albo nie być" w Final4 Ligi Mistrzów. W przededniu meczu z Montpellier w mediach społecznościowych zaktywizował się prezes mistrzów Polski.
W niedzielę 15 maja Kieleckie Centrum Bilardowe było miejscem rozgrywek w ramach II memoriału Mirosława Piróga. Dwa lata minęły odkąd pożegnaliśmy naszego kolegę i przyjaciela tak często widywanego przy bilardowym stole.
Tę informację powinien przeczytać każdy, kto już 18 maja, a więc w najbliższą środę zjawi się w kieleckiej Hali Legionów na mecz Ligi Mistrzów. Okazuje się, że samo spotkanie z Montpellier to nie wszystko.
W meczu 11. kolejki Ligi Makroregionalnej U19 Żółto-Czerwoni pokonali na swoim terenie 2:0 Resovię Rzeszów i tym samym przypieczętowali powrót po rocznej nieobecności do Centralnej Ligi Juniorów!
Informacja o tym, że szeregi PKO Ekstraklasy opuszcza Wisła Kraków, nie przeszła w Kielcach bez echa. Sprawę skomentował były szkoleniowiec Korony.
Sezon 21/22 Fortuna 1 Ligi niechybnie zmierza do końca. W minionej kolejce wyklarował się komplet spadkowiczów. Niewiadomą pozostaje sprawa bezpośredniego awansu.
W ten weekend oficjalnie pożegnanych zostało kilku zawodników występujących na co dzień w PGNiG Superlidze. Wśród nich znalazł się były szczypiornista Łomży Vive Kielce.
Bezpośredni awans wywalczyła Miedź Legnica, a o drugą lokatę nadal spierają się Widzew z Arką. Za to wiadomo już z kim o barażowy finał powalczy Korona.
Po dwóch latach przerwy, spowodowanej pandemią, 21 maja odbędzie się Rodzinna Majówka Rowerowa z Kielc przez Kaczyn do Borkowa. To będzie piętnasta edycja tej imprezy. Wydarzenie organizowane jest przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji we współpracy z Kurią Diecezjalną w Kielcach, gminą Daleszyce oraz świętokrzyską policją.
Wisła Kraków przegrała z Radomiakiem Radom 2:4 i nie ma już matematycznych szans na utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Katem krakowskiego klubu okazał się były piłkarz Korony Kielce.
- Wierzę, że wystąpimy w półfinale i potem finale baraży. Głowy do góry. Mamy dwa najważniejsze mecze i musimy w nich dać z siebie wszystko -
W ostatnim domowym meczu sezonu Suzuki Korona Handball doznała porażki z ze Startem Elbląg 28:33. - Momenty były. Ale w tych kluczowych zabrakło chłodnej głowy, uspokojenia, przetrzymania piłki. Daliśmy się ponieść emocjom - nie ukrywa po tym spotkaniu trener Paweł Tetelewski.
W meczu na szczycie świętokrzyskiej IV ligi rezerwy Korony Kielce dwa razy musiały gonić wynik, ale ostatecznie pokonały wicelidera Star Starachowice 3:2. Dzięki tej wygranej żółto-czerwoni umocnili się na pozycji lidera i są w doskonałej sytuacji, aby wywalczyć awans do III ligi.
Korona Kielce nie podniosła się po klęsce w Opolu. Tym razem za mocny dla kielczan okazał się GKS Katowice. - Nie daliśmy rady, ale trzeba sobie powiedzieć szczerze, że nie podołaliśmy także tydzień temu. Sami jesteśmy sobie winni, bo kolejny raz popełniamy proste błędy – mówi Adam Frączczak.
Korona Kielce zawiodła po całej linii. Żółto-czerwoni przegrali w meczu ostatniej szansy o bezpośredni awans z GKS-em Katowice 1:2. - Muszę przeprosić wszystkich, którzy wierzyli w bezpośredni awans - mówił po spotkaniu Leszek Ojrzyński.
GKS Katowice przyjechał do Kielc bez presji wyniku. Goście byli przed spotkaniem pewni ligowego bytu, a mimo wszystko zaprezentowali w sobotę prawdziwy charakter i chęć zgarnięcia trzech punktów. GKS wygrał na Suzuki Arenie 2:1.
Nie tak wygląda zespół, który ma się bić o awans do Ekstraklasy. Korona Kielce w kolejnej serii gier z rzędu zawiodła. Żółto-czerwoni przegrali tym razem na własnym boisku z GKS-em Katowice 1:2.
Szanse na bezpośredni awans są wyłącznie matematyczne, ale Korona wciąż walczy. Kielczanie przede wszystkim muszą zakończyć sezon zasadniczy na trzecim miejscu, co da im możliwość gry w meczach barażowych na Suzuki Arenie. Żeby to osiągnąć, trzeba się oglądać na innych, ale i wygrywać swoje mecze. Zapraszamy na relację LIVE z meczu Korony z GKS-em Katowice.
Pomimo wpadki w Opolu, Korona Kielce ciągle ma o co walczyć przed końcem rundy zasadniczej. Cichym marzeń jest bezpośredni awans, ale niemniej ważne będzie wywalczenie 3. miejsca. Po piątku szansa na to stała się bardzo realna - punkty straciła Arka Gdynia.
W sobotnie popołudnie Korona Kielce podejmie, ostatni raz w fazie zasadniczej bieżącego sezonu na Suzuki Arenie, zespół GKS-u Katowice. Żółto-czerwoni po piątkowym remisie Arki mają szansę zrównać się punktami z gdyńską ekipą - informujemy, gdzie obejrzeć to spotkanie w telewizji.
- Dopóki furtka do drugiego miejsca jest otwarta będziemy walczyć o nie. Jeżeli nam się nie uda, zrobimy wszystko, aby zgarnąć trzecią lokatę i grać w barażach u siebie - mówił Dawid Błanik. Pomocnik Korony był gościem programu "Pierwsza klasa" Kanału Sportowego.
24 czerwca na gali Knockout Boxing Night 22 w Kielcach na ring powróci dwukrotny pretendent do tytułu mistrza świata wagi junior ciężkiej, Michał Cieślak. Rywal mocno bijącego pięściarza z Radomia zostanie ogłoszony już niebawem.
Jesteśmy na półmetku ćwierćfinałowych zmagań Ligi Mistrzów, których stawką jest wejście do handballowego raju, a więc Final Four. Przyjrzyjmy się wszystkim rozegranym spotkaniom.
Korona II Kielce pokonała w zaległym meczu Klimontowiankę Klimontów i wskoczyła na fotel lidera świętokrzyskiej IV ligi. Już w sobotę zmierzy się z wiceliderem Starem Starachowice, a to spotkanie może przesądzić o tym, kto awansuje do III ligi.
Po wczorajszym meczu Łomży Vive Kielce internet pęcznieje od efektownych akcji obu zespołów. Wśród nich znajdziemy kapitalną interwencję Andreasa Wolffa.
Korona Kielce wciąż ma szanse na awans do ekstraklasy, ale bardziej prawdopodobny jest jej udział w barażach. Po porażce z Odrą Opole (1:3) duża krytyka spadła na Piotra Malarczyka, który ostatnio jest pod formą. Do tego odniósł się na konferencji prasowej trener Leszek Ojrzyński.
Pierwsza połowa ćwierćfinałowego dwumeczu Ligi Mistrzów zakończona trzybramkowym zwycięstwem Łomży Vive Kielce. Montpellier, wspierane przez rzeszę kibiców, nie zdołało dogonić kieleckiego klubu. Jednak losy tego starcia nie są przesądzone, o czym mówi prezes mistrzów Polski, Bertus Servaas.

Projekt i wykonanie: CK Media Group