Dobre wyniki na OOM w przełajach

29-03-2010 21:56,

Dobrze zaprezentowali się zawodnicy KKL na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w biegach przełajowych, która w tym roku odbyła się w Chorzowie. Na trasach w pobliżu Stadionu Śląskiego rywalizowała szóstka naszych reprezentantów.

Jako pierwsze na trasę ruszyły juniorki młodsze na 2km. W stawce 106 zawodniczek znalazły się trzy zawodniczki KKL: Sabina Jarząbek, Ewelina Dryja oraz Marta Stemplewska. Bardzo dobrze zaprezentowała się zwłaszcza pierwsza z nich. Sabina, dla której debiutem był występ na tej rangi zawodach zajęła bardzo dobre 29 miejsce, tracąc do zwyciężczyni 43 sekundy. Druga z naszych reprezentantek, Ewelina Dryja zajęła 72 miejsce, zaś Marta uplasowała się na 95 miejscu tracąc 1 minutę 25 sek. Nie sposób pominąć fakt iż na drugim miejscu, zdobywając srebrny medal znalazła się Karolina Mierzejewska z MUKSTHM Ostrowiec Św. Podopieczna trenera Kazimierza Jarosa do zwyciężczyni straciła jedynie 5 sekund. Trenerowi oraz zawodniczce serdecznie gratulujemy!

Następnie na starcie do biegu na 3 km stawiło się 90 zawodniczek, a wśród nich jedyna reprezentantka KKL Monika Ruszkiewicz, dla której występ w Chorzowie był również debiutem na tej rangi imprezie. Monika po równym biegu zdołała wyprzedzić 34 zawodniczki co w łącznej klasyfikacji dało jej 56 miejsce.

Ostatnimi reprezentantami KKL, których mogliśmy podziwiać na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży byli Sebastian Kowalski oraz Dawid Górski, którzy zmierzyli się z dystansem 3 km. Sebastian, który był najbardziej doświadczonym wśród naszych zawodników wypadł najlepiej. Po słabym początku biegu, Seba zerwał się w drugiej jego części i zajął znakomite 7 miejsce, tracąc do zwycięzcy jedynie 7 sekund. Dla przypomnienia powiem, że Sebastian nie wystartował w makroregionalnych eliminacjach do OOM, które przed dwoma tygodniami odbyły się w Końskich, ponieważ zmaga się od dłuższego czasu z kontuzją. Tym większe gratulacje dla Sebastiana. Drugi nasz reprezentant na tym dystansie, debiutant Dawid Górski zajął przyzwoite 51 miejsce w stawce 131 zawodników.

Źródło: kkl.org.pl

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group