Kielecko-kielecki klincz (zobacz wideo)

21-02-2018 15:02,
Maciej Urban

Ten dzień zostanie zapamiętany na długo. Za nami rywalizacja w podkrakowskich Niepołomicach, gdzie odbyła się gala sportów walki Fight Time 17. To właśnie tutaj swoje pojedynki stoczyli reprezentanci dwóch klubów z naszego kieleckiego podwórka.

Pierwsza z walk odbyła się w formule Muay Thai (boks tajski, z użyciem kolan i łokci) w kategorii wagowej 65 kg. Dawid Więckowski, zawodnik Akademii Muay Thai Kielce, pokonał w niej stosunkiem głosów sędziowskich 2:1 Michała Rogalę z klubu Klincz Kielce.

Natomiast druga konfrontacja to już formuła K1, w kategorii wagowej 76 kg. Po 3 rundach boju, Piotr Smulczyński z Akademii Muay Thai Kielce pokonał stosunkiem głosów sędziowskich 3:0 Patryka Przyłudzkiego z klubu Klincz Kielce. Dodajmy, że każda z walk miała po 3 rundy, każda z rund trwała 2 minuty.

Zadowolenia z postawy swoich zawodników nie kryje Bartłomiej Miniszewski, trener Akademii. – Walki cechowało duże zaangażowanie z obu stron, były wyczerpujące zarówno pod kątem przygotowania fizycznego jak i stopnia zaawansowania technicznego. Dawid otrzymał w pierwszej rundzie celne kopnięcie na wątrobę i był liczony jednak dzięki prawidłowemu nastawieniu nie poddał się tylko wrócił do walki z podwójnym zacięciem i odniósł zwycięstwo.

Zobacz skrót obu walk: 

Wasze komentarze

Marcin2018-02-21 15:55:47
Dobry poziom walk, podobało mi się. W ogóle to taka poważna ta gala, fajnie :)
nie widziałem2018-02-21 17:23:09
Ale po wideo widać, że fajnie prażą. Szczególnie po pierwszej walce. Ale K1 to jakoś nie specjalnie mnie kręci.

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group