"Piękniejsza" reprezentacja Polski w czerwcu zagra w Kielcach!

20-02-2018 13:32,
Redakcja

Kielecki stadion znów będzie gościł reprezentację Polski! Tym razem chodzi jednak o kadrę kobiecą, która na Kolporter Arenie we wtorek, 12 czerwca rozegra ważny mecz eliminacji mistrzostw świata. Przeciwnikiem naszej drużyny będzie Szkocja.

Nieznana jest jeszcze godzina tego spotkania. Należy pamiętać, że tego dnia męska reprezentacja Polski, pod przewodnictwem Adama Nawałki, w Warszawie na Stadionie Narodowym w meczu towarzyskim zmierzy się z Litwą. Będzie to ostatni sprawdzian biało-czerwonych przed wyjazdem do Rosji na mistrzostwa świata.

REKLAMA

Z pewnością jednak godzina meczu w Kielcach zostanie ustalona tak, by nie kolidowała ze spotkaniem Roberta Lewandowskiego i spółki.

Polki w czerwcu rozegrają tylko jeden mecz, więc na pewno w Kielcach spędzą kilka dni. To tutaj ma odbyć się zgrupowanie kadry prowadzonej przez Miłosza Stępińskiego, zawodniczki do ważnej potyczki będą przygotowywać się na kieleckich boiskach.

Polska po trzech meczach zajmuje drugie miejsce w grupie z dorobkiem sześciu punktów. Z kompletem zwycięstw prowadzi Szwajcaria. We wrześniu biało-czerwone wygrały 4:1 z Białorusią i przegrały ze Szwajcarią 1:2, natomiast w listopadzie na wyjeździe pokonały 4:1 Albanię. Bezpośrednio na mistrzostwa świata awansują tylko zwycięzcy siedmiu grup eliminacyjnych. Cztery najlepsze drużyny z drugich miejsc rozegrają baraże.

Zanim piłkarki wybiegną na boisko w Kielcach, czekają je jeszcze dwa wcześniejsze mecze eliminacyjne. Biało-czerwone 6 kwietnia zmierzą się u siebie z Albanią (we Włocławku), a cztery dni później na wyjeździe ze Szkocją. Mistrzostwa Świata 2019 kobiet odbędą się we Francji.

Dla kobiecej reprezentacji Polski będzie to druga wizyta na kieleckim stadionie. Od tamtej pory minęło już jednak blisko 8 lat. W czerwcu 2010 roku biało-czerwone, również w ramach eliminacji do MŚ, zagrały z kadrą Węgier. Mecz zakończył się remisem 0:0, a obejrzało go z trybun kilka tysięcy widzów.

fot. Paula Duda, Anna Benicewicz-Miazga

Projekt i wykonanie: CK Media Group