Absolutna dominacja Kielc w Kielcach. Trwają Mistrzostwa Polski w Bilard

30-11-2017 12:16,
Redakcja

Wszystkie cztery złote medale trwających w Kielcach Mistrzostw Polski w Bilard trafiły do zawodników, grających w naszych klubach. Po rozegraniu dwóch odmian - 8-bil i 9-bil, po złotym i srebrnym medalu mają na swoim koncie kielczanie Katarzyna Wesołowska i Karol Skowerski. Po złoto sięgali również Oliwia Czupryńska i Tomasz Kapłan.

Pierwszego dnia Mistrzostw rozgrywana była odmiana 8-bil. Już wtedy zaznaczyła się wyraźna przewaga zawodników z Kielc. W finale kobiet zmierzyły się Katarzyna Wesołowska (idoslubu.pl Kielce) oraz Oliwia Czupryńska (Nosan Kielce). Początek spotkania był zacięty, ale od stanu 2:2 Czupryńska zagrała genialnie, nie pomyliła się ani razu i sięgnęła po swoje 10. mistrzostwo Polski w karierze. Brązowe medale zdobyły Weronika Karwik i Ewa Bąk.

W rywalizacji panów w 8-bil finał był wewnętrznym pojedynkiem bilardzistów Nosanu Kielce. Lepszym z dwójki Tomasz Kapłan - Karol Skowerski okazał się ten pierwszy, który wygrał 8-4. Brązowe medale trafiły do Marka Kudlika i Mariusza Skonecznego.

Drugą odmianą, która była rozgrywana w środę, było 10-bil. Tu również prym wiedli zawodnicy związani z Kielcami. Wśród kobiet brązowy medal zdobyła Czupryńska, a w finale spotkały się Wesołowska oraz Monika Ząbek. Kielczanka szybko zdobyła wysoką przewagę i ostatecznie wygrała 5-3.

Wśród panów ponownie rewelacyjnie spisywał się Skowerski. Dotarł on do finału, w którym zmierzył się z Mariuszem Skonecznym. Pojedynek był zacięty, ale ostatecznie to zawodnik Nosanu przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść, zdobywając swój drugi medal podczas mistrzostw.

Nosan i idoslubu.pl Kielce mają juz zatem łącznie 7 medali - 4 złote, 2 srebrne oraz 1 brązowy. Od czwartku w ramach mistrzostw rozgrywana będzie odmiana 9-bil.

Wasze komentarze

azazel2017-12-01 11:43:43
Zmieńcie ludzie ten tytuł.
Mac2017-12-02 21:19:44
A jaka jest zawartość cukru w cukrze ?

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group