Rezerwy Werderu pewnie pokonane. Aż cztery bramki Korony

03-07-2017 20:30,
Redakcja

Korona Kielce osiągnęła drugie zwycięstwo podczas zgrupowania w niemieckiej Bremie. Tym razem Żółto-czerwoni pokonali drugą drużynę miejscowego Werderu 2:4. Bramki dla kielczan zdobyli Ken Kallaste, Mateusz Możdżeń, Marcin Cebula oraz Piotr Poński.

W zespole Korony w pierwszej połowie spotkania testowani byli  Chorwat Ivan Jukić oraz Bośniak Adnan Kovacević. Zwłaszcza ten pierwszy pokazał się z bardzo dobrej strony. Młody ofensywny pomocnik co rusz włączał się w akcje ofensywne naszego zespołu. Miał też dwie naprawdę dobre sytuacje, ale zabrakło mu zimnej krwi.

Ogólnie Żółto-czerwoni prezentowali się dużo lepiej od swoich trzecioligowych rywali. Nadawali tempo grze oraz stosowali wysoki pressing mimo ogromnego zmęczenia treningami podczas zgrupowania w Bremie.

W 34. minucie Korona w końcu zasłużenie objęła prowadzenie. Niezdecydowanie niemieckich obrońców wykorzystał Ken Kallaste, który włączył się do akcji ofensywnej. W 41. minucie jednak nastąpiło rozluźnienie w naszej ekipie. Choć akcję gospodarzy przerwać mógł Kovacević, to Ole Kauper mimo wszystko zdołał wepchną piłkę do siatki.

Na szczęście podopieczni Gino Lettieriego odpowiedzieli najlepiej jak mogli, czyli kolejnym golem! Zaledwie 60 sekund później po uderzeniu Mateusza Możdżenia sprzed pola karnego było 2:1. Tuż po przerwie natomiast na 3:1 podwyższył Marcin Cebula, który zwodem na zamach minął obrońcę, a potem z dużym spokojem wykorzystał sytuację sam na sam.

Koroniarze do 85. minuty spotkania kontrolowali przebieg gry. Niestety w końcówce dało o sobie zmęczenie i dekoncentracja. Po rzucie rożnym gola na 2:3 strzelił Llennart Thy. Ale ta sytuacja jednak podziałała dobrze na kielczan, którzy w 90. minucie za sprawą Piotra Pońskiego ustalili wynik spotkania na 4:2. 

Werder II Brema – Korona Kielce 2:4 (1:2)

Bramki: Kauper (41’), Thy (85') – Kallaste (34’), Możdżeń (42’), Cebula (47’), Poński (90')

Korona: Gostomski (46' Hamrol) – Rymaniak, Kovacević (55’ Argyris), Kwiecień (46’ Barry), Kallaste (46’ Miś) – Żubrowski, Możdżeń (73’ Poński)  – Cebula (65’ Coronado), Aankour (69’ Mrozik), Jukić - Górski (53’ Abalo)

Żółte kartki: Kauper - Rymaniak

Żródło: korona-kielce.pl

 

Wasze komentarze

Yogi2017-07-04 17:14:42
Gdzie Gruzin? .Czyżby tajna broń na ligę,Czy ktoś z zarządzających klubem orientuje się że grac może jednocześnie tylko 2 spoza unii.

Projekt i wykonanie: CK Media Group