Ogromne emocje, czyli kieleckie derby piłkarzy ręcznych. Już w sobotę!

17-03-2017 20:39,
Paweł Jakubowski

Wielkie derby, czyli starcie AZS-u UJK Kielce z AZS-em Politechniką Świętokrzyską, już jutro! Historia pokazuje, że pojedynki tych akademickich zespołów zawsze wzbudzają ogromne zainteresowanie i sprowadzają setki kibiców na trybuny. Nie inaczej z pewnością będzie w sobotę.

Nic dziwnego - derbowe mecze zawsze cechują się dużą walecznością i dużą ambicją szczypiornistów obu drużyn.

Obecnie w tabeli wyżej jest Politechnika i to ona wydaje się być faworytem spotkania. Szczególnie, że w ostatnim starciu górą byli zawodnicy tej drużyny. AZS UJK nie zamierza jednak poddać się bez walki. Ich atutem będzie gra przed własną publicznością. - Faworytem są rywale, którzy wygrywali mecze ligowe i zebrali w rozgrywkach więcej punktów. Oczywiście będziemy walczyli o jak najkorzystniejszy wynik, ale liczymy również na widownię, którą namawiamy do wypełnia trybun hali UJK – zachęca skrzydłowy tej ekipy, Daniel Boszczyk.

Podobnie wypowiada się szkoleniowiec jutrzejszych gospodarzy. - Dla nas derby to przede wszystkim święto sportu akademickiego i możliwość zebrania kolejnych doświadczeń. Podchodzimy do spotkania ze spokojem, chcemy zagrać jak najlepszy mecz, tym bardziej, że gra zespołu wygląda w ostatnim czasie pozytywnie – deklaruje Tomasz Błaszkiewicz.

 

Derby rozpoczną się o godz. 15.30. Mecz zostanie rozegrany w ramach drugiej ligi piłkarzy ręcznych. Wstęp na trybuny jest oczywiście bezpłatny.

Projekt i wykonanie: CK Media Group