Co czeka kieleckie „Tygrysice”?

07-03-2010 13:21,

Runda zasadnicza ekstraklasy kobiet za nami. Teraz KSS Kielce powalczy o utrzymanie w decydującej fazie play-off. – Będzie nam bardzo ciężko zachować ekstraklasę dla Kielc – nie ukrywa trener zespołu Marek Smolarczyk.

KSS rozgrywki zakończył ostatecznie na 11. miejscu. Nad ostatnim SPR-em Olkusz kielczanki mają 4 punkty przewagi. Niestety, to ostatnia dobra wiadomość. – W ostatniej kolejce zagraliśmy dobry mecz z Zagłębiem, ale co z tego, skoro przegraliśmy. A Wrocław wygrał swój mecz, Jelenia Góra zremisowała… Te zespoły potrafiły zdobywać punkty w meczach z drużynami środka tabeli, a nam udało się to tylko raz z Koszalinem – smuci się Smolarczyk.

To bardzo istotne, bo punkty z rundy zasadniczej będą się liczyć również w fazie play-off. KSS zmierzy się w niej z Olkuszem, AZS-em AWF Wrocław oraz KPR-em Jelenia Góra. Wszystkie ekipy rozegrają ze sobą mecz i rewanż. Drużyny, które na koniec zajmą dwa ostatnie miejsca, spadną bezpośrednio do pierwszej ligi. Najlepszy zespół utrzyma się w ekstraklasie, a drugi rozegra baraż z najlepszą drugą drużyną niższej klasy.

- Do KPR-u mamy 5 punktów straty, a do Wrocławia aż 6. To niestety bardzo duże różnice… Oczywiście wygrywając wszystko zapewnimy sobie utrzymanie, ale będzie to niezmiernie trudne zadanie. Musimy teraz oddawać tego ducha na parkiecie, żeby marzyć o dobrym wyniku. Jednak zapewniam - na pewno łatwo się nie poddamy – zapowiada Smolarczyk.

Przepisy ZPRwP dokładnie precyzują terminarz fazy play-off. Nie znamy jeszcze dokładnych dat rozegrania spotkań, ale wiemy już, jakie mecze czekają w najbliższym czasie „Tygrysice”. Kielczanki zaczną od wyjazdu do Olkusza.

1. kolejka:
SPR Olkusz vs. KSS Kielce
AZS AWF Wrocław vs. KPR Jelenia Góra

2. kolejka:
KPR Jelenia Góra vs. SPR Olkusz
AZS AWF Wrocław vs. KSS Kielce

3. kolejka:
SPR Olkusz vs. AZS AWF Wrocław
KSS Kielce vs. KPR Jelenia Góra

4. kolejka:
KSS Kielce vs. SPR Olkusz
KPR Jelenia Góra vs. AZS AWF Wrocław

5. kolejka:
SPR Olkusz vs. KPR Jelenia Góra
KSS Kielce vs. AZS AWF Wrocław

6. kolejka:
AZS AWF Wrocław vs. SPR Olkusz
KPR Jelenia Góra vs. KSS Kielce

Wasze komentarze

hand2010-03-07 21:57:57
Mecz KSS-u z Olkuszem 13 marca (sobota) o godzinie 17.00. Z tym, że w Olkuszu.
Dziewczyny, kibice wierzą!
mqzjxe2011-12-01 20:10:05
JVKEuM <a href="http://kvbreypojvyh.com/">kvbreypojvyh</a>, [url=http://tobdgcukncwg.com/]tobdgcukncwg[/url], [link=http://mugwdwmklwsj.com/]mugwdwmklwsj[/link], http://nfotavxnsdna.com/

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group