To był najlepszy mecz KSS-u! Tylko ten rywal...

06-03-2010 21:10,

Piłkarki KSS-u Kielce przegrały dzisiaj z Zagłębiem Lubin 27:35, ale w starciu z liderem rozgrywek zaprezentowały się z dobrej strony. – Jestem bardzo zadowolony z postawy moich dziewcząt – powiedział nam po meczu trener zespołu, Marek Smolarczyk.

- Zespół grał równo przez całe spotkanie. Jestem zbudowany tym, że w starciu z o wiele silniejszym przeciwnikiem długo walczyliśmy jak równy z równym. To był najlepszy mecz mojej drużyny w ostatnich miesiącach – stwierdził szkoleniowiec KSS-u.

Gospodynie w pierwszej połowie szybko wyszły na prowadzenie, ale nie potrafiły odskoczyć rywalkom na więcej niż 3-4 bramki. Ogromna w tym zasługa Marty Rosińskiej, która była prawdziwą liderką zespołu. – Na 8 rzutów 8 razy trafiła do siatki. To niesamowita skuteczność – chwalił swoją podopieczną Smolarczyk. W drugiej połowie „Owca” radziła sobie już gorzej, ale i tak z 9 bramkami była najskuteczniejszą zawodniczką zespołu. Po 5 bramek rzuciły Aleksandra Pokrzywka i Lina Abramauskaite.

Świetny fragment kielczanki miały po przerwie, gdy zbliżyły się do liderek na jedną bramkę! Niestety, doświadczenie Zagłębia wzięło górę, tym bardziej, że „Tygrysice” popełniły parę błędów. – Mieliśmy słupek, poprzeczkę, to pech. Ale nie wykorzystaliśmy aż trzech karnych. Rywalki musiały nas za to ukarać – powiedział Smolarczyk. Lubinianki szybko więc „odjechały” kielczankom i na dziesięć minut przed końcem doprowadziły do siedmiobramkowej przewagi. Warto jednak podkreślić, że dzięki ambitnej postawie KSS-u do końca meczu ta przewaga już nie wzrosła.

Było to ostatnie spotkanie kieleckiego beniaminka w fazie zasadniczej sezonu. Wkrótce zaczną się rozgrywki play-off o utrzymanie w ekstraklasie. Więcej o szansach KSS-u napiszemy w niedzielę. Jutro na ten temat wypowie się także trener Smolarczyk.

Zobacz zapis minirelacji "na żywo", jaką prowadziliśmy w trakcie spotkania

Zagłębie Lubin - KSS Kielce 34:27 (19:15)

Najwięcej bramek: dla Zagłębia - Joanna Obrusiewicz 9, Jelena Kordic 9, Kinga Byzdra 5; dla KSS - Marta Rosińska 9, Aleksandra Pokrzywka 5, Lina Abramauskaite 5.

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group