Boisko na Barwinku rośnie. Jest coraz piękniej (zdjęcia)

22-09-2016 18:43,
Tomasz Porębski - inicjator budowy boiska

Na Barwinku już zielono. Od początku lipca trwa tam realizacja inwestycji, która była jednym ze zwycięskich projektów ubiegłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Najważniejszym jej elementem jest budowa boiska piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią, które powstaje w miejscu dawnego obiektu, popularnie zwanego przez mieszkańców „Wembley”.

Poprzednie boisko – pełne wyrw, dziur, wybrzuszeń, marnej trawy i piasku – nie było jednak chętnie uczęszczane przez młodych pasjonatów sportu. Teren, mimo że obszerny, nawet w najcieplejsze dni lata stał pusty.

Teraz z pewnością się to zmieni. Nowoczesne boisko typu orlik - swoim kształtem i rozmiarem bardzo zbliżone do powstałego w ubiegłym roku obiektu piłkarskiego przy Wszechnicy Świętokrzyskiej – będzie wyposażone w drenaż, ogrodzenie, profesjonalne oświetlenie i monitoring. Tuż obok wybudowana zostanie także 60-metrowa bieżnia lekkoatletyczna. Zmagania amatorów futbolu będzie można obserwować z siedzisk, które będą zamontowane ponad skarpą.

W ramach inwestycji wyremontowane zostanie także boisko do piłki ręcznej z poliuretanowej nawierzchni, które również będzie oświetlone. Poza tym totalnej modernizacji ulegnie plac szkolny, gdzie obecnie wyrównany jest teren, a później ułożone będą nowe chodniki. Część z nich – na fragmencie okalającym boisko – już została zamontowana.

Wszystkie prace na Barwinku - według harmonogramu - mają zakończyć się w październiku.

Budowa boiska na Barwinku (22 września 2016)

Dokumentacja fotograficzna pochodzi z dwóch ostatnich tygodni.

Archiwum galerii

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group