AZS UJK szykuje się do nowego sezonu. Znacznie trudniejszego

03-08-2016 14:20,
Redakcja

Zespół AZS-u UJK Kielce rozpoczął przygotowania do sezonu 2016/2017. Przez pierwsze trzy tygodnie „Akademicy” przygotowywać się będą fizycznie - biegowo i na siłowni, a głównym miejscem ich treningów będą tereny stadionu leśnego i lekkoatletycznego.

Na pierwszych zajęciach zjawiło się blisko dwudziestu zawodników. Kolejni, ze względów zawodowych, na razie ćwiczą indywidualnie. Po ostatnim sezonie kielczanie mają spore apetyty, ale podchodzą z szacunkiem do przeciwników.

- Zaczynamy sezon od mocnego przygotowania fizycznego. Trzynaście drużyn w lidze to 24 trudne mecze do rozegrania. Liga będzie silniejsza, dołączają groźne zespoły z Zawiercia, Zamościa, Bochni i Krakowa. Nowe, dla nas nieznane. Cieszy zapał zawodników do trenowania, bo to na treningach trzeba wywalczyć sobie miejsce w składzie. W zespole mamy mieć tylko pasjonatów i na boisku będziemy musieli udowodnić swoje umiejętności sportowe – podkreśla Tomasz Błaszkiewicz, trener zespołu.

Z piątej drużyny ostatniego sezonu odeszło dwóch zawodników - rozgrywający Mateusz Chrząszcz i Mikołaj Wójcik. Kontuzjowany wciąż jest Mateusz Kumański, po urazie za dwa tygodnie treningi wznowi Piotr Bysiak. Chęć gry w zespole wyraziło kilku nowych szczypiornistów, m.in. odchodzący z Vive, Michał Czechowski i Łukasz Dziedzic a także były zawodnik Vive i Warszawianki, Bartłomiej Pióro. Do treningów po niemal dwóch latach przerwy wrócił też Sebastian Kozubek.

AZS UJK rozwija się prężnie, zarówno sportowo, jak i organizacyjnie. To efekt nie tylko wsparcia uczelni, ale też lokalnego biznesu. - Miniony sezon dla nas jako beniaminka od początku był zagadką tak dużą, jak i my dla dotychczasowych uczestników ligi. Drugi rok będzie sportowo trudniejszy. Do ligi zgłosiło się kilka nowych silnych klubów i tym samym będzie ciekawiej, a zarazem trudniej. Jako sponsor oczekujemy od zawodników oraz klubu w nowym sezonie tej samej pasji i zaangażowania. Liczymy na kolejny sportowy sukces w nowym sezonie z naszym logo na piersi. Treningi ruszyły pełna parą i miło popatrzeć na takie zaangażowanie zawodników w przygotowania do sezonu – mówi Łukasz Michalski, prezes MM Invest, sponsora klubu.

Sezon rozgrywek drugiej ligi rozpocznie się 17 września. Kalendarz rozgrywek poznamy na losowaniu, które zaplanowane jest na 22 sierpnia w Katowicach w siedzibie Śląskiego Związku Piłki Ręcznej. W drugiej lidze w sezonie 2016/2017 zagra prawdopodobnie 13 zespołów.

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group