Strefa Aktywna na Barwinku. Zagłosuj w Budżecie Obywatelskim!

02-06-2016 13:12,
Redakcja

Tylko do niedzieli można oddawać głosy na projekty tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Podobnie jak rok temu, portal CKsport.pl zachęca do wspierania projektów sportowych. Jednym z pomysłów godnych uwagi jest utworzenie Strefy Aktywnej [nr 9] na osiedlu Barwinek.

- Pomysł stworzenia siłowni zewnętrznej na Barwinku wziął się jeszcze przy okazji zbierania podpisów pod projektem boiska przy ZSO nr 16. Już wtedy stwierdziliśmy, że oprócz kompleksu boisk, siłownia będzie dobrym dopełnieniem rekreacyjnej funkcji osiedla – wyjaśnia Mateusz Machnicki, jeden z inicjatorów projektu.

Jako lokalizację wybrano zniszczone place betonowe obok budynku 3A, znajdujące się w samym centrum osiedla. Kiedyś służyły one jako boiska do koszykówki, jednakże po wybudowaniu poliuretanowego placu do gry przy szkole popadły w zapomnienie. - Sam budynek 3A również dzisiaj „straszy” samym swym wyglądem. Prezes spółdzielni Pionier ma plan zagospodarowania go jako „Klub Seniora”. Pomysł ten będzie głosowany na najbliższym walnym zebraniu członków 10 czerwca – wyjaśnia Machnicki.

- Stało się to bodźcem do zagospodarowania tego terenu również pod kątem starszych mieszkańców naszego osiedla. Projekt był dyskutowany z mieszkańcami przy okazji konsultacji w sprawie budowy Parkingów Wielopoziomowych. Osoby mieszkające na Barwinku entuzjastycznie przyjęły wiadomość o wykonaniu siłowni zewnętrznej w ramach Budżetu Obywatelskiego – uzupełnia inicjator.

Napisany został projekt, którego przewodnią ideą było jak najszersze propagowanie rekreacji na osiedlu. Na „Strefę Aktywną” składają się znane z innych części miasta urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu (m.in. wioślarz, prasa górna, koła tai-chi) – domyślnie przeznaczone dla seniorów. Drugim elementem „Strefy” jest zestaw Street-workout dla bardziej wymagających użytkowników siłowni.

- Trening kalisteniczny jest coraz bardziej popularny, więc zestaw drążków i rurek powinien mieć wielu stałych odbiorców. Zadbaliśmy także o zagospodarowanie zdegradowanego dotąd terenu – oświetlenie, parkingi rowerowe, czy wreszcie ławki oraz stoliki, które będą dobrym miejscem spotkań aktywnych mieszkańców osiedla. „Strefa Aktywna” będzie otwarta dla wszystkich – zostaną zlikwidowane bariery architektoniczne, co jest ważne dla niepełnosprawnych – podkreśla Machnicki.

———————

Nie zapomnij, oddaj głos!

nr 9 - Strefa Aktywna osiedla Barwinek (obok Klubu Seniora)

———————

Zagłosuj także na:

nr 10 - Plac "Park Pokoleń" przy ul. Grochowej

nr 11 - Kompleks sportowo - rekreacyjny osiedla Ślichowice

Link do głosowania: 

https://budzetobywatelski.kielce.eu/glosowanie-budzet-2016.html

Wasze komentarze

gowno2016-06-02 21:40:18
Mnie to obchodzi !
docent Trudny2016-06-03 14:30:46
Podstawą strefy aktywnej jest Andaluzja :)
Machnicki?2016-06-04 01:19:45
Syn tego radnego? Nie łatwiej przez tatusia załatwić czy może lansowanie się po mediach już mu pasi?
Mateusz2016-06-06 15:03:16
jest po prostu fajnym gosciem, Jego poglady sa narodowcowo-niebezpieczne, ale przynajmniej dziala cos na rzecz miasta i dzielnicy.

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group