Po mistrzostwo z Tkaczykiem i Bieleckim

14-05-2016 13:33,
Redakcja

Już w sobotę zawodnicy Vive Tauronu Kielce mogą świętować wywalczenie trzynastego w historii klubu mistrzostwa Polski. Żółto-biało-niebiescy muszą "tylko" jeszcze raz, ale tym razem na wyjeździe pokonać zespół Orlenu Wisły Płock.

Po dwóch meczach w Hali Legionów, stan rywalizacji wygląda następująco: 2:0 dla Vive. Tym samym kielczanie potrzebują jeszcze jednego zwycięstwa. Jeżeli nie uda się wygrać dzisiaj, kolejna szansa na to będzie jutro.

Wszyscy w obozie obecnych mistrzów Polski wierzą jednak, że po krajowy prymat uda się sięgnąć już dzisiaj. A pomóc w tym mają m.in. Karol Bielecki i Grzegorz Tkaczyk! To duża niespodzianka, bo kapitan drużyny miał już w tym sezonie nie wrócić na parkiet. - Mam nadzieję, że Karol i Piotr Chrapkowski będą nam mogli pomóc, ale w jakiej formie sportowej to inna sprawa. Jest pewna niespodzianka, ponieważ do treningów we wtorek wrócił Grzegorz Tkaczyk - mówił w czwartek trener Talant Dujszebajew.

 - Najważniejsze jest to, że mamy rezultat 2:0. Jesteśmy w lepszej sytuacji niż rywal, ale musimy pamiętać, że Orlen Wisła gra u siebie. Wydaje mi się, że jeśli zagramy tak jak w Kielcach, zachowamy "zimną głowę" i nie będziemy popełniać błędów ataku to możemy wygrać - powiedział Mateusz Jachlewski. W podobnym tonie wypowiadał się przed meczem Marin Sego: - Prowadzimy w rywalizacji 2:0. Mam nadzieję, że w sobotę zagramy bardzo dobry mecz. Wszyscy wiemy, że to trudny teren.

Zwłaszcza, że w obozie "Nafciarzy" czuć ogromną mobilizację. - W ubiegłym roku również mieliśmy mnóstwo kontuzji, przegrywaliśmy 0:2 i przed trzecim meczem byliśmy spisywani na straty, a niewiele brakowało, a mielibyśmy dogrywkę. Dlatego wierzę, że jeszcze trochę możemy namieszać w tym finale. Wyjdziemy na boisko, aby przedłużyć tę finałową rywalizację. Nie mamy nic do stracenia, nie ma marginesu błędu. W tej chwili liczy się tylko ten mecz, a kibiców zachęcam, aby nie oszczędzali gardeł - apelował kapitan wiślaków, Adam Wiśniewski.

"Żółto-biało-niebieskich" w Płocku będzie wspierać ok. 200 kibiców. Mecz w Orlen Arenie rozpocznie się o godz. 17:00.

—————

Do tej pory kielecka drużyna wywalczyła dwanaście tytułów mistrzowskich. Klubowa telewizja przygotowała spot przypominający daty i bohaterów, którzy sięgali po złote medale. Trwa rywalizacja o kolejny mistrzowski tytuł. W spocie występują m.in. Andrzej Tłuczyński, Wiktor Jaszczuk, Rafał Gliński, Tomasz Rosiński i Wojciech Zielonko. Zawodnicy wspominają zdobyte mistrzostwa i osoby, które odegrały w tej rywalizacji znaczącą rolę.

Wasze komentarze

Bryx2016-05-14 14:14:28
Super film. Dziś robicie panowie kolejny odcinek!

Projekt i wykonanie: CK Media Group