Boisko na Barwinku w gronie laureatów!

01-07-2015 17:43,
Tomasz Porębski

Projekt budowy boiska piłkarskiego na Barwinku będzie zrealizowany! Zadanie z nr 93, nad którym pieczę promocyjną sprawował nasz portal, znalazło się w gronie laureatów tegorocznego Budżetu Obywatelskiego.

Mieliśmy jednak sporo szczęścia. Według wstępnych zapowiedzi, spośród zadań dużych (a do takich należał ten projekt) do realizacji miały zakwalifikować się trzy z nich. Tymczasem boisko na Barwinku, z wynikiem blisko 3350 głosów, uplasowało się na pozycji czwartej.

Na szczęście zadania z pierwszej „trójki” – zwłaszcza dwa z nich – były stosunkowo tanie. Dlatego udało się do grona laureatów dokoptować obiekt na Barwinku. Ogromna w tym zasługa prezydenta Wojciecha Lubawskiego, który do obiecanych 4 mln zł na zadania duże, postanowił dołożyć brakujące 500 tys. zł.

Tym samym już w przyszłym roku powinno dojść do budowy kolejnego, nowoczesnego boiska piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią w Kielcach. Obiekt będzie ogrodzony, ale ma także zawierać oświetlenie i monitoring. Swoim wyglądem będzie przypominać popularne „orliki”, choć bez zaplecza szatniowego.

Kielce zyskają kolejne miejsce, gdzie amatorzy piłki nożnej będą mogli świetnie spędzić czas, rywalizując ze swoimi przyjaciółmi w doskonałych warunkach, na świetnie przygotowanej nawierzchni.

Organizatorzy i opiekunowie tego obiektu już dzisiaj zapowiadają, że z boiska będzie mógł skorzystać każdy chętny – niezależnie od wieku czy miejsca zamieszkania. I obiecują, że ten obiekt na pewno nie będzie zamykany przed sympatykami futbolu, jak to – niestety – ma miejsce na wielu tego typu boiskach.

Gratulujemy autorom pozostałych zwycięskich projektów, którzy wykonali kapitalną robotę promocyjną. Cieszymy się, że w Kielcach jest tak dużo środowisk, które potrafią pobudzić się do społecznej aktywności. Na ich pracy zyskują wszyscy mieszkańcy.

I na koniec najważniejsze: dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się oddać głos na projekt nr 93! Pamiętajcie, że ten sukces jest Waszą zasługą!

Wyniki głosowania na BO

Wasze komentarze

Adam2015-07-01 18:50:49
Panie prezydencie, dziękujemy! Wreszcie na Barwinku będzie boisko z prawdziwego zdarzenia.
kielczanin2015-07-01 20:06:55
Witam! Mam pytanie czy zostanie naprawione istniejące już boisko? Dobrze byłoby naprawić przy okazji istniejące ubytki.
hhe2015-07-02 07:53:28
Robcie orliki, robcie. Korona ma malo boisk, to zajmie kolejne.
Kolo2015-07-02 09:52:21
Za rok juz tylko szkoly brdziemy remontowac z tego b.obywatelskiego. Kible w ZSO ,wejscie do kosciola... To przestaje miec sens.

Projekt i wykonanie: CK Media Group