Ruszamy z promocją w internecie! Wydarzenie na Facebooku

04-06-2015 20:10,
top

W przeddzień ogłoszenia listy zweryfikowanych projektów, ruszamy z naszą akcją promocyjną. Z tego, co udało nam się dowiedzieć, nasze zadanie przeszło bez większych zastrzeżeń. Wciąż czekamy na oficjalne potwierdzenie, ale tymczasem już zachęcamy internautów do wspomożenia nas swoim głosem!

Dołącz do wydarzenia

Treść ogłoszenia na Facebooku:

Mieszkańcy Kielc! Trwa kolejna, trzecia już edycja Budżetu Obywatelskiego.

W ramach tegorocznego programu zgłoszono 147 wniosków dotyczących inwestycji miejskich, a proces weryfikacji przeszło 94 z nich. To właśnie one zostaną poddane pod głosowanie.

Teraz ruch do nas. To my zdecydujemy, które projekty zostaną zrealizowane ze środków budżetu miasta.

Od 8 do 21 czerwca każdy z nas może zagłosować na te propozycje, które najbardziej przypadły nam do gustu. To w naszych rękach leży los tych projektów. Inwestycje, które zdobędą najwięcej głosów, zostaną wykonane! Do dyspozycji mieszkańców jest aż 5 milionów złotych.

My prosimy Was o głos na nasz projekt: „Budowa boiska ze sztuczną nawierzchnią do piłki nożnej przy ZSO nr 16 w Kielcach”.

Dlaczego uważamy, że taki obiekt powinien powstać?

Z kilku powodów, m.in.:

- to osiedle wciąż czeka na boisko piłkarskie z prawdziwego zdarzenia

- boiska, które zostały zmodernizowane w ostatnich latach z pianki poliuretanowej, dają niewielką przyjemność z gry, w dodatku szybko uległy dewastacji – dzisiaj to bardziej krzyk rozpaczy niż obiekty na miarę XXI wieku

- teren obok ZSO nr 16 (czyli SP32 i Gimnazjum nr 16) jest idealny pod taką inwestycją; tam zresztą istnieje boisko (słynne „Wembley”), ale obecnie bardziej przypomina klepisko i odstrasza amatorów sportu

- im lepsze warunki do uprawiania sportu, tym lepsza kondycja mieszkańców – tych najmłodszych, ale też nieco starszych

Nasz projekt zakłada budowę boiska typu „orlik” ze sztuczną nawierzchnią (zieloną!), oświetleniem, ogrodzeniem i monitoringiem.

Ważne! Nie pozwolimy na to, by to boisko było otwarte i dostępne tylko dla uczniów szkoły w godzinach lekcyjnych! Jeżeli uda nam się zrealizować ten projekt, z obiektu będą mogli korzystać wszyscy chętni – mieszkańcy osiedla Barwinek, Baranówek oraz Kochanowskiego, ale nie tylko. Dopilnujemy tego - my, mieszkańcy, pomysłodawcy projektu.

Jak możesz pomóc?

Wystarczy oddać głos na projekt drogą elektroniczną lub zagłosować ręcznie wypełniając odpowiednią kartę.

Kto może zagłosować?

Każdy mieszkaniec Kielc (zameldowany w tym mieście), który ukończył 16 lat.

Kiedy?

Głosowanie rozpocznie się 8 czerwca, a zakończy 21 czerwca. Po jego zakończeniu, projekty, które otrzymały najwięcej głosów, zostaną zrealizowane.

OK, ale jak dokładnie to zrobić?

O wszystkim będziemy informować na bieżąco, gdy tylko rozpocznie się głosowanie - czyli od poniedziałku, 8 czerwca!

Projekt i wykonanie: CK Media Group