KKL Kielce ma już 5 lat!

30-01-2010 00:03,

W piątkowe popołudnie w Hali Legionów uroczyście świętowano piątą rocznicę istnienia Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego. W trakcie spotkania podsumowano też 2009 rok, w którym kielczanie zdobyli łącznie aż osiem medali.

W sali konferencyjnej tłumnie zjawili się zawodnicy, szkoleniowcy, sponsorzy, media oraz sympatycy Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego. Na wstępie prezes KKL-u, Jan Mochocki serdecznie powitał wszystkich, którzy zjawili się tego popołudnia w hali przy ulicy Bocznej. Następnie wszyscy zgromadzeni uczcili pamięć Zdzisława Furmanka oraz Edmunda Sarny.

Prezes Mochocki nie szczędził ciepłych słów maratończykowi, Piotrowi Rodzikowi, który wspólnie z Tomaszem Wieczorkiem i młodymi zawodnikami stworzył nową stronę internetową KKL-u (www.kkl.org.pl). Witryna według opinii wiceprezesa PZLA, Pawła Bartnika jest najlepszą stroną klubu lekkoatletycznego w Polsce!  

Później, przy miłej atmosferze zwieńczonej kojącymi dźwiękami utworu „Now we are free” Hansa Zimmera, przystąpiono do prezentacji zawodników oraz ich ubiegłorocznych osiągnięć na polskich arenach. – Pięć lat działalności Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego to pięć lat sukcesów – osiemnastu zawodników zdobyło czterdzieści trzy medale mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. Ośmiu naszych podopiecznych reprezentowało barwy biało-czerwone na imprezach międzynarodowych. Trzech zawodników ustanowiło rekordy Polski – Rafał Wójcik w sztafecie maratońskiej, Kamil Zbroszczyk w pchnięciu kulą oraz Maciej Pałyszko w rzucie ciężarkiem 35-funtowym. Już w drugim roku startów awansowaliśmy do pierwszej ligi lekkoatletycznej! – wyliczał prowadzący tę część Rodzik.

Wyróżniono także sportowców, którzy godnie reprezentowali Kielce w ubiegłym roku. Pierwszym z wymienionych bohaterów był Krzysztof Radziszewski – wizytówka klubu. Rodzik, który był w centrum uwagi tego wieczoru, z wielką pasją mówił o swoim koledze. – Krzysiek uprawia bieg przez płotki na dystansie 110 m. – po czym humorystycznie dodał: – Polega to na pokonaniu dystansu w jak najkrótszym czasie.

Radziszewski w minionym roku sięgnął po upragniony brązowy medal mistrzostw Polski seniorów w Bydgoszczy. Niestety, dzisiejszego wieczoru nie mógł się zjawić na uroczystości. – Krzyśka dzisiaj z nami nie ma, bo przy wieczornej zabawie w rzucanie śnieżkami w Spale, przy podnoszeniu czterdziestokilogramowej śnieżki, rozdarciu uległy jego jedyne wyjściowe spodnie. Oczywiście żartuję. Krzysiek dzisiaj zdawał egzamin w Krakowie i z tego powodu nie mógł być z nami – skwitował Rodzik.   

Kolejną z wyróżnionych została Kornelia Kostka – urocza lekkoatletka, która może się pochwalić trzema medalami z ubiegłorocznych mistrzostw Polski, halowym mistrzostwem Polski w biegu na 2000 m. juniorek młodszych, zwycięstwem w ogólnopolskiej olimpiadzie młodzieży w biegu przełajowym na 3000 m. w Zamościu, brązowym medalem ogólnopolskiej olimpiady młodzieży w biegu na 2000 m. z przeszkodami. Ponadto Kornelia jest członkinią kadry narodowej juniorów i laureatką nagrody „Nadzieja Kielc”.

Skoro jesteśmy przy przeszkodach, to wspomnijmy Rafała Wójcika, który swoją wielką międzynarodową karierę rozpoczynał właśnie od biegu na 3000 m. z przeszkodami. Jest to nasz multimedalista, maratończyk, półfinalista olimpijski z Sydney. Ponadto Rafał jest siedmiokrotnym mistrzem Polski w swoim koronnym biegu oraz dwukrotnym mistrzem Polski w biegu maratońskim – podsumował Rodzik.

Prowadzący prezentację nie ominął również pozostałego grona sportowców, którzy znacząco przyczynili się do sukcesu i uznania KKL-u na krajowej arenie. Na liście szczególnie wyróżnionych pojawili się Filip Przemyski – halowy mistrz Polski w biegu na 300 m. wśród juniorów młodszych, Paweł Tietierin – niespełna tydzień temu sprinter w biegu na 300 m. o mały włos nie pobił rekordu Polski… Pawłowi do wymarzonego wyniku zabrakło raptem 0,01 sekundy. Kolejnym z wyróżnionych za ubiegłoroczne sukcesy był Łukasz Borek – Łukasz, jak i Filip Przemyski trenowani są przez Krzysztofa Jóźwika i bardzo ze sobą rywalizują. W ubiegłym roku raz to jeden, a raz drugi pobijali swoje "życiówki", lecz ostatecznie z tego pojedynku zwycięsko wyszedł Łukasz. Ponadto Borek kolejny rok z rzędu jest najlepszym w województwie sprinterem na dystansie 400 m.  – powiedział Rodzik. Następnymi bohaterami kieleckiej lekkiej atletyki zostali Ewa Kołodziejczyk, Maciej Pałyszko, Michał Zarychta oraz Dawid Kubiec.    

Rok 2009 to również trzy zorganizowane przez KKL imprezy na wysokim poziomie. Warto wspomnieć o czwartym mitingu świętokrzyskim, który został przeprowadzony zaraz po remoncie kieleckiego stadionu lekkoatletycznego. Jest to najważniejsza impreza na terenie województwa Świętokrzyskiego. Kolejną imprezą sportową był drugi kielecki miting w skoku o tyczce o Puchar Wojewody Świętokrzyskiego Bożentyny Pałki-Koruby. Również bardzo udaną imprezą sportową był drugi memoriał Edmunda Sarny, który już tradycyjnie rozgrywany jest na zakończenie lekkoatletycznego sezonu.

Na zakończenie spotkania głos ponownie zabrał prezes Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego, Jan Mochocki który wręczył sponsorom klubu podziękowania za współpracę. Zwieńczeniem pięciolecia istnienia KKL-u był tort, którym raczyli się wszyscy zgromadzeni.

fot. KKL Kielce

Coraz więcej pucharów, coraz więcej medali...

Prezes Mochocki wraz z uczestnikami spotkania

To już pięć lat!

Ognisty tort

Wasze komentarze

t2010-01-30 11:17:20
Sto lat i oby tak dalej! Tort byl ekstra:)!
robles2010-01-30 14:40:03
Tort był tak dobry jak 2009 rok w wykonaniu KKLu. 2010 rok będzie jeszcze lepszy !!!
Wally2010-01-31 17:20:27
Tak Trzymać Ludzie!!!!

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group