Tietierin powołany do kadry

26-01-2010 22:59,

Zawodnik Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego junior młodszy Paweł Tietierin został powołany do Kadry Narodowej Juniorów.

Podstawą powołania były bardzo dobre rezultaty uzyskiwane przez Pawła w roku 2009 oraz znakomity występ na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych - Spała 2010. Przypomnijmy, że w miniony weekend Paweł z najlepszym czasem (35,28 s.) zakwalifikował się do finału biegu na 300 m ocierając się o rekord Polski  w tej kategorii wiekowej (35,27 s. należący do Damiana Rożeja). W finale zajął 3. miejsce i zdobył brązowy medal HMP Juniorów i Juniorów Młodszych.

Już jutro czeka Pawła wyjazd na 11-dniowe zgrupowanie Kadry Narodowej Juniorów w biegach sprinterskich (100, 200m). Miejscem treningów kadrowiczów Lecha Salomonowicza będzie Szczyrk.