Brązowe medale Tietierina i Kozak

24-01-2010 16:21,

Kielczanie po raz kolejny zaznaczyli swoją obecność w świecie lekkoatletycznym. Na zakończenie czterodniowych Halowych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych, Paweł Tietierin oraz Katarzyna Kozak zdobyli dwa brązowe medale!

Wspaniały występ na zakończenie turnieju zaliczyli Paweł Tietierin i Katarzyna Kozak, którzy kolejno w biegach na 300m oraz 600m zdobyli dwa brązowe medale.  

Jako pierwszy spośród kieleckich medalistów na podium stanął Tietierin, który z czasem 35,53 s. w finałowym biegu uplasował się na trzecim miejscu. Warto dodać, że żaden z zawodników biorących udział w biegu na 300m nie przebił się przez wspaniały rezultat Pawła z pierwszej serii. Kielczanin podczas trzeciego dnia turnieju osiągnął znakomity czas 35,28 s.

Katarzyna Kozak również nie zawiodła swoich kibiców. Zawodniczka KKL-u, mimo szóstego czasu w rundzie eliminacyjnej dzisiaj spisała się dosłownie… na medal! Niewiele ponad godzinę po sukcesie Tietierina, Katarzyna Kozak z czasem 1:45.46 s. na 600m sięgnęła po brązowy medal juniorek młodszych. Jest to wielka niespodzianka tych mistrzostw.

Gratulacje należą się również trenerom medalistów – Mirosławie Sarnie oraz Mieczysławowi Sroce, którzy znacznie przyczynili się do sukcesów swoich podopiecznych.

Źródło: www.kkl.org.pl
fot. KKL Kielce - autor: Piotr Rodzik

Brązowy medalista - Paweł Tietierin

Katarzyna Kozak (pierwsza z prawej) na podium

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group