REKLAMA

Hala UJK gotowa. W czwartek uroczyste otwarcie

14-04-2015 18:58,
Redakcja

Przed nami sportowe święto Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Już w najbliższy czwartek, 16 kwietnia otwarte zostanie Centrum Rehabilitacji i Sportu przy kieleckiej uczelni.

To jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji dla UJK. . – Uniwersytet kształci wszechstronnie, kształtuje umysł i ciało. Dlatego po modernizacji sal dydaktycznych i laboratoriów przyszedł czas na Centrum Rehabilitacyjno – Sportowe. Nie ukrywam, że to Centrum wyjątkowo mnie cieszy. Baza sportowa naszej uczelni nie była dobra, byliśmy zmuszeni wynajmować sale. Wreszcie Studium Wychowania Fizycznego i Sportu ma godną siedzibę, w obiekcie na najwyższym poziomie – mówi profesor Jacek Semaniak, rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

Osoby, które miały już okazję zobaczyć Centrum są pod dużym wrażeniem. Nie tylko części sportowej, ale i rehabilitacyjnej, która wykorzystywana będzie do kształcenia i prowadzenia badań na kierunkach medycznych Wydziału Nauk o Zdrowiu. Oprócz hali sportowej, siłowni i Sali fitness, znajdują się tam także pracownie kinezyterapii, fizykoterapii, sale masażu i odnowy biologicznej.

Początek uroczystości otwarcia Centrum Rehabilitacji i Sportu, 16 kwietnia (czwartek) o godzinie 12, na terenie Kampusu Uniwersyteckiego przy ulicy Świętokrzyskiej 21. Po części oficjalnej nastąpi część sportowa. Marynarki zostaną na krzesłach, a goście wezmą udział w konkursach sportowych (rzut do kosza, rzut na bramkę). Część sportową poprowadzi Paweł Papaj, cennych wskazówek uczestnikom udzielał będzie Sławomir Szmal.

Źródło: ujk.edu.pl

fot. Piotr Burda, UJK

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group