Vive Tauron Kielce

31:26 (13:11)

Orlen Wisła Płock

19:18

Serdeczne dzięki za uwagę! Takiej radości oczekiwaliśmy wszyscy i doczekaliśmy się jej. Mamy to, pierwszy mecz dla Kielc. Panowie, jutro powtóreczka! Miłego wieczoru, Tomasz Porębski, pozdrawiam!

19:17

Koniec meczu!!! Vive wygrywa z Wisłą 31:26 i robi pierwszy krok do wywalczenia dwunastego w historii mistrzostwa Polski!

60. minuta (31:26)

Karny dla Vive na sam koniec, podchodzi Aginagalde i... bez szans Wichary!

60. minuta (29:26)

Co za durne zachowanie Corralesa! Beznadziejny faul przy kontrze Jachlewskiego i czerwona kartka dla bramkarza Wisły!

59. minuta (29:26)

Tioumentsev. Ale to już nic nie zmieni.

58. minuta (29:25)

Uros Zorman! Hala Legionów już powoli świętuje! Tej wygranej Wisła nie może nam już odebrać.

57. minuta (28:24)

A nie mówiliśmy? On to potrafi robić! Chrapkowski, kolejna cenna bramka!

56. minuta (27:23)

Żółto-biało-niebiescy włożyli w ten mecz mnóstwo wysiłków, ale mogą teraz liczyć na piękne wsparcie kibiców. Wszyscy na stojąco, wszyscy biją brawa, szkoda tylko, ze tak mało osób dopinguje.

Tobias Reichmann! Teraz już nikt nie ma wątpliwości! Kroczymy po zwycięstwo!

55. minuta (26:23)

Wreszcie przebudzenie w ataku! Lijewski!

53. minuta (25:23)

Gwizdy kibiców, nie zgadzają się z werdyktami sędziów, którzy znów dają karnego Wiśle. Na szczęście rzut Ghionei znakomicie broni Szmal!

52. minuta (25:23)

Myli się z karnego Bielecki, Wisła mocno przyparła potem Vive i trafia Montoro.

51. minuta (25:22)

Płock w coraz gorszej sytuacji, nerwowo na ławce gości. Teraz trafia jednak Ghionea.

50. minuta (25:21)

Coś pieknego! Kasa!!! Sławek Szmal!!! Nasz bramkarz broni rzut Syprzaka, a "dobitka" Wiśniewski leci nad poprzeczką!

Chrrrapkooooowski!! Świetny rzut naszego lewego rozgrywającego! Nie ma sentymentów! Kiedyś Płock teraz Kielce! Gramy dla chwały Vive!

49. minuta (24:21)

O proszę, dyrektor Biura Bezpieczeństwa Narodowego ogląda mecz. I słusznie! Właśnie generał zobaczył gola z karnego Julena Aginagalde!

48. minuta (23:21)

Ahh ten Syprzak, jego występ dzisiaj trzeba określić poziomem "mistrzowski", jeśli nie "kosmiczny". Kolejny gol obrotowego Płocka.

47. minuta (23:20)

Tradycyjne zmiany na parkiecie, witamy Reichmanna, Lijewskiego, Bieleckiego i Jachlewskiego. Iiiii.... gooool Bieleckiego!

46. minuta (22:20)

Czas dla Cadenasa.

45. minuta (22:20)

Durny faul Kwiatkowskiego i dwie minuty kary dla tego zawodnika. Bardzo słusznie!

Kibicujemy! Kibicujemy głośno! Tylko dlaczego, do diaska, musi do tego non stop zachęcać spiker?!

44. minuta (22:20)

Racotea, a dosłownie pięć sekund później Cupić! Ależ wymiana ciosów w Hali Legionów!

43. minuta (21:19)

Gol Wiśniewski, ale zaraz potem następna bramka Rosińskiego. Nie będziemy się powtarzać, ale... brawo Tomek!

42. minuta (20:18)

Dwudziesty gol dla Vive! Autorem bramki Rosiński, który daje dzisiaj mnóstwo jakości kieleckiej drużynie!

41. minuta (19:18)

"Dzidziuś", tego od Ciebie oczekujemy! Bardzo dobry rzut Michała, więcej takich akcji!

41. minuta (18:18)

Trzeba przyznać, że ci panowie rozgrywają dzisiaj świetny mecz. Doceniamy przeciwników.

40. minuta (18:18)

Strlek w świetnej sytuacji, ale broni Corrales. Za chwilę atak Wisły i gol na remis Montoro.

39. minuta (18:17)

Znowu Vive na prowadzeniu! Corrales okazał się bezradny wobec rzutu Bunticia.

38. minuta (17:17)

Dwie minuty dostał także Montoro, więc teraz gramy w przewadze. Mimo to płocczanie wywalczyli rzut karny, choć była to kontrowersyjna decyzja. Protestują trybuny. Decyzji to jednak nie zmieni. Ghionea lepszy od Szmala.

38. minuta (17:16)

Juuuuureckiii!! Gol "Dzidziusia"!

37. minuta (16:16)

Faul Jureckiego, jest karny dla Wisły. Trafia Daszek... Niestety, znowu remis.

36. minuta (16:15)

Gol dla Wisły - Tioumentsev, a sędziowie zdecydowali się posłać na ławkę kar dwóch zawodników: Tkaczyka i Syprzaka.

35. minuta (16:14)

Popis gry "Rosy" - najpierw trafił sam, potem znakomicie asystował przy golu Cupicia. Brawo!

34. minuta (14:14)

Nie tak, nie tak!!! Głupia strata, kontra Wisły i bramka Montoro. Remis...

34. minuta (14:13)

Dwie minuty kary dla Kwiatkowskiego! Gramy w przewadze. Panowie, czas to wykorzystać.

33. minuta (14:13)

Bardzo pewnie Wisła w ataku, kolejna dobra akcja i celny rzut - tym razem Montoro.

32. minuta (14:12)

Pięknie wita się z parkietem Tomek Rosiński, bardzo ładna bramka naszego rozgrywającego.

32. minuta (13:12)

Niestety, początek dla Wisły. Szósta bramka w dzisiejszym meczu na koncie Syprzaka.

31. minuta (13:11)

No to zaczynamy drugą połowę! Vive w takim składzie, jak od początku spotkania, choć... Nie, przepraszamy. Jest Tomarz Rosiński, a na ławce siedzi Grzegorz Tkaczyk. W bramce cały czas także Sławek Szmal.

255. minuta (13:11)

Jeżeli jesteście ciekawi, jak wygląda sytuacja z bramkami poszczególnych zawodników, kliknijcie kartę "Składy drużyn". Tam obok nazwisk uzupełniliśmy te dane. Na razie najlepsi Lijewski i Reichmann w Vive oraz Syprzak w Wiśle.

Niecne plany gości z Płocka przez długi czas sprawdzały się w pierwszej połowie. To dowód na to, że trzeba uważać na zawodników Wisły. To zwycięstwo samo nie przyjdzie. O mistrzostwo Polski trzeba się postarać!

30. minuta (13:11)

Na koniec pierwszej połowy Bielecki nie wykorzystał niestety karnego. Obronił go Wichary, który specjalnie po to, po raz pierwszy dzisiaj pojawił się na parkiecie. Ale i tak jest dobrze! Mimo niezbyt mistrzowskiej gry, Vive prowadzi dwiema bramkami. Liczymy na lepszą dyspozycję po przerwie!

29. minuta (13:11)

Pośliznął się Corrales, co bezlitośnie od razu wykorzystał Lijewski.

29. minuta (12:11)

Znowu Syprzak... Genialny jest dzisiaj obrotowy z Płocka.

28. minuta (12:10)

Przechytrzył teraz znakomicie bramkarza Wisły Tobias Reichmann. Bardzo precyzyjny, a zarazem mocny rzut prawoskrzydłowego mistrzów Polski!

27. minuta (11:10)

Prowadzimy! Tym razem Aginagalde wziął przykład z Syprzaka, zachował się równie inteligentnie i trafił!

27. minuta (10:10)

Szmal broni karnego Ghionei. Ależ popis dzisiaj bramkarzy z obu stron! Obaj zasługują na największe uznanie!

26. minuta (10:10)

Znakomita interwencja Szmala, ale nie wykorzystuje tego Vive. To znaczy przed świetną okazją staje Jachlewski, ale fatalnie marnuje. Znów obok bramki. "Siwy" - obudź się w końcu!

Hala Legionów w niemal całej krasie. Widok piękny, doping? Powinien być lepszy... Wiadomo.

25. minuta (10:10)

Ależ to znowu zrobił Syprzak cudnie na kole, przepchał kieleckich obrońców i nie pozostawił złudzeń Szmalowi. Na szczęście zaraz wyrównujemy za sprawą Reichmanna. Niemiecki zawodnik jeszcze ucierpiał w tej akcji, ale chyba to nic groźnego.

24. minuta (9:9)

Nasze życzenie spełnia się! Szybki atak Vive, rzuca Lijewski i mamy remis!

24. minuta (8:9)

Chrapkowski!!! Bardzo dobrze, Piotrek musi też próbować w ataku, bo rzucać potrafi znakomicie. Jeszcze jeden!

23. minuta (7:9)

Kibice z Płocka mogą się cieszyć, bo dzisiaj ich drużyna w Kielcach gra naprawdę świetnie. A my czekamy na przebudzenie naszych gladiatorów!

22. minuta (7:9)

Ależ świetny rzut ze środka - przy ataku pozycyjnym - lewoskrzydłowego. Znów Daszek. Bardzo dobrze gra dzisiaj reprezentant Polski. A za chwilę... Kontra Wisły. I Ghionea. Skrzydła robią dzisiaj gościom robotę.

21. minuta (7:7)

Jakiś paraliż ogarnął kieleckich szczypiornistów! Kolejna kontra, tym razem Jachlewski i jak tylko zobaczył Corralesa to rzucił nad bramką... Niezwykłe rzeczy się dzieją dzisiaj w Hali Legionów.

Jeśli tak było, to absolutnie tego nie pochwalamy. Należy grać fair.

20. minuta (7:7)

Remis! Bardzo dobra akcja całego zespołu zakończona rzutem Reichmanna.

19. minuta (6:7)

Jest! Wreszcie pozytywna akcja "Lijka" w ataku, jest bramka Krzyśka! On potrzebuje takiego przełamania, pamiętajmy, że wraca po groźnej kontuzji i długiej absencji.

18. minuta (5:7)

Niestety... Najpierw znakomity gol Syprzaka z koła - cudownie się obrócił z piłką, potem błąd Lijewskiego w ataku, kontra i Daszek trafia do siatki.

17. minuta (5:5)

Kibice podnoszą się z miejsc, bo widzą, że ich drużyna potrzebuje wsparcia. Super zachowanie! A my na boisku od kilkudziesięciu sekund oglądamy Reichmanna, Lijewskiego, Cupicia, Bieleckiego i Jachlewskiego.

17. minuta (5:3)

16. minuta (5:3)

Głupia strata Lijewskiego w ataku, kontra Wisły i trafia Tioumentsev.  A za chwilę kolejna kontra... tym razem trafia Daszek. Remis! Co za fatalny okres kieleckiego zespołu!!!

15. minuta (5:3)

U dołu przytrafił nam się delikatny błąd techniczny. Vive wciąż prowadzi dwoma golami.

15. minuta (5:4)

Aginagalde... Teraz on nie potrafi trafić do bramki. Broni Corrales, no niesamowity jest dzisiaj ten facet.

14. minuta (5:4)

Obrona w kole Piotrka Grabarczyka, karny dla gości. I Daszek trafia w słupek! Ale mocno napracował się Szmal, żeby tak się stało! Brawo!

13. minuta (5:3)

Bez bramek od kilku dłuższych chwil, słabszy okres w meczu. Widzi to trener Manolo Cadenas i bierze czas. Vive - więcej skuteczności! Tego najbardziej teraz brakuje.

11. minuta (5:3)

Dobrze broni się Vive, znakomity przechwyt Tkaczyka, ale po jego kontrze rzut "Młodego" broni Corrales. Jest niesamowity! Chwilę wcześniej równie znakomicie zatrzymał Jureckiego.

10. minuta (5:3)

Wreszcie w piękny sposób wykorzystane skrzydła - najpierw Cupić, potem Strlek. Tak właśnie trzeba grać!

8. minuta (3:2)

W sumie trafny przytyk do konkurencji :)

7. minuta (3:2)

Teraz po ataku pozycyjnym nie pomylił się Buntić. Świetny rzut!

6. minuta (2:2)

To oni dzisiaj walczą - po raz kolejny - o chwałę dla Kielc!

5. minuta (2:2)

Oj, myli się teraz fatalnie, po kontrze, w doskonałej sytuacji Buntić. Świetna interwencja Corralesa. Szkoda...

4. minuta (2:1)

Karny dla Vive! Egzekutorem Cupić, rzuca lekko, technicznie, nad bramkarzem... Uff, trafia. Za chwilę jednak atak Płocka i gol Ghioney. Tym razem "Kasa" nie zdołał go powstrzymać.

3. minuta (2:1)

Co teraz zrobił Sławek Szmal! Genialna interwencja po kontrze i sytuacji sam na sam z Ghioneą! Coś pięknego!

2. minuta (1:1)

Uwielbiamy takie sytuacje. Początek mecuz i już problemy z internetem... Ale nic tam, ważne to, co na boisku! A tu dwie bramki - najpierw Jureckiego, potem Syprzaka.

Rozpoczęli! Wisła w składzie: Corralles - Ghionea, Montoro, Kwiatkowski, Racotea, Tioumentsev, Wiśniewski. I Syprzak.

17:42

Vive dzisiaj w składzie: Szmal - Cupić, Buntić, Grabarczyk, Jurecki, Tkaczyk i Strlek. Do ataku Aginagalde. To oczywiście na początek.

17:40

No to... zaczynamy to zamieszanie! "Bo to historia, bo to marzenia..." w głośnikach. Nie, to nie marzenia, to rzeczywistość. Rozpoczynamy wędrówkę po 12 w historii mistrzostwo Polski! Chyba się z nami zgadzacie?

17:39

17:38

Są i nasi wojownicy! Burza braw, wszyscy na stojąco! Z takim wsparciem ten mecz musi zakończyć się efektownym zwycięstwem mistrzów Polski! Na to liczymy, na to czekamy.

17:36

I znowu gwizdy, tym razem przeraźliwe. Tym razem oczywiście na przywitanie zawodników Orlenu Wisły na boisko! Trwa przedstawianie drużyny, ale gwizdy nie ustają.

17:33

Taką miłą pogawedkę przeprowadzili sobie przed meczem panowie prezesi. No, zobaczymy, czy w trakcie spotkania też będzie tak sympatycznie. Nie musimy mówić chyba, o którego prezesa spokojne usposobienie szczególnie się niepokoimy.

17:32

Płock już w szatni, Kielce też powoli znikają. Paweł Papaj robi co może, żeby rozgrzać kibiców.

17:30

Mecz de facto powinien się już rozpoczynać, ale oczywiście opóźni się ze względu na transmisję telewizyjną. Standard w przypadku Polsatu Sport. Szczypiorniści wciąż rozgrzewają się na parkiecie.

17:28
17:28

Dobra, teraz już na dobre czujemy atmosferę handballowego święta! DAWAĆ TEN MECZ!

17:26

Zerkamy w stronę kibiców przyjezdnych i widzimy jakieś delikatnie przekrzykiwania, kłótnie z naszymi fanami. Nawet pognał tam dyrektor Vive, Radosław Wasiak, żeby nieco uspokoić sytuację. I widać, że mu się to udało. Good job.

17:25

Gwizdy, przeraźliw... no dobra, lekko przesadzamy, ale gwizdy są, buczenie też jest. Dlaczego? Bo właśnie na trybunach pojawiają się kibice z Płocka. Dzisiaj w ilości kilkudziesięciu sztuk.

17:24

Wysłaliśmy fotografa z aparatem na drugą stronę, ale zanim wrócił... Sporo czasu upłynęło. Teraz kibiców jest na trybunach oczywiście już dużo więcej.

17:22

Serducho rośnie, gdy człowiek spogląda, ja zapełniają się trybuny Hali Legionów. I z 80% kibiców dzisiaj w żółtych koszulkach - o to chodzi. Chyba dożyliśmy już czasów, że klub nie musi o tym ciągle przypominać.

17:20

Dopóki nie rozpocznie się mecz, możemy trochę popatrzyć na trybuny. I... panowie, no powiemy krótko: żałujcie, że Was tu nie ma. Piękne widoki, godne meczu o mistrzostwo Polski :)

17:18

Przeglądamy Twitter, chcieliśmy wrzucić coś fajnego, jakiś komentarz... Niestety, na razie pustka. To też - piszemy z bule... wróć, z bólem serca - pokazuje popularność handballa w Polsce. Ludzie, przecież przed nami pierwszy mecz finałowy!

17:16

Goście z Płocka dzisiaj w dosyć ubogim składzie - trzech bramkarzy i raptem 11 zawodników z pola. To z pewnością wpłynie na jakość spotkania, oczywiście negatywnie.

17:14

Kibiców przybywa z każdą minuta na trybunach, jest coraz fajniej. Na razie słychać co prawda tylko muzykę, ale wierymy, że już niebawem się to zmieni. Oby dzisiaj Hala Legionów porwała gospodarzy do walki!

17:11

Powiem Wam szczerze. Przed meczem spotkaliśmy sporo kibiców z Kielc, którzy stwierdzili, że... zupełnie nie czują tego spotkania. I idą na mecz zupełnie tak, jakby Vive dzisiaj grało z Chrobrym Głogów. Hmmm... macie podobnie?

17:06

Na razie na parkiecie bramki strzeże Aginagalde, a rzuca Sławek Szmal... My jednak wolimy, żeby to szybko wróciło do równowagi ;)

17:05

Dzisiaj drużyna Vive zagra w niemal najmocniejszym składzie. W zespole brakuje tylko Żeljko Musy, ale jak wiemy - jeżeli zajdzie taka potrzeba, to Chorwat jutro dołączy do ekipy.

16:56

Halo Kielce! Halo Świętokrzyskie! Halo cały świat, który dzisiaj w sercu ma żółto-biało-niebieskie barwy! Witamy Was gorąco z Hali Legionów, gdzie już za około 40 minut rozpocznie się kolejna święta wojna. Stawka spotkania ogromna - gramy o mistrzostwo Polski. Oczywiście to dopiero pierwsze spotkanie, ale niezwykle istotne. Tomasz Porębski, zapraszam!