Wilde-Donald Guerrier (35')
Maciej Jankowski (53')
2:0

19:53

Słaby mecz Kiełba, jeszcze gorszy Trytki. Na wyróżnienie zasługuje jedynie Vlastimir Jovnović, który zdecydowanie wyróżnił się w barwach Korony. Zapraszamy na nasz portal, gdzie już za chwilę zapis konferencji prasowej oraz wypowiedzi zawodników. Za relację z tego spotkania dziękuje już Wojciech Staniec.

19:51

Wisła Kraków wygrywa po raz drugi w tej rundzie i odbiera drużynie Ryszarda Tarasiewicza szansę na grę w grupie mistrzowskiej. Korona w pierwszej połowie nie grała źle, ale o wyniku zadecydował geniusz Guerierra, który zdobył kapitalną bramkę. Kielczanie po tym się już nie podnieśli i ostatecznie ulegli dwiema bramkami.

19:49

Koniec!

Ostatnie sekundy spotkania. Wisła w naszym polu karnym.

To już powoli czas na podsumowanie. W tej chwili właśnie żegnamy się nie tylko z serią spotkań bez porazki, ale przede wszystkim z grupą misrzowską.

Dwie minuty doliczone.

Korona nawet nie jest w stanie przejąć piłki. Mądrze, a co ważniejsze - skutecznie gra Wisła.

Szybka kontra i Kiełb...

Nie musimy chyba nic więcej dodawać.

Świetnie teraz "Jova" przed polem karnym. Strzał jednak minimalnie niecelny...

Ratuje nas Cerniauskas przed trzecią bramką. Dobrze przeczytał grę i powstrzymał atak Brożka.

Golański z wolnego. Za lekko....

Piłka do Sylwestrzaka, ale ten.... fauluje w ataku. Kamil, to chyba nie ta dyscyplina. Nawiasem mówiąc - gratulacje dla Vive Tauronu Kielce!

Przegrał pojedynek w narożniku Kapo. Piłka dla Wisły.

Efektownie teraz Kapo minął Dudkę. Piłka do Nabila, ale wrzutka niecelna...

No i nic... Idiotyczna decyzja Kiełba, który wszedł w pole karne, ale zamiast zagrać do lepiej ustawionnych partnerów, zdecydował się na strzał z ostrego kąta. Bez trudu Buchalik.

Może teraz? Długa piłka do Kiełba....

Wisła kontroluje grę. Teraz znowu mamy szczęście, bo z piłką mija się Brożek.

Groźnie Brożek, ale niecelnie. Świetna okazja dla Wisły...

Zmiana w Koronie. Aankour za Fertovsa.

Z daleka strzela Dudka. Świetnie w bramce Cerniauskas.

Beznadziejnie Kiełb, bo to on uderzał....

Faulowany Kapo. Rzut wolny. Szansa dla Golańskiego.

Z autu Golański. Strzela z woleja Sylwestak, ale ponad bramką.

Golański w pole karne, ale minimalnie z piłką minął się Porcellis.

Fatalnie w obronie Malarczyk. Guerrier zabrał mu piłkę, zagrał do Burligi, ale na nasze szczęście jego strzał słabiutki.

Szybko wznowił grę Golański. Kapo wychodził w polu karnym. Nic jednak nie ma z tej akcji... Dobrze w bramce Buchalik.

Zmiana też w Wiśle. Za Barrientosa wchodzi Boguski.

Zmiana w Koronie. Porcellis za Trytkę. Słaby był dzisiaj "Tryto", więc może Brazylijczyk coś zmieni?

Fatalnie wybija Cerniauskas. W ostatniej chwili Brożka powstrzymuje Dejmek.

Francuz długo protestuje. Jego zdaniem Sadlok wybijał piłkę ręką z linii bramkowej. Naszym zdaniem - Kapo ma rację.

Rzut rożny dla Korony! Co to była za okazja?! Kapo nie trafia do pustej bramki....

Rzut rożny dla Wisły, ale w bramce pewnie Cerniauskas.

Rozpadało się w Krakowie...

Wybija teraz na rzut rożny Malarczyk. Wisła w ataku, a my jesteśmy coraz słabsi...

Kolejna akcja Wisły. Niewiele zabrakło, a do piłki dopadłby Barrientos. Mamy sporo szczęścia.

Wszystko o drugiej bramce....

Beznadziejny jest dzisiaj Kiełb. Kolejna strata...

Stara się odpowiedzieć Korona. Piłka nawet wpadła do siatki Buchalika, ale wczesniej sędzia odgwizdał faul na bramkarzu Wisły.

Rzut rożny. Pojedynek powietrzny przegrywa Kiełb, a do piłkę do siatki pakuje Jankowski...

Dejmek ratuje nas teraz przed stratą bramki. Blokuje strzał Stilica z 18. metra.

Szybkie rozegranie, z boku zagrał Jović, ale Brożek uprzedzony przez Dejmka.

Leży Stilić. Faulował go Fertova. Może być groźnie pod naszą bramką.

Żółta kartka dla Przemka Trytki za niesportowe zachowanie.

Mocno teraz zaatakował Sadlok Jovanovica. Kolejny rzut wolny dla Korony.

Odnalazł się w polu karnym Kapo, do którego podawał Fertovs. Francuz jednak bardzo niecelnie.

Świetny jest dzisiaj Jovanović. Kolejny przechwyt Bośniaka w środku pola.

Nieporozumienie Sylwestrzaka z Cerniauskasem. Wszystko jednak wyjaśnione.

No i gramy! Zaczyna Wisła.

Naszą relację możecie dopełnić włączając radio Em. Humory Mateusza Żelaznego i Marcina Długosza na razie nienajlepsze, ale wierzymy, że po przerwie będzie lepiej.

Długo relaksowali się piłkarze Korony przed dzisiejszym meczem - odwiedzili krakowskie ZOO.

W drugiej połowie nie będzie problemu z prowadzeniem piłki. Na murawie będzie ślisko :)

Tak wyglądała pierwsza połowa okiem EkstraStats.

Całkiem niezły, a zarazem wyrównany mecz oglądamy w Krakowie. Niestety w najważniejszej statystyce kielczanie przegrywają. Fantastyczny gol Wilde-Donalda Guerriera dał prowadzenie Wiśle. Wracamy za chwilkę.

Koniec pierwszej części meczu!

Strzał Kiełba zablokowany, piłka pod nogami Kapo. Wrzutka Francuza i mamy rzut rożny.

Leży na środku boiska Barrientos. Powstrzymał go Jovanović.

Świetny przechwyt Jovanovica. Bośniak poprowadził akcję przez prawie całe boisko. Powtrzymał go dopiero Dudka, za co dostał żółtą kartkę.

Wygrał walkę w powietrzu Piotrek Malarczyk, ale po jego uderzeniu piłka minęła słupek bramki Buchalika.

Seria rzutów rożnych, ale nic z nich nie ma...

No i Korona musi wznawiać grę od środka...

Niesamowity strzał Haitańczyka. Sporo miejsca miał w środku pola Guerrier, co wykrozystał i oddał niezwykle celny strzał.

Co za gol.... Bramka sezonu Guerriera. Strzał z prawie 30. metrów. Bez szans Cerniauskas.

Ostatni atak Korony. Raz za razem jest groźnie w polu karnym Wisły.

Z autu podaje w pole karne Golański. Zakotłowało się pod bramką Buchalika, ale wyjasniają defensorzy gospodarzy.

Kolajny stały fragment gry i kolejne zagranie Golańskiego. Nic z tego jednak nie ma. Wisła odpowiada szybkim kontratakiem, ale równie szybko wracają kielczanie.

Wychodziła Korona z szybką akcją, ale powstrzymany Jovanović.

Wrzuca teraz Golański, głową strzela Trytko, ale ponad bramką.

Świetny przechyt Oliviera Kapo, ale kontratak zmarnował Przemysław Trytko. Po chwili kolejny przechwyt Jovanovica i strzał z dystansu. Broni Buchalik.

Od bramki grę wznowi Cerniauskas. Wisła próbowała zaskoczyć naszą obronę długim zagraniem.

Wrócmy jeszcze do początku spotkania. Spotkanie dwóch znajomych z Auxerre, które uchwyciła Paulina Czarnota - Bojarska.

Prostopadle zagrał Stilić do Guerriera. Na posterunku był Malarczyk, który dodatkowo faulowany przez Haitańczyka.

Kontratak Korony. Trytko zagrał na skrzydło do Kiełba. Ładny drybling "Ryby", ale strzał o wiele gorszy, wysoko ponad bramką.

A tak prezentuje się sektor gości. Z wiadomych względów - dzisiaj pusty.

Dariusz Dudka odebrał w środku pola piłkę Kiełbowi i zagrał długa piłkę w kierunku Pawła Brożek, który znalazł się w praktyce sam na sam z Cerniauskasem. Na szczęście jego strzał niecelny.

Blisko było teraz bramki dla Wisły... Brożek w pojedynku biegowym z Dejmkiem. Wydawało się, że Czech miał wszytko pod kontrolą, ale sprytem wykazał się snajper "Białej Gwiazdy" i zagrał piłkę. Na szczęście nie trafia do siatki.

Dobry, ciekawy mecz oglądamy dzisiaj w Krakowie. Teraz w ataku Wisła. W bocznej strefie atakuje Guerrier, ale na posterunku jest Vlastimir Jovanović.

Kapitalne dośrodkowanie Golańskiego, strzela Dejmek. Fantastyczna interwencja Buchalika,  ale piłka spada pod nogi Trytki. Napastnik Korony jednak niezdecydowany i nie trafia praktycznie do pustej bramki.

Sadlok fauluje Kiełba. Agresywnie zaczęli dzisiaj piłkarze trenera Moskala.

Uspokaja teraz grę Dejmek i wycofuje do Cerniauskasa.

Agresywnie teraz Głowacki fauluje Luisa Carlosa. Żółta kartka dla kapitana Wisły.

Efektownie prezentuje się stadion Wisły. Na trybunach nie ma jednak tłumów.

Tym razem prosto w ręce Buchalika.

Niezła wrzutka Golańskiego, ale górą obrońcy Wisły. Zaraz będzie kolejny rzut rożny dla nas.

Piłka wybita przed pole karne. Przejmuje Kiełb, dostrzegł w polu karnym Kapo. Strzał Francuza i Buchalik na rzut rożny.

Długi wyrzut z autu Golańskiego, piłkę wybija Dudka. Po raz kolejny zagra "Golo".

Pierwsza akcja Korony - Golański szukał przed polem karnym Luisa Carlosa, ale Brazylijczyk miał problem z przyjęciem piłki i wycofał ją do tyłu.

Kolejne prostopadłe zagranie, na szczęscie mamy spalonego. Dużo miejsca w środku pola miał teraz jeden z graczy Wisły.

Ładka akcja Wisły. Prostopadle zagrał Jankowski do Barrientosa, ten zagrał w pole karne, ale piłka wybita.

Dzieje się też na trybunach.

Kolejny atak gospodarzy. Zakotłowało się w naszym polu karnym - z rożnego zagra Stilić.

Szybko zaczęła Wisła. Jankowski atakuje z lewej strony, ale wybija Dejmek na róg.

Trytko do Kapo i gramy!

17:58

Trwa losowanie przed meczem. Kielczanie na czarno, a Wisła na czerwono.

17:54

Dokonał pewnych zmian w składzie trener Tarasiewicz i zdecydował postawić w dzisiejszym spotkaniu na Przemysława Trytkę, który zastąpił Porcellisa. Na ławce rezerwowych usiadł także Leandro, a na lewej stronie defensywy zobaczymy Kamila Sylwestrzaka. Po kartkowej absencji wraca także Vlastimir Jovanović.

17:47

Halo, jesteście? Witamy Was już z Krakowa, gdzie za chwilę Korona Kielce zmierzy się z miejscową Wisłą. Ranga spotkania znana. Rywalizacja obu klubów od lat elektryzuje kibiców, a dodatkowego smaczku dodaje fakt, że zarówno kielczanie, jak i gracze Wisły pozostają w walce o grę w grupie mistrzowskiej. Wojciech Staniec, witam i zapraszam.