Widzew przed szansą na kolejnego gola! Jakimś cudem nie trafili!

Daniel Bąk za Szykawkę.

Hofmeister żółta kartka.

Daniel Bąk szykuje się do wejścia.

Tak wyglądała bramka Szykawki.

I tak też się dzieje. Kolejny gol dla Widzewa. To już jest rozstrzelanie kieleckiego zespołu. Antoni Klimek zdobywcą gola.

Widzew prowadzi oblężenie Korony. Tak to gola się nie strzeli. Ewentualnie można stracić.

Rożny Korony, kontra Widzewa, ale zatrzymana. Muszą wycofać piłkę do tyłu.

Zator próbuje z przewrotki! Piłka odbija się od rywala i mamy kolejny rożny.

Piłka w pole karne, Trejo blisko piłki, ale jeszcze bliżej był zawodnik Widzewa. Akcja Korony skasowana.

Widzew wprowadza trzech nowych ludzi.

Forsell będzie dogrywał w pole karne z narożnika, Hofmeister doskakuje do piłki, ale uderza ponad poprzeczką.

Forsell uderza! Gikiewicz wypluwa piłkę i... rożny. Skuteczna interwencja defensorów gospodarzy.

Widzew szykuje dwie zmiany. Korona jakby bardziej ruchliwa. Uwierzyła w to, że można ten wynik zmienić. Zobaczymy jak to przełoży sie na czyny. Czasu coraz mniej.

Pięczek dogrywa w pole karne! Niestety Widzew wybija!

Korona ma gola kontaktowego! Pójść za ciosem!

AKCJA KORONY KIELCE LEWĄ STRONĄ, PIŁKA TRAFIA POD NOGI SZYKAWKI, A TEN TRAFIA DO SIATKI!!! BRAWO!

Nunes z kolejną próbą. Widzew błyskawicznie przemieścił się pod kieleckie pole karne. Przerzut piłki z lewej na prawą stronę pola karnego, uderzenie! Nunes uderza, ale Dziekoński broni!!!

Widzew wciąga Koronę w swoje pole karne. Gra sobie sobie spokojnie. Zmuszając Koronę do biegania i popełniania błędów.

Widzew: Sanchez za Rondicia.

Forsell za Błanika.

Szkoda, że dotychczasowe zmiany nic nie wnoszą. Nie ma nas... Po prostu.

Nunes z próbą strzału! Blokuje go Trojak. Jak już wspomnieliśmy, Korona dużo ryzykuje, teraz prawie nadziała się na kontrę.

Forsell wejdzie do gry. Szykuje się zmiana. Piłkarz zszedł z rozgrzewki.

Korona cały czas bez konkretów.

nadal ciężko uwierzyć, że to wpadło.

Gikiewicz interweniował na przedpolu, ale przy wybiciu podał do Trojaka. Szkoda, że kielecki kapitan nie miał tego jak zwieńczyć strzałem z dystansu na pustą. Został zablokowany przez przeciwnika.

Widzew w tym meczu ma więcej argumentów po swojej stronie.

Korona gra wysoko, dużo ryzykuje. Ale umówimy się, że teraz nie ma zbyt wiele do stracenia. No i taka podwyższona formacja teraz prawie skończyła sie kontratakiem Widzewa. Łodzianie mieli rożny, jednak rozegrali go bardzo pasywnie wycofując piłkę do tyłu. Teraz będą zmuszać Koronę do biegania. Zapraszają kielczan do gry.

Nunes przed szansą na zdobycie kolejnego gola! Spore zamieszanie w polu karnym Korony. Wybijanka a'la pinball w najlepsze. Bezpańska piłka wpadła pod nogi Nuneza, zwodem próbował zrobić sobie miejsce, ale nie trafił w bramkę.

Na ten moment nie ma perspektywy, żeby ten wynik uległ zmianie.

Kibice Widzewa w bardzo dobrych nastrojach. Niestety o kielczanach nie można tego powiedzieć.

Konstantyn i Trejo na boisku. Zamiast Podgórskiego i Dalmau.

BEZPOŚREDNI STRZAŁ I NIESTETY GOL. FRAN ALVAREZ! JAK TO WPADŁO, CIĘŻKO UWIERZYĆ...

Rzut wolny dla Widzewa. Blisko bramki.

Strata Błanika pod polem karnym Widzewa, gospodarze rozpędzają się, jednak i oni odnotowali stratę 30 metrów od kieleckiej bramki.

Widzew rozgrywa akcję ze stojącej, próba strzału zdecydowanie się nie udała. Piłka poszybowała w kosmos!

Remacle fauluje Pawłowskiego. Widzew ma 30 metrów do bramki i szansę na gola.

Korona naciska na Widzew, dzięki czemu zdobywa piłkę. I teraz może budować akcję po swojemu. Dogranie Pięczka w pole karne, niestety Szykawka nie zdołał do niej dobiec. Mógł zamykać to Podgórski, który już biegł do bezpańskiej piłki w polu karnym, lecz Gikiewicz dopadł do niej szybciej.

Aut dla Korony na wysokości pola karnego. Będzie wrzucał Pięczek. A on dorzucić potrafi. Dogranie na Kwietnia, który przedłuża piłkę w głąb pola karnego, następnie piłka wybita jest pod nogi Remacla, a ten kończy strzałem! Efektownie wyszło, niestety piłka nie leciała w światło bramki.

Dobrze rozegrane. Dogranie za dalszy słupek. Kwiecień odgrywa w pole karne i tutaj była szansa! Niestety Widzew broni się dobrze. Kolejny korner, wybija Gikiewicz! Teraz rożny numer 3, zakończony strzałem, lecz nieskutecznym.

Ale za chwilę kielczanie wywalczyli rzut rożny. Będzie okazja.

Dośrodkowanie Dalmau w pole karne, Widzew broni.

I było to widać na boisku.

Widzew 61 procent posiadania piłki. Dużo.

Ok. Gramy! Obie drużyny bez zmian.

Korona na boisku. Zmian nie ma.

Dalmau do bazy? Jak sądzicie?

Koniec pierwszej połowy

Jeszcze rożny dla gospodarzy, ale jakoś wykonania daleka od ideału. Nie zmienia to jednak faktu, że Korona do połowy przegrywa 0:1. Dała sobie wpakować gola do szatni. To nie tak Panowie, tak się nie utrzymamy.

NO I MAMY BRAMKĘ DLA WIDZEWA. Akcja prawą stroną, dośrodkowanie po ziemi, tor posłanej po ziemi piłki przeciął Imad Rondić i mamy 1:0 dla Widzewa.

2+ do regulaminowego czasu gry.

Tego nie da się odzobaczyć. Puszcza nie chce w tej lidze grać. Trzeba się postarać Panowie z Korony!

Ależ strzałem wykazał się teraz Pawłowski! Odwrócony plecami do bramki, wykonał półobrót uderzając piłkę z powietrza! Strzał z dystansu, który przeleciał obok spojenia!

Natomiast co tam słychać na boisku? W zasadzie nic. Od kilku minut bez akcji. Panowie nie starają się nam podnieść ciśnienia.

Przy linii bocznej pracuje nie tylko Opaliński, ale też Daniel Myśliwiec. Kolejny człowiek w tej generacji młodych polskich trenerów, którzy budzą podziw. Warto się temu szkoleniowcowi przyglądać. Jeszcze o nim usłyszymy :)

Panowie szykują się do gry. Zapytaliśmy trenera o stan przygotowania Forsella. Szkoleniowiec przyznał, że zawodnik dopiero co zakontraktowany ma tylko 8 procent tkanki tłuszczowej. To dobry wynik.

I znowu mamy moment, gdzie to Korona ma trochę większą przewagę na boisku. Widzew próbował odbiorów, przechwytów, ale robił to dość nieporadnie.

Pięczek wrzuca piłkę w pole karne, niestety bez wykończenia po stronie kolegów.

Korona zyskała aut na wysokości pola karnego rywali.

Straciliśmy dwa momenty na weryfikacji i możemy grać dalej. Piłka przy nogach piłkarzy Korony.

Ale zakotłowało się w polu karnym Widzewa! Korona po rożnym miała sporo okazji na zdobycie gola! Kwiecień finalnie zapakował piłkę... w poprzeczkę!!! Zapachniało golem, w końcu dla żółto-czerwonych. Ale co dziwne, podczas akcji jeden z obrońców Widzewa zrobił "krzesełko" Błanikowi, nawet sędzia nasłuchiwał VAR-u, ale za moment puszczono grę dając do zrozumienia, że faulu nie było.

Teraz Widzew w polu karnym Korony! Trojak interweniuje wypychając rywala i przy okazji piłkę poza tę strefę. Kibicom i poszkodowanemu wydawało się, że powinien być karny, ale tego zdania nie podzielił arbiter główny.

Od czasu do czasu oba zespoły przerzucają się uprzejmościami, zdarza się, że Widzew przypomina sobie o ŁKS-ie. Ale poza tym, atmosfera na meczu fajna.

Uderzenie z dystansu Widzewa!!! Piłka  metr nad poprzeczką.

Opaliński dyryguje zespołem, zapewne jest w stałym kontakcie z trenerem Kuzerą. Muszą sobie radzić chłopaki. Nam marzy się taki mecz, jak ten z końcówki poprzedniego sezonu. Fajne spotkanie, fajny wynik. Ale o powtórkę będzie strasznie ciężko. Widzew jest obecnie najlepiej punktującym zespołem w ekstraklasie.

Na razie nie bardzo jest o czym pisać. Widzew z grubsza cały czas siedzi na Koronie, a kielczanie skutecznie się bronią. Poza paroma wyjątkami, tak ten mecz wygląda.

Tego Pana pewnie znacie :)

Rzut wolny dla Widzewa. Piłka stoi blisko linii autowej. Dobre dogranie, próba strzału!!! Nieskuteczna. Futbolówka wylatuje wysoko ponad bramkę.

Korona po raz kolejny traci futbolówkę na wysokości 40 metrów od bramki rywala. Gospodarze wracają do oblężenia.

Rożny Widzewa, Dziekoński wyskakuje do futbolówki najwyżej. Łapie i po akcji rywali. Teraz za rozgrywanie bierze się Korona Kielce.

Na ten moment Korona nieźle broni, ale to wszystko, co możemy powiedzieć dobrego. Rywale dość skutecznie ograniczają kieleckie możliwości ofensywne. Widzew bardzo wysoko ustawiony. Wystarczy powiedzieć, że Gikiewicz stoi niemal na środku boiska :)

Błanik dośrodkowuje, niestety prosto w ręce Gikiewicza.

Teraz Korona. Samotny rajd Trojaka zakończony faulem. Korona pod polem karnym rywali.

Klimek na lewym skrzydle bawi się z Podgórskim. Najpierw zejście na lewą nogę, zaraz na prawą gubiąc kieleckiego zawodnika. Finalnie Klimek oddał rewelacyjny strzał z dystansu na długi słupek. Ale tutaj jeszcze lepszą interwencją wykazał się Dziekoński. Rewelacyjnie to wyjął. Piłka prawdopodobnie leciała w światło, więc dobrze się stało.

Widzew wybija piłkę baardzo daleko poza pole karne. Z gola po rożnym nici. Trzeba szukać dalej swoich możliwości. Trochę szkoda, że Korona w stałych fragmentach gry obecnie nie prezentuje najlepszej formy.

Kolejny rożny dla gości.

Korona przy piłce. Kontroluje chwilowo poczynania na boisku.

Teraz to Korona Kielce egzekwuje rożny. Na linii bramkowej interweniuje Gikiewicz. Skutecznie. Kielczanie próbowali zamykać akcję strzałem z dystansu, ale ta sztuka nie wyszła najlepiej.

Trybuna Korony Kielce. Na ten moment na trybunach dzieje się więcej jak na boisku.

Widzew egzekwuje korner. Ale i tym razem z tego nic nie wynika. Piłka wybita. Widzew kontynuuje oblężenie.

Pawłowski wbiega w pole karne!!! Kontroluje piłkę, szuka podania ii... nie ma bramki. Piętką w powietrzu interweniuje jeden z Koroniarzy. Rożny.

Korona oddaje pola miejscowym. Kielczanie bez Nono są ustawieni w formacji 4-4-2. Kolejna akcja gospodarzy, na szczęście najlepiej w polu karnym przy wrzutce odnalazł się Kwiecień, który wybił piłkę.

Strzał w polu karnym Korony, broni Dziekoński!!! Za moment sędzia przerywa grę, przy wykończeniu gospodarzy była ręka. Jakby był gol, nie zostałby zaliczony.

Akcja z rożnego nieskuteczna. Korona Kielce kończy akcję Widzewa i gramy od bramki. Niestety kielczanie błyskawicznie notują stratę i teraz piłką gra Widzew.

Widzew pierwsze dośrodkowanie! I już blisko bramki!!! Świetne dogranie i tylko jakiś cudem gola nie ma. Interwencja Koroniarza, który wybił piłkę na rożny.

Jakbyście nie wiedzieli, trener Kuzera za kartki dziś na trybunach, a konkretnie gdzieś na prasówce :)

Wystartowaliśmy!

17:31

17:31

17:28

Piłkarze obu zespołów wychodzą na murawę. Generalnie można się spodziewać bardzo gorącego meczu. Atmosfera gęsta. Widać, że grają ze sobą dziś ekipy, które nie darzą się zbyt wielką sympatią.

17:24

17:22

W składzie meczowym, jaki Wam zaprezentowaliśmy, jest błąd. Marcus Godinho dziś nie zagra. Nie ma go w składzie meczowym. Trener Kamil Kuzera zdradził nam, że piłkarz nie był gotowy do gry na 100 procent.

17:19

Jesteśmy na miejscu, kieleccy kibice wyraźnie zaznaczają swoją obecność rzucając w kierunku gospodarzy mało pochlebne słowa. Oczywiście na ripostę nie trzeba było długo czekać :)