3:1 (2:0)

Jewgienij Szykawka (69')

21:00

KONIEC MECZU! DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ! NIE UDAŁO SIĘ, NIE TYM RAZEM!

SZYKAWKA! MÓGŁ STRZELIĆ HONOROWO! Korona wyszła do kontry. Konstantyn dobrze odegrał do środka, Szykawka uderzył z pierwszej ale obok słupka!

I jeszcze dzisiejszy gwóźdź do trumny.

Gol Szykawki na otarcie łez.

Jeśli Nono dziś nie gra, too jest naprawdę źle. Hiszpan wziął na siebie grę, mógł rozdać do co najmniej jednego kolegi przed sobą, ale pobiegł  do boku, zaatakowało go dwóch, odebrali piłkę i po akcji...

+4minuty.

Czyż z dystansu! Obok bramki Korony!

Podolski zrobił swoje, opuszcza boisko. Za niego Piotr Krawczyk. Plus jeszcze jedna zmiana w szeregach miejscowych. Lukoszek za Ennaliego.

Na ten moment przegrywamy ten mecz absolutnie na własne życzenie. Masa  błędów skutkujących golami dla przeciwników.

Na ten moment nie zapowiada się, by Korona była w stanie w jakiś sposób zagrozić miejscowym. Mecz jest pod kontrolą.

Kozuki! Forenc znowu zmuszony do interwencji! Na szczeście robi to dobrze.

Na stadionie w Zabrzu 11506 kibiców.

Zmiana Korona: Daniel Bąk za Takaca.

Czyli rzucamy wszystko na jedną kartę.

Trochę chce się rzec, że Korona strzeliła sobie wszystkie trzy bramki karygodnymi błędami. Z drugiej strony Podolski - Korona 3:0. Były reprezentant Niemiec w każdej z akcji miał ogromny udział. Dwie asysty plus zapoczątkowanie kolejnej bramki.

Ennali świetny strzał, ale jeszcze lepszą interwencją wykazał się Konrad Forenc! Rożny. Piłka leciała tuż przy słupku, bramkarz żółto-czerwonych ładnie się wyciągnął i obronił.

Górnik: Barczak za Sekulicia.

Korona rozgrywa po ziemi, próbuje przejść do pozycyjneego, ale jest strata i to straszna!!! Podolski wybiega do piłki, jest nie do zatzrymania. Wypuszcza do uderzenia Kapralika i niestety jest kolejny gol dla gospodarzy. Panowie Koroniarze. Tak się nie robi. Mamy wolny, możemy to spokojnie rozegrać wrzutką w pole karne drużyny przeciwnej, a my decydujemy się na granie po ziemi, tracimy piłkę i dajmy się ograć jak dzieci. Tak nigdy niczego nie wygramy.

Kolejny wolny dla Korony. Tym razem na wprost około 38 metrów do bramki. Może 40.

Wolny dla Korony. Bardzo daleko do bramki. Ale na wrzutkę wystarczy. Tak też się dzieje. Jest silne dogranie w pole karne, próba strzału! Piłka obok bramki. Gdyby strzelec złożył się do tego odrobinę lepiej, rywale mieliby bardzo ciepło. Z góry przepraszamy za brak szczegółów odnośnie nazwisk. Generalnie mało stąd widać na drugim końcu boiska :)

Chwilowo mamy nieodparte wrażenie, że kielczanie próbują za dużo piłek rozrzucać na skrzydło. Trochę brakuje tych prób forsowania rywala środkiem pola. Ale to taka subiektywna opinia.

Zmiany: Błanik schodzi, za niego Konstantyn.

Już widzimy na dawnym Twitterze dyskusje krytykę itd. Ludzie, skąd ten balonik napompowany tak, że zaraz odleci w stratosferę? Korona walczy o utrzymanie, a nie o mistrzostwo kraju.

Korona przed kolejną szansą! Tuż przed oddaniem strzału zabrzanie zdołali powstrzymać jednego z naszych graczy!!! Aj! Robi się ciekawie! 2:0 to niebezpieczny wynik, pamiętajcie :)

Wolny dla Krony. Błanik wrzuca, jest uderzenie i mamy bramkę!!! TAK JEST!!!! SZYKAWKA WYSKAKUJE NAJWYŻEJ DO FUTBOLÓWKI I KIERUJE JĄ W BOCZNĄ SIATKĘ, OD WEWNĄTRZ OCZYWIŚCIE!!! BRAWO PROSZĘ PANA! WALCZYMY!

Jeśli mecz wydaje Wam się nieco nudny, możecie zgadywać, kto stoi do Was tyłem :)

Niby 5 stopni w Zabrzu, ale chłodno jest. Duża wilgotność powietrza, która szybko wytraca ciepłotę ciała.

Zmianę robi również Górnik. Musiolik schodzi, a za niego Kozuki.

Schodzi też Pacheto, za to dalej w akcji będzie Czyż.

Aj! Ale to mogło zagrać. Błanik wyleciał do prostopadłej piłki i mogło być naprawdę pięknie, gdyby nie fakt, że podający futbolówkę Nono mocno się pomylił i podał zwyczajnie a mocno.

2:0 jako niebezpieczny wynik to oczywiście klasyk, bo wystarczy bardzo niewiele, by tak korzystny rezultat totalnie wymknął się spod kontroli. Górnik to wie, dlatego gra obecnie bardzo skoncentrowany. Szanują futbolówkę, nie wychodzą ze swojej roli, nie próbują cudować na murawie. Co Koronie w takiej sytuacji pozostaje? Gonić, gonić i jeszcze raz gonić.

Fornalczyk z dystansu, z daleka. Piłka wyraźnie obok bramki. Zobaczymy, na co tego chłopaka stać.

Briceag próbuje uruchomić prostopadłą piłką kolegę na froncie, ale robi to tak nieudolnie, że futbolówka ucieka prosto pod nogi przeciwników.

Górnik zamyka Koronie strefy. Musimy rozciągać grę na boki, żeby spróbować się spod tej presji uwolnić. Ale nie jest łatwo. Na ten moment taktyka Zabrza jest jasna - zmusić Koronę do błędu i pozbawić ją piłki. Ale Korona nie za każdym razem sobie na to pozwala. Na przykład teraz żółto-czerwoni potrfili przenieść grę na połowę drużyny przeciwnej. Niestety, bez oczekiwanych skutków.

Górnik potrafi w tym meczu tłamsić Koronę pressingiem. Kielczanie pękają pod naporem rywali i dają sobie odebrać piłkę. Zabrzanie są wybiegani, mają sporo jakości, więc mogą sobie na taką grę pozwolić.

Korona: schodzą Dalmau i Trejo, a za nich Szykawka oraz Fornalczyk.

A więc nie mieszamy, nie ruszamy, tylko wymieniamy jeden do jednego zawodników.

Czekamy na komentarze: jak myślicie, Korona da radę to jeszcze dźwignąć?

SZYKUJĄ SIĘ ZMIANY PO STRONIE KORONY. COŚ TRZEBA ZROBIĆ. NA TEN MOMENT ROZWIĄZANIA ZASTANE NIE DZIAŁAJĄ.

Stadion w Zabrzu to bardzo ładne 3/4 obiektu. Jedna trybuna wciąż czeka na wykończenie. Ale generalnie każdej drużynie można życzyć takiej Areny. Smukła, na miarę potrzeb dużego miasta, trybuny blisko murawy. Fajnie, fajnie. Ale to tak na marginesie :)

Nieładnie tak zaglądać przez ramię, ale sąsiad z ławki napisał całkiem trafnie, że Korona sama strzeliła sobie te bramki. Coś w tym jest.

PODOLSKI Z DYSTNASU!!! I broni Forenc. Rożny. Dla Zabrza.

Ale wracamy do gry. Błanik ze stojącej piłki uderza w kierunku bramki, jest blok i mamy rożny. Będzie dogrywał Błanik. Jest krotkie rozgranie, zaraz wrzutka, jednak piłka trafia w ręce bramkarza gospodarzy. I koniec akcji.

Każda z nich pokazała jak wartościowym zawodnikiem jest Podolski. Chłop daje radę. To od niego zaczęła się pierwsza bramka, a w drugim wypadku Musiolik przystemplował po jego silnym uderzeniu. Co innego, że Konrad Forenc dziś elektrycznie. Mógł się lepiej zachować przy tej drugiej bramce.

OBIE BRAMKI MOŻECIE ZOBACZYĆ TUTAJ:

Ok! Wracamy do gry!

Koniec pierwszej połowy

Wkrótce druga połowa!

No szkoda. Można przejść do podsumowania pierwszej połowy. Górnik w grze trochę lepszy, schodzi do szatni z dużo lepszym wynikiem. Kielczanie mieli swoje okazje. Sędzia kończy tę połowę przy stanie 2:0. Ale nie przekreślamy Korony.

Kolejna okazja gospodarzy! Forenc! Broni kielecki bramkarz niewygodne uderzenie rywali. Musiał prawie że wygarniać futbolówkę spod brzucha. Wyszło dość karkołomnie, ale wybronił. Dobitka z dystansu nie przyniosła skutku pozytywnego dla Zabrza.