Śląsk Wrocław

0:0 (0:0)

21:54

Płaskie dogranie pod pole karne Śląska, Remacle wybija, A STEFAŃSKI KOŃCZY MECZ! REMIS!

Kolejny rożny, Exposito dostaje przedłużoną piłkę, uderza! Prosto w ręce Forenca.

Śląsk krótko. Łukasik wkopuje piłke w pole karne, Remacle blokuje. Kolejny rożny.

Rożny dla WKS-u

Śląsk napiera niemiłosiernie, Korona dobrze wypycha. Szarpią gospodarze.

3 MINUTY DOLICZONE

Korona broni się przed wolnym, ale wybija do nikogo. Uwalniamy się spod ataku rywali. Łapiemy oddech.

Wolny dla gospodarzy. Dość daleko, będzie wrzutka.

Śląsk podkręca tempo. Za wszelką cenę chcą ugryźć Koronę. Teraz robią podwójna zmianę. Świeze siły.

Kwiecień mocno pracuje, wywiera dużo presji na rywalach, biega sporo, pomaga w obronie. Na tyłach ciaśniej, ale na froncie ubogo.

Kombinacyjna akcja Śląska. Wypuszczenie Matsenki prawą stroną, strzał! Piłka obok słupka!

Akcja Śląska! Remacle fauluje, dostaje żółtą kartę za zatrzymanie akcji.

Kolejne uderzenie z dystansu! Tym razem obok spojenia!

Śląsk ma rzut wolny. Bezpośredni strzał z dużego kąta, broni Forenc!

Korona próbowała namieszać ale bez skutku.

Zmiana. Kwiecień w polu gry. Za Błanika. Sygnał, że jednak walczymy o remis. Musimy wzmocnic defensywę. Ta powoli nam sie rozjeżdża.

Ale akcja Śląska! Korona pogubiła się w obronie! Świetne wyjście Janasika na czystą pozycję, mamy sam na sam! A tu nagle jak spod ziemi wyskakuje Trojak, robi wślizg i po akcji, tylko rożny!!!

ALE TERAZ ZAMIESZANIE POD POLEM KARNYM KORONY!!! Śląsk szczęśliwie do sytuacji. Strzał Exposito odbity od naszych zawodników tak szczęśliwie dla rywali, że piłka wpadła pod nogi kolejnego piłkarza gospodarzy, uderzenie! Broni Forenc! Kielecki bramkarz wstaje szybko, skraca kąt, żeby nie dopuścić do kolejnego uderzenie, jednak zostaje usadzony na ziemi, dogranie w środkową strefę, gdze chce uderzyć jeden z piłkarzy miejscowych, ale poślizgnął się! Za moment kolejne uderzenie, ale tym razem znów broni Forenc!!! CO TU SIĘ DZIEJE!

Podanie do środka pola karnego Korony na Olsena, ale ubiegł go Hofmeister!

Korona teraz błyskawicznie wznawia, ale pospolita laga do przodu tym razem nie wyszła. Tracimy piłkę. Śląsk z autu.

Śląsk coraz bliżej kieleckiego pola karnego, dogranie, wybija to głową Malarczyk. Miejscowi wciąż przy piłce. Zamykają Koronę w zameczku rozrzucając przez środek piłkę a to na lewe, a to na prawe skrzydło.

Śląsk na ten moment dobrze kontroluje mecz. Nabijają spore posiadanie, probują Koronę wciągnąć do siebie, by następnie spróbować przeprowadzić atak. Ale nie dajemy się.

Śląsk wznawia grę, ale zaraz dali się złapać na spalonym. Chociaż gospodarze sygnalizują rękę. Czy tam coś bylo?

Wolny dla Śląska, ale kartkę dostał Olsen... :)

Rzut wolny gospodarzy. Przy piłce Ince, który wszedł do gry z ławki. Wrzuca, lecz kielczanie odbijają zażegnując zagrożenie.

Dogranie nienajlepsze, piłka za linią końcową. Nie ma gola, za to jest Konstantyn w grze! Zmienił Podgórskiego.

Korona po rożnym nie zyskuje zbyt wiele, ale też nie traci. Jest faul przy narożniku pola karnego i mamy dogodny stały fragment gry.

Teraz Korona Kilce. Dogranie Briceaga w pole karne! Aj! Byliśmy blisccy przecięcia i przekierowania w bramkę, ale jest interwencja defensywy Śląska! Rożny! Tylko rożny, bo bylo blisko!

Błanik dobrze odbiera, Remacle probuje uruchomić atak, ale źle podaje, niedokładnie!

Do wejścia szykuje się Konstantyn.

FORENC TERAZ NA PRZEDPOLU INTERWENIUJE GŁOWĄ!

Śląsk ewidentnie podkręca tempo. Może będzie przy tym też zawężał pole gry.

Dużo więcej Śląsk teraz biega. I TERAZ JEST AKCJA DLA ŚLĄSKA! Dogranie w pole karne, zgranie piłki przez Exposito w kierunku Żukowskiego, ten muska piłkę i BRONI FORENC!!! KONIUSZKIEM PALCA.

Ostatnie minuty - Śląsk Wrocław ze spora przewagą. Pressują Koronę, grają szybkiej pozycyjnie niż w pierwszej połowie, siejąc trochę więcej niepewności w szeregach rywali. Ale kielczanie nie pękają.

Znowu rożny, a tym razem na aut wykopuje Remacle.

Wrzutka Schwarza w pole karne. Piłka odchodząca na krótki, próba Żukowskiego na przecięcie, ale nie udaje się, za nim stoją Koroniarze którzy wybijają futbolówkę na rożny. Po raz kolejny.

Śląsk rozklepał Koronę na liniii rozpoczynającej pole karne! Próba wypuszczenia Exposito na szpicę, lecz tutaj szybko połapaliśmy sie w ich zamiarach wykopując piłke na rożny.

DEaconu w miejsce Takaca i Szykawka za Dalmau.

Śląsk uderza z dystansu! Forenc wybija piłke parując ją na bok. Pierwszy celny strzał Śląska.

Śląsk wykonuje rzut rożny, ale plan strzelenia bramki Koronie się nie powiódł, jednak miejscowi zbierają piłkę i są w stanie dalej kreować akcję.

Strata Błanika w środku pola, szybka akcja Śląska i mają rożny. Zrobiło się niebezpiecznie, ale dobrze tutaj zachował się Hofmeister, który w odpowiednim momencie wybił futbolówkę za linię końcową.

Hofmeister ładnie przechwycił, pognał do przodu, ale za moment rywal wypchnął na aut. Wydawało się, że nie było autu, ale sędzia widział to inaczej.

Korona nieco bardziej mobilna. Skora do inicjatywy. To już kolejna akcja, gdzie Kielce są pod polem karnym. Na ten moment bez pozytywnych skutków. Jednak to jest już jakaś odmiana w stosunku do pierwszej połowy pełnej stagnacji.

Korona nieco podkręca tempo. Troszkę więcej inicjatywy po stronie żółto-czerwonych.

Korona Kielce przy piłce.

RUSZAMY Z DRUGA POŁOWĄ!

Koniec pierwszej połowy

Wam i sobie życzymy więcej emocji przy drugiej połowie! :)

Korona jeszcze jedna wrzutka w tej połowie. Podgórski centra, ale rogal odchodził od pola karnego, Śląsk zneutralizował akcję i po pierwszej połowie!

A wy jak myslicie? To bylo to zamieszanie przy Konczkowskim.

2 minuty doliczone.

WKS na połowie Korony, próba minięcia Zatora przez piłkarza drużyny przeciwnej, jednak Kanadyjczyk szybko się w tym połapuje.

Korona z posiadaniem na poziomie 39% dużo nie jest, ale taką mamy specyfikę tego meczu. Chociaż w tej chwili i Śląsk oddaje inicjatywę Koronie. Żonglujemy troszeczkę tą futbolówką. Oba zespoły podejmują małe ryzyko przy akcjach ofensywnych.

Troszeczkę serduszka zabiły mocniej. Korona miała całkiem dobrą okazję, choć i z tej dużej chmury mieliśmy mały deszcz.

Próbowaliśmy to zamykać, zabrakło centymetrów! Zator w boczną siatkę.

Korona wznawia. Przy piłce. Malarczyk dogrywa w pole karne, Leszczyński piąstkuje! Korona jeszcze utrzymuje sie przy piłce! Gra rozciągnięta na lewo, Briceag dośrodkowuje!

Podgórski krótkie dośrodkowanie na Trojaka, ale nasz zawodnik nie zdążył. Śląsk wybija i tym razem jest aut.

Teraz rożny dla kielczan.

Teraz dogranie w pole karne Śląska ze stojącej piłki. Piotr Malarczyk! Próbujemy! Ale piłka jedynie smagnęła jego czuprynę. Nie będzie z tego gola. Akcja przemyślana, futbolówka dograna w odpowiednie miejsce, lecz bez korzyści w postaci bramki.

Było lekkie zamieszanie. Fizjoterapeuci Śląska czekali, żeby wbiec na murawę, ale ostatecznie nie zostali wpuszczeni. Nie wiemy dla czego! Jednak Konczkowski wstał szybko i zaczał grać dalej. Dziwna sprawa.

A faulowany był Martin Konczkowski. musiał mocno oberwać, bo jeszcze raz siedzi na murawie.

Jest teraz więcej gry w środku pola. Jedna z akcji miejscowych kończy się niecelnym wślizgiem Takaca i zawodnik Korony dostaje żółtą kartkę.

Korona wyrzut z autu, przebitka w polu karnym Śląska...! Gospodarze przecinają to, wybijają na rożny. Korona wznawia, ale krótko, za moment dogranie w pole karne i... Śląsk wychodzi z tego obronną ręką.

Teraz zamieszanie pod bramką Korony. Drużyna przeciwna wchodzi w pole karne! Exposito minął bodaj Piotrka Malarczyka, nie udaje mu się oddać strzału, bo kielczanie wybijają piłke przed pole karne, lecz futbolówka wraca jak bumerang na wysokość jedenastego metra, Exposito próbuje ją sięgnąć, jednak finalnie mu ta sztuka nie wychodzi. Snajpier Śląska nie potrzebuje zbyt wiele, zeby namieszać.

Będzie daleki dogranie. Przy piłce Podgórski, ale płasko, jednak udaje się to uderzenie przebić dalej. Niestety szkoda, że bez wykończenia.

W tym momencie Korona przy piłce. I nawet będzie możliwość skorzystania ze stałego fragmentu gry. Korona faulowana na 40. metrze. Sporo do bramki. Ale ze stojącej piłki możemy stworzyć rywalom niemałe zagrożenie.

Ten mecz na ten moment to zdobywanie jardów. Dużo taktyki. Może to być takie niezbyt atrakcyjne widowisko pod kątem czysto emocjonalnym :)

Spokojnie z tym "potężnym" :) I Widzew jest niezniszczalny i Wisła Płock była liderem jesienią w poprzednim sezonie :) Lekko uszczypliwie, ale bez złej krwi ;)

Strata Śląska, Korona wychodzi odważnie do przodu. Takac, chce podać pod bramką rywala, ale nie udaje się. Jest moment dla Śląska na skorzystanie z naszej fazy przejściowej, jednak również im to się nie udaje.

Zdecydowanie bawimy się w przeciąganie linii. Oba zespoły bardzo uważne w grze obronnej. Śląsk więcej razy przy piłce, sporo akcji wysoko w ataku pozycyjnym, ale kielczanie dobrze się bronią na razie. Jacek Magiera to dobry taktyk, bardzo pomysłowo poukładał ten zespół w tym sezonie.

Korona wysoko pod bramką Śląska. Po wrzutce tracimy piłkę, zaraz odzyskujemy, REMACLE! Uderzenie nad poprzeczką! Trochę za dużo, żeby myśleć o bramce.

Śląsk szuka w kieleckiej formacji asymetrii, jakiejś wyrwy, mankamentu. Jednak kielczanie grają na dużym skupieniu. Zwłaszcza w obronie. To będzie duży atut kielczan.

Teraz Śląsk. Był faul na zawodniku miejscowych, piłkarze w zielonych strojach prowadzą piłkę, ale... zaraz tracą. Korona przy futbolówce. Mecz baaardzo mocno przypomina szachy. Dużo taktyki, mało gry.

Tym razem Korona trochę wyżej, próbujemy podać do przodu, Śląsk wybija piłkę z pola karnego, mamy rożny. Kielczanie rozgrywają krótko, nie wychodzi efekt zaskoczenia, dlatego przechodzimy do pozycyjnego.

Na ten moment oba zespoły bez jakichkolwiek zagrożeń bramki rywala. Spokojne tempo meczu. Więcej inicjatywy po stronie Śląska. Wrocławski klub poczuwa się w roli lidera. Za to Korona oddaje pole gry, ale celowo, w poszukiwaniu kontrataku.

Z bliska - w sensie z narożnika. Próbujemy wybijać, ale Śląsk cały czas chce prowadzić grę.

Śląsk na połowie Korony. Ale to kielczanie mają wyrzut z autu z bliska.

Śląsk bawi się w prowadzenie piłki. Cały czas przy futbolówce. Korona się broni. Aktualnie głównie piątką obrońców. W tej linii Malarczyk, Trojak, Hofmeister plus na skrajnych Briceag i Zator. Choć nie wydaje się, by grali wahadłami.

Sporo kopaniny w środku pola, jednak Śląsk przy piłce. Przyśpieszenie Żukowskiego, podanie do Schwarza, ten uderza z powietrza, lecz to bardziej przypomina podanie jak uderzenie. Futbolówka zostaje w polu, ale już na koncie Korony.

Na długi słupek, Malarczyk wybija i w aut uderza Śląsk.

Schwarz wrzuca.

Na dzień dobry ze spokojem. Śląsk prowadzi piłkę. Już teraz próba uruchomienia po lewej stronie Schawrza. Rożny dla Śląska Wrocław.

Śląsk na zielono, Korona na żółto-czerwono. Siedzimy na fajnej wysokości Tarczyński Arena. Perspektywa tutaj jest rewelacyjna trzeba przyznać.