Industria Kielce

28:24 (12:12)

HC Zagrzeb

20:18

KONIEC MECZU! KIELCE SIĘ CIESZĄ! NIE BYŁY TO ŁATWE ZAWODY. WAŻNE, ŻE KIELCZANIE DŹWIGNĘLI!

60. minuta (28:24)

Kos z golem.

59. minuta (28:23)

Karny dla Kielc. Wywalczył do Nahi. A piłkę do siatki przekierował Szymon Sićko!

59. minuta (27:23)

Ciężko sobie wyobrazić, żeby w tym meczu coś się popsuło. Po prostu ciężko.

58. minuta (27:23)

NAHI I BRAMECZKA!

58. minuta (26:23)

KIELCE PRZECHWYT! NAHI PAKUJE PIŁKĘ DO SIATKI!!! Niestety zaraz odpowiedź rywali.

57. minuta (25:22)

Wolff broni w waznej akcji!!! Tego nie można już przegrać! I mamy bramkę! Tournat!!! Brawo!

56. minuta (24:22)

KIELCZANIE BRONIĄ TĘ AKCJĘ I WYCHODZĄ DO AKCJI SAM NA SAM Z PUSTĄ BRAMKĄ! OLEJNICZAK PAKUJE DO PUSTAKA!!!!!!

55. minuta (23:22)

Dani Dujszebajew dostaje 2 mnuty kary za FAUL Z NICZEGO! Ciężko zrozumieć.

Plus od 30 sekund karę odbywa Srna.

54. minuta (23:22)

Zagrzeb, grający na pasywny, przestrzeliwuje! Nie trafia do siatki! Inicjatywa po stronie Kielc. I JEST GOL!!! OLEJNICZAK STAJE NA WYSOKOŚCI ZADANIA! JAK JEST POTRZEBNY TO JEST NA MIEJSCU!!!!

53. minuta (22:22)

Kielczanie wywalczyli rzut karny. Tym razem zmiana. Do 7. metra podchodzi Szymon Sićko i rzuca gola bezpardonowego, takiego pewnego! Silnego!

52. minuta (21:22)

Dibirov.

51. minuta (21:21)

Szkoda karnego, bo stopniał nam wynik do remisu!

51. minuta (21:20)

TYM RAZEM POPRZECZKA! Poszedł po szóstą bramką, ale nie tym razem. Teraz to się nie udalo! W ramach zadośćuczynienia młody szczypiornista otrzymał wsparcie z trybun.

I jest kolejny karny. Dla Kielc. Wiaderny podchodzi do wykończenia.

Bezlitośnie depcze nam po piętach Zagrzeb. Panowie w niebieskich trykotach nie mogą odpuścić. A Kielce nie mogą odskoczyć na więcej niż dwa gole.

50. minuta (21:20)

Srna.

50. minuta (21:19)

Szymon Wiaderny kontra Mandić. Kto tym razem wygra? Kto lepszy? WIADERNY!!!

49. minuta (20:19)

Rzut karny dla Kielc. Do akcji wchodzi Wiaderny!

Kos odpowiada golem. Błyskawicznie. Poszedł indywidualnie i to popłaciło.

49. minuta (20:18)

DANIEL DUJSZEBAJEW Z GOLEM! PRZY SŁUPKU, PRZY ZIEMI! CIĘŻKO TAKIE COŚ WYBRONIĆ!

48. minuta (19:18)

Klarica i jest gol dla gości.

47. minuta (19:17)

CZAS DLA GOŚCI. Zagrzeb nie ma pomysłu na sforsowanie tej kieleckiej obrony.

46. minuta (19:17)

I teraz tak - interwencja Wolffa, który zatrzymał Klaricę, a za moment kolejny gol w tym meczu za sprawą Nicolasa Tournata! I wracamy na dwubramkowe prowadzenie.

44. minuta (18:17)

43. minuta (18:16)

Kielczanie z kontratakiem, piłka przelatuje przez niemal cała długość parkietu, dopada do niej Nahi i kończy akcję bramką!

42. minuta (17:16)

Karalek z golem!

41. minuta (16:16)

Igor Karacić z golem, szybka odpowiedź i bramkę rzuca też Dibirov. 40 lat minęło mu jak jeden dzień, a ten wciąż gra na takim poziomie. Zazdrościmy!

40. minuta (15:15)

Jest bramka dla gości.

39. minuta (15:14)

Gola z karnego nie rzucił Timur Diborow, który nie jest tutaj z kilku względów dobrze wspominany. Dlatego z trybun posypały się w jego kierunku mocno nieprzychylne słowa.

Teraz akcja Zagrzebia, rzut karny i zawodnik znowu zatrzymany zostaje przez ANDREASA WOLFFA! Szybka akcja kielczan i gol gol gol!!!

38. minuta (14:14)

Szymon Wiaderny podchodzi do karnego i jak profesor ładuje piłkę w lewą część bramki!

38. minuta (13:14)

Rzut karny dla Kielc.

37. minuta (13:14)

Gojun 2 minut. Po raz kolejny.

36. minuta (13:14)

Teraz Zagrzeb. Pozycyjnie szuka. Ale kielczanie dziś nieźle w obronie. Próbujemy blok defensywny utrzymać w ryzach, lecz ostatecznie przełamuje się przez niego Faljić. I rzuca gola.

35. minuta (13:13)

Zacięta rywalizacja. Od kilku minut bez bramek.

34. minuta (13:13)

Paczkowski! Minimalnie obok!

33. minuta (13:13)

Zagrzeb próbuje Kielce rozegrać pozycyjnie. Są przy piłce. Sędziowie sygnalizują grę pasywną, jednak sprawę wyjaśnia Kavcić rzutem z dystansu.

32. minuta (13:12)

Alex Dujszebajew rzuca z drugiej linii i jest bramka na korzyść mistrzów Polski!

31. minuta (12:12)

CUPIĆ ZATRZYMANY! ZNOWU WOLFF!!! Tym razem z karnego!!! Ale to było ładne!

30. minuta (12:12)

Ruszamy! Teraz pozycyjnie zaczyna Zagrzeb! Rzut ze skrzydła i broni Wolff!

STARTUJEMY Z DRUGĄ POŁOWĄ. NIC TYLKO PODTRZYMAĆ DOBRĄ KOŃCÓWKĘ!

Koniec pierwszej połowy (12:12)

Suholeżnik W IMPONUJĄCCYM STYLU ZATRZYMANY PRZEZ WOLFFA! Ależ on to wykopał pod sufit! Noga uniesiona wysoko nad głowę zatrzymuje rzut 1x1 z bliska!!! PIĘKNIE!!! Mamy remis!!!

29. minuta (12:12)

NICOLAS TOURNAT DOPROWADZA DO REMISU!!! POCZĄTEK BYŁ FATALNY, ALE JUŻ O TYM ZAPOMINAMY!!!

29. minuta (11:12)

ANDREAS WOLFF! BRONI W NAJLEPSZYM MOŻLIWYM MOMENCIE!!! Rywale na skrzydełku zatrzymali.

Michał Olejniczak 2 minuty.

Bertus Servaas na meczu!

28. minuta (11:12)

Zagrzeb przerzuca nad poprzeczką. Jednak był tez faul i mają kontynuację. Czas bierze trener gości.

Daniel Dujszebajew!

27. minuta (10:12)

Dał się oszukać Wolff przez Cupicia.

26. minuta (10:11)

Rzut karny dla przyjezdnych.

25. minuta (10:11)

Ale Zagrzeb pozostaje przy piłce. Utrzymuje się jakimś cudem i gra dalej. Jednak jest faul w ataku i szansa dla Kielc! Wiaderny niemal znokautowany, dlatego kielczanie moga wznawiać grę! Szybka akcja, piłka na skrzydło do Kounkoud i jest GOOOL!

25. minuta (9:11)

Wolff broni!!! Brawo!

24. minuta (9:11)

WIADERNY Z KOLEJNĄ BRAMKĄ! ŁADNIE, BARDZO ŁADNIE!

24. minuta (8:11)

Suholeżnik 2 minuty kary.

23. minuta (8:11)

Na parkiecie Cupić. Widać, że najlepsze czasy ma za sobą, ale wciąż jest na tyle mobilny, że potrafi rzucać gole na najwyższym poziomie. Tak jak teraz. Dał się zgubić, otrzymał podanie ze środka rozegrania, po czym zakończył z ogromną łatwością.

22. minuta (8:10)

Olejniczak spod biodra, ale obok bramki.

Kounkoud przechwyt przy akcji gości i mamy kolejną szansę na odrobienie strat. Bardzo dużych strat, jakie ponieśliśmy na początku rywalizacji.

21. minuta (8:10)

Klarica. Za łatwo, zdecydowanie za łatwo zgubił naszych obrońców. Daliśmy się rozerwać zw centrum, przez co rywale rzucili bez problemu. Ale odpowiedź przyszła szybko, WIADERNY I JEST KOLEJNY GOL TEGO MŁODEGO SZCZYPIORNISTY!!!

20. minuta (7:9)

WIADERNY Z KARNEGO I GOL.

19. minuta (6:9)

Kielczanie przy ataku pozycyjnym, piłka zostaje rozprowadzona na prawe skrzydło, a tam swoje robi Benoit Kounkoud! mamy bramkę. Za moment pozycyjnie kielczan próbuje rozegrać grająca dziś na niebiesko drużyna z Zagrzebia. Co się okazuje, tym razem nie sprostali naszej defensywie.

18. minuta (5:9)

Kavcić i gol dla rywali.

17. minuta (5:8)

Wolff broni, Dani Dujszebajew do kontry, rzuca i gol!

16. minuta (4:9)

W odpowiedzi Faljić. Ale co ciekawe, do ataku ruszył Olejniczak, który odnotował kolejnego gola!!! Bierze na siebie odpowiedzialność za to, co dzieje się na parkiecie!

15. minuta (3:7)

Jest w końcu bramka. Olejniczak!

14. minuta (2:7)

Gojun na 2 minuty na ławkę.

13. minuta (2:7)

Karacić do Alexa, ten trafia w słupek! Szybka akcja Chorwartów, Glavas i gol.

11. minuta (2:6)

Nieudany atak, kontra, gol. Teraz kolejna strata. Co tu się dzieje...

10. minuta (2:5)

Jest wsparcie z trybun. JESTEŚMY Z WAMI. Ewidentnie nie możemy wejśc na właściwe tory, i to od kilku spotkań.

9. minuta (2:5)

Kounkoud nie trafia z karnego...

8. minuta (2:5)

Zagrzeb pozycyjnie bawi się w krzyżówki ale ostatecznie błędem technicznym przekreślają szansę na bramkę. Tymczasem kielczanie tracą gola po rzucie do pustej bramki. Za moment kolejna. Najpierw Dibirov, teraz Kos. W międzyczasie Mandić zatrzymuje Sićkę.

6. minuta (2:3)

NAHI SAM NA SAM!!! I ZNOWU SIĘ MYLI! ILE TO JUŻ RADY NAHI POMYLIŁ SIĘ SAM NA SAM! WYCHODZIMY DO KONTRY PO ŁADNYM PRZECHWYCIE, A TU TAKA NIESPODZIANKA!

5. minuta (2:3)

Znowu podwójna interwencja Mandicia! Ale wobec karnego wykonanego przez Kounkouda pozostał bezradny.

4. minuta (1:3)

Filip Glavas i jest 3:1 dla rywali. Znowu okupujemy pozycyjnie bramkę rywala ale nic z tego nie wynika.

3. minuta (1:2)

Kielce łatwo tracą gola. Srna ponownie.

3. minuta (1:1)

Kielczanie starają się dopieszczać swoje akcje, ale teraz na przeszkodzie przy naszym ataku ponownie staje rewelacyjny w poprzednim starciu Matej Mandić! Podwójna interwencja! Zatrzymał rzut Karaleka, a potem dobitkę Karacicia!

2. minuta (1:1)

Srna odpowiada błyskawicznie.

1. minuta (1:0)

Kielczanie zaczynają od ataku pozycyjnego. I na dzień dobry Karalek wpycha z koła piłkę do siatki! Szybki start.

0. minuta (0:0)

ZACZYNAMY! JEST PIERWSZY GWIZDEK!

18:44

Wrzawa w kieleckiej Hali Legionów się wzmaga. Jest niemiłosiernie głośno. I DOBRZE :)

18:44

Głównym nieobecnym po kieleckiej stronie jest Arkadiusz Moryto, który jeszcze przez kilka najbliższych dni pozostaje wyłączony z jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Sandro Mestrić i Hassan Kaddah pojawili się w Hali Legionów, jednak na ten moment jedynie w roli kibiców. Poza tym, do dyspozycji Tałanta Dujszebajewa jest niemal optymalny skład.

18:40

Przy podniosłej atmosferze wchodzimy w kolejne starcie mistrzów Polski. Trwa prezentacja!

18:37

Pozostaje już tylko przystąpić do kolejnego meczu na szczycie!

18:35

Robert Nowakowski to prawdziwa legenda klubu. Trafił do niego w 1995 roku, a drużyna wówczas występowała pod nazwą Iskra/Ceresit Kielce. Wychowanek Wisły Puławy, potem występował w Hutniku Kraków. Z tą ekipą nie zdobył medalu mistrzostw Polski, ale był już wówczas ważnym zawodnikiem reprezentacji Polski, w której występował regularnie. A zatem jego transfer do klubu, wówczas z ul. Krakowskiej, należy przyrównać do transferów do obecnej drużyny doświadczonych reprezentantów różnych krajów.

18:34

Sentymentalny powrót. Fajne wydarzenie.

18:34

Z trybun Hali Legionów czwartkowy mecz  Industrii Kielce z RK Zagrzeb obserwować będzie m.in. Robert Nowakowski. To legenda klubu, a kibice pamiętają go jako "Kosę". Przed spotkaniem na parkiecie odbędzie się też wyjątkowa uroczystość.