Piast Gliwice

0:0

19:53

Chcielibyśmy napisać po tym meczu coś odkrywczego. Przepraszamy, nie potrafimy. Doceńmy ten punkt, ale lepiej o tym spotkaniu jak najszybciej zapomnijmy. W zasadzie - to nawet nie ma czego wspominać. To było bardzo nudne spotkanie i wierzymy, że to co najciekawsze w ten wieczór, dopiero przed nami :) Dziękujemy za uwagę i pozdrawiamy!

KONIEC MECZU.

Teraz akcja Piasta, jest wrzutka w pole karne gości, ale wybijają obrońcy. Jest kolejne dośrodkowanie, uderza głową Kireńczyk, ale piłka odbija się jeszcze od murawy i pewnie łapie ją Dziekoński.

Próbuje jeszcze Korona, teraz gra toczy się na połowie gospodarzy. A nóż, widelec? Walczcie!

Zagranie do Zatora w pole karne, ten przekłada piłke na lewą nogę, jest groźnie, ale... blokowany przez obrońców. A już mieliśmy nadzieję...

5 minut doliczonych do drugiej połowy. Czy coś się może jeszcze wydarzyć dziś na boisku? Szczerze - nie jesteśmy optymistami.

86. minuta

Przeważa w końcówce Piast, ale bardzo dobrze broni dostępu do własnej bramki Korona. Na razie bez większego zagrożenia, choć trzeba uważać, koncentracja musi być.

84. minuta

Zmiana w Piaście, za Felixa wchodzi Huk.

83. minuta

Teraz akcja Piasta, całkiem niezła, ale przedłużał wszystko Tomasiewicz - i oczywiście stracił piłkę.

80. minuta

Dośrodkowanie w pole karne Piasta, wybijają to obrońcy, nabiega na piłkę Remacle, uderza po ziemi, ale prosto w Placha.

77. minuta

Im bliżej końcówki spotkania, tym więcej powinno się dziać na boisku. Niestety, w Gliwicach cały czas bryndza.

74. minuta

No to do roboty!

73. minuta

Nono! No, no. Remacle do Nono, ten uderza w stronę bramki, ale tak z 2-3 metry obok niej przelatuje piłka.

71. minuta

Teraz naprawdę dobra akcja Korony, taka koronkowa, ale co z tego... Błanik za dużo zwleka z podaniem / strzałem w polu karnym i wybijają gliwiczanie.

68. minuta

66. minuta

Rozgrywają piłkę przed polem karnym Korony gospodarze, w końcu na strzał decyduje się Szczepański, ale bardzo pewnie broni Dziekoński.

63. minuta

I mamy to samo. Po obiecującym początku, znowu zaczyna wiać nudą...

61. minuta

Zmiany też w Piaście, tu dwie. Na boisku meldują się Miłosz Szczepański, Gabriel Kirejczyk, schodzą Michał Chrapek, Damian Kądzior.

60. minuta

Aż trzy zmiany w Koronie za jednym zamachem. Wchodzą Dalibor Takac, Dawid Błanik, Adrian Dalmau, schodzą Ronaldo Deaconu, Yoav Hofmeister, Jewgienij Szykawka.

54. minuta

Hofmeister teraz dość bezpardonowo zatrzymywał rywala, sędzia odgwizduje faul i... na szczęście tyle. Ale musi uważać piłkarz Korony, ma już żółtą kartkę na koncie.

51. minuta

Najlepsza, jak do tej pory, okazja dla Korony. Piłkę na 17. metrze dostaje Nono, oszukał przeciwnika, uderza z dogodnej pozycji i... o centymetry futbolówka mija bramkę Placha!

47. minuta

Kocioł w polu karnym Piasta po rzucie rożnym, uderza mocno z woleja Malarczyk, ale jest dobrze blokowany przez gliwiczan. Było groźnie!

47. minuta

Bardzo mądre, sprytne podanie teraz Nono, uderza w krótki róg Deaconu, ale tam pewnie broni Plach.

Wracamy do gry. Jedna zmiana w składzie Korony - za Czyżyckiego wchodzi Jacek Podgórski.

Koniec tej mordęgi. Koniec pierwszej połowy.

Życzymy Wam, i sobie, żeby druga odsłona spotkania była znacznie ciekawsza.

42. minuta

Błąd Piasta, próbuje go wykorzystać Korona, jest strzał Czyżyckiego, ale niecelny.

41. minuta

Dobre pytanie.

40. minuta

To zdjęcie jak dokładnie takie samo, jak mecz.

Nie najlepsze.

39. minuta

Atak Piasta, rozgrywają piłkę przed polem karnym, jest w końcu uderzenie z dystansu Dziczka, ale dobrze blokuje Trojak.

37. minuta

Patrzymy na boisko i... co jakiś czas spoglądamy na X, aby znaleźć coś interesującego dla Was.

Niestety - i tu, i tu posucha. Wybaczcie.

36. minuta

Rzut wolny, dośrodkowanie Deaconu, próbuje zamknąć to zagranie Zator, ale nie zdołał dosięgnąć piłki.

35. minuta

Niezła teraz akcja Korony, piłkę ma Godinho, który pędzi w kierunku bramki, ale fauluje go Kądzior - wiedział, że musi przerwać tę akcję, bo może ona stworzyć duże zagrożenie. Jest żółta kartka dla gracza Piasta.

31. minuta

Ktoś powiedział: "mecz dla koneserów", i na razie jest w tym dużo prawdy. Szkoda, bo początek zwiastował zupełnie coś innego.

29. minuta

27. minuta

Teraz trochę zakotłowało się pod bramką Piasta, zgrywa piłkę Zator, wybija Czerwiński, jest jeszcze Czyżycki, uderza, ale nad bramką.

26. minuta

Gra toczy się cały czas w środku boiska, piłka praktycznie nie dochodzi do jednego, czy drugiego pola karnego.

23. minuta

Ostatnie minuty to ewidentnie "piłkarskie szachy", stąd nasza wstrzemięźliwość pisarska :)

22. minuta

19. minuta

Pada w Gliwicach nieustannie, ale te warunki atmosferyczne jakby nie przeszkadzały piłkarzom. Gra toczy się płynnie, na razie dość wyrównany pojedynek, choć brakuje dogodnych okazji strzeleckich.

18. minuta

Kolejna próba Kądziora, tym razem z dystansu. Bardzo, bardzo niecelna.

17. minuta

16. minuta

15. minuta

Ależ dobra akcja Piasta. Dalekie podanie Czerwińskiego, przez połowę boiska, na czyste pole do Kądziora, na szczęście wychodzi daleko z bramki Dziekoński i broni - dość słabe - uderzenie Kądziora.

12. minuta

Na intuicyjne uderzenie z dystansu decyduje się Remacle, ale piłka leci ponad bramką.

11. minuta

10. minuta

Mamy pierwszą żółtą kartkę w tym meczu, fauluje Hofmeister.

8. minuta

Powoli do głosu dochodzą piłkarze Korony, gra toczy się na połowie gospodarzy, ale gliwiczanie na razie pewnie bronią dostępu do własnej bramki.

7. minuta

Na trybunach, wśród publiczności, jest dzisiaj także Michał Probierz, selekcjoner reprezentacji Polski.

6. minuta

A z drugiej strony przed meczem to wyglądało tak.

5. minuta

4. minuta

Początek pod dyktando Piasta, teraz kolejna akcja gospodarzy, tym razem pozycyjna, piłkę przed polem karnym dostaje Dziczek, decyduje się na strzał, rzuca się Dziekoński... Ale nie musi interweniować, strzał, choć całkiem dobry, to niecelny.

3. minuta

Taka ciekawostka.

2. minuta

Od początku gorąco na boisku w Gliwicach, akcja Piasta, podanie w pole karne do Ameyawa, ten uderza z lewej nogi i ufff..., piłka nie leci w kierunku bramki. Ale to pierwsze, mocne ostrzeżenie dla Korony.