0:0

Ruch Chorzów

19:52

Tak! To koniec. Korona Kielce remisuje z Ruchem Chorzów. Szkoda, bo mogło się wydawać, że to kielczanie byli stroną dominującą i powinii pokusić się o zdobycie chociaż jednej bramki. Brawa jednak dla naszych piłkarzy i dla trenera Tarasiewicza. Korona nadal jest niepokonana! To już koniec meczu, ale zostańcie jeszcze z nami. Za chwilę na naszym portalu wypowiedzi piłkarzy oraz trenerów. Za relację dziękuje już Wojciech Staniec.

Rajd Kiełba, ale od bramki wznowi Putnocky. To już chyba koniec...

Ruch gra na czas. Kuświk "nie widzi" zmiany.

Osotania zmiana w Ruchu. Efir za Kuświka.

Jeszcze gramy! Atakujemy! Ale traci piłkę Kiełb...

Wybije piłkę Putnocky, poprawia jeszcze Carlos, ale znowu skutecznie golkiper Ruchu.

Żóła kartka dla Grodzickiego za faul dla Leandro. Rzut wolny dla nas blisko bramki!

Golo jest na boisku, ale mocno utyka. Ruch cały czas w natarciu. Do meczu doliczone trzy minuty.

Leży na boisku Golański, chyba ucierpiał w pojedynku z Zieńczukiem. Gra przerwana.

Zdenerwowany jest Tarasiewicz. Sędzia Borski przebiegł całe boisko, aby uspokoić naszego szkoleniowca.

Mądze teraz w obronie Leandro, unikneliśmy rzutu rożnego.

Wybija Cerniauskas, a Trytko przegrywa pojedynek z Malinowskim. Macha ze złości rękami trener Tarasiewicz.

Kiełb dosta piłkę od Kapo i zdecydował się nas strzał. Ten jednak zbyt słaby i bez trudu Putnocky.

Świetnie Cerniauskas! Brawa dla naszego bramkarza, który wygrał pojedynek biegowy ze Starzyńskim i uratował nas przed stratą bramki.

Walczą kielczanie. Fauluje teraz Trytko na linii środkowej.

Długo pograł teraz Ruch przy naszej "szesnastce". Dośrodkowanie wybite przez Leandro.

Zmiana w Ruchu. Za Visniakova wchodzi Jakub Kowalski.

Myśli trener Tarasiewicz, co tu jeszcze zmienić.

Golański z autu do Trytki,a ten wchodzi w pole karne i zagrywa do Fertova. Łotysz strzela z 11. metrów, ale w ostatniej chwili zablokowany.

Tutaj wspomniana akcja Visniakovsa.

Świetna okazja Ruchu. Oleksy zagrał do Visniakova, ale ten nie trafił w piłkę z bliskiej odległości.

Zmiana w Ruchu. Zieńczuk za Gigolaeva.

Znowu Korona. Dośrodkowanie Golańskiego, ale wybija Putnocky. Piłka pod nogami Carlosa i strzał z daleka.

Kolejna świetna akcja z udziałem Kapo. Francuz w kapitalnym stylu minął obronce i zagrał na skrzydło do Kiełba. Ten płasko dośrodkował, ale Fertovs fatalnie przyjął piłke i nie oddał strzału z 16. metrów.

Kontratak Ruchu. Kuświk oszukał obronę, przedostał się w pole karne, ale nasza obrona skutecznie.

Uderzał z daleka Carlos, ale strzał zablokowany. Róg dla Korony. Bramki jednak nadal nie ma.

Jak nie padła bramka?! To musiał być gol dla Korony. Świetna akcja Kapo. Najpierw minął dwóch piłkarzy w środku pola, zagrał do Golańskiego na skrzydło, ten do Trytki na linię pola karnego. "Tryto" oddał do Francuza, a ten z pierwszej piłki w pole karne do Galańśkiego. "Golo" jednak nienajlepiej uderzył i Putnocky górą.

Wspomniana zmiana. "Tryto" za Porcellisa.

Ruch przejął teraz inicjatywę. W barwach Korony szukje się więc kolejna zmiana. Trytko za moment wejdzie na boisko.

Ładna akcja Ruchu. Kuświk znalazł się w polu karnym, szukał lepiej ustawionego partnera, ale Malarczyk wybił piłkę.

Strzela Babiarz z daleka, ale Cerniauskas skutecznie.

Korona podeszła teraz wyżej. Piłkę przejął Leandro, zagrał do Kiełba, ale "Ryba" bardzo niecelnie podaje.

O, jest też "Siejo". Kulisy mogą być ciekawe, szczególnie jeśli zdobędziemy komplet punktów.

Zaczął Kiełb od dryblingu. Założył "dziurę" jednemu z obrońców Ruchu. Po chwili agresywnie powstrzymany. Sędzia nie zobaczył faulu.

Dobra akcja Korony. Leandro w pole karne, niepewnie wybija Putnocky, ale Carlos zatrzymany.

Zmiana w Koronie. Kiełb za Pyłypczuka.

Rzut rożny dla Korony i było bardzo blisko.

Błąd Malarczyka przy wyprowadzaniu piłki. Ruch wychodził z akcją, ale przytomnie zachował się Kapo i sfaulował. Kartka dla Francuza.

Zmalała przewaga Korony. Ruch znacznie cześciej próbuje zagrozić naszej bramce. Przed momentem dobrą akcję powstrzymał Cerniauskas.

A taki transparent pojawił się na sektorze gości.

Sporo szczęścia ma teraz Korona. Szybka akcja Ruchu i w dobrej okazji znalazł się Filip Starzyński. Na szczęście uderzył słabo, a przede wszystkim niecelnie. Nadal mamy remis.

Dobra akcja Korony. W polu karnym zatrzymany Kapo.

Leży teraz na murwie Piotrek Malarczyk. Mocno ucierpiał w starciu z jednym z piłkarzy Ruchu.

Dobrze ustawiony jednak Kapo i wybija skutecznie piłkę.

Mocniej zaczął Ruch. Rożny dla gości.

No to zaczynamy drugą część meczu.

Jeszcze statystyki pierwszej połowy autorstwa EkstraStats.

A w przerwie czas na tradycyjny konkurs rzutów karnych. W bramce - Wojciech Małecki.

Piłkarze Korony prowadzili grę przez prawie całą pierwszą połowę. Jak będzie po przerwie? Wracamy za moment..

Koniec pierwszej części meczu. Spora przewaga Korony, szkoda, że niudokumentowana bramką.

Który to już raz Leandro zagrywa prostopadle do "Ruskiego". Wyjątkowo aktywna jest dzisiaj lewa strona Korony.

Nie trafił teraz w piłkę Golański na linii pola karnego. Kolejna akcja Korony. Brakuje wykończenia.

Korona prawie w całości na połowie przeciwnika. Tak to wygląda od samego początku. Teraz chcieli odpowiedzieć goście, ale kompletnie nic z tego nie ma.

Wychodził z kontratakiem Leandro. Znszedł z akcją do środka i szukał na prawej stronie Carlosa. Szybszy jedna był Paweł Oleksy i mamy tylko aut.

Aktywny jest dzisiaj Pyłypczuk. Kolejny jego rajd na skrzydle.

Korona w natarciu.

Walczył teraz Klemenz z Kuświkiem. Gracz Korony faulowany.

Nie było nic z tych rzutów rożnych. Teraz długa piłka Leandro do Pyłypczuka. Wywalczył on aut w pobliżu bramki Ruchu.

Korona skupia się prawie całym zespołem na linii bramkowej. Jest groźnie. Kolejny rzut rożny.

W ataku pokazał się teraz Leandro. Wywalczył rzut rożny.

Korona nadal dłużej utrzymuje się przy piłce. Kielczanie spokojnie czekają na swoją szansę.

Niepewne zachowanie Golańskiego. Dobrze, że blisko był Malarczyk i wyjaśnił sytuację.

A tak prezentuje się "Młyn"!

Pierwsz akcja Ruchu. Strzelał Gigolaev, ale zablokował go Malarczyk.

Z rzutu wolnego dośrodkował Golański, ale Borski dopatrzył się faulu na Putnockym. Tym razem chyba słusznie.

Kolejny już faul Visniakova. Tym razem na Leandro. I to już było za dużo - żółta kartka.

Dobry przechwyt Leandro, zagranie do Kapo. Francuz poprowadził piłkę wzdłuż linii bocznej, zagrał w pole karne do Piłpczuka, ale ten nie miał miejsca, aby uderzyć. Kolejna ładna akcja Korony. Szkoda, że nie wykorzystana.

Cieszymy się, że z nami jesteście i komentujecie. Literówkę już poprawiliśmy i pozdrawiamy :)

Strzał Carlosa z dystansu. Świetne przyjęcie Brazylijczyka, którym zmylił całą obronę Ruchu. Dobry strzał, ale też skutecznie Putnocky. W polu karnym kręcił się też Porcellis, ale Malinowski wybił na aut.

Kolejny rzut rożny dla Korony. Tym razem powstrzymywany Kapo. Dobre, mocne dośrodkowanie "Gola", ale piłka wybita.

Co to była za okazja?! Dejmek do Luisa Carlosa, a ten fantastycznie wypatrzył w polu karnym Porcellisa. Piłka zaplątała się pomiędzy nogami Brazylijczyka i defensorów Ruchu i ostatecznie została wybita. To była zdecydowanie najlepsza okazja Korony w tym meczu!

Długo motywowali się przed tym spotkaniem kielczanie. Podziałało! Prowadzimy grę.

Klemenz znalazł przed polem karnym Kapo. Francuz dość mocno atakowany przez Grodzickie, ale wszystko w ramach przepisów. Po chwili odzyskujemy piłkę. Prawym skrzydłem sunie już Golański.

Kolejna akcja Korony. Za mocne dośrodkowanie Fertova. Kielczanie nie oddają Ruchowi piłki. Brakuje skuteczności. Oj, żeby to się nie zemściło.

Rajd lewym skrzydłem Luisa Carlosa. Bez trudu poradził sobie z Konczkowskim i Malinowskim. Dośrodkowanie zablokowane i mamy rzut rożny. Dośrodkowanie Pawła Golańskiego jednak niezbyt celne.

Pisaliśmy przed chwilą o Marcinie Borskim. Kolejna, dość kontrowersyjna decyzja sędziego z Warszawy. Porcellis oderał Grodzickiemu piłkę na połowie Ruchu i wybiegał powoli na czystą pozycję. Arbiter dopatrzył się jednak faulu. Piłka dla Ruchu.

Ładna akcja Korony. Na skrzydle przedarł się Pilipczuk, zagrał do Porcellisa przed pole karne, a Brazylijczyk szukał Kapo w polu karnym. Zagrał jednak niecelnie.

Przechwyt Fertovsa w środku pola, ale Marcin Borski dopatrzył się faulu. Właśnie, Marcin Borski to arbiter dość kontrowersyjny. Tak prezenotwał się chwilkę przed meczem.

Brak Jovanovica wymusił zmiany. Bardziej ofensywnie gra dzisiaj Fertovs. Za obronę odpowiada zaś Klemenz.

Długo utrzymywała się teraz przy piłce Korona - przegrywała spokojnie z lewej na prawą stronę. Szkoda, że nic z tego nie wyszło.

Wy piszecie, my reagujemy. Tak wygląda sektor gości. Spora delegacja z Chorzowa zameldowała się dzisiaj na Kolporter Arenie. Niedługo pokażemy "Młyn".

Ofensywnie zaczęła Korona. Wysoki pressing w wykonaniu Kapo i Carlosa.

Rzut rożny przyniósł niewiele. Bramkarz Ruchu od własnej bramki.

Ujęcie sprzed chwli.  A tymczasem świetny strzał głową Porcellisa, Putnocky na rzut rożny.

No i gramy!

17:58

Marcin Borski wyprowadził już na boisko piłkarzy obu zespołów. Marek Grechuta w głośnikach.

17:52

Napięcie rośnie. Ważny, aby nie powiedzieć: piekielnie ważny mecz przed Koroną. Wygramy? Jak czujecie?

17:49

Niewielkie zmiany w składzie Korony, za to spora za mikrofonem. Nieobecnego dzisiaj Pawła Jańczyka zastępuje dzisiaj Paweł Dudek, znany dotychczas z meczów drużyny rezerw.