Industria Kielce

27:27 (14:15)

Pick Szeged

22:19

Niewiele zabrakło, byśmy mogli dzisiejszy wieczór kończyć w dobrych nastrojach. Niestety, trzeba uczciwie przyznać, że remis jest wynikiem sprawiedliwym. Dziękujemy za walkę i czekamy na kolejne mecze. Dziękujemy też za Waszą uwagę, do zobaczenia przy kolejnych relacjach na żywo.

60. minuta (27:27)

Kilkanaście sekund do końca meczu, wysoki pressing Industrii, próbują skonstruować atak goście z Węgier, ale mają z tym duży problem. Dobrze bronią gospodarze, nie dają dopuścić do straty gola. Jest ostatnia syrena, koniec meczu. Remis!

Moryto!!!

60. minuta (26:27)

Pick w osłabieniu, są dwie minuty kary dla Banhidiego. Czy wykorzystają to kielczanie? Mamy 37 sekund do końca spotkania.

Nie, tak grać nie można, zwłaszcza w końcówce!!! Jak w masło wszedł teraz w kielecką defensywę Bombac i trafił obok interweniującego bramkarza.

59. minuta (26:26)

Pick przy piłce, rozgrywają akcję Węgrowie, ale... Tego można się było spodziewać, czas dla gości.

58. minuta (26:26)

Głośne "Iskierka" na trybunach, oby ten doping dodał ikry mistrzom Polski. Jest gol! Jest Moryto!

57. minuta (25:26)

56. minuta (25:26)

Bombac...

55. minuta (25:25)

Chcielibyśmy napisać, że kielczanie odskakują rywalom, ale niestety - jest wręcz przeciwnie. Pick wrzucił piąty bieg, mamy remis w Hali Legionów i naprawdę trzeba się mocno postarać, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Tymczasem gospodarze wciąż popełniają proste, niewymuszone błędy w ataku...

53. minuta (25:23)

Trafia do bramki Karacić, zapowiada nam się pasjonująca końcówka w Hali Legionów. Kolejny gol, znów Karacić! Brawo!

52. minuta (23:23)

51. minuta (23:23)

Niestety, w końcu trafia Stepancić.

50. minuta (23:22)

Napór bramki Miłosza Wałacha, ale dzielnie bronią się kielczanie, nie chcą dopuścić do straty gola!

49. minuta (23:22)

A za piękne zdjęcia z poziomu parkietu dziękujemy Ani Benicewicz-Miazga.

48. minuta (23:21)

Świetnie powalczył Thrastarson, zagrał do niepilnowanego Tournata i odskakują gospodarze. Po chwili sam Islandczyk miał szansę na gola, ale został pewnie zatrzymany przez golkipera przyjezdnych.

48. minuta (22:21)

Niebezpiecznie... Kolejna stracona szansa, Sićko w poprzeczkę. Na jedną bramkę zbliżają się goście, celny rzut Bodo.

47. minuta (22:20)

46. minuta (22:20)

Co za piękna akcja Industrii! Znakomite podanie do Nahiego, ten próbuje z powietrza trafić do siatki... Zabrakło! Zabrakło precyzji... Ale akcja świetna.

45. minuta (22:20)

A miło nam powiedzieć, że okrzyki z trybun nie były przypadkowe. "Dzidziuś" jest dziś obecny na meczu, Michał, witaj w domu! :)

44. minuta (22:19)

43. minuta (22:19)

Karalek i znów dwie bramki przewagi!

42. minuta (21:18)

Czas bierze Talant Dujszebajew. A na trybunach głośne: "Michał Jurecki!".

41. minuta (21:18)

Strata kielczan w ataku, bez bramkarza grali gospodarze, ale rzut Banhidiego z własnej połowy do pustej bramki przelatuje nad poprzeczką. Wiwatuje kielecka publiczność :)

40. minuta (20:18)

Garcianda teraz trafia do bramki, ale wcześniej faulował Karalek i dwie minuty kary, stan osobowy na boisku wyrównany.

39. minuta (20:17)

Techniczny błąd Pick i goście w osłabieniu, jest dwuminutowa kara, co bezlitośnie wykorzystuje Sićko. Znacznie, znacznie lepiej wygląda po przerwie gra drużyny Talanta Dujszebajewa!

38. minuta (19:17)

Znakomicie teraz w obronie popracował Tomek Gębala, jest kolejna kontra gospodarzy, ponownie zakończona przez Nahiego celnym rzutem.

37. minuta (18:17)

Znów strata Pick, jest kontra Industrii, Moryto do Nahiego i mamy bramkę przewagi. Widzi co się dzieje trener gości, bierze czas.

36. minuta (18:17)

35. minuta (17:17)

Sićko, świetna akcja i piękny gol. Starł się po chwili reprezentant Polski przy linii bocznej z Kalarashem, ale panowie szybko wyjaśnili sobie sprawę i przybili "piątki".

34. minuta (16:17)

Niedługo cieszyliśmy się z prowadzenia, już bramka przewagi dla gości...

33. minuta (16:15)

A po chwili fatalny błąd Węgrów, jest kontra, Sićko do Moryty i prowadzimy!

32. minuta (15:15)

I to zaczynamy fantastycznie, bo od bramki Sićki! Wyrównanie!

31. minuta (14:15)

Odpoczęliście? No to zaczynamy drugą połowę :)

Koniec pierwszej połowy (14:15)

I na koniec pierwszej połowy z rzutu karnego trafia Moryto. Przerwa!

29. minuta (13:15)

Oj, goręcej teraz w Hali Legionów. Najpierw pięknie do siatki kielczan trafił Frimmel. Gospodarze odpowiedzieli natychmiast, po przecudnej akcji z powietrza gola chciał zdobyć Moryto, ale został zablokowany przez bramkarza. Szybka kontra gości, fauluje Nahi, są dwie minuty kary, ale też gol dla Szeged.

28. minuta (13:13)

Ależ teraz rzut Olejniczaka! Brawo! Ale wcześniej trafili Węgrzy, więc cały czas w Kielcach "podział punktów".

27. minuta (12:12)

26. minuta (12:12)

Sprytnie próbowałem teraz tyłem rzucić Tournat, ale został sfaulowany. Mamy rzut karny, pewnie zamieniony na bramkę przez Moryto. Na tablicy wyników wciąż jednak rezultat remisowy.

24. minuta (11:11)

Moryto! Remis!

23. minuta (9:10)

Naprawdę, mocno wyrównany dziś mecz. Bramka za bramkę, nie możemy określić, by któraś z drużyn powiększała swoją przewagę, to wszystko jest cały czas mocno na styku.

20. minuta (9:10)

Dylan Nahi! Bardzo ładny, silny i precyzyjny rzut!

17. minuta (8:10)

Kapitalna teraz akcja Bombaca i Węgrzy znów na dwubramkowym prowadzeniu.

16. minuta (7:8)

Cieszy się teraz Miłosz, bo pięknie obronił rzut Jelinicia, a wcześniej do siatki gości trafił Nahi.

15. minuta (6:8)

Fatalnie teraz osamotniony Bodo, wybiegł na czystą pozycję przed Wałachem i pewnie trafił do siatki. Tak nie wolno grać!

14. minuta (6:7)

Zagranie do Banhidiego na koło i celny rzut obok Wałacha. Dwie bramki przewagi Pick, ale na chwilę - odpowiada Karalek.

13. minuta (5:6)

12. minuta (5:5)

Festiwal błędów i omyłek zawodników obu drużyn w ataku. Oj, brakuje dziś precyzji.

10. minuta (4:4)

Pick już w pełnym składzie, nie wykorzystała przewagi liczebnej Industria. Słabszy okres gry kielczan - przeważają, są częściej przy piłce, ale niewiele z tego wynika. Teraz w końcu gol! Karacić!

Co jednak z tego, skoro szybko odpowiada Sostarić...

8. minuta (3:3)

Węgrzy w osłabieniu, ale nie powstrzymało to Stepancicia przed zdobyciem gola. Niestety, proste błędy (zwłaszcza w ataku) popełniają dziś podopieczni Talanta Dujszebajewa. Budzimy się Panowie!

7. minuta (3:2)

I ten, który wywalczył "dwuminutówkę", teraz trafia do siatki. Olejniczak!

6. minuta (2:2)

Była szansa na szybką kontrę gospodarzy, ale blokuje zagranie Olejniczaka nogą jeden z rywali i dwie minuty kary dla Pick. Gramy w przewadze.

5. minuta (2:2)

I znów to samo, gol za gol. Najpierw Stepancic, ale szybko odpowiada Karalek. To będzie dynamiczny, wyrównany mecz. I pełen walki oczywiście.

4. minuta (1:1)

Brawo Kielce!

3. minuta (1:1)

Nie ulega wątpliwości, że ze strony Bodo kielczanie będą dziś narażeni na duże zagrożenie. Teraz jednak w ataku gospodarze, ostro, ale dobrze zablokowany jednak Karacić. Po chwili faul w ataku Sićki.

2. minuta (1:1)

Bramka za bramkę, najpierw trafia Bodo, po chwili błyskawicznie odpowiada Sićko.

Startujemy!

20:42

20:41

Szczypiorniści obu drużyn już na boisku, oficjalne przywitanie, niebawem zaczynamy.

20:41

20:40

Jak czytamy w portalu handballnews.pl: Industria Kielce gra z nieobliczalnym OTP Bank Pick Szeged. Kto wygra?

- Drużyna z Szeged w ostatnich latach często jest gościem w Hali Legionów. Mam w niej znajomych, takich jak Dean Bombac. Wciąż utrzymuję z nim bardzo dobry kontakt, wiem, co u niego słychać. Ostatnio Węgrzy nie zaprezentowali się zbyt dobrze w Kolstad, ten mecz w ogóle im nie wyszedł. Zatrzymał ich Torbjorn Bergerud - mówi drugi trener mistrzów Polski, Krzysztof Lijewski.

I faktycznie, Węgrzy w tym sezonie grają w kratkę i są drużyną mocno nieobliczalną. Sezon zaczęli od nieznacznych porażek z PSG i THW Kiel, później przyszła wygrana 34:27 z Aalborgiem. Gdy każdy w Szeged myśleli, że wszystko wraca na odpowiednie tory, to przegrali oni na wyjeździe z Kolstad aż 24:37. - Uważam, że to kompletna drużyna. Ostatnie mecze zagrali jednak gorzej i nie wiem, czemu. Mimo to, wciąż jest to bardzo dobry i groźny zespół, który zawsze może zrobić niespodziankę. Nigdy nie wiesz, jak się zaprezentuje. Dlatego musimy być przygotowani na najlepsza wersje Picku i walkę przez 60 minut - zastrzega Dani Dujshebaev.

20:37

Jak widać - obie ekipy mają się o co dzisiaj bić.

20:36

Rzut okiem na tabelę przed meczem...

Standings provided by Sofascore

20:33

A teraz już przechodzimy do dzisiejszego meczu. Podobnie jak w przypadku ostatnich spotkań, na boisku na pewno nie zobaczymy Andreasa Wolffa, Alexa Dujszebajewa i Pawła Paczkowskiego. Pojedynek poprowadzą Szwedzi Mirza Kurtagic i Mattias Wetterwik. Transmisja w Eurosporcie, ale jeśli nie możecie jej śledzić w tv - zachęcamy do pozostania z nami.

20:30

20:29

Choć w Kielcach nie gra już od kilku lat, pozwolicie, że poświęcimy mu chwilę.

I raz jeszcze podziękujemy za wspaniałe występy w żółto-biało-niebieskich barwach. Michał Jurecki w tym tygodniu ogłosił zakończenie kariery.

To były wspaniałe lata "Dzidziuś"! Dziękujemy!

20:27

20:26

Halo Kielce, halo Polska! 20 minut do meczu, to idealny czas, by rozpocząć naszą relację na żywo. Witajcie!