AREK MORYTO MVP.

20:23

TO KONIEC MECZU, DZIĘKUJEMY!!! ALEŻ MECZ, ALEŻ EMOCJE!!!

60. minuta (30:29)

Karalek próbuje wyjaśnić sytuację, rzuca w kierunku bramki!!! Ale nie ma gola! Jednak już zabraknie PSG czasu!!!

Prandi i gol.

60. minuta (30:28)

Sićko i poprzeczka!!!

Rzucamy, broni Green! Ale mamy jeszcze piłkę przy sobie. Jest szansa. I 40 sekund do końca.

Czasu niewiele, kielczanie musza rzucić, żeby było spokojnie.

59. minuta (30:28)

Ntanzi z golem.

58. minuta (30:27)

Karalek 300 goli w Lidze Mistrzów. Tymczasem Sićko!!! I jest gol!!! Z powietrza!!! Poszybował pod dach Hali Legionow!!! Pięknie. Odpowiada Syprzak, golem, ale bez przekonania!

58. minuta (29:26)

Dujszebajew czas.

57. minuta (29:26)

Błażejewski, już w innej fryzurze, próbuje obronić karnego. Po drugiej stronie stoi Syprzak. Potężny reprezentant Polski rzuca i trafia do siatki. Jest gol.

57. minuta (29:25)

Ależ przekombinowali paryżanie. Próbowali zbudować sobie przewagę w polu, ale odnotowali szybką stratę i po sprawie. Przynajmniej w tym przypadku!

KARACIĆ! Ależ wykręcił pirueta! Wywinął się spod opieki drużyny przeciwnej i jest gol! Zaraz kielczanie łapią przechwyt przy akcji PSG, NAHI I KOLEJNY GOL, KOLEJNY GOL NA PUSTĄ BRAMKĘ!!!

56. minuta (27:25)

Teraz kielczanie u bram tej świątyni strzeżonej przez Greena. Gra przerwywana, jest gwizdek  arbitrów, wznawiamy, Sićko wyskakuje i posyła petardę na bramkę rywali!!! Ale akcja!!! Zaraz Wałach zatrzymuje naszych oponentów!!! Ale dobrze, ale dobrze!

55. minuta (26:25)

PSG cały czas w ataku, ale my wściekle bronimy. Próbujemy to wypchnąć, wybronić, ale sprawę na klatę biere Ntanzi, rzuca z 8 metrów i jest gol,  niestety. Kontakt!

55. minuta (26:24)

Wracamy!

Chwilę pograliśmy. Teraz PSG naciskało, naciskało i nie wycisnęło z nas NIC! Gonzalez bierze czas.

54. minuta (26:24)

Po czasie. Gramy!

Tournat pudłuje!!! Piłka obok bramki! Rzucił się jak lew na ofiarę, jednak nie trafił!

PAUZA!!! Timeout dla Dujszebajewa.

53. minuta (26:24)

Olejniczak ruszył na przebój, między Karabaticia i Marchana, by odpalić i trafić do siatki!!!!

52. minuta (25:24)

Sićko rzuca, Green broni! Teraz PSG. Wypracowują sobie karny. Ten kończy się golem. Syprzak, drugie tempo i gol.

50. minuta (25:23)

Teraz pozycyjnie poczynają sobie ludzie z PSG. Ale dziś na Wałacha nie ma rady! Znowu udana interwencja. Tym razem odbija piłkę nogą. Kielczanie próbują przejść do kontry, lecz tym  razem ta sztuka im się nie udaje. Muszą przejść do pozycyjnego.

49. minuta (25:23)

NAHIII! Król jest Nahi!!! :) Brawo! Świetna akcja z lewego  skrzydła zakończona bramką.

48. minuta (24:23)

Tournat z bramką. Wreszcie. Świetne dogranie Moryty. Teraz niestety szybka odpowiedź ze strony gości.

47. minuta (23:22)

Robi się ciasno. Teraz Prandi. Gubimy korzystny wynik. I to w bardzo niebezpiecznym tempie.

47. minuta (23:21)

Moryto, obija spojenie!!! Ale nie idzie nam teraz!

46. minuta (23:21)

Ntanzi.

46. minuta (23:20)

Daniel rzuca i broni Green. Dobitka Karaleka i znowu broni Green!!! Ten gość nie jest zielony w tym, co robi ;)

45. minuta (23:20)

Akcja w drugą stronę, Prandi, ale broni lewą ręką Wałach!!! Kolejny mały sukces naszego młodego bramkarza!!!

KIELCZANIE, KARACIĆ, POPRZECZKA!

44. minuta (23:20)

Ntanzi dostaje piłkę na środku, przechodzi na lewą, rzuca z impetem, ale piłka nad poprzeczką. Niestety Paryż wznawia i robi to jak należy. Tym razem Prandi i jest gol.

44. minuta (23:19)

Kielczanie odbijają się od paryskiej obrony. Piłka odbija się od nogi naszego zawodnika i teraz do goście będą próbowali wziąć nas siłą.

Prandi z bramką.

43. minuta (23:18)

Czas dla Gonzaleza.

42. minuta (23:18)

PSG TRACI PIŁKĘ, WAŁACH ŁAPIE BEZPAŃSKĄ, POSYŁA DO KARACICIA, A TEN SWOBODNIE WRZUCA DO PUSTEJ!! I JEST GOL!!!

41. minuta (22:18)

Ntanzi próbuje znaleźć kanał między nogami Wałacha, ale ten w ostatniej chwili zsuwa nogi i zamyka tunel!!! Brawo!!! Wałach, ale on dziś broni, jak w transie!!! Na dokładkę Daniel Dujszebajew!!! Z 9. metra!!! Pięknie!

40. minuta (21:18)

Karacić, karny, gol!!!

39. minuta (20:18)

Moryto w boczną siatkę, ale wcześniej Tonnesen sfaulował naszego zawodnika i ma za to 2 minuty kary.  Wyglądało to groźnie. i nadal wygląda. Moryto jeszczce leży, a Norweg na ławkę.

38. minuta (20:18)

Karabatić i jest gol.

37. minuta (20:17)

Karalek z 2 minutami kary. Na szczęście nie ma podwójnej, bo do gry wrócił Olejniczak.

36. minuta (20:17)

Kapitalne dogranie do Karacicia, a ten już w bezlistosny sposób ubił przeciwników świetnym i celnym trafieniem do bramki!!! Jak on to  zrobił! Ekwilibrystyka lvl HARD! Ale na nasze nieszczęście jest i Karabataić. Gol dla rywali.

35. minuta (19:16)

Szymon Sićko pokonuje Greena! Piłka przeleciała obok prawej nogi bramkarza PSHG i mamy gol. Grebile odpowiada. Po ładnej akcji pokonuje Wałacha. Dobry rzut.

34. minuta (18:15)

Olejniczak 2 minuty kary.

32. minuta (18:15)

Moryto!

31. minuta (17:15)

Karacić z karnego i gol!

30. minuta (16:15)

Jest chwilowy impas bramkowy. Spowodowany m.in. przez Wałacha, który znowu super broni!

0. minuta (16:15)

Zaczynamy!

Mieliśmy czas. Teraz Mathe wyskakuje w górę i zdobywa gola.

29. minuta (16:14)

Kielczanie popełniają błąd. Faul Tournata, już rozpędza się akcja PSG, a tu nagle Nahi notuje przechwyt!!! Imponujący refleks! Już było dobrze, ale zaraz piłkę zgubił jeden z naszych szczypiornistów. Aj, gorąco, zbyt gorąco... Widać, że głowy się gotują.

Karny dla Kielc. Moryto  na 7. metrze. Green w bramce. AREK!!! Słupek!!!

Kolejna akcja PSG i Balaguer notuje gola.

28. minuta (16:13)

WAŁACH BRONI ZNOWU! ALE ON ŁADNIE DZIŚ GRA!!!

27. minuta (16:13)

Karacić między nogami Greena! Istne wejście smoka w wykonaniu naszego zawodnika!!!

26. minuta (15:13)

PSG przed okazją, jednak zrobili kroki i teraz pałeczka po stronie Kielc. Wchodzimy do gry pozycyjnej. I... mamy czas

25. minuta (15:13)

Ruben z golem. Teraz my próbujemy, ale niestety, trzecia akcja w ostatnim czasie kończy się niepowodzeniem. Świetnie broni Green.

24. minuta (15:12)

Gol Ntanzi.

24. minuta (15:11)

Moryto dostaje na koło i niestety gubi piłkę. Szybko wznawiają paryżanie, idą do przodu, szybkie rozegranie, piłka na środek, rzut i wyczuł to Wałach! Świetna interwencja!!!

23. minuta (15:11)

22. minuta (15:11)

Sićko z 11. metra!!! Jak z armaty!!

21. minuta (14:11)

Rzut karny Kielc. Obrona w polu sześciu metrów. Ale ponadto Sićko sygnalizuje, że dostał w twarz od Prandiego, jednak sędziowie tego nie widzieli. Musi nam starczyć karny, bardzo owocny, bo zakończony golem!!! Lecz PSG wznawia błyskawicznie i Ntantzi z golem.

20. minuta (13:10)

Green broni kielecką akcję! Była szansa na zwiększenie przewagi, ale ta sztuka nam się nie udała.

19. minuta (13:10)

Syprzak gol. Z pierwszego tempa. Wałach bez szans. Na domiar złego 2 minuty kary dla Tournata. Gramy w osłabieniu!

18. minuta (13:9)

Prandi po raz kolejny próbuje, ale tym razem paruje piłkę na poprzeczkę Wałach. Kielczanie notują przechwyt, szybko  do przodu, Moryto i BRAMKA!!!

18. minuta (12:9)

Jest odpowiedź Kielc, a konkretnie Nicolasa Tournata.

17. minuta (11:9)

Prandi zdobywa gola dla gości.

16. minuta (11:8)

Jest mała zmiana w PSG. Grają bez bramkarza i na kole Luka Karabatić.  Atak im się nie udaje, powstrzymuje ich Wałach, wychodzimy z kontrą, szybkie dwa podania, piłka ląduje w rękach Sićki, a ten kończy akcję golem!!!

15. minuta (10:8)

2 minuty kary dla Syprzaka. Pociąganie za koszulkę.

14. minuta (10:8)

Ciężar gry przerzucony na lewą stronę, piłka trafia do rąk Karacicia, a ten przy lewym słupku Palicki wrzuca do siatki. Na nasze nieszczęście Syprzak szybko odpowiada. Jednak jest i Alex, ktory szybko podwyższa wynik!

14. minuta (8:7)

Teraz Industria Kielce w ataku pozycyjnym. Gramy już w komplecie. Wałach w bramce.

13. minuta (8:7)

Graliśmy bez bramkarza, odnotowaliśmy stratę i Holm zakończył tę akcję bramką rzuconą przez niemal całe boisko.

12. minuta (8:6)

WAŁACH BRONI RZUT!!! Ale PSG może kontynuować, jednak i tym razem wychodzimy cało z opresji, jednak za drugim razem pomogło nam PSG, które pomyliło się przy rozegraniu!

11. minuta (8:6)

Ajjj... PSG rozkręcało się w swojej akcji, ale przerwali te zamiary Łotewscy arbitrzy. Powód? Gębala zbyt mocno ciągnął za koszulkę Syprzaka i ląduje na ławkę na 2 minuty.

10. minuta (8:6)

Mathe i Sićko podwyższają wynik.

9. minuta (7:5)

Industria Kielce przed szansą na wyjście na prowadzenie. Super wyczyściliśmy defensywę rywali, Sićko na wolne pole i jest gol!!! Za chwilę Nahi za koła i kolejny gol!!! Błyskawicznie!

8. minuta (5:5)

Syprzak do karnego! Rzuca po ziemi, ale BRONI TO WAŁACH!!! Brawo! Syprzak raczej się nie myli. RACZEJ.

PSG, podanie na koło do Balaguery, ten obija tylko słupek! Na nasze szczęście. Niestety, będzie karny.

7. minuta (5:5)

Teraz w ofensywie drużyna PSG.  Oblężenie trwa. Zbyt długo i może się skończyć na grze pasywnej. Goście kolejnymi faulami w obronie naszych zawodników łapią tlen i możliwość przeanalizowania wszystkich wariantów. Kończy się na tym, że Nikola Karabatić dostarcza piłkę do Syprzaka i jest gol.  Odpowiedź błyskawiczna - Nahi ze skrzydła i bramka!

6. minuta (4:4)

Karny dla Kielc i mamy bramkę! Moryto trafia! Piłka przelała się przez nogę Palicki, ale na nasze szczęście wpadła do siatki! Szwed miał szanse, jednak nie dał rady.  Opór materii był zbyt duży.

5. minuta (3:4)

Karacić, a następnie Holm.

4. minuta (2:3)

Kielczanie w ataku pozycyjnym. Długa akcja, sędziowie sygnalizują grę pasywną, Sićko decyduje się na rzut i jest gol! Szybka odpowiedź PSG i jest cały czas przewaga gości. Choć mamy spore protesty, bo w twarz przed golem miał dostać Sićko.

3. minuta (1:2)

Mathe do Syprzaka, ten z koła rzuca się w kierunku bramki strzeżonej przez Wałacha i mamy gol!

2. minuta (1:1)

Karacić rzuca! Ale bronią to rywale. Jednak to nie koniec, bo mamy rzut karny. Chyba Syprzak bronił w polu. Teraz Moryto rzuca z 7. metra i piłka przelatuje obok prawej nogi rywala i mamy gol!

1. minuta (30:29)

Cześć jupiterów świeci się, część niestety nie. Dziennikarze szukają na miejscu powerbanków, działających gniazdek, alternatywnych źródeł prądu, wiszą na słuchawkach w celu ustalenia szczegółów całego zamieszania... Pozostaje czekać i mieć nadzieję, że sytuacja się wyjaśni.

1. minuta (0:1)

PSG z pierwszą bramką. Mathe.

Zawodnik PSG bezpardonowo rzucony przy Karaleka, za co kielczanin dostał żółtą kartkę.

PSG atakuje. Przystępuje do ofensywy, szarpie się, mota przy naszej linii wyznaczającej 6. metr.

0. minuta (30:29)

Ta wiadomosc nadawania jest przez telefon, gdyż laptop wymaga prądu, a prądu tutaj na stadionie nie ma. W grę wchodzi nawet przełożenie meczu na jutro. Ale jeśli w ogóle coś z tego wyniknie to opóźnienie dzisiejszego spotkania. Także wpadajcie na stadion tak czy siak :)

no to zaczynamy!

17:27

Jest problem. Mecz może się nie odbyć. Na Suzuki Arenie praktycznie nie ma prądu.

18:46

Wkrótce z pewnością podeślemy ładniejsze zdjęcia. Zwłaszcza, że w górę poleciała kartoniada z napisem BERT DZIĘKUJEMY! Żeby to oddać, potrzebne jakościowe zdjęcia :)

18:45

18:43

Szczypiorniści na parkiecie. Oba zespoły zaprezentowane. I na powrót robi się jasność. Będzie grane! :)

18:42

Tymczasem mecz coraz bliżej. NASI NA PARKIET!

18:42

18:40

Piękne, wręcz wzruszające obrazki. Fajny moment. Ech, nic nie może wiecznie trwać. Ale trzymajmy kciuki za to, żeby kolejne 21 lat były jeszcze bogatsze!

18:39

Servaas: Jestem mega dumny, że mogłem przez 21 lat być prezesem tak wspaniałego klubu, za co bardzo dziękuję. Pamiętam jak na początku na pierwszych spotkaniach mówiłem, że moim celem jest nie tylko Puchar Polski, mistrzostwo kraju, ale również Liga Mistrzów. Wiele osób patrzyło na mnie wielkimi oczami i pytali "Jak?". Odpowiadałem, że musimy stawiać sobie wysokie cele i grać razem. Te cele osiągnęliśmy, za co Wam wszystkim bardzo dziękuję.

Prezes chciał kontynuować, ale kibice poczęli krzyczeć: BERTUS, SERVAAS, BERTUS SERVAAS!

Specjalne podziękowania kieruję mojej żonie Agnieszce oraz dzieciom. Nikt nie jest w stanie nic zrobić bez wsparcia rodziny. Mam to szczęście, że mam wyrozumiałą rodzinę, która zawsze dawała mi wsparcie. Po raz ostatni zwracam się do Was wszystkich. Wspierajcie nowy zarząd. Ten niech baczy na cele Tałanta Dujszebajewa, który obiecał, że wygramy Ligę Mistrzów trzy razy z rzędu. Tego sobie, zarządowi i całemu miastu mocno życzę.

18:34

18:33

Papaj: Jesteśmy tutaj, by oddać cześć i honor wielkiemu człowiekowi.

18:32

Servaas, Szczukiewicz oraz Papaj na parkiecie. Na naszych oczach dzieje się historia. Koszulka zawieszona w powietrzu symbolizująca Servaasa.

18:32

18:30

W tle leci Perfect. Nie płacz Ewka.

18:30

Bertus Servaas blisko parkietu. Stoi z nim aktualna Pani Prezes. oraz Paweł Papaj, wiceprezes klubu. Widzimy, że szykuje się pamiątkowa koszulka. Giftów zapewne nie zabraknie.

18:26

Trwa rozgrzewka. Na prasówce dziennikarze rozkładają sprzęt, generalnie szykujemy się na wielkie emocje. Po drodze do wejścia można było spotkać prezesa Łukasz Jabłońskiego, sternika Korony Kielce. Czyżby komuś dziś miał coś wręczać? Ciekawe, ciekawe :)

18:22

Jesteśmy już na miejscu, czekamy na pierwsze grzmoty na parkiecie! Wcześniej tego nie zauważaliśmy, ale czyżby nowością był głos lektora mówiąc o Iskrze? :)