Wałach na ten moment 32% skuteczności w tym meczu.

Teraz dla odmiany jest rzut karny dla ekipy w czerwonych trykotach.

Bramka dla Kolstad.

57. minuta (27:30)

Piłka w siatce po golu Johannessena.

56. minuta (26:30)

Kielczanie w defensywie bardzo wysoko. Sagosen w akcie bezradności próbuje wywalczyć karny, a może nawet 2 minuty, ale to mu się nie udaje. Tymczasem Kielce szybka akcja, piłka na skrzydło do Moryty i odskakujemy!

55. minuta (26:29)

Sićko! Znowu on! Świetnie z dystansu!

55. minuta (26:28)

Kielce mogą już grać w komplecie, za to gospodarze tracą zawodnika. Gullerud 2 minuty kary.

54. minuta (26:28)

Dani miota na bramkę rywala, ale broni to bramkarz drużyny przeciwnej. No nie idzie nam teraz. Strasznie nas biją w tym czasie bez Arka Moryty w polu. Kolstad kreuje teraz akcję, że palce lizać i jest gol! Świetnie, dynamicznie, wszystko  w powietrzu...

53. minuta (25:28)

Kielczanie nie trafiają w bramkę. Jest kontra Kolstad!!! Sam na sam Setterblum z Wałachem! Gospodarz rzuca i... broni WAŁACH!!! Świetna interwencja.

52. minuta (25:28)

Kontra Norwegów. Aalberg wychodzi rzuca, trafia, gol! Na domiar złego Moryto fauluje na miarę 2 minut kary.

51. minuta (24:28)

Kolstad próbowało zagrać kompletem w polu, lecz szybko z tego zrezygnowali.  Teraz strata gospodarzy, Moryto do Nahiego i ten trafia w boczną siatkę!

50. minuta (22:27)

Sićko probuje po raz kolejny, nie udaje się, bramkarz miejscowych odbija, w efekcie czego idzie szybka kontra pod nasza bramkę. Setterblum pokonuje Wałacha i ta przewaga Kielc topnieje do 3 bramek. Na szczęście kończy się kara. Gramy w komplecie.

49. minuta (22:27)

Kielce z pustą bramką. Jest podanie do Sićki, ten z dystansu i jest gol. Ale mamy kontrę, Sagosen rzuca i trafia!

48. minuta (21:26)

Wałach pozostaje w bramce, Lyse rzuca i notuje gola numer SZEŚĆ! Na ten moment to najskuteczniejszy zawodnik Norwegów w tym meczu.

Kolstad znowu topornie w ofensywie, ale w zamian udało im się wywalczyć karnego i drugą karę 2 minut dla Gębali. Będziemy grać w osłabieniu.

Teraz to kielczanie walczą w defensywie jak źli. Moryto blisko przejęcia piłki - wyskoczył błyskawicznie z szeregu, żeby odnotować przechwyt, ale tę szarpaninę wygrali gospodarze. Za chwilę Gębala fauluje i to  miejscowi będą kontynuować natarcie.

47. minuta (21:26)

timeout dla gospodarzy.

Daniel Dujszebajew wspaniale asystował Tournatowi. Zwieńczenie akcji golem dla Francuza było już formalnością!

46. minuta (21:25)

Nahi z trafieniem. Utrzymujemy bezpieczną różnicę bramek.

45. minuta (21:24)

Setterblum pokonuje Wałacha. Za moment kielczanie grający na dwa koła probują oszukać rywali w defensywie, ale tym razem bramkarz drużyny gospodarzy lepszy od naszego ofensora.

45. minuta (20:24)

Karacić! Jest gol!

44. minuta (20:23)

Sagosen mija Karaleka i trafia do siatki! Świetnie, indywidualnie. W odpowiedzi Alex, ale tutaj znowu mamy odpowiedź odpowiedzi... Johannessen trafia do siatki. Ciężko za tym nadążyć.

44. minuta (18:22)

Norwegowie mają znacznie więcej determinacji w grze obronnej. Mają teraz dobry feeling gry. Oby to okazało się tylko mocnym zrywem, a nie passą, która da im korzystny wynik.

43. minuta (18:22)

Sićko! Dwojkowa akcja, podał, dostał, minął dwóch rywali, rzucił z biodra i mamy bramkę!

42. minuta (18:21)

Kolstad broni wściekle w obronie. Mamy faul w ataku, gospodarze wychodzą do kontry i jest gol... Ale oni sa nakręceni. Co oni tam mają do tej wody dodane???

41. minuta (17:21)

Szkoleniowiec drużyny z Kielc poruszył zespół. Oby ta żywiołowa seria rad okazała się owocna.

Kolstad wróciło do dobrej gry. Kielce mają impas, dlatego Tałant uznał, że trzeba wziąć czas i zareagować.

Jest karny. Nahi nieprzepisowo zatrzymał zawodnika drużyny przeciwnej. Do bramki  wchodzi Błażejewski, był bliski skutecznej interwencji, ale nie udało się. Lyse katem!

40. minuta (16:21)

Kielczanie faul w ataku! Alex wjechał na całego w zawodnika drużyny przeciwnej. Nasz zawodnik nie zdołał wyhamować. Wielka szkoda, bo byliśmy blisko pewnego gola ze skrzydła.

39. minuta (16:21)

Sagosen po raz kolejny. Bardzo łatwo uciekł nam spod opieki i finalnie pokonał Wałacha.

38. minuta (15:21)

Karacić i gol! Wykorzystujemy osłabienie gospodarzy! Ci teraz podejmują ryzyko! muszą grać na całość. I to im daje owoce. Sagosen trafia z 9 metrów.

38. minuta (14:20)

Lyse łapie 2 minuty kary za błąd przy zmianie.

37. minuta (14:20)

Lyse trafia do kieleckiej siatki.  Dobrze pracuje na sukces swojej drużyny ten zawodnik. Ale jego próby to może być za mało. Tymczasem chyba ten sam zawodnik poczynił jakiś błąd w strefie zmian i... jest kara 2 minut.

36. minuta (13:20)

Norwegia obecnie jest w ataku pozycyjnym, ale mocno się spalają na swoich zapędach. Dobrze na wysuniętej pozycji pracuje Karalek, dzięki czemu przez bardzo długi  czas udaje się powstrzymać zapędy drużyny przeciwnej. Nie ma gola, ale jest karny!

35. minuta (13:20)

Za to trzeba odnotować, że bronimy jak lwy. Kolstad od pewnego czasu ma kolosalne problemy ze sforsowaniem naszych zasieków. Chociaż teraz ta sztuka im się udaje! Piłka wpada między nogami Wałacha prosto do siatki. Wałach nie zdołał po koźle zamknąć tej uliczki. Jest na szczescie szybka odpowiedź gości - Karacić zdobywa gola!

34. minuta (12:19)

Bergerud zatrzymuje Nahiego! Aj... Wydawało się, że to setka! Ale jednak! Tym razem Norweg lepszy od Francuza.

33. minuta (12:19)

WAŁACH! Świetnie wyciągnął się w bramce pokrywając stopą pustą przestrzeń przy słupku!

32. minuta (12:19)

Plus Sagosen 2 minuty kary, przez co gospodarze grają z pusta bramką.

31. minuta (12:19)

Skład nieco wymieszany w stosunku do tego, co mieliśmy na początku meczu. W bramce oczywiście Wałach, a na parkiecie Karacić, Sićko, Alex, Karalek, Nahi, Kounkoud.

A teraz na parkiecie pojawił się Moryto, który trafił z karnego!

30. minuta (12:18)

Jedziemy! U naszych rywali z pewnością determinacji nie zabraknie. I już rzucają bramkę. Rzut z 9. metra, ale za to odpowiedź błyskawiczna z kieleckiej strony. Nahi z kolejnym  golem!

0. minuta (11:17)

Kolstad przy piłce.

Zawodnicy na parkiecie! Czas startować!

Wracamy do gry Panie i Panowie!

Cały Dylan ;)

Koniec pierwszej połowy (11:17)

Ktoś by powiedział, że na razie zgodnie z przewidywaniami, jednak bardzo baliśmy się o ten wynik. Że tu może się wydarzyć coś dla nas nieszczęśliwego. Wciąż może się wydarzyć, niemniej jednak takie zagrożenie mocno oddaliliśmy po fajnej pierwszej połowie.

30. minuta (11:17)

KIELCZANIE W OSTATNICH SEKUNDACH RZUCAJĄ GOLA! DANI DUJSZEBAJEW! Gospodarze jeszcze mają 10 sekund na gola, jednak broni to Wałach!

29. minuta (11:16)

Wałach broni! Nie dał się zaskoczyć, poszedł w lewy róg za rzutem i wyjął to.

28. minuta (11:16)

Walach dał się pokonać, na szczęście jest Tournat, ktory notuje gola nr 4 dla Kielc w tym meczu!

28. minuta (10:15)

Bergerud tym razem nie dał się zaskoczyć przez Szymona Sićkę. Nieźle to obronił.

Trener tłumaczy co i jak. Fajnie tego słuchać :)

Kolstad z karnego i jest strata. Aczkolwiek w tych okolicznościach wydaje się to niewiele. Jest chwila przerwy. Tałant bierze TIMEOUT.

27. minuta (9:15)

Znowu kontra, wychodzi do gry Moryto,  idzie jak po swoje i mamy bramkę! Kielczanie szaleją! Świetnie! Ale mamy dobry moment tego meczu! Bezlitosny!

26. minuta (9:14)

Dziwna decyzja, ale gramy! Kolstad rzuca, ale tylko w słupek! Kielczanie szybko  ruszają do kontry, jest Tournat, jest gol, jest impreza! Brawo!

26. minuta (9:13)

Sagosen faulowany przez Daniela. Nie mamy informacji, czy ten gol jest uznany, czy jest wykluczenie.... Widać nie ma bramki, nie ma wykluczenia, nie ma karnego...

Timeout dla rywali. Muszą coś zrobić, mecz im ucieka.

Kielczanie notują przechwyt w momencie akcji pozycyjnej  gospodarzy! Nahi wychodzi sam na sam i jest kolejne trafienie!

25. minuta (9:12)

Ale dziś nam fajnie asystuje Alex. Teraz podaje między nogami do Daniela,  a ten dokonuje formalności pakując piłkę do siatki! Super akcja!

24. minuta (9:11)

Betterblum wymknął się spod opieki Gębali, wyszedł na czystą pozycję i jest gol.

24. minuta (8:11)

SIĆKO!  Tym razem zapakował z dystansu w drugie okienko! Bramkarz bezradny! Piękny niesygnalizowany rzut! Normalny śmiertelnik raczej by uciekał z linii rzutu, niż próbował  to bronić!

23. minuta (8:10)

SIĆKO PETARDA W SAMO OKIENKO!!! Ale on to ładnie zrobił! Prawdziwy bombardier!

22. minuta (8:9)

Braterska wymiana piłki, Alex do Daniela, ten w powietrzu miota, lecz zatrzymuje nas świetnie dysponowany bramkarz miejscowych. Ale zbieramy to i gramy dalej.

21. minuta (8:9)

Johannessen i jest gol.  Dość łatwo udało im się przejść przez nasz blok defensywny. Do gry wraca właśnie Gębala.

20. minuta (7:9)

Dylan Nahi w znanym wszystkim stylu notuje gola! Rzucił to... tyłem. On jest niesamowity. Tymczasem Wałach notuje skuteczną interwencję! Tak to już jest, trafiać swoje, coś obronić i będzie dobrze!

20. minuta (7:8)

Setterblom.

19. minuta (6:8)

Gębala na 2 minuty na ławę!

18. minuta (6:8)

Alex ponownie do Tournata, a Francuz trafił tam, gdzie trzeba!

17. minuta (6:7)

Sićko na parkiecie, oddaje rzut, ale Bergerud broni! Ale on robi dziś robotę! W poprzednim meczu prawie 50% skuteczności w bramce zobowiązuje!

16. minuta (6:7)

Pochwaliliśmy Kolstad, a tym  razem kielczanie weszli w nich jak w masło. Alex z podaniem do Tournata, ten przymierzył i umieścił piłkę w siatce między nogami golkipera miejscowych.

15. minuta (6:6)

Na parkiecie Daniel Dujszebajew i z miejsca zdobywa bramkę! Dobra zmiana! Oby jak  najwięcej!

14. minuta (6:5)

Sagosen z żółta kartką.

13. minuta (6:5)

To ciekawe, bo na razie więcej werwy przentuje Kolstad. Znacznie więcej ruchliwości w ataku, determinacji w defensywie.

12. minuta (6:5)

Kielczanie prowadzą atak pozycyjny. Szukają przewagi, rywale sygnalizują grę pasywną, próbujemy zdobyć gola, ale ta sztuka nam nie wychodzi. Zaraz znowu szybka akcja ze strony rywali, Sagsen rzuca i gol... Niestety.

11. minuta (5:5)

Wałach nie dał rady przy rzucie Johannessena.

10. minuta (4:5)

Karalek trafia do siatki! Jest kolejny gol.

8. minuta (4:4)

Teraz Kielce. Świetna akcja, piłke przejmuje w powietrzu Alex ale broni to z niesamowitym rozmachem bramkarz gospodarzy! Za chwilę kolejny rzut i znowu broni! W następstwie tej nawałnicy Kolstad zbudowało sobie kontratak, który zwieńczyli bramką...

8. minuta (3:4)

WAŁACH BRONI RZUT Setterbloma!

7. minuta (3:4)

Kolstad w ataku pozycyjnym. Próbowali, próbowali, ale popełnili błąd kroków i teraz do akcji ofensywnej wychodzą szczypiorniści z Kielc. Jest faul i karny. Z ławki wstaje Moryto, mierzy i jest gol!

6. minuta (3:3)

No to jest remis. Kostad wybronił się z opresji, zdobył piłkę i po szybkim kontrataku załatwił sprawę.

5. minuta (2:3)

Mamy nieco problemów z rozgrywaniem ataku pozycyjnego.  Karalek, który cały czas jest dobrze kryty przez rywali, tym razem  urwał się i zdobył gola. Jednak to na nic, bo Kolstad rzuca gola i znów jest kontakt.

4. minuta (1:2)

Miejscowi notują prostą stratę. Wręcz szkolną, jakby byli w podstawówce. Nam to nie przeszkadza, bo teraz inicjatywę mają szczypiorniści ze świętkrzyskiego!

3. minuta (1:2)

Kielczanie przy piłce. Bronimy bardzo dobrze. Nie dajmy rywalowi podejść po nasze newralgiczne strefy. Teraz próbujemy rzucać, bo czas nagli, jest faul, tylko rzut wolny. Wznawiamy, Karacić wskakuje przed linię 6. metra, ale sam nie wie, czy rzucać, czy podawać i w efekcie piłka poleciała do nikogo. Po akcji. Czas na gospodarzy.

2. minuta (1:2)

Gullerud urwał się naszej obronie, wyskoczył i trafił do kieleckiej siatki. Na szczęście odpowiadamy, a konkretnie robi to Karacić!

2. minuta (0:1)

I na dzień dobry mamy bramkę! Alex! Za chwilę rywale atakują, ale słupek nas ratuje. Piłkę na obramowanie sparował Wałach.

W składzie Alex, Karalek, Olejniczak, Karacić, Nahi, Wałach, Kounkoud i Gębala.

ZACZYNAMY!

Ciekawe, co tutaj zwycięży. Doświadczenie w Lidze Mistrzów, czy może jednak ten nieprzejednany głód sukcesów. Chociaż z drugiej strony nie można nam zarzucać, że jesteśmy tzw. tłustymi kotami Ligi Mistrzów. Jesteśmy głodni sukcesów, spragnieni zwycięstw i miejmy nadzieję, że takie nastawienie zobaczymy dziś. Zdaje się, że tego nam brakowało w starciu z Aalborgiem. To nie mogło się samo wygrać.

O to ciekawe, że w składzie norweskim sami Norwegowie, poza Gudjonssonem, którego znamy i lubimy z Kielc :)

Na miejscu nie mogło zabraknąć kieleckich kibiców. Jest skromna, ale za to miejmy nadzieję GŁOŚNA grupa, która będzie wspierać naszych na każdym kroku :)

Norwegia wie, co dobre. Metallica i Enter Sandman na otwarcie meczu. Pięknie :)

Wielka Krokiew ładniejsza? :)

18:40

Jak łatwo było przewidzieć, w Lidze Mistrzów jeszcze gramy bez Haukura Thrastarsona i Pawła Paczkowskiego.

18:29

Szczypiorniści Industrii Kielce grają dziś o pierwsze zwycięstwo w tej edycji Ligi Mistrzów. Mecz otwarcia nam się nie udał, dlatego trzeba liczyć, że tym razem będzie zdecydowanie lepiej. Ten oto skład powalczy o wygraną.

18:24

18:16

Dziękujemy, że jesteście z nami w tym wyjątkowym momencie Industrii Kielce, a więc przy Lidze Mistrzów. Dziś ciekawe spotkanie, bo z napakowaną ekipą Kolstad, której z pewnością nie można lekceważyć.

11:45

Zapraszamy wszystkich na relację tekstową NA ŻYWO! z kolejnego meczu Industrii Kielce w Lidze Mistrzów. Mamy nadzieję, że ta formuła wciąż przypada do Waszych gustów i swoimi wejściami pokażecie, że jest sens ją nadal prowadzić!