Nie odchodźcie od CKsportu. Tam już niedługo świeże materiały o Koronie!

16:58

I KONIEC!!!! Korona wygrywał 2:0 po golach Nono i Dalmau.

Szykawka ma szansę. Podał mu Deaconu, ale Białorusin był na spalonym.

Za moment kończymy. Ostatnie minuty to dogrywanie tego meczu ze sporadycznymi próbami z obu stron. Przed chwilą uderzał z powietrza Deaconu, ale chybił.

Leży teraz na placu gry Nono, ale nie powinno to być nic poważnego.

Błanik miesza, miesza, uderza, ale obok...

Odpowiada Munoz, ale strzał na wiwat.

Świetnie Szykawka. Wpada w pole karne, chyba z kanałem, ale zabrakło mocnego strzału.

Spokojnie buduje akcje Korona.

Jedno jest pewne, nie chcemy już nerwów pod bramką Dziekońskiego.

Czy doczekamy się jeszcze emocji pod bramką gości?

Zmiana w Zagłębiu. Mróz za Makowskiego.

Blokuje Podgórski! Budzimy się!

Makowski, ależ ma szansę!

Błanik z dystansu. Ale w środek.

Ataki Korony okraszone coraz większą liczbą niedokładnych zagrań. Znów nie udało się zawiązać składnej akcji.

No nie... Marcus Godinho ucierpiał. Trzyma się w okolicach pachwiny i musi zostać zmieniony. W jego miejsce Jakub Konstantyn.

Bardzo niedokładnie Deaconu... To była potencjalna szansa na gola.

Traci Zagłębie.

Korona budowała dalej, a na strzał z daleka zdecydował się Strzeboński. Pomylił się, ale doceniamy próbę.

Kontra Korony. Briceag wrzuca, ale mógł wycofać po ziemi.

Zmiany też po drugiej stronie. Munoz za Kurminowskiego.

Kolejne roszady w żółto-czerwonych. Martin Remalce i Mateusz Czyżycki kończą mecz. Zaczynają swój występ Deaconu i Błanik.

Wybija Zator. Zbiera Zagłębie, wychodzi Dziekoński i był faulowany.

Rzut rożny dla Zagłębia.

A nie, moment. Był spalony. Strzelał Czyżycki, a pięknie podawał Strzeboński. Szkoda...

GOOOOL!

Sam zamieszany odebrał i podał do Szykawki.

Strata Nono...

Mamy dłuższą przerwę, więc warto przywołać pewną statystykę. Gol Adriana Dalamu był trafieniem numer 600 Korony Kielce w Ekstraklasie.

Niebezpieczne zderzenie Szykawki z Kopaczem. I kartka dla Białorusina, który trafił głową w twarz rywala.

Nic z tego. Faul w ofensywie.

Zator ma piłkę na lewej nodze. Uderza i... tylko rzut rożny. To powinno być 3:0.

Dobra okazja Korony! Remacle przyjął w polu karnym, wszedł głębiej, ale będzie tylko rzut rożny.

No i mamy zmianę za Słowaka. Wejdzie na boisko Miłosz Strzeboński. Udział w meczu kończy też Dalmau, a w jego miejsce Szykawka.

Piłkarze z Dolnego Śląska chcieli, aby sędzia przyjrzał się uważnie sytuacji sprzed przerwy, ale wydaje się, że VAR nie będzie reagował. Chodzi o ewentualnego karnego.

Korona oddaliła zagrożenie, ale strach znów spojrzał nam prosto w oczy. Na boisku leży wszak Dalibor Takac.

Błąd w wyprowadzeniu piłki kielczan. Wpada w pole karne gracz gości, ale czyste wejście Godinho.

Po tej stracie, nie odpuścił jednak i powalczył o odbiór. Udało mu się to, a nawet wywalczył rzut wolny. Korona jednak nie skorzystała z tego.

Kontra Korony. Ale zepsuł to Dalmau. Prosiło o dobre dogranie wzdłuż 7. metra.

Fatalne podanie Hofmeistera. Z tego wzięła się bardzo groźna szansa dla gości. Kirkeskov wrzucał na Woźniaka, a ten zgrywał do Kurminowskiego i zdecydował centymetry.

Uderzył z dystansu Martin Remalce. Przegonił gołębie na stadionie...

Koronkowa akcja Korony. Mamy kim to robić i ten finalny efekt może się podobać.

Takac przerzuca do Briceaga, ale traci Rumun.

Piłka znów w posiadaniu Korony. Budujemy od tyłu.

Podgórski prostopadle do Dalmau, ale za lekko...

Ależ odważnie wszedł w pole karne Tomasz Pieńko. Na nasze szczęście spudłował.

Ładna akcja, ale zwolniliśmy. Dobrze, spokojnie kontrolujemy ten mecz.

Grają!

Teraz żółto-czerwoni dołączają do swoich rywali. Za moment zaczynamy!

Piłkarze powoli wracają na murawę. Pierwsi na placu boju pojawili się goście.

Koniec pierwszej połowy

Koniec pierwszej części gry. Korona jest lepsza i prowadzi 2:0. Bramki zdobywali Hiszpanie – Adrian Dalmau i Nono. Należy oczywiście dodać, że gospodarze grają w przewadze od 30. minuty. Z boiska za dwie żółte kartki wyleciał Bartłomiej Kłudka.

Wrzutka z prawej strony Podgórskiego. Piłka w powietrzu opuściła pole gry i to okazja dla sędziego na zakończenie tych 45 minut.

Długo wymienia piłkę Zator z Hofmeisterem. Nagle piłka na Dalmau, ale ten źle zgrywał przed pole.

Nie dajemy wykreować nawet pół okazji rywalom. Świetnie wygląda obrona kielczan.

Rumun już na boisku :)

Pracuje poważnie w defensywie Korona i czyżby okupiła to kontuzją. Leży na murawie Briceag, trzymając się za kolano.

Sędzia dolicza do pierwszej połowy 4 dodatkowe minuty.

Próbowała kolejną centrą Korona. Dalmau falował jednak w ofensywie.

Wrzuca Takac na Dalmau, ale Hiszpan tym razem prosto w ręce Weiraucha.

A teraz aut. Gramy bardzo szybko.

Nic z tego nie ma, ale mamy piłkę!

Podgórski w narożniku.

Rzut rożny dla Korony.

Mamy pierwszą zmianę z Zagłębiu. Kirkeskov za Gaaprindashviliego.

Korona wychodziła przed chwilą z kontrą. Na strzał zdecydował się Nono, ale to uderzenie było bardzo rachityczne.

"Jaca" wrócił do gry. Do przerwy ma niecałe pięć minut. Pewnie wytrzyma, ale pytanie czy wyjdzie na drugą połowę.

Nienawidzimy takich obrazków. Kontuzje odpuście! Na boisku leży teraz Jacek Pogórski.

Kielczanie zebrali piłkę, jednak sędzia cofa akcję do faulu dla Zagłębia.

Takac prosto w mur.

Korona miała rzut rożny. Krótko rozegrali to piłkarze Kuzery, piłka trafiła do Czyżyckiego, a ten wywalczył rzut wolny z bardzo dogodniej pozycji.

To zdjęcie antybohatera Zagłębia.

Korona znalazła się na prostej drodze do zwycięstwa. Teraz największymi rywalami są dla siebie sami kielczanie.

To była kopia sprzed tygodnia, gdy to również Czyżycki wywalczył drugi kartonik dla Jędrzejczyka.

Młody gracz Zagłębia faulował drugi raz w tym meczu. Tym razem głupie powstrzymanie Mateusza Czyżyckiego!

NIESAMOWITE! Mamy czerwoną kartę dla Kłudki!

Fantastycznie w defensywie Zator. Opaska równa się plus pięć do siły i zaangażowania :)

Nie ma gola, ale zrobił, co mógł. Korona przeprowadziła tę akcję siłą woli. Było bardzo blisko do kolejnego szczęśliwego trafienia.

Podgórski sam na sam!!!

Akcja z prawej strony. Atakuje Chodyna. Strzela, ale dalekoo od bramki!

I znów zdjęcie z radości Koroniarzy! Piękna niedziela jak na razie. Ale spokojnie – pokora i po kolejne bramki!

Miał szczęście Hiszpan, że ta piłka dotarła do niego, wszak wcześniej minął się z nią Nono, ale nie można zabierać Adrianowi świetnego i spokojnego wykończenia!

GOOOOOOOL!!!! Adrian Dalmau. Hiszpańska zabawa na Suzuki Arenie!

Ładnie Takac! Wrzutka Godinho!

Dużo walki w środku pola. Piłka latała nad głowami i pod nogami. Kto finalnie przejmie kontrolę na dłuższy czasy?

Uspokaja grę Korona. Potrzeba teraz tego. Dużo mądrości, panowie!

Próba po drugiej stronie. Uderzał zza szesnastki Makowski, ale dobrze naciskał go Nono. Piłka w rękach Dziekońskiego.

Mogą być dumni kibice Korony! Ich ulubieńcy mogą się podobać. Podobać mogła się zwłaszcza akcja bramkowa – płynna, widowiskowa i skuteczna!

GOOOOOOOOL!!!!! Nono!

Takac do Dalmau! Adrian do Nono i...

Takac z powietrza. Aj, to trzeba zrobić lepiej.

Odpowiedziało Zagłębie. Dogranie z lewej strony, ale nie zdążył z zamknięciem Kurminowski.

Znakomicie kielczanie pracują w obronie! Znów odbierają piłkę jeszcze na połowie rywali.

Pierwsza żółta karta w meczu. Bartłomiej Kłudka ukarany za faul na Briceagu.

Ajjjjj. Minął się z piłką Hiszpan!

Briceag... świetna piłka do Dalmau...

Obiecujący moment Korony, bowiem kielczanie ponownie zbierają drugie piłki. To dobry omen.

Piłka krążyła teraz od jednych do drugich. Finalnie w 8. minucie w posiadaniu Korona.

Ładna akcja po odbiorze Remalce. Zakończył ją strzałem Nono. Nieźle to wyglądało.

Kontra gości. Strzał z dystansu. Miał problemy Dziekoński, ale mamy piłkę.

Akcja zaczepna Korony. Próbował piętą Nono, ale straciliśmy piłkę.

Daleko dziś od pełnych trybun, ale młyn nabity!

Zagrali krótko, wrzucił Dąbrowski, ale dobra reakcja obrońców Korony.

Była centra, ale dobrze reaguje jeden z naszych. Jest rożny dla gości.

Rzut wolny dla Zagłębia.

Gracze Kuzery w wysokim pressingu.

I gramy!

Zaczyna Zagłębie. To oni będą budowali pierwszą akcję!

Dziś Koronę Kielce na murawę wyprowadził nowy kapitan pod nieobecność Miłosza Trojaka, Dominick Zator.

14:59

14:58

14:58

Marek Grechuta w głośnikach. Zawodnicy na boisku, zaraz zaczynamy!

14:54

5 MINUT. Jakie nastroje? Po zwycięstwo, prawda?!

14:49

Spiker Korony Kielce ogłasza teraz składy obu ekip. W jedenastce kielczan trzy zmiany. Od pierwszej minuty dziś Dalmau, Czyżycki i Podgórski.