Fajnie, że w szpalerze biorą udział tez piłkarze Śląska Wrocław. W końcu Ryba i tam przez pewien moment był jako piłkarz.

Szpaler dla Kiełba. Brawo za całą piękną karierę!

20:58

Koniec drugiej połowy

Jeszcze będzie podziękowanie dla Jacka Kiełba.

Gola nie ma, a sędzia kończy mecz! Spory niedosyt po obu stronach. Ale jest remis.

Korona kolejna wrzutka i zaraz będzie następna. Podgórski wrzuca, Leszczyński wybija ii...

Godinho przejmuje, wrzuca, Śląsk odbija. Za chwilę kolejna wrzutka i znów odbija drużyna przeciwna. Siedzimy na nich, próbujemy wyciskać ile się da, ale brakuje.

Godinho wybija na aut i Śląsk ma granie pod naszą bramką. Exposito zewniakiem do środka, przecinamy to i idziemy z akcją! Ale co się dzieje! Briceag biegnie i Szwedzik przecina jego poczynania wślizgiem. Faul i żółta kartka! Korona ma wolny, ale z daleka. Dogrywamy, jednak Śląsk odbija i gramy dalej od środka pola.

Korona Kielce wciąż pod grą. Łukowski biegnie wzdłuż linii końcowej, uderza z ostrego kąta, uderza! Broni Leszczyński, łapie jakby miał klej w rękach.

DOLICZONE 4 MINUTY

Teraz to my inicjujemy grę, wymuszamy kolejne akcje.

Jeszcze troszkę czasu na zmianę tego wyniku, na poprawę, na wstrzelenie się w bramkę drużyny przeciwnej.

Remacle z dystansu, jednak zdecydowanie za wysoko!!!

Ale ten czas biegnie nieubłaganie! Co się obejrzymy, to jest go znacznie mniej. Korona Kielce teraz przy piłce, okupuje bramkę rywala.

I co tu można zrobić, jak ugryźć ten Śląsk Wrocław? Mieli tryb ekonomiczny przestali tak walczyć jak walczyli, wykorzystaliśmy to. Ale Śląsk się nieco przebudził, zaczął lepiej stać na nogach, trochę lepiej biegać. I teraz w jakiś sposób musimy odpowiedzieć właśnie na to. No i świetnie, że Dalmau zdobył gola już w debiucie. Oby to była zapowiedź czegoś lepszego :)

GOOOL DLA KORONY KIELCE!!! ZAMIESZANIE OGROMNE. REMACLE DORZUCA, GŁOWA NIE STRĄCA TEGO NIKT, ALE BRICEAG WŚLIZGIEM PO LINII ZATRZYMUJE JĄ W POLU KARNYM, JEST ZAMIESZANIE I WPYCHA JĄ DO SIATKI DALMALU!

Pięknie :)

Dalmau za Deaconu.

Dalmau szykuje się do wejścia.

Korona pozycyjnie teraz, probujemy organizować swoją grę. Na razie gramy najlepiej w  tym meczu. Jednak cały czas brakuje godnego zamknięcia akcji.

Korona Kielce przy akcji!!! Podgórski próbuje uderzyć, ale za blisko obrońców w zielonych koszulkach, za blisko. Nie zdołał się odwrocić, by uderzyć! Dalej zamieszanie, Remacle jeszcze chce to sięgnąć, ale to mu się nie udaje.

Ależ akcja Korony Kielce! Korona przejmuje piłke na polowie, idzie świetna kontra, Łukowski przy piłce, oddaje strzal!!! NAD POPRZECZKĄ. Okazja wyśmienita. Strzał niestety słaby.

Kielczanie zamykają rywali na ich połowie.

Ale Korona faktycznie mocniej przycisnęła. Na boisku już Martin Remacle. Pierwszy Belg w historii Korony Kielce probuje zmienić oblicze tego meczu! Oby to mu się udało. kibicujemy!

Dośrodkowanie!!! Korona bliska zdobycia gola! Ale Szykawka nie przeciął tego! Leszczyński zdołał to wyłapać!

Czekamy aż Takac się pozbiera i będziemy mogli grać dalej.

Olsen żółta kartka za dyskusje.

Takac leży na murawie.

Samiec-Talar schodzi, a za niego Szwedzik.

KIBICE: NA TRYBUNACH 12266. SUPER FREKWENCJA. OBY TAK DALEJ!

W międzyczasie jeszcze Łukowski próbował wkroczyć przebojem w pole karne rywala. Minął dwóch, lecz po drodze piłka odbiła się po nogach tak mocno, że Kuba nie zdołał jej dogonić.

Co ciekawe, Takac wyłapał kartkę tuż po tym, jak zajął miejsce Petrova. Co by było, gdyby w tej sytuacji był Kyryło? :) Czerwona? :)

No i mamy faul dla drużyny gości. Wychodzi Dziekoński i wybija! Trzeba przyznać, że jest dość odważny i efektowny. Żeby do tego dochodziło jeszcze dobre granie i mamy dwóch pewnych bramkarzy :)

Kolejna zmiana w szeregach Korony Kielce. Podgórski za Petrova. Kyryło miał już żółtą kartkę i Kuzera interweniował zmieniając Ukraińca. Tym samym jego miejsce na boisku zajmuje Takac. Przesuwamy nieco formację.

Śląsk przejmuje, przechodzi do akcji ofensywnej, Jastrzembski wrzuca, kielczanie wybijają.

Kielczanie powinni ciut przyśpieszyć grę, zacząć pokazywać się w poszczególnych strefach. Tymczasem nawet po przechwycie nie jesteśmy w stanie wykreować z tego żadnej akcji.

Korona próbuje grać teraz na większym pressingu. Ale niewiele z tego wynika. Choć z drugiej strony jestesmy coraz bliżej bramki rywala. Gdyby to byl futbol amerykański, to byłoby fajnie. Ale jednak bez bramki wszystkie inne statystyki nie mają znaczenia.

Walczymy panowie, walczymy!

Teraz Korona Kielce próbuje poukładać swoja grę, uspokoić. Bo cały czass jesteśmy w tym zbyt elektryczni. Teraz akcja Korony Kielce! najpierw Briceag do Szykawki, ten nie daje rady uderzyć, zaraz piłka ląduje pod nogi Deaconu, strzał ale prosto w bramkarza!

Błędy w ustawieniu defensywy, błędy w drugiej linii, brak zbiórek, kontynuacja Śląska zakończona bramką. Konczkowski wewnętrzną częścią stopy zmieścił to w siatce.

Kolejna akcja, Martin Konczkowski łapie pod nogę bezpańską piłkę, uderza pod poprzeczkę i gol...

Gorąco pod bramką Korony Kielce. Rzut rożny dla Śląska, jest przedłużenie i Godinho czubkiem palca u stopy wybija futbolwkę daleko przed siebie. Ale Śląsk na tym nie poprzestaje!

A jednak nie. Malarczyk zszedł, przesunięty został Zator i gramy w tym samym ustawieniu. Czyli musi chodzić o kontuzję, a nie o zmianę taktyki.

Godinho za Malarczyka. Czyli przesuwamy formację na 3 z tyłu. Na to wygląda, choć jeszcze zobaczymy jak to będzie się prezentować na papierze.

Za chwilę wchodzimy :)

Koniec pierwszej połowy

Spodziewaliśmy się więcej, ale nie po Koronie, tylko po całym widowisku sportowym. Na razie bez fajerwerków. Czekamy oczywiście na znacznie więcej, a więc na bramki i ładne akcje.

Nie budujmy sobie w głowach takiej retoryki, takiego punku widzenia. Bo zawsze będziemy nieszczęśliwi ;)

Koniec pierwszej połowy. Bez fajerwerków.

Tymczasem rzut wolny dla Śląska, Dziekoński piąstkuje, ale bardzo niepotrzebnie, bo ta piłka wyleciałaby poza boisko, a tymczasem sprokurowaliśmy kolejną akcję dla Śląska. Na szczęście bez konsekwencji.

Sędzia dolicza jedną minute.

Tak było:

Spiker przypomina, że podziękowania dla Jacka Kiełba po meczu, nie w przerwie.

Tak jeszcze kilka minut temu zacinało w Kielcach.

Niebo nam się nad Kielcami przejaśnia. Chyba to koniec :) I dobrze :)

Kyryło Petrow dostał żółtą kartkę.

Wrocław zamyka Koronę w zamku i oblega ją z każdej strony. Śląsk probuje kończyć, uderzenie na bramkę i boczna siatka trzepocze, ale tylko z boku. Piłka wpadła w zewnętrzną siatkę tego białego prostokąta.

Korona Kielce w tarapatach! Dośrodkowanie z lewej flanki, próba zamknięcia akcji i mamy rożny. Śląsk wznawia, wrzuca spod sektora rodzinnego, Korona odbija i gramy dalej.

DEACONU! WSPANIAŁE DOŚRODKOWANIE, ALE DORZUT! WIELKA SIŁA W NOGACH! Dochodzi do tego Szykawka, uderza szczupakiem i... nie trafia w bramkę! Ale blisko!

Teraz Korona pod bramką drużyny przeciwnej, przebijanka, ale bez konkretów po stronie Korony. Śląsk wybija futbolówkę i... będziemy mieć rzut wolny 35 metrów od bramki, bo Takac dostał stempel na stopę. Odległość spora, ale trzeba próbować.

Łukowski oddał jeden z nielicznych dziś strzałów na bramkę rywala. Fotografia - Mateusz Kaleta.

Zderzenie noga w nogę, oberwał Dziekoński, ale pozbierał się szybko i gramy dalej.

Jest rzut wolny dla Śląska. Jastrzembski dośrodkowuje, ostro cięta piłka wpada w pole karne i nikt jej nie przecina! Znowu Śląsk grozi Koronie zdobyciem gola. Kielczanie muszą coś zrobić, żeby się z tego wyłamać, bo wygląda to z minuty na minutę coraz gorzej.

Olsen uderza po dośrodkowaniu! Olsen ma ostry kąt, ale uderza tak, że piłka przelatuje po linii piątego metra. Na szczęśccie nikt tego nie domknął i nie wsadził do bramki. Bardziej jakby szukał dobrego podania kończącego niżeli strzału. Nie wyszło tak czy owak.

EXPOSITO SAM NA SAM Z DZIEKOŃSKIM! UDERZENIE! MŁODY BRONI!!!

Za chwilę sędzia pokazał chorągiewkę i spalony. Ale brawa dla Dziekońskiego!

Ależ akcja Korony Kielce! Świetne rozegranie na jeden kontakt! Nono do Takaca, ten oddaje do Nono, uderzenie! Leszczyński na raty! Ale łapie!

Piłkarze pewnie już 10 kilogramów ciężsi przez te niesprzyjające warunki atmosferyczne. Koszulki nasiąkają wodą i cóż, trzeba grać.

może widać gęstą zawiesinę na tym zdjęciu? :)

SATYSTYKI. Korona nieco lepsze posiadanie, reszta wyrównana. Ale wydaje się, że Śląsk z grania ma po prostu więcej:

5

Jastrzembski ucieka Trojakowi! Wchodzi w pole karne, ale nie ma jak uderzyć! Wycofuje na środek, łamie te akcję i... SLĄSK PRZEKOMBINOWAŁ. Nie zdołali oddać czystego strzału. Na szczęście, bo znowu szykowała się bardzo niekorzystna dla nas sytuacja. Korona Kielce była w powaznych tarapatach, lecz Śląsk nie radzi sobie z korzystną dla siebie sytuacją.

Malarczyk nie spisał się w roli stopera! Uciekł mu przy połowie boiska Exposito i pobiegł niemal sam na pole karne Korony. NIEMAL SAM, bo zdążyli dobiec do niego zawodnicy Korony Kielce. Zainterweniowali i zgasili tę akcję.

Wiaterek się zmaga. Będzie ciekawie, burzowo. Jest granatowo!

Exposito! Ale uderzenie! Świetnie przywalił z dystansu i przed strata gola ratuje nas Exposito!!!

Ale ładne chmurki zbierają nam się nad Suzuki Areną. Walnie? Czy nie walnie?

Łukowski wychodzi na czystą pozycję! Uderzenie!!! Ale nie ma bramki! Leszczyński złapał pewnie i przytulił futbolówkę do siebie. Z tego nie mogło być problemów. Chociaż Kuba miał dużo miejsca i jakby to przywalił mocniej, lepiej, precyzyjniej, może mielibysmy juz gola.

Szykawka dostał piłkę na środek, gdzieś w okolicy 15. metra, od Briceaga, ale nie trafił czysto! Piłka wręcz przelała się po jego stopie. Zamiast ładnego uderzenia, mamy kontynuację gry w środku pola.

Śląsk Wrocław po raz kolejny powalczył i postraszył pod bramką Korony Kielce. Ale w destrukcji powalczyliśmy całkiem nieźle i oddaliliśmy zagrożenie. Jednak na razie nieco więcej korzyści czysto taktycznych zyskuje na boisku Śląsk.

Towarzyszy nam nowa piłka. Całkiem nowa otoczka i miejmy nadzieję, że lepsza PKO Ekstraklasa.

Kontratak Śląska. Źle t się rozwija dla nas, zamieszanie pod polem karnym. Piłkę do kolegi oddaje Rzuchowski, ale jego partner nie zdołał odpalić uderzenia w kierunku bramki. Gdyby Rzuchowski wcześniej zdołał odwrocić się do bramki, mielibyśmy powazne problemy z utrzymaniem wyniku 0:0. Pierwsze ostrzeżenie.

Za nami pierwsza minuta gry. Bez problemów. Raczej subtelny początek po obu stronach. Korona Kielce po stronie rywali. Będzie wrzutka z autu w pole karne.

WYSTARTOWALIŚMY!

19:00

19:00

18:59

Za chwilę wchodzimy na pełne obroty. Pierwsza kolejka dla Kielc zaczyna się punktualnie o 19.00.

18:57

Wszystkie ręce w górę, szaliki szybują w niebo, Grechuta zaczyna grać! Korona Kielce na murawie. Na żółto-czerwono, a Śląsk na zielono.

18:56

18:55

18:55

Zaraz postaramy się dostarczyć trochę zdjęć. Ale na razie spróbujemy zalać Was jak największą ilością treści. Widzieliście składy? Co powiecie na ich temat? Nas trochę zaskoczył manewr z wprowadzeniem do gry Dziekońskiego. Ponoć chłopak ma bardzo duże ciśnienie na granie, ostro trenuje, a przy okazji jest młodzieżowcem. Dostał szansę, ale czy ją wykorzysta? Trzymamy kciuki.

18:48

18:46

Dziś temperatura taka, że łatwiej byłoby sobie pograć jak siedzieć na trybunie prasowej. Powietrze stoi w miejscu, robi się duszno, nie za bardzo jest czym oddychać. Chociaż taka pogoda zdecydowanie lepsza jak siarczyste zimno i deszcz w listopadzie... Miejmy nadzieję, że kiedyś ktoś zabroni gry w piłkę w takim styczniu/lutym :)

18:43

Zaraz odbędzie się prezentacja zespołów Korony Kielce i Śląska Wrocław. Inauguracja PKO Ekstraklasy połączona będzie z pożegnaniem Jacka Kiełba. Będzie szpalerek i wielkie podziękowania ze strony kibiców. Super, bo Jacek zasłużył sobie w Kielcach na status legendy.

18:41

Fajnie, fajnie! Wracamy na najwyższy szczebel rozgrywek! To już drugi sezon od zakończenia tułaczki w pierwszej lidze oraz szesnasty z tego co liczymy w ogóle! Kolejna piękna historia może się kreować na naszych oczach. Rozumieją to kibice w Kielcach, których na ten mecz przyszło około 12 tysięcy. Jest fajnie! Jeśli jeszcze wyniki dopiszą, to w ogóle będzie szał!