DZIEKUJEMY ZA OBECNOŚĆ PODCZAS DZISIEJSZEJ RELACJI. Bądźcie z nami, bo szykujemy dla Was kolejne newsy :)

Wciąż jesteśmy w ogromnym szoku, ze Raków tego nie zdołał wykorzystać. Niesamowite. Matko Boska! Ogrom szczęścia.

Koniec drugiej połowy

Koniec meczu.

98. minuta

NIESAMOWITE!!! JAK TO NIE WPADŁO. ZAPYTOWSKI PRZY OSTATNIM WYKOPIE POŚLIZGNĄŁ SIĘ I MÓGŁ STAĆ SIĘ ANTYBOHATEREM TEGO SPOTKANIA GRZEBIĄC CAŁY SWÓJ ŚWIETNY DOROBEK W TYM MECZU. TYMCZASEM TUDOR NIE TRAFIA W BRAMKĘ. NO NIE TRAFIA, DO PUSTEJ!

97. minuta

Zapytowski źle wznawia grę! Kolosalny problem Korony, piłka trafia prosto pod nogi rywala! Idą 2 na 1! Zawodnik Rakowa wykłada piłkę do Turora, a ten NIE TRAFIA DO PUSTEJ BRAMKI!!!

96. minuta

AKCJA MECZOWA RAKOWA! dwóch zawodników Rakowa wychodzi na Zapytowskiego!

Akcja szybko w drugą stronę! Raków próbuje rozgrywać, ale gubi piłkę. Futbolówka za linią końcową! Złoto! Jeszcze chwila.

AKCJA KORONY. NONO WYCHODZI NA POZYCJĘ, PODAJE PIŁKĘ DO KOSTORZA, TEN CHCE UDERZAĆ OBOK KOVACEVICIA, JEST SAM NA SAM I NIE WYKORZYSTUJE TEJ SYTUACAJI. MOGŁO BYC PO MECZU!

Zator wyrzuca jak najdalej, ale dorzucił tylko do linii środkowej. Chcielibyśmy dalej, lecz nie dało rady. Chociaż to w niczym nie pomogło przyjezdnym. Kolosalne problemy.

Goście brną przed siebie i... tracą piłkę poprzez niedokładne podanie. Futbolówka w aut!

Tylko ten wynik utrzymać. Teraz Korona walczy w narożniku Rakowa. Chce tam trzymać futbolówkę jak najdłuzej. Kilka sekund zyskali, ale goście wracaja pod kieleckie pole karne, by tam wciąż nas męczyć!

Atmosfera coraz bardziej podniosła na Suzuki Arenie.

Papanikolaou dostaje żółtą kartkę za faul na Szpakowskim. Próbował mu odebrać piłkę w momencie, gdy ten posyłał ją w kosmos na uwolnienie.

Sędzia dolicza 5 minut.

Kostorz dostaje piłkę za kołnierz, wybiega! Spalony!

Zagranie Tudora na długi słupek, na szczęscie zbyt bardzo rozciągnięte było to dogranie. Raków z niczym schodzi z naszego pola karnego. Wznawia Zapytowski.

Kolejny wolny dla goości. Do bramki 30 metrów  po przekątnej.

Raków próbuje atakować, zdobyć gola, ale odbija sie od bloku defensywnego żółto-czerwonych. I tak w koło Macieju z kilka razy. Niestety, cały czas próbują i będa to robić dopóki, dopóty nie skończy się mecz lub ktoś nie zdobędzie gola.

Uwalniamy się, jednak na krótko, bo Raków szybko notuje przechwyt i nadal spędza czas na kieleckiej połowie.

W tym momencie na bramkę Koronie biegnie Raków. Blisko linii bocznej, chcą dograć przy narożniku, ale wcześniej akcję przerywa faulem jeden z Koroniarzy. Faul i wolny. Dogranie Rakowa ze stałego fragmentu gry wybijamy na raty z pola karnego.

Akcja Korony? Nie! Było blisko, żeby wypuścić Kostorza do akcji ofensywnej niemal sam na sam z bramkarzem, jednak akcja przerwana przez niedokładne zagranie.

Jest zmiana. Kostorz za Szykawkę.

ZAPYTOWSKI BRONI! ŚWIETNA INTERWENCJA Z BLISKA. Raków dogrywa z lewej na 4. metr od bramki, tam odnalazł się Cebula, który uderza z bliska. Co robi Zapytowski? Broni!!! Trąca piłkę, a następnie skacze na nią z poświeceniem niczym żołnierz na odbezpieczony granat!

Raków nie sprawia obecnie wrażenia groźnej drużyny. Są wyraźnie rozbici. Jednak to niestety wciąż inicjują grę.

Raków ma rzut wolny. Akcja blisko pola karnego. Wrzutka! Bardzo dobre dogranie, jednak sytuację czyści Kwiecień. Tak uderzył wybijając futbolówkę za linię końcową, jakby chciał walić na bramkę! :) Gola nie ma, jest za to rożny. Raków wznawia z narożnika, ale sędzia przerywa, bo Briceag jest faulowany. Piłkarze gości domagali się karnego, bo ponoć był kontakt kieleckiej ręki z piłką, lecz sędzia w tym przypadku gwizdka nie użył. Gramy dalej. A raczej czekamy, bo właśnie ogarniany przez fizjo jest Briceag.

Nie zapeszajmy, ale Marceli gra dziś dobre zawody. Bardzo dobre!

Akcja Rakowa. Sprint prawą stroną, dogranie powietrzem w pole karne, na szczęście najszybszy przy piłce jest pewny dziś Zapytowski.

W tej połowie Raków ewidentnie prowadzi grę, zaś celem Korony jest utrzymać korzystny wynik. A nie ma co ukrywać, że w przypadku zwycięstwa znajdziemy się w bardzoo komfortowej sytuacji.

Kwiecień - żółta kartka.

Cebula dogrywa, przebitka w polu karnym, bronimy to! Tymczasem zmiana. Kwiecień oraz Błanik. Petrow oraz Łukowski dziękują za grę.

Będzie wolny z linii pola karnego, z miejsca blisko narożnika. Niebezpieczna okazja Rakowa na zbudowanie akcji.

Raków cały czas atakuje, Korona cały czas broni. To jest prawdziwe oblężenie. Obrona Częstochowy...

Raków obraźliwie z trybun w stronę Korony. Kibice miejscowych zapytali "gdzie macie flagę".

Najpierw uderzał Tudor, a potem dobijał Długosz. Taka mocna seria ze strony Rakowa, ale Korona wspaniale to wybroniła. Jednak teraz trzeba zacząć grać także na bramkę rywala.

Zmiany, zmiany. Szpakowski i Godinho za Podgórskiego oraz Takaca.

ALEŻ SYTUACJA RAKOWA! STRZAŁ ZA STRZAŁEM! NAJPIERW PROSTOPADŁE PODANIE Z GŁĘBI POLA DO DŁUGOSZA, TEN Z PIERWSZEJ UDERZA I BRONI TO ZAPTOWSKI, A DOBITKĘ WYJMUJE Z LINII TROJAK!!! Ufffff! Gorąco się zrobiło!

Na razie w grze obu zespołów nic się nie zmienia. Poza tym, że trener Kamil Kuzera przeprowadzi dwie zmiany. Będzie Szpakowski i Godinho.

14300 osób na SUZUKI ARENIE. Brawo Korona Kielce!

Cebula żółta kartka za symulację w polu karnym Korony.

7

Coś nam się rozjaśnia, pogoda robi się CIUT ładniejsza :)

Raków wciąż przeważa, Korona dzielnie broni. Silva próbuje lewą stroną ograć Podgórskiego, ale ten się nie daje, odbiera piłkę, po czym nie miesci się w boisku i wyjeżdża za linię końcową. No to mamy rzut rożny. Raków wrzuca, Zapytowski wyjaśnia sytuację lapiąc piłkę prosto w ręce.

Cebula na boisku. Kolejna zmiana w barwach Rakowa.

Świetna akcja Korony lewą stroną! Łukowski wypuszcza Szykawkę sprytnym przedłużeniem podania z głębi pola, Szyki dobiega do linii końcowej, mija rywala, wrzuca piłkę na 5. metr, Takac próbuje uderzać z powietrza, jednak uprzedza go rywal!

Raków znowu pod polem karnym Korony. Tam obrywa zawodnik gości, ale nie było to ocenione przez sędziego jako faul, akcja leci dalej. Łukowski przy piłce, chce się rozpędzić, jednak tutaj mocnym wejściem w ciało zawodnika Korony wykazał się gracz przyjezdnych. Tutaj już sędzia musiał użyć gwizdka. Gra będzie kontynuowana z połowy kieleckiego klubu, który teraz atakuje na WDK.

Teraz kielczanie starają się przenieść grę na plac drużyny przeciwnej, lecz idzie jak krew z nosa. Raków łapie piłkę, dogrywa prostopadle pod kieleckie pole karne i jest faul. Takac żółta kartka. Wolny dla gości. Tymczasem Raków demoluje krzesełka na nowo.

Nowak przy dograniu poślizgnął się, dorzucił na krótki słupek, sędzia zaraz odgwizdał faul w polu karnym i po akcji Rakowa.

Znowu podanie do Silvy w pole karne, ten oddaje na 5. metr, próba uderzenia i blokuje to Malarczyk. Raków coraz lepiej, coraz skuteczniej. Ta akcja kończy się faulem Zatora. Żółta kartka. Będzie dogranie w pole karne z okolic narożnika.

Raków wrzuca z rożnego, Korona skutecznie oddala zagrożenie.

Kopanina w kieleckim polu karnym Obustronne zamieszanie. Piłka wciąż pod nogami Rakowa. Centrostrał Silvy, w powietrze skacze Zapytowski i odsyła piłkę na rożny. Świetna interwencja.

Teraz Raków zamyka Koronę w obrębie pola karnego. Jednak kielczanie skutecznie odpychają ich. Nawałnica nie trwała długo.

Słychać syreny policyjne. Raków nie może się pogodzić ze stratą swoich barw.

Korona wciąż przy piłce. Uderzenie Briceaga z dystansu! Łapie Kovacević!

Akcja Korony na dzień dobry! Wrzutka, przebicie na przedpole! Zator do bezpańskiej piłki, uderza bardzo mocno! Nad poprzeczką!

"Białe Kaski" wchodzą i otaczają trybunę gości. Przyjezdni próbowali forsować bramę, ale zostali "poczęstowani" gazem. Tymczasem kończy się przerwa i ruszamy z drugą połową!

Koniec pierwszej połowy

To się zgotowało na trybunie Rakowa. W momencie jakiś kibic Korony złapał ich flagę i przebiegł całą szerokość boiska sprintem w tempie Usaina Bolta. Kibice przyjezdni wściekli. Wiją się, szarpią klatkę, chcą wyjść, pod nimi zbierają się panowie w białych kaskach. Po kilku minutach flaga Rakowa już wisi na Młynie. Na trybunie Rakowa jest zadyma. Przyjezdni niszczą krzesełka, robią zadymę. No to będą kary.

O i jest brameczka!

Spiker zapowiada, że trwają zapisy na następny wyjazd Korony :) Wypadałoby jechać :)

Chwilowo zrobiło się sennie i sędzia postanawia przerwać ten letarg. Mamy przerwę! Oba zespoły dostają po 15 minut na przemyślenie swojej postawy boiskowej w ciągu pierwszej połowy. Dziękujemy, ze jesteście z nami i zapraszamy za chwilę na ciąg dalszy tego spektaklu.

Teraz goście rozgrywają akcję lewą flanką, jest dogranie na linię 5. metra, Raków próbuje uderzać, ale blokujemy. Częstochowa jednak nie odpuszcza, tak jakby zejście do szatni z golem była dla nich sprawą życia i śmierci! I jest uderzenie Piaseckiego na bramkę! Pilka leci po słupku, ale ratuje nas ZAPYTOWSKI!!! Za chwilę dobitka, ale skórzany balon przelatuje nad spojeniem!

Teraz daleki wykop Trojaka za połowę, żeby dać odpocząć swoim kompanom. Raków przy piłce. Lederman chce rozegrać, jednakże dopada go Petrow i fauluje. Szybko zakończona akcja. Jednak za chwilę będzie kolejna. Raków nie odpuści.

Korona w defensywie szeroko. Chce utrzymać kontrolę, ale tracimy piłkę, b wylatuje na aut. Wszystko dzieje się na wysokości kieleckiego pola karnego tuż przy WDK. Raków przy piłce, rozgrywa ją dośc szybko, ale za chwilę także gubi ją na tej samej wysokości.

Ależ ta Korona fajnie dziś gra. Serio! Panujemy nad tym, co się dzieje na boisku. Nie zapraszamy rywala do gry w pole karne, trzymamy inicjatywę, indywidualnie każdy jakby daje z siebie 120%. Trzeba zdobywać punkty i jesli to robić, to w takich meczach. Fajnie powiedział nam 2 tygodnie temu Konrad Forenc, że takie mecze to gra się najlepiej, kiedy chce się popsuć święto mistrzowi i nie dopuścić do jego koronacji. Korona na razie jest kroczek bliżej, by tego dokonać i jednocześnie przypisać sobie w niedzielę trzy punkty. Ale nie ma co. Mecz jeszcze będzie trochę trwał.

Dziękujemy za Waszą obecność na naszej relacji LIVE. Widzimy frekwencję, cieszy duże zainteresowanie oraz że jeszcze ktoś o cksporcie pamięta :)

Korona bardzo ładnie dziś walczy. Nie ma kompleksów. Otwarte granie na pełnej. Bez strachu, bez respektu.

Szybka reakcja Rakowa. Jest już podwójna zmiana. Długosz oraz Lederman na boisku!

JEST GOOOOL! ŁUKOWSKI STRZELA BRAMKĘ. WYCZUŁ TO KOVACEVIĆ, ALE PIŁKA PRZY UDERZENIU ŁUKOWSKIEGO ODBIŁA SIĘ OD JEGO RĄK, A NASTĘPNIE PRZELECIAŁA POD JEGO BOKIEM DO BRAMKI!!!

Szykawka i Łukowski przy piłce. Ale będzie uderzał ten drugi!

Co to będzie, co to będzie?

Kochergin zagrywa ręką. SĘDZIA NIE MA WĄTPLIWOŚCI, JEST RZUT KARNY!!!

Ręka ewidentna. Ale jak sędzia to rozpatrzy?

Ale akcja trwa! Przebijanka w polu karnym, piłka wisi wysoko nad głowami i finalnie spada prosto na ręce jednego z piłkarzy Rakowa!!!! VAR!!!

Piłkarze Rakowa ustawieni niemal na linii piątego metra. Przed piłką Podgórski, Łukowski, Briceag. Ten trzeci markuje uderzenie, podbiega Łukowski, uderza!!! Piłka odbija się od SŁUPKA! Jeszcze wpada na nieświadomego Kovacevicia i wypada na pole karne! Nie ma gola! Ale blisko!

Szykawka pada w polu karnym!? Nie, przed polem karnym! Faul Svarnasa, będzie wolny tuż przed linią pola karnego. Dogodna sytuacja na bezpośredni strzał!!! Czekamy!

Takac na razie ładnie! Potrafi zdominować środek pola, przytrzymać piłkę, rozdać! No nieźle, nieźle! Teraz Takac strzela w kierunku bramki, jednak ten strzał blokuje Arsenić!

Tuż po wyegzekwowaniu wolnego piłkę dostaje Takac, wrzuca w pole karne, tam strąca ją na glebę Trojak, lecz robi to pod nogi rywala w białej koszulce i po akcji. Ale Korona zostaje na połowie rywala. Naciska w dalszym ciągu.

A teraz faul na Szykawce na środku boiska. Berggren fauluje i dostaje żółtą kartkę.

Berggren odnalazł się w środku pola, wchodzi w pole karne, rozdaje na lewo, na szczęście tam na miejscu jest obrońca Korony, który kasuje akcję.

Póki co wrzucamy zdjęcia gości. Oczywiście będą też gospodarzy :)

Ufff... Piłkarz Rakowa przy odbiorze wytrącił piłkę także i sobie. Po chwili problemów, jeden z naszych szybko wyekspediował futbolówkę daleko za połowę. Zażegnał tym samym ten mały kryzys. To mogło się skończyć bramką. Za duże ryzyko.

Briceag narobił problemów! Probuje dwóch zrobić na przedpolu jednym  zwodem. Z pierwszym rywalem się udało, ale przy drugim zgubił piłkę! Robi się niebezpiecznie!!!

Korona gra całkiem ładny futbol. Tosię nie zdarza zbyt często, dlatego ludzie na Suzuki Arenie nie powinni żałować, że niedzielę spędzą na świeżym, acz chłodnym powietrzu :)

3

Raków coś nie śpieszy się do kibicowania swoim piłkarzom. Czasami wygłoszą, że piłka nożna dla kibiców. Ale co? Mieli w puli około 760 biletów, przyjechali w 2000 osób i chcą wejść? Ciekawe :)

Jeśli widzicie wykres z tego meczu, widać, że Korona Kielce ma trochę więcej ciekawych momentów gry od Rakowa. Trzeba przyznać, że Korona radzi sobie nieźle. Tymczasem z trybun gromkie ŁUKASZ JABŁOŃSKI... No ciekawe, ciekawe. A to dlatego, że nie pamiętamy, kiedy ostatnio prezes był pozdrawiany z trybun :)

/ Korona znowu przed dobrą akcją! Nono dostał piłkę na środek! Czy dobiegnie? Prawie!!! Minimalnie szybszy defensor gości, który wyczyścił sytuację wybijając skórzaną daleko przed siebie.

Póki co jesteśmy świadkami otwartego spotkania, w którym dużo się dzieje. Korona Kielce dostosowuje się do dobrego poziomu Rakowa i stara się grać na równych zasadach. I dobrze. Tego oczekujemy, ale trzeba tez mierzyć siły na zamiary, żeby się nie okazało, że tego paliwa w końcowce zabraknie. Ale jak będziemy wygrywać 3:0, to komu to potrzebne ;) ;)

Sędzia wskazuje, że do niczego nie doszło. Kibice gości zawyli jak z bólu, ale na nic to się zdało. Gramy dalej. Teraz Korona wrzuca z autu na wysokości pola karnego gości, ale decydujemy się grać przez tył. Piłka błyskawicznie przelatuje na prawą flankę, wrzutka! Najwyżej skacze Kovacević i łapie. Po akcji Korony.

W polu karnym Korony pada piłkarz Rakowa! Karny?

Teraz akcja w drugą stronę! Piłka na dobieg do Piaseckiego, lecz przed nim do łaciatej doskoczył Zapytowski, złapał to! Uf!!! Trzeba liczyć, że to zbuduje jego pewnośc siebie w tym spotkaniu. Kilka dobrych interwencji, dotknięcie piłki może sprawić, że Zapyt będzie maszyną. Potrafi to robić, tylko nie zawsze mu wychodzi.

"Hej Korona..." i dalej coś na temat Ostrowca Świętokrzyskiego śpiewają właśnie licznie zgromadzeni kibice Korony Kielce. Na boisku dobre podanie z głębi pola do Nono, ten wybiegł na lewe skrzydło, cofa piętą do Łukowskiego, następnie wrzutka na prawą flankę do Zatora, ten chce uderzać, ale kąt za ostry, więc wrzuca. Zrobił to tak, że futbolówka odbiła się od poprzeczki!!! Korona całkiem blisko! Niezła sytuacja. Dynamiczna, za co należy podziękowac Nono, który podciągnął grę, a następnie zagraniem piętka uruchomił Łukowskiego.

Piasecki żółta kartka za faul na Trojaku.

Już wiemy, co się dzieje na parkingu. Otóż Raków przyjechał do Kielc w nadkomplecie. Zapewne pula biletów rozniosła się w 100 procentach, więc jeśli ktoś tego biletu nie ma, to jak chce wejść na stadion?

Raków przy piłce, próbuje zamknąć Koronę grą po obwodzie, ale kielczanie przełamali ten łańcuszek, wypuścili piłkę do przodu i... bez skutków ubocznych, bo futbolówka została złapana przez bramkarza gości.

Fani z Częstochowy puścili kilka przyśpiewek mało pochwalnych w kierunku służb porządkowych. Wpuście kibiców, piłka nożna dla kibiców i tak dalej. A więc jest jakiś problem przy bramkach. Nie wiemy jaki, skupiamy się na tym, co na boisku.

Raków już przy pierwszej akcji ofensywnej. Lewa flanka, jeden z ich zawodników sprintem wbiega w pole karne, po czym próbuje złamać akcję, jednak kielczanie czujnie reagują i wykopują futbolówkę w cały świat.

Żółto-czerwoni starają się grać w piłkę. Nie chcą się na ten moment ograniczac do oddawania piłki drużynie przeciwnej, jak obserwowaliśmy to ostatnio na przykład w Mielcu. Choć oczywiście to dopiero początek meczu i nie ma co wyrokować, że tak będzie to wyglądać przez większość 90 minut.

Raków na biało z czerwonymi oznaczeniami, zaś Korona tradycyjnie na żółto-czerwono. Kielczanie atakują na WDK.

Jeszcze przed chwilą tak wyglądała sytuacja kibiców z Częstochowy. Wszyscy zwróceni w kierunku parkingu.

15:01

NO TO START!

14:57

Finalne odliczanie! Europe w głośnikach, a to może oznaczać tylko jedno, GRAMY!

14:55

Kibice gości wyszli z sektora. Obserwują, co się dzieje za ich plecami. Zapewne kogoś ochrona/policja nie chce wpuścić na stadion. Ale w sumie to tylko nasze luźne przypuszczenia. Jeśli wiecie, piszcie! :)

14:52

Spiker odczytuje składy, fotoreporterzy czekają przy tunelu na wyjście obu zespołów, w tle leci Kielce się Palą. No będzie się działo, zdecydowanie będzie się działo :)

14:48

Czy Suzuki Arena pozostanie niezdobytą twierdzą aż do końca sezonu? Zdaje się, że najważniejszy sprawdzian w tej kwestii właśnie dziś. Bo jeśli Raków Kielc nie zdobędzie, to kto inny mógłby to uczynić? No właśnie!

14:47

14:46

Pamiątkowe ramy dla Malarczyka i Błanika. Pierwszy 200, drugi 50 meczów. Okazałe liczby.

14:44

Ale dziś chłodno! Podobno najchłodniejszy dzień tej wiosny, a potem ma być już z górki do lata! No cóż, ale jak się kupiło wejścia na mecz Korony z Rakowem to wypadałoby wpaść :)

14:44

Składy całkiem ciekawe. Zaskakuje trochę obecność Takaca, ale z pewnością będzie on mógł więcej pobiegać w środku pola jak Deaconu, który ostatnio był wyraźnie zmęczony i chyba potrzebował takiego odpoczynku. On może nam się przydać w kolejnych meczach.

14:43

14:42

Tej wiosny Wisła Płock jest mistrzem w komplikowaniu sobie życia.

14:41

Ładny widok! Frekwencja jest super! Sporo pieniędzy do kasy klubu i oby tak najczęściej! Trybuny jeszcze się zapełnią, więc nie martwcie się o te białe/szare plamy :)

14:33

Na stadionie już jesteśmy. Sporo osób na Suzuki Arenie, ale niemała liczba ludzi także przy bramkach. Mamy obok ekipę z Rakowa Częstochowa. Tamtejsi dziennikarze zaznaczają, że chcą tutaj w Kielcach przypieczętować mistrzostwo Polski. My natomiast chcemy zapewnić sobie utrzymanie na najwyższym szczeblu rozgrywek. Mecze układają się całkiem nieźle, bo Płock zremisował, Śląsk zremisował... Pozostaje tylko wygrać :)