Piotr Krawczyk (68')
1:1 (0:1)

Jakub Łukowski (18')

22:28

DZIĘKUJEMY ZA DZIŚ! Korona remisuje, pozytywny punkt. Skromny prezent na Święta Wielkanocne.

Pozdrawiamy z zimnego Zabrza.

Kłania się Michał Gajos :)

22:25

Trudny mecz, ale cenny punkt. Szkoda wypuszczonego prowadzenia, ale Korona pozostaje nad kreską. Pozostaje nad Górnikiem o 2 punkty.

Kostorz zgrania i KONIEC!

Faul do Górnika. Rzut wolny ze środka boiska.

Aj, był osamotniony Kostorz. Stracił napastnik Korony.

Kontra Korony.

Górnik coraz bliżej.

Przy piłce już Górnik.

Trzeba grać bardzo mądrze. Teraz zagrał tak Kiełb. Nabił piłkarza na aut. Ukradliśmy trochę czasu.

Ależ będzie gorąco.

Jak myślicie? Nono słusznie wyłapał tę drugą żółtą kartkę? Był tam jakiś przejaw przypadku, czy to jednak celowe zagranie? Oraz czy to ma tutaj jakiekolwiek znaczenie i trzeba było dać drugą żółtą niezależnie od intencji?

Wraca Nono, fauluje i wylatuje z boiska za drugą żółtą kartkę.

Kontra Górnika...

Po rzucie rożnym również bez większych historii.

Akcja Korony. Za szybko uderzył Briceag.

Kolejne zmiany. Szykawka i Petrow poza boiskiem. Na placu boju Kwiecień i Kostorz.

Kontratak Korony, ale za lekko Nono...

Siłą woli wybijamy piłkę z pola karnego.

Gotuje się pod naszym polem karnym. Kartka dla Nono. Będzie groźnie. Kolejny wolny.

Kartka dla Szpakowskiego. Wcześniej dobra akcja lewą stroną Korony, ale bez konkretów.

Piłka trafiła jednak w mur.

Nie udało się jednak całkowicie oddalić zagrożenia. Jest rzut wolny dla Górnika.

Było bardzo blisko. Piłka latała wzdłuż piątego metra, ale Korona wybiła piłkę.

Co za szansa dla Górnika!

Świetnie w obronie Briceag.

Znalazł się na 8. metrze, uderzył po długim słupku, ale za lekko.

Człowiek od zadań specjalnych na murawie. Jeśli mamy w ten sposób utrzymać ten wynik, to dobrze. Już w zasadzie sami nie wiemy, czy mamy wierzyć w zwycięstwo w tym spotkaniu, czy raczej skupić się nie ratowaniu wyniku. JACEK KIEŁB JEDNAK MA SWOJE SZANSE!! TAK JAK TERAZ W 80. MINUCIE! RYBA STRZELIŁ I BRAMKARZ GOSPODARZY MUSIAŁ INTERWENIOWAC NA RATY. NIESTETY, ALE OBRONIŁ. Jednak było blisko, bardzo blisko.

Szansa... Kiełb...

Teraz nieco dłużej przy piłce Korona.

Górnik atakuje, ale nieudolnie.

Jest zmiana. Kiełb za Łukowskiego.

Igra z ogniem Korona.

Tak po golu cieszyli się gospodarze. Nam zdecydowanie nie było do śmiechu. Ale no cóż. Walczymy!!!

Ale to za moment. Gra piłką Górnik.

Będzie kolejna roszada w składzie Korony.

Wysoko podchodzi Górnik.

Chwyta piłka Forenc.

Podolski na długi słupek i kolejny rzut rożny.

19

Uffff... Trojak się poślizgnął i Górnik miał dużo miejsca dla siebie. Nie skorzystali z tego.

Szansa dla Górnika!

Dobry pressing Korony, choć to Górnik popełnia prostu błąd.

Przeszkodzili sobie Nono ze Szpakowskim.

Potrzebujemy impulsu.

Górnik nabiera wiary i werwy...

Dorzucając kilka detali: Piłka spadła pod nogi Miłosza Trojaka, a ten zamykał akcję tak niefortunnie, że jego uderzenie odbiło się od nóg rywala i potoczyła się w kierunku kieleckiej bramki. Miejscowi poczuli krew i zbudowali z tej sytuacji kontratak, na której froncie znaleźli się Podolski oraz Piotr Krawczyk. Niemiecki zawodnik wystawił piłkę Krawczykowi, a ten pokonał Forenca. Dodajmy, że odnotował on gola 5 minut od wejścia na plac gry z ławki rezerwowych.

Zabrakło mocnego doskoku. Korona nie zakończyła akcji strzałem. Górnik książkowo skontrował i zdobył bramkę, dzięki Krawczykowi.

I gol dla Górnika...

Kontratak...

Korner dla Korony!

Jest przerwa w grze i kolejna zmiana w Górniku. Okunuki schodzi. W jego miejsce Sekulić.

Obieramy.

Korona w pressingu.

Bardzo dużo błędów popełnia Górnik w defensywie. Trzeba to wykorzystać!

Korona ustawiona znacznie wyżej. Mamy więcej z gry.

Pierwsza szansa Szpakowskiego, ale zwolnił tę akcję.

Mamy dwie zmiany w Koronie.

Błanik za Godinho i Szpakowski za Deaconu.

Akcja za akcję. Raz jedni, raz drudzy.

Oj... Forenc musiał się ratować przed za lekkim podaniem Zatora.

Z lewej do prawej.

Teraz Korona...

Groźna szansa Górnika, ale jesteśmy pewni w tej najważniejszej strefie.

Pewnie Korona. Tym razem jednak źle Janża.

Sprytnie w środku pola gospodarze. Za szybki był Okunuki. Faul i przy piłce Janża.

Kielczanie w defensywie bardzo przytomnie. Czasami aż z przyjemnością ogląda się, jak piłeczka chodzi w obronie. Ale to gospodarze naciskają, ale robią to w dość nerwowy sposób i nie potrafią zwieńczyć swoich okazji bramką.

Kontrola meczu kontrolą, ale przydałby się akcja, która postraszy.

Korona miała piłkę na prawej stronie. Deaconu szukał Szykawki ciętym podaniem, ale za mocnym...

Ale po chwili znów naprawiamy to bardzo inteligentną grą pod faul.

Korona Kielce walczy zacięcie, ale cały czas w defensywie. Zabrze siedzi na naszej połowie i liczymy, że się tutaj nie zadomowi, bo to będzie dla kielczan oznaczać grube kłopoty. Tak, jak w meczu z Miedzią... Ale trzeba liczyć, że Korona wie, co robi i nie da sobie wydrzeć tego zwycięstwa. A może wpadnie jakiś dobry kontratak i uda się go zwieńczyć golem? :)

Niepewnie obrona Korony. Zaczęło się od nerwowego piąstkowania Forenca.

Kolejny raz Korona radzi sobie z pressingiem Górnika. Znów świetnie zachował się Nono. Znów był faulowany.

Faul na Zatorze. Kartka dla Okunukiego. Bardzo ostre wejście.

Taki malutki off top. Trybuna widoczna w transmisji telewizyjnej budzi w nas całkiem sporo pozytywnych emocji. O dziwo, bo ten stadion był dość mało komfortowy do oglądania spotkań piłkarskich, ale jednak zapamiętamy go na bardzo długo :) Zwłaszcza te filary, które nie pozwalały się cieszyć grą :D Masa słonecznika walającego się w każdym zakątku... Pewnie i Wy macie jakieś ciekawe wspomnienia związane z tym obiektem.

Szansa Korony... aj, kontra dla gospodarzy.

W odpowiedzi Górnik. Podolski z daleka, ale na szczęście uderzał prawą nogą.

Korona przy piłce. Petrow, Szykawka, ale strata.

W ekipie Górnika jedna zmiana. Olkowski za Dadoka.

Zaczęli!!!

No cóż, czas zaczynać. Śnieżek nie rozpieszcza obu zespołów, ale taki mamy klimat :)

Piłkarze obu ekip na placu boju!

Koniec pierwszej połowy

A naszym zdaniem tego gola zdobył... Kyryło Petrow! Tak jest! Podanie Przez niemal całe boisko do Briceaga to prawdziwy rarytas. Wrzutka jak na główkę od szpilki. Co za precyzja. Można klikać replay i się tym delektować w nieskończoność. Niesamowity przerzut. Dostrzegł startującego i machającego doń ręka Briceaga i odpalił perfekcyjne podanie. BRAWO!

Coraz bliżej drugiej połowy. Jeszcze kilka chwil...

Aktualnie Korona w tabeli NA ŻYWO zajmuje 9. miejsce. ALE SKOK!

- NA RAZIE WAŻNA KORONA JEST TYLKO JEDNA. JAK SIĘ UTRZYMAMY, POMYŚLIMY O KOLEJNEJ - tak o swojej walce o króla strzelców wypowiedział się w telewizji Jakub Łukowski. JESTESMY POD WRAŻENIEM!

Dziękujemy za te 45 minut. Jest dobrze. Może być jeszcze lepiej. Oczywiście "wystarczy", że Korona utrzyma tę skromną zaliczkę.

Koniec pierwszej połowy. Korona prowadzi do przerwy z Górnikiem w Zabrzu 1:0, po golu Łukowskiego.

Miejscowi mieli inicjatywę sprawczą po swojej stronie, ale wyraźnie brakowało im przysłowiowej kropki nad "i" w postaci bramki. Za to Korona doskonale wykorzystała swoją okazję, korzystny wynik z pierwszej połowy obroniła i zeszła do szatni przy stanie 1:0.

Ładna akcja Korony. Płynęła ta akcja. Strzał Briceaga, jednak nad bramką.

2 minuty doliczone do pierwszej połowy.

Świetnie w obronie Zator. Powstrzymał bardzo groźną akcję. Nabił jeszcze rywala i mamy piątkę.

9

Mądrze Deaconu. Zarobił teraz kartę dla Janży.

Ale trzeba przyznać, że Górnik Zabrze cały czas ciśnie. Ten mecz  trochę zaczyna nam przypominać spotkanie z Miedzią. Kielczanie zdobyli gola, a potem próbowali utrzymać wynik. O ile w pierwszej połowie robiliśmy to z wyraźną kontrolą nad zdarzeniami boiskowymi, tak w drugiej części wymknęło się to spod kontroli.

Podolski!! Broni Petrow.

W takim razie można gasić światło ;)

Po chwili miejscowi oddają za darmo piłkę Koronie. Stadion się niecierpliwi.

Rzut rożny dla zabrzan. Wybija Łukowski.

Korona okupiła ten wypad pod bramkę rywala kartką Godinho.

Znów szansa lewą flanką Korony. Briceag tym razem do nikogo.

W defensywie Łukowski. Mamy out.

Forenca próbował pokonać Okunuki. Dostał piłkę na tak zwaną "patelnię". Nic tylko uderzyć dobrze i cieszyć się z gola. I trzeba przyznać, że Japończyk faktycznie uderzył super, bo zawinął piłkę i próbował ją dokręcić do słupka. Jednak Forenc stanął na wysokości zadania, wyciągnął się jak struna i zrobił super robotę!!!

Kolejny stały fragment dla rywali, ale mamy piłkę. Ma ją Forenc.

Ładna akcja Górnika. Broni Forenc!!!

Strata Petrowa.

I tak ma być! :)

Dobra piłka Janży. Znów zabrakło kilku metrów, aby przeciąć tę piłkę.

Szykawka walczy w defensywie, ale fauluje. Będzie rzut wolny. Około 35 metrów do bramki.

Żółto-czerwoni w ataku pozycyjnym.

Inteligentne zachowanie Łukowskiego. Gra pod faul, co się zowie.

Brzydszy moment w meczu. Więcej gwizdów arbitra, niż fatycznej gry.

Strzał nad bramką. Za łatwo zrobili to gracze Urbana.

Akcja Górnika!

Piłka nad głowami piłkarzy. Faulowany teraz gracz zabrzan.

Świetna szansa Górnika. Znów przewaga na skrzydle. Interwencja Trojak, który był faulowany.

Korona coraz lepiej radzi sobie z atakami rywala.

To była dobra centra Janży. Ale nikt nie przeciął.

Rzut wolny dla gospodarzy. Okolice 30. metra.

Strzał! Forenc świetnie broni. Byłe jednak spalony.

Jak odpowie Górnik?

GOOOOOOL! JESZCZE RAZ. FANTASTYCZNA kombinacja Korony. Świetne wykończenie najlepszego strzelca Korony.

Najpierw podanie z defensywy przez całe boisko, prosto na lewe skrzydło, posłał Kyryło Petrow. Tam na pełnym biegu futbolówkę przejął Marius Briceag, podciągnął akcję pod pole karne, by następnie złamać ją podaniem na środek pola karnego, prosto do nabiegającego Jakuba Łukowskiego. Kielecki najlepszy strzelec bez przyjęcia posłał futbolówkę do siatki drużyny przeciwnej powiększając swój dorobek do 10 goli!

GOOOOOOL ŁUKOWSKI!!!!!

Czyli wg statystyk, coś MUSI WPAŚĆ.

Miał więcej miejsca Deaconu. Uderzył, ale niecelnie.

W telewizji na powtórkach jeszcze pokazali wyraźnie wyrysowaną na placu gry linię spalonego w sytuacji z 3. minuty. Widać EWIDENTNIE, że gol słusznie nie został uznany. I DOBRZE :)

Kielczanie teraz dłużej przy piłce. Akcje z lewej do prawej.

Ależ szansa! Był jednak faul na Petrowie.

Kibice żółto-czerwonych coraz głośniej na trybunach Zabrza. Słychać ich całkiem dobrze :)

Tak na ten moment prezentują się statystyki meczu. Liczby korzystne dla gospodarzy. Korona na razie powściągliwie, uważnie, bez pospolitego ruszenia, szaleńczych szarż.

3

Zabrzanie przy piłce. Korona dobrze ustawiona.

Najpierw strzał Ronaldo. Potem nieudana wrzutka Briceaga.

Szansa Korony!

Dobrze w defensywie Nono.

Czwarty kartonik dla Dadoka, a więc będzie pauza w kolejnym meczu. Ale to nie nasz problem. Po faulu, który był blisko pola karnego Korony, zacznie Konrad Forenc. Dalekie wybicie golkipera.

Górnik przy piłce. Nieustanny atak miejscowych.

Dadok żółta kartka za faul na Trojaku.

Ostatnia potyczka to ta w Kielcach, na Suzuki Arenie. Mieliśmy dwie różne połowy i ostatecznie przegraliśmy bodaj 1:2. Tymczasem kielczanie notują na własnej połowie stratę, zrobiło się gorąco, Górnik próbuje przepchnąć piłkę w pole karne, ale ta sztuka im się nie udaje, są skutecznie wypychani przez żółto-czerwonych. Miał być element zaskoczenia, nie udało się, więc trzeba przejść do pozycyjnego.

A nie mamy wątpliwości, że MOŻE to być mecz do jednego gola. Tak było w przypadku starcia żółto-czerwonych z Miedzią. Zdaje się, że Górnik z Piastem też przegrał ostatni mecz jedną bramką. Dodajmy jeszcze, że w ostatnich konfrontacjach Korony z Górnikiem każdorazowo padały jakieś bramki.

Wydaje się, że kielczanie utrzymali linię spalonego, nie złamali jej, a to sprawiło, że aż dwóch piłkarzy z Zabrza znalazło się poza linią, na spalonym. Nieźle. Udało nam się nie przegrać tego meczu już w 3. minucie potyczki :)

Tomasz Kwiatkowski pokazuje, że jest rzut wolny!!! NIE MA BRAMKI PANIE I PANOWIE, NIE MA BRAMKI. OKUNUKI WYRAŹNIE NA SPALONYM.

UFFFFFFFFF!!! Było blisko.

Ale piłka wraca w kieleckie pole karne!!! Notują przechwyt, Rasak podaje Okunukiego i jest gol... Niestety... Ale jeszcze nie wpisujemy tego w protokół. Pachnie spalonym. Co z asystą VAR?

Okunuki, który dał nam się w Kielcach we znaki wrzuca w pole karne, ale wybija to Trojak i gramy, z tym że od środkowej strefy, gdzie poszybowała futbolówka.

Pierwszy rożny dla Zabrza. Wywalczony przez Podolskiego, ktory przy wrzutce został zablokowany przez Petrowa. Robi się niebezpiecznie!

Ruszyliśmy! Jest pierwszy gwizdek sędziego. Korona Kielce na zółto-czerwono, natomiast Górnik na biało w ciemnych spodenkach. Z góry powiedzielibyśmy, że to czarne spodenki, jednak są one granatowe :)

20:33

Łapcie tabele LIVE. Tak to teraz wygląda. Korona przyjechała do Zabrza po punkty, a co z tym będzie, jak to będzie wyglądać, zobaczymy już za chwilę.

20:32

Skład kielczan bez zmian w stosunku do poprzedniego starcia. Identycznie i słusznie. W składzie aż czterech zawodników z zimowego zaciągu. To pokazuje jak bardzo trafione było to zimowe okienko.

20:31

Najwyższa pora zaczynać to kolejne piłkarskie zamieszanie. Korona Kielce może tym meczem potwierdzić, że absolutnie nigdzie się nie wybiera i zamierza pozostać w PKO Ekstraklasie. Kiedy to udowadniać, jak nie w meczu z innym potencjalnym spadkowiczem, a więc Górnikiem Zabrze. Te wyjazdy na razie najlepiej nie idą, ale może to najlepsza pora na wyraźne przełamanie tej tendencji na swoją korzyść :)

19:44

Korona forma w górę, Górnik w dół. Trzymamy kciuki za utrzymanie tej tendencji.

19:42

I wszystko jasne :)

19:38

Składy prezentują się... obiecująco :) Wszystkie znaki na niebie zapowiadają niezły mecz!