Piotr Malarczyk (68')
1:0 (0:0)

Wisła Płock

19:29

KORONA KIELCE WYGRYWA U SIEBIE 1:0. BRAWO! PIŁKARZE CIESZĄ SIĘ CONAJMNIEJ TAK, JAKBYŚMY ŚWIĘTOWALI NOWY ROK. Ale okazja jest znacznie lepsza! Kielczanie odbijaja się od tego piekiełka, jakie zgotowała sobie w poprzednim starciu w Grodzisku Wielkopolskim i wygrywają z Płockiem 1:0. Skromnie, ale tak ma być! Dziękujemy za uwagę oraz śledzenie naszej relacji LIVE!

97. minuta

Ale tak będzie z tą tabelą, jeśli Korona nie przegra, a mecz trwa! Panie Stefański, kończ Pan :)

97. minuta

Tak właśnie wygląda tabela.

96. minuta

Przerzut na bok, zgranie, ale nieczysto uderza jeden z przyjezdnych. Forenc przy piłce. Wybija w cały świat.. i... wciąż gramy. Sędzia jeszcze nie kończy.

96. minuta

Rzut wolny. 35 metrów. Wolski będzie dogrywał w kieleckie pole karne.

Ostatnia minutka!

Warchoł dostał piłkę na 10. metr! Ale ma okazję! Na szczęście interweniuje jeden z kielczan, wybija mu piłkę. Nie ma bramki. Mieliśmy za to okazję na zrobienie kontry, jednak i my marnujemy swoje!

Rzeźniczak dogrywa!

--

--

Nie dogrywa, bo blokuje to Korona Kielce. Zaraz kolejna wymiana ciosów i goście od autu na wysokości pola karnego.

Pawlak symulował przy polu karnym upadek, jakby dostał granatem. Stefański nie dał się nabrać. Korona Kielce z kontrą. Biegnie. Żółto-czerwoni spowolnili, ale utrzymują się w polu karnym. Kostorz uderza! Niezła próba, ale w bramkarza! Widać, że ten Kostorz ma ciekawy balans, ma pewne umiejętności. Oby częściej prezentował je na boisku.

Aż sześć minut doliczone. DUŻO.

Korona do kontry, ale zachowawczo i niestety tracimy piłke. Nie mieliśmy odwagi, by ryzykować. Bo po co ryzykować. I piszemy to bez ironii.

Końcówka meczu - Korona nie forsuje, nie próbuje tutaj strzelać gola numer 2. Raczej skupiamy się na tym, żeby nie stracić, opóźniać, zyskiwać sekundy. Nie ma nic cenniejszego niż czas w końcówce meczu :) Jak to będzie wyglądać, jeśli mecz ograniczy się do 60 minut z zatrzymywaniem czasu, gdzie ten czar? :p

Coś w tym jest. Mamy wrazenie, że w poprzednim sezonie Ukraińcowi brakowało na środku obrony centymetrów, a ten timing po jego stronie nie był najlepszy. Obecnie środek defensywy to Trojak i Malarczyk. Dają radę. Więc Petrow jakby naturalnie na 6. I w sumie nieźle mu to idzie.

Dogranie na krótki słupek przez Wolskiego, ale nie udało mu się to. Korona wybija i oddala zagrożenie. Jednak Płock nadal na kieleckiej połowie, a konkretnie pod Młynem.

Znowu Wisła Plock. Goście na lewym skrzydle próbują się rozwinąć, ale przerywa to Zator. Rożny!

Czyli jest nadzieja na 2:0 :)

Pawlak traci pod własną bramką! Wystawkę dostaje od Zatora Godinho, uderza!!! AJJ!!!! Broni Kamiński, choć kielecki zawodnik miał tyle miejsca, że powinien to zniszczyć, strzelić! Szkoda! Tym bardziej, że do przodu teraz rusza Wisła. Goście jednak nie zdołali się rozwinąć w ataku na tyle, by nam zagrozić. A początek tej kontry wyglądał dla Korony FATALNIE.

Płock dośrodkowanie! Wybijamy, a konkretnie Szpakowski, jeszczce po drodze w walce o piłkę dostał Takac. Gono skasował go, wbił w murawę. Zatrzymujemy grę. Korona łapie minutki.

Jest klincz. Oba zespoły nie potrafią sobie zagrozić. Ale ostatecznie to nam będzie się podobał ten stan gry,  w końcu wygrywamy na bramki :)

Po kilku zmianach i kilku kartkach. Aktualne zestawienie na placu gry.

Dogranie Wisły w pole karne, ale wybijamy i idzemy do kontry. Kostorz próbuje przyjąć, ale wyjaśnia go rywal w niebieskim trykocie.

Faul taktyczny Briceaga i żółta kartka. Występ kończy natomimast Szykawka. Za niego Kostorz. A i z placu gry schodzi wykończony Petrow. Widać, że jest zniszczony dzisiejszym meczem. Za to na boisku jest Szpakowski. Nabijamy kolejne minuty dla młodzieżowca :)

Stały fragment gry dla Wisły. Z daleka, ale groźnie. Jednak Płock źle to rozegrał. Spokojnie łapie to Forenc i przytula się jak do miękkiej pościeli.

Ale że kto?

Godinho dostaje dogranie na głowę w pole karne, uderza! Kamiński łapie w ręce.

Korona mimo wszystko ustawiona wysoko, zbiera sporo piłek Wisły Płock. Goście stracili inicjatywe. Teraz rozgrywamy na ich połowie. Kielczanie w fazie dobrej gry, goście bezradni. Właśnie kielczanie centrują na Jacka Kiełba i... rozny! Tymczasem z placu gry schodzi Furman, a za niego Lewandowski, Mateusz. Ten, ktory był w Koronie i nie poznał się na nim bodaj Leszek Ojrzyński.

Nie przesadzalibyśmy. Pavol Stano to dobry fachowiec. Tylko Korona dziś gra całkiem nieźle ;)

Korona ma piłkę, próbuje grać do przodu. Ale jednak Płock ma się na baczności. Chociaż oni będą musieli się odkryć. Muszą grać ofensywnie jeśli chcą choćby remisu.

kibiców na trybunach: 5834

Kiełb za Łukowskiego. Jak to będzie wyglądać? Zerknijcie poniżej.

P.S. Zapraszamy na naszego tłiterka :) Od czasu, do czasu coś tam wrzucamy!

Tomasik uderza na długi słupek i trafia... w długi słupek! Piłka na szczęście wylatuje z bramki! Gola nie ma, ale było bardzo dramatycznie!

Ale zrobiło się gorąco pod kielecką bramką! Wolski uderza sprzed pola karnego! Forenc wybija, ale dobiega do tego Tomasik!

E tam jakiś tam Ikarius, czy jak mu tam ;) W poprzedniej kolejce Korona miała podobny błąd :)

Współczujemy Kamińskiemu. Marceli Zapytowski po podobnym błędzie na Warcie siadł na ławce. Bardzo podobna sytuacja. Ale no cóż! Korona 1, Wisła 0!

ROŻNY! DOGRANIE DEACONU W POLE KARNE, PIŁKĘ CHCE ŁAPAĆ KAMIŃSKI, ALE FUTBOLÓWKA PREZLEWA MU SIĘ PRZEZ RĘCE, WPADA POD NOGI MALARCZYKA I TEN ZDOBYWA KOLEJNEGO GOLA W TYM SEZONIE!!! BRAWO MALAR! BRAWO!

Korona znowu dobra okazja na strzelenie gola! Podanie z prawej do Szykawki, ten próbuje uderzać, jednak znowu na swoim miejscu jest ekipa Wisły. Kolejne uderzenie zablokowane! Rożny!

Korona przed okazją, strzał! Znowu zablokowani!

Także tak :)

Stefański wznawia grę rzutem sędziowskim. Płock oddaje piłkę Koronie i gramy!

Wygląda na to, że Wisła zrobi podwójną zmianę. Zaraz się dowiemy, jak to będzie wyglądać.

Kristian Vallo wejdzie za Suleka. Zawodnik Wisły Płock zamroczony. Mocno oberwał. I to nieprzyjemnie, bo w okolice ucha.

Takac i Godinho za Błanika oraz Nono.

Deaconu przy piłce. Z lewej nogi dogrywa, trafia w mur, a konkretnie w ucho Suleka i jest KO. Zawodnik Płocka leży. Na pewno go to zamroczyło. Sędzia i Chrzanowski wskazują, że tutaj musi być zmiana. Że Sulek nie jest w stanie grać. Tymczasem zmiany w Koronie Kielce

Żółta kartka dla Tomasika na Błaniku, który wkręcił rywala w murawę. Tomasik zawiesił się na jego plecach i go powalił. Korona ma rzut wolny przy ścianie bocznej pola karnego, niedaleko autu. A Tomasik nie zagra w kolejnym meczu.

Nad poprzeczką! Łukowski bije za wysoko. Szkoda, mogło byc ciekawie. Kibice aż zawyli z dezaprobaty.

Łukowski pod bramką rywala! Strzal!

Szwoch do Warchoła, podanie górą, pokonuje kielecką linię defensywą, Warchoł od razu dogrywa w środek pola karnego, ale to podanie nie znalazło swojego adresata. Wydaje się, że Korona nie była przygotowana na tą akcję, przez co Płock miał mnostwo miejsca. Gdyby tylko jej nie zawalili, Forenc miałby ciepło.

Jakby mecz Korony wydawał Wam się niezbyt ciekawy, jest krótka alternatywa.

Ciężko jednoznacznie ocenić. Ale widać po Konradzie, że brakuje mu regularnej gry.

Teraz z prawej strony, Błanik piętką na środku do Deaconu, ten uderza, ale blok! Piłka rykoszetem odskakuje pod nogi Briceaga, uderzenie i nad poprzeczką! Ciśniemy, ale co z tego? Na razie nic.

Z lewej strony świetne dogranie do środka pola! Deaconu dostaje piłkę na 16. metr, uderza z pierwszej! Nad poprzeczką! A mógł zabić! Ajjj.... Mamy wrażenie, że spokojnie mógł przyjąć, gapiostwo Płocka spowodowało, że Kielce miały mnóstwo miejsca, jednak nie wykorzystały tego momentu.

Kolejna akcja Płocka, ale bez zagrożenia. Niemniej jednak dobre momenty gości. Korona bez akcentu skutkującego groźną okazją.

Dośrodkowanie Szwocha, piąstkuje Forenc! Wyczyszczone, ale goście notują przechwyt i kontynuują. Dośrodkowanie, kolejne już, Warchoł uderza z podłoża, ale łapie Forenc! nie dał się zaskoczyć.

W zasadzie?

Korona Kielce z kontrą! Błanik strzal, ale Rzeźniczak blokuje!

Tomasik, strzał! Ale nad poprzeczką. Wydawało się, że będzie uderzał Furman ale ostatecznie zawodnik z nr 77 z lewej nogi próbował zaskoczyć Forenca. Bez skutku pozytywnego dla gości.

Wisła przy piłce. Grają lewą stroną, na razie spokojnie wymieniają się futbolówką podając sobie a to do przodu, a to do tyłu. Granie na posiadanie. Próba przejęcia inicjatywy, podbicie dużej ilości podań i sa pierwsze korzyści. Zator fauluje Wolskiego na środku pola karnego i jest wolny i kartka. Zator ukarany. Świetna okazja dla Płocka na zdobycie gola. 25 metrów. Cos takiego.

Startujemy z druga połową. Zero zmian.

PANIE I PANOWIE, WRACAMY!

Koniec pierwszej połowy

To tzw. ilość cukru w cukrze.

Komentatorzy mówią, że było ciekawie... HMMM :) Jak ten mecz najlepiej ocenić? :)

W TV Kwiecień zapowiada, że wkrótce powróci. Ciekawe, czy już w marcu, czy może w kwietniu ;) Taki żarcik :)

Oglądamy powtórki. Szykawka miał kilka ciekawych okazji. Dwa gole jak nic :) Ale na razie nie ma żadnej :)

Gra w taką pogodę powinna być zakazana :p

Wisła Płock ma więcej gry na swoim koncie, ale zagrożenie większe sprawiała Korona Kielce. Szkoda, że nie wykorzystaliśmy choćby jednego z 5 rzutów rożnych. Poniżej garść statystyk.

Dystans 60/64

Na koniec pierwszej połowy najważniejsza informacja 0:0.

Jak oceny? Lipa? Dobre widowisko?

Sędzia Daniel Stefański kończy pierwszą połowę.

Sędzia dolicza jedną minutkę.

i znowu ta Wisła nas męczy.

Szwoch wypuszczony prawą stroną, dogrywa do Warchoła, ten z pierwszej dośrodkowuje, Forenc wybija przed siebie! Korona na szczeście opanowuje sytuację, a dodatkowo okazuje się, że futbolówka w momencie podania przez Warchoła znalazła się za linią końcową. Było gorąco!

Korona dośrodkowuje! Deaconu do Szykawki, ten strąca! Ale Kamiński łapie, chociaż serduszka zabiły nieco mocniej. Kielczanie mieli całkiem niezłą okazję do zmiany wyniku. Jednak dzieci z tego nie ma.

Wisła Płock częściej pod kieleckim polem karnym. Straciliśmy inicjatywę! Wolski oddaje strzał! Łapie Forenc! Pierwszy celny dla gosci.

Piękna historia. Ale to było granie! Dobrze się to wszystko wspomina.

Kamiński źle wybija, Nono z dystansu, ale za lekko! Pod kontrolą to uderzenie! Kamiński wyłapał to z największą łatwością. A chciał pomóc, bo przed chwilą podał naszemu zawodnikowi piłke.

Wrzutka! Ale bez wykończenia. Jednak zostajemy na połowie Wisły Płock i oblegamy ich tereny znajdujące się poniżej Młyna. Kamiński musi miec oczy dookoła głowy.

Trojak długa piłka do kolegów z zespołu, ale Rzeźniczak wybija za linię końcową. Rożny dla Korony. Szykawka wyraźnym gestem uniesionego kciuka podziękował Trojakowi za podanie.

Korona 6 strzałów, z czego 1 celny. Wisła 1 strzał, 0 celnych.

Piłkarze nieźle, za to pogoda fatalnie. A czasami lepiej jest posiedzieć w domu, po co się tak męczyć :D Nie no, żartujemy. Nie ma to jak dobry mecz PKO Ekstraklasy ;)

Ale zamieszanie w polu karnym Wisły. Błanik wypuszcza sobie piłkę przed siebie, nikt nie wierzy, że do tego dobiegnie, a jednak dobiega! Ależ on ma powera w nogach! Dobiega, podaje, ale Wisła wybija. Robi to bardzo rozpaczliwie i na raty, ale wybija. no to jesteśmy nadal przy remisie. Nic się nie zmienia.

Tak, zdecydowanie, wygląda nieźle.

Korona prowadzi oblężenie, Wisła próbuje się urwać, wykopuje piłkę przed siebie szykując kontrę, ale przechwyciła to Korona, probuje robić rekontrę i... No nic. spalony. Dobre wyczucie podającego, ale adresat znalazł się w złym miejscu.

Nono po lewej miesza rywali jak dzieci, dogrywa na piąty metr! I... no i nic. nikt tego nie przeciął w kierunku bramki rywala. Ale Leśniak tak został wkręcony przez Nono w ziemię, że będą go spod Młyna wyciągać przez kolejny tydzień.

Briceag ponownie probuje wrzucać, ale gośccie blokują. Niemniej jednak wciąż mamy inicjatywe.

No i teraz mamy mocniejszy moment po stronie Korony Kielce, która ma inicjatywę, teraz ma wrzutkę! Piłka odbija się na przedpole, dolatuje do wolnego Briceaga! Strzał! Nad poprzeczką!

Łukowski super dyspozycja, ale panowie obcokrajowcy muszą dać z siebie więcej! Teraz Szykawka przed okazją, ale przegrywa wyścig do piłki z bramkarzem Wisły. Piłka na aut.

Z czego Łukowski niemal połowę :D :D :D

Płock ostatnio więcej utrzymuje się przy piłce, teraz zakotłowało się pod kieleckim polem karnym. Bodaj Szwoch dochodzi do linii końcowej, dogrywa do Warchoła, ten próbuje się urwać, ale kopie piłkę tak, że ta odbija się od żółto-czerwonych nóg. I mamy rożny. Wrzutka nie dała gościom żadnych korzyści. Piłka przelatuje na drugą stronę i jest po akcji. Chlopaki w niebieskich trykotach jeszcze marudzili na to, że Nono dotknał piłkę ręką, a raczej łokciem, tyłem łokcia... jednak Stefański nie dopatrzył się tam przewinienia. Możemy grać dalej!

Wisła będzie rzucać z autu na wysokości pola karnego.

Trzeba przyznać, że oba zespoły na razie radośnie w tym futbolu. Ustosunkowanie ofensywne.

Kielczanie sporo gry po obwodzie, szykanie słabych miejsc rywala. Może teraz, dośrodkowanie z prawej strony! Ale nie! Wybija po ekipa z Płocka. Szybka akcja, wręcz kontra drużyny przeciwnej, wrzutka z lewej strony do pola karnego. Furman wrzuca na Wolskiego, ten chce przejąć, ale ubiega do Forenc! Świetnie!

A JEDNAK NIE! Konrad Forenc szybko przeciął akcję. Kolejna dobra interwencja na przedpolu dokonana przez kieleckiego golkipera! Brawo!

Lesniak na uwolnienie do Kolara! Szykuje się sam na sam!

Akcje Wisły Płock nudne :) Korona zrobiła pod bramką rywali ciut więcej, ale tez ciężko powiedzieć, żeby goście znaleźli się w jakiś specjalnych tarapatach.

Na razie tego nie widzimy, żeby wpadło cokolwiek, ale statystyki wiedzą lepiej :p Z kolei parametr SPODZIEWANA LICZBA GOLI WSKAZUJE OKRĄGŁE ZEROOOO :)

Jak to wygląda na papierze. Zerknijcie:

Dośrodkowanie na Łukowskiego, ten unosi piłkę wysoko, uderza! Zaczepia jeszcze takiego goscia jak Martin Sulek i rożny. Stamtąd wrzuca Deaconu, ale goście oddalają jednym wykopem zagrożenie. Na razie 3 rożne Korony i żaden z nich nie był dla rywali szkodliwy. A przydałoby się coś dobrego i przede wszystkim SKUTECZNEGO.

Zbierają skalpy. Zdecydowanie.

Początek całkiem mocny. Sporo interwałów. Oba zespoły raczej podchodzą z otwartymi przyłbicami. Formacje obu zespołów dość luźne. Dodajmy, że goście grają na niebiesko, Korona na żółto-czerwono. Atakujemy na Młyn.

Podanie do Szykawki, ten zaraz oddaje do Łukowskiego, który dogrywa piłkę crossową przez pole karne do Nono, ten od razu do Szykawki, strzał! Bramkarz prosto w koszyczek. Było nieźle. Ale mogło być ZNACZNIE LEPIEJ. Wystarczyło uderzyć gdzieś, byli nie w środek bramki.

Tomasik wrzutka w pole karne, ale Malarczyk blokuje tę centrę i wybija futbolówke przed siebie. Wisła Płock zbiera i gra dalej. Chociaz teraz Korona Kielce zakończyła jej ofensywne zapędy i sama biegnie pod bramkę.

Korona Kielce przechwyt na swojej połowie, próba wyprowadzenia kontrataku, ale Wisła Płock skutecznie blokuje nam te zamiary. Wybicie i po temacie. Teraz bramkarz gości wybija daleko, spod opieki wymyka się Warchoł, ale przed nim do piłki dobiega Forenc. Przytomna gra na przedpolu. Dobra interwencja i widać, że ławka mu nie zaszkodziła :)

Na ten moment Płock ma znacznie lepsze liczby. Posiadanie piłki na poziomie 67 procent, liczba podań to 28 na 12 Korony Kielce.

Warunki atmosferyczne mało przyjemne. Deszcze niespokojne, do tego snieg. Chociaż to chyba jedno i drugie. Taka tam mało fajna do oglądania meczu na zewnątrz, może dlatego frekwencja na stadionie nie jest jakas super.

Błanik wrzuca z rożnego. Na bliższy słupek na Łukowskiego chyba, który próbuje przedłużyć, ale piłka trafia na rywala i rożny numer 2. Powtórka, szybkie rozegranie, podobny schemat, ale tym razem piłka grzęźnie w polu karnym i sprawę wyjaśnia Wisła. Gramy od bramki!

Korona agresywny początek, kombinacyjna akcja na froncie i... rzut rożny. Dobry początek.

My tymczasem rozpoczynamy to zamieszanie! Sędzia gwiżdże, piłka w ruch i gramy!

17:31

Korona Kielce tylko dwie zmiany w stosunku do meczu z Wartą. Co myslicie? Dobrze, źle? Może trzeba było po tamtym meczu dać odpocząć większej ilości zawodników? Sędzią Stefański. On dobry? Zły dla Korony? :)

17:31

17:30

OK! Jestesmy już po Grechucie. Teraz w Grodzie nad Silnica. I lecimy z meczem Korony Kielce :)