Ronaldo Deaconu (38')
1:0 (1:0)

Lechia Gdańsk

16:56

Panie sędzio! Wrzutka, Zapytowski łapie, sędzia kończy mecz!!! Korona wygrywa  z Lechią!!! BRAWO!!!

Jeszcze trochę wytrzymać. Dośrodkowanie.  Zapytowski wybija!!!!

Ale z uporem maniaka po obwodzie. Korona przerwywa. Jednak Lechia wciąż zbiera i gra.

Jeszcze akcja Lechii. Kuciak pod bramką Korony.

Nie Malarczyk, a ponoć Trojak! Teraz widzimy na powtorce!

Ale Lechia jeszcze próbuje.

JAK TO NIE WPADŁO!!! Strzał na bramkę. Zapytowski mija się z piłką. Ta leci do pustej, ale wybija to Malarczyk. Ale robi to tak, że trafia w słupek, piłka wylatuje, przechodzi zawodnikowi Lechii między nogami, zaraz my ja wybijamy!!! Niewiarygodne!

Lechia prowadzi grę, wrzuca, a Korona wybija.

Wybijamy, ale pod piłką Kubicki, uderza z dystansu, jednak nad poprzeczką!

Rożny dla Lechii.

PIĘĆ MINUT DOLICZONE. Dużo.

Wznawiamy grę, ale niestety Lechia z piłka u nogi.

Uderzenie z dystansuu! Zapytowski broni! Ale Lechia przy piłce! Wrzutka, ale faul na bramkarzu.

Lechia zamyka Koronę w takim zameczku przy grze po obwodzie. Nie daje nam się rozwinąć. Teraz dostają rzut wolny z bocznego sektora.

Zwoliński dostaje piłkę przy naszej bramce, ale jest ustawiony tyłem, próbuje dogrywać, ale piłkę wybija Trojak.

Korona pod akcją. Dogrywa Godinho, ale nie kończymy tego. Akcja Lechii, Briceag próbuje przeszkadzać, jednak Lechia przedostaje się pod nasza bramkę. Na szczęście tylko aut. Jednak goście wciąż przy piłce. Teraz po obwodzie.

Kostorz za Łukowskiego.

Lechia po obwodzie, piłka dochodzi do Terrazzino, uderza! Ale ofiarnie wyjmuje to Godinho! Alez interwencja!

Jak oceniacie?

Lechia w polu karnym, oddaje strzał Fresenbichler, ale zablokowany. Nie ma gola. Choć nie było to też jakieś wielkie zagrożenie ze strony drużyny przeciwnej.

Żółta kartka dla bramkarza Korony za opóźnianie.

Korona od bramki.

Tak sądzicie?

Łukowski wywalczył rzut rożny. Rywale wciąż muszą się go obawiać. Dośrodkowanie, Malarczyk! Aj, nad poprzeczką!

ciepło po kieleckiej stronie, ale walczymy! Przypominamy, że Korona gra w osłabieniu.

Godinho i Deja za Nono i Szykawkę. A więc stawiamy na bronieniu.

Niebezpiecznie! uderzenie Lechii! Piłka od ziemi odbiła się tak, że wylądowała na poprzeczkę!!! Zaskoczony Zapytowski! Ale gola nie ma.

Lechia dogrywa do środka, do Zwolińskiego. Ten uderza, ale w niebo! Nad poprzeczkę. Był 5 metrów od bramki, ale jednak widać to bylo za daleko.

Korona z miejscem na kontratak! Nono uderza! Ale zablokowane. Był blisko Podgórski, ale Nono uparcie grał na front. A teraz Paixao na boisku za Gajosa.

Na trybunach 6500 osób.

Z Korony wejdą Podgórski i Takac. Ale czekamy. Na razie rożny. A nie, jednak najpierw zmiana. |Schodzą Błanik oraz Deaconu. Wymiana 1:1.

Deaconu uderza z ostrego kąta nad poprzeczkę!!! No właśnie, nie pod poprzeczkę, a nad! Nie ma bramki. Tymczasem Lechia szykuje się do zmiany.

Rzut wolny dla Korony. W okolicy pola karnego.

No nie... Niestety.

Petrow druga żółta kartka. I CZERWONA.

Znowu uderzenie! Deacoonu wali z dystansu! Kuciak broni, ale przed siebie. Szykawka dobija, ale w boczną siatkę!!!

Korona Kielce w drugiej połowie 60% posiadania piłki! Kosmos!

Uderzenie Korony! Kuciak wypluwa! Nie udaje sie z tego uderzyć, ale wciąż przy piłce.

Korona Kielce po obwodzie. Szukamy sobie miejsca, a Lechia miejscami zostawia go całkiem sporo.

Nono! Z dystnasu! Nad poprzeczką.

Kontra Korony Kielce! Błanik holuje pod bramkę, podaje na małej powierzchni do Łukowskiego, jednak ten nie miał jak uderzyć i nie uderza! Akcja rywali! Jednak tutaj piłka leci w cały świat!

Szykawka próbuje z przewrotki! Nad poprzedzką! Wrzutka Briceaga. Ależ mało zabrakło.

Akcja dla gości, jednak bezpiecznie ją zakończyliśmy. Bez większych problemów. Oba zespoły bez zmian. Teraz Korona atakuje na WDK, z kolei goście na Młyn.

Szykawka! Blisko gola! Najpierw Błanik uderza, broni Kuciak, ale wypluwa piłkę przed siebie. Na nia nabiegł Szykawka, ale nie mógł nic zrobić, bo wył na pełnej prędkości i nie spodziewał się, że ta piłka do niego trafi!

Wracamy!

Koniec pierwszej połowy

Rożny, Gajos z główki! Łapie Zapytowski. W końcu pewnie. Bardzo chimeryczny występ, ale tutaj było OK. Sędzia robi przerwę.

Sędzia dolicza 2 minuty.

Korona z okazją na rozwinięcie kontrataku. Szykawwka dostaje piłkę po piąstkowaniu Zapytowskiego, ale interweniuje zawodnik drużyny przeciwnej. I nie ma kolejnej okazji.

Jednak trzeba oddać naszym rywalom, że dziś znacznie lepiej im idzie gra przy zbieraniu piłek.

Korona nad poprzeczką! Lechia Gdańsk ma całkiem sporo problemów.

DEACONU! Z DYSTANSU!!! JEST GOL!!!

Wybaczcie błędy techniczne!

Łukowski uderza!!!  Kuciak broni. I jest rożny.

Zwoliński wziął na plecy Malarczyka, popędził na bramkę, ale ostatecznie nie udało mu się oddać strzału, dzięki interwencji Błanika.

DEACONU!!! Alez uderzenie!!! Kuciak zaliczył super obronę. Szkoda!

Standings provided by Sofascore

Kibice Korony bardzo głośno. Wkrótce zdjęcia. Błanik żyje, gramy dalej. Teraz fatalny błąd Zapytowskiego! Minął się z piłką, ale sytuację naprawia Trojak!

Teraz rożny dla Lechii, dogranie, ale faul w polu karnym. Leży jeden z Koroniarzy.

Malarczyk!!! Aj! Rożny! Dogranie, ale bramki nie ma! Lechia w opałach! Centrujemy co trochę, bombardujemy rywala, a ten w rozpaczy próbuje się uwolnić od problemu.