Kamil Sylwestrzak (71')
2:0

Górnik Łęczna

14:53

Zasłużyliśmy, naprawdę na to zasłużyliśmy. Korona Kielce pokonuje na własnym boisku Górnika Łęczna i zbliża się do pierwszej "ósemki". Cieszą się nasi piłkarze i mają powody! Jeszcze raz brawa! Bohaterem Jacek Kiełb - strzelec pięknej bramki i asystent przy golu Sylwestrzaka. To tyle z naszej strony. Za moment na naszym portalu wypowiedzi piłkarzy i trenerów! Za relację dziękuje już Wojciech Staniec!

14:51

Koniec meczu! Mamy to!

92. minuta

Nie ma zagrożenia pod naszą bramką. Carlos prostopadle do  Trytki, ale napastnik nie dobiegł do tej piłki.

91. minuta

Zderzył się teraz Cerniauskas z Sylwestrzakiem. Przez chwilę mogło być groźnie. Dobrze, że asekurował Malarczyk.

Utrzymują się długo przy piłce kielczanie. Goście są zupełnie bezradni! Trzy minuty do końca.

89. minuta

Akcja kielczan, szkoda, że nikt nie zamknął dośrodkowania. Chcieli szybko odpowiedzieć piłkarze Górnika, ale podanie zbyt mocne.

88. minuta

Wejdzie na boisko jeszcze Przemek Trytko. To powrót po kontuzji naszego napastnika. Zmienia Porcellisa.

87. minuta

Dobra okazja dla gości. Strzela Bożok, ale ponad bramką.

87. minuta

Przerwał akcję gości teraz Malarczyk.

85. minuta

Zmiana w Koronie. Wchodzi Pilipczuk, a zmienia Jacka Kiełba. Owacja dla "Ryby"!

84. minuta

Wolny dla Korony, wrzuca Malarczyk, ale nikt tego nie zamknął.

83. minuta

Kolejny rożny dla gości. Nic z niego jednak nie ma.

81. minuta

Zagrał ręką w naszym polu karnym Nowak, piłka dla nas. Kolejna zmiana w drużynie gości - Sasin za Burkhardta.

80. minuta

Ładnie wrócił teraz "Jova" i powstrzymał Bożoka. Róg dla gości.

79. minuta

Druga żółta kartka dla Kalkowskiego. Faulował teraz Porcellisa. Goście kończą w osłabieniu.

78. minuta

Teraz przy linii bocznej faulowany Malarczyk. Kolejny stały fragment gry dla nas. Tym razej jednak gorzej Kiełb.

77. minuta

Wrzuca Kiełb, ale wybijają goście. Aut dla kielczan.

75. minuta

Piłka w rękach Cerniauskasa po słabym podaniu Bożoka. Faulowany zaraz Porcellis. Wolny dla Korony.

74. minuta

Odpowiada Górnik - z dystansu Bożok. Minimalnie niecelnie.

73. minuta

Złapał ewidentnie "luz" Kiełb! Teraz zagrał piętką i wywalczył aut.

72. minuta

Co za mecz Kiełba. Gol, asysta - palce lizać! Akcja po której był rożny też była udziałem Kiełba, który ładnie ograł obrońce.

70. minuta

GOOOOOOOOOL! WRZUCA Kiełb z rożnego wprost pod nogi Sylwestrzaka! 2-0!

69. minuta

Będzie się teraz o wiele łatwiej grało Koronie. Wrócmy jeszcze do tej bramki. Długo, mogłoby się wydawać, że za długo prowadził tą piłkę Kiełb. "Ryba" jednak wiedział, co chce zrobić. I zrobił to idealnie! Odpowiada groźnie Górnik. Musimy być czujni. Teraz strzela Burkhardt, ale kapitalnie w bramce Cerniauskas.

65. minuta

Co tu się dzieje! JACEK KIEŁB! Minął chyba pół drużyny Górnika Łęczna i oddał strzał! Ale co to był za strzał... Strzał marzenie, złoty strzał, naprawdę IDEALNIE! Sergiusz Prusak bez szans! Bramka kolejki? Bramka sezonu? Musicie to zobaczyć! Prowadzimy!

64. minuta

Częśćiej przy piłce są gracze Górnika. My ewidentnie czekamy na kontry.

62. minuta

Siadło trochę tempo. Tak to wygląda z naszej perspektywy.

60. minuta

Rzut wolny sprzed pola karnego. Kiełb krótko do Kapo, ale Francuz bardzo niecelnie.

58. minuta

Atakuje prawym skrzydłem Kiełb. Powtrzymuje do wślizgiem Mraz. Nasz skrzydłowy domaga się wolnego. Po chwili kolejna akcja Korony. Tym razem przewraca się Fertovs, a kartką ukrany Maciej Kalkowski.

56. minuta

Zmiana w zespole gości. Za Hasaniego wchodzi Bożok.

55. minuta

Ścigał się teraz Sylwestrzak z Cernychem o piłkę. W ostniej chwili na aut wybił ją jednak Cerniauskas. Mogło być groźnie.

54. minuta

Od bramki wznawia Cerniauskas. Żwawy początek tej drugiej części, oba zespoły atakują.

51. minuta

Kapitalnie zachował się teraz w bramce. Przedarł się w pole karne Tomek Nowak. Uderzył z powietrza z linii pola karnego, ale Litwin nadal niepokonany! Jeszcze raz, brawa dla Cerniauskasa.

49. minuta

Wrzutka Leandro, efektownie podawał Porcellis. Rożny dla kielczan. Wrzuca Kiełb, a nożycami próbował Kapo. Minimalnie ponad bramką.

48. minuta

Co to była za okazja. Porcellis przyjął piłkę, uderzył lewą nogą z powietrza z około 18. metrów. Szkoda, że minimalnie niecelnie.

47. minuta

Strzela Kiełb, ale zdecydowanie za mocno.

Faulowany Porcellis. Wolny dla Korony z dobrej odległości.

Hasani do Burkhardta i rozpoczynamy.

Bez zmian rozpoczną drugą połowę piłkrze obu zespołów.

255. minuta

Koniec pierwszej części gry. Jesteśmy świadkami całkiem wyrównanego spotkania. Obie drużyny miały swoje okazje. W drugiej połowie będzie ciekawie. Zostańcie z nami, wracamy już po przerwie.

Rożny dla Korony. Zagrywa Kiełb, walczy Porcellis. Piłka w rękach Prusaka.

Dodatkowe 60 sekund doliczył wspomniany arbiter do pierwszej części.

44. minuta

Przerwócił się w polu karnym Porcellis i domagał się rzutu karnego. Gwizdek sędziego Kwiatkowskieog milczy. Słusznie?

43. minuta

Strzela Kiełb z dystansu, lecz jego uderzenie zablokowany. Bliski był jeszcze dobicia tego Carlos, ale Kalkowski był pierwszy przy piłce.

42. minuta

Akcja kielczan. Carlos do Porcellisa, ten do Jovnovica, ale Bośniak zablokowany.

41. minuta

Kapitalnie w obronie Malarczyk. Z boku podawał Bonin wprost pod nogi Cernycha, ale nasz kapitan w ostatniej chwili wybił piłkę spod jego nóg.

39. minuta

Odezwali się teraz kibice gości. Na trybunie prasowej dosyć mocno słyszalni.

39. minuta

Akcja z drugiej strony. Wrzuca Bonin. Sylwestrzak na róg. Dośrodkowanie Nikitovica, ale piłka w naszych rękach.

38. minuta

Pokazał teraz umiejętności Kapo. Poradził sobie w polu karnym z Mierzejewskim, doszedł do linii końćowej i dośrodkował. Nie wykończył tej akcji jednak Fertovs.

36. minuta

Kolejny atak Korony. Zaczął Kapo, podał do Carlosa. Brzylijczykowi przeszkodził jednak Porcellis. Ostatecznie strzelał snajper, ale fatalnie spudłował. To była bardzo dobra akcja Korony!

34. minuta

Dobry powrót w obronie Luisa Carlosa. Ładnie powstrzymał teraz Mierzejewskiego.

33. minuta

Co to była za okazja... Kapo otrzymał piłkę w polu karnym, minął Mierzejewskiego i dośrodkował. Nikt nie może zrozumieć, jak Carlos nie trafił w tę piłkę i nie umieśćił jej w bramce....

32. minuta

Rzut wolny dla gości. Wrzuca Nowak, ale piłka przeszła przez całe pole karne i wyjaśnia wszystko Leandro.

31. minuta

Trochę brazylijskich klimatów na Kolporter Arenie. Piękna akcja Carlosa i Kapo. Szkoda, że dośrodkowanie już gorsze.

30. minuta

Długa piłka od Sylwestrzaka, klatką piersiową odgrywał Porcellis. Szkoda, że Carlos nie zabrał się z tą piłką.

29. minuta

Strzela Kiełb. Piłka szła groźnie, ale minęła słupek bramki Prusaka o mniej więcej metr.

28. minuta

Kontra kielczan, pod polem karnym faulowany Porcellis.

27. minuta

Akcja znowu na naszej połowie. Skacze ze złości trener Tarasiewicz...

26. minuta

Moment przewagi gości. Kielczanie skoncetrowani na defensywie. Od bramki wznowi teraz Cerniauskas.

25. minuta

Fauluje Fertovs na środku boiska. Szybka akcja gości. Wrzuca Mraz do Burhardta, ale Dejrmek wybija na róg. Wrzutka Słowaka, dobrze znalazł się Szmatiuk, ale nic z tego nie ma.

23. minuta

Na boisku nudy... A na trybunach? Bywało lepiej.

22. minuta

Piętką podawał Carlos do Porcellisa. Napastnik nie zrozumiał jednak intencji skrzydłowego i piłka na aucie.

21. minuta

Dobra piłka do Bonina. Nasz były piłkarz znalazł się sam pod bramką Cerniauskasa. Dobrze wrócił jednak Leandro i go powstrzymał.

20. minuta

Dośrodkowanie Kiełba, ale słabe. Piłka jeszcze u Carlosa, ten do Malarczyka, ale obrońca bardzo niecelnie.

19. minuta

Kontratak Korony. Kapo na skrzydle, ale są też obrońcy. Piłka jeszcze pod nogami Malarczyka. Nasz kapitan faulowany.

17. minuta

Kartka dla Sylwestrzaka za powstrzymanie groźnej akcji gości.

16. minuta

Hasani w naszym polu karnym, zgrał do Mraza. Były gracz Śląska Wrocław dośrodkował, ale któryś z piłkarz z Łęcznej na spalonym.

14. minuta

Mierzejewski zagrał prostopadle do Hasaniego. Napastik strarał się przyjąć piłkę. Na szczęście dla nas - nieudolnie.

12. minuta

Porcellis w polu karnym! Próbował się odwrócić Brazylijczyk, ale powstrzymany.

11. minuta

Ładnie, naprawdę ładnie zaatakował teraz Leo. Przedarł się środkiem, zagrał do Porcellisa, ale odegranie padło łupem obrońców. Po chwili znowu Korona. Wrzutka Kiełba, zgrywał Carlos, ale nikt nie dobił tej piłki do pustej bramki.

9. minuta

Atakuje Górnik, w polu karnym przedarł się Nowak, ale piłka odbiła się od ręki.

6. minuta

Utrzymał się przy piłce Kapo, chcociaż atakował go Bonin. Francuz wypatrzył przy linii bocznej Leandro, ale Brazylijczyk powstrzymany przez Mraza.

5. minuta

Nie dzieje się wiele na murawie.  Można pokusić się o stwierdzenie, że nie dzieje się zupełnie nic. Teraz aut dla Górnika na naszej połowie.

4. minuta

Ładnie teraz pokazał się Leandro. Sprytny zwód, ale Brazylijczyk faulowany przez Bonina.

2. minuta

W ataku teraz gracze trenera Szatałowa. Atak zakończony niecelnym strzałęm z dalszej odległości.

Mocniej zaczęła Korona. Dobre zagranie Kiełba do Fertovsa. Łotysz przebiegł spory dystans, zdecydował się na uderzenie. Ostatecznie jednak zablokowany.

Porcellis do Kapo i gramy!

12:59

"Ważne jest kilka tych chwil na któe czekamy..." A na co my dzisiaj czekamy? Na 3 punkty oczywiście! Za moment zaczynamy.

12:55

Aż trzech byłych Koroniarzy w składzie drużyny z Lubelszczyzny. W pierwszej jedenastce pojawią się dzisiaj Tomasz Nowak i Grzegorz Bonin. Na ławce mamy też Pawła Sasina.

12:54

Znany już składy obu zespołów. W drużynie trenera Tarasiewicza brakuje pauzującego za żółte kartki Pawła Golańskiego. Spore problemy z zestawieniem jedenastki miał też szkoleniowiec gości, Jurij Szatałow. Za nadmiar żółtych kartek na Kolporter Arenie nie zagrają Lukas Bielak i Tomislav Bozić. Na środku defensywy zastępuje ich duet Szmatiuk - Kalkowski.

12:52

Tak to wygląda. Jak widać - frekwencja dośc mizerna. A szkoda, bo spotkania rozgrywane w Lany Poniedziałek cieszyły się zwykle sporą popularnością wśród kielczan.

12:48

Jesteśmy już na Kolporter Arenie i powoli zaczynamy to zamieszanie. Jak przystało na początek kwietnia - pada śnieg, temperatura też nie rozpieszcza. Damy sobie jednak radę. Ale czy podołają też piłkarze Korony? Piekielnie ważny mecz przed nimi, ponieważ rywalem ich sąsiad w ligowej tabeli - Górnik Łęczna. Wojciech Staniec, witam i zapraszam!