Karol Knap (66')

99. minuta

Dziękujemy!!! Wygrywamy 2:1.

98. minuta

Oddalamy zagrożenie, przenosimy piłkę na pokryta trawą płytę boiska na druga stronę. Jeszcze Kiełb! Uderzenie, broni Niemczcycki!!! Ale za to sędzia gwiżdże i daje znać, że to koniec! Czekaliśmy na to od 1 sierpnia!!! Koniec. Wygrana na Suzuki Arenie! Brawo! Tyle czasu!

96. minuta

Wszystko wygląda, że jest pod kontrolą. radzimy sobie. Nie tracimy głów.

Briceag żółta kartka za faul taktyczny. Wcześniej dostał kartke tez Zapytowski.

Cracovia wciąż bez pomysłu. Więc będzie wznowienie od dalekiego kopnięcia w nasze strefy. Rozpaczliwa gra gości.

Cracovia próbuje nas rozszarpać, ale to raczej gra przypomina szarpankę, bez pomysłu. Dla nas to dobrze.

Sędzia dolicza 8 minut. Sporo.

Zmiana. Kiełb za zmęczonego Łukowskiego.

Cracovia prawie nas złamała szybka akcją. Takim przebiciem piłki w pole karne, ale ostatecznie zawodnik gości nie połapał się, zgubił piłkę i mogłiśmy ją wybić w sina dal. Tam gdzie jej miejsce.

Śpiączka zawisł w powietrzu! Bliski strzelenia gola z główki, ale za mocno!!! Jednak za mocno. To mogło zabić ten mecz!

Briceag wywalczył aut dla Korony.

Łukowski dogranie! Ale połapali sie obrońcy Cracovii. Ale Korona ładnie. Jest późno, a Korona na połowie rywala. Nie inaczej.

Dośrodkowanie z wolnego!!! Śpiączka niemalże plecami! Ale piłka nad poprzeczką.

Klinczujemy sie w środkowej strefie boiska. Bez przeciągania linii na którąś ze stron.

Podgórski schodzi, a za niego Godinho.

Cracovia nad wyraz spokojnie. Sporo gry pozycyjnej. A powinni biegać, bo jednak przegrywają. Korona za to nieźle pressingiem. Pracujemy na boisku.

Łukowski kontratak!!! Uderza, świetnie interweniuje drużyna przeciwna, piłkę zbiera Podgórski, strzela, NAD POPRZECZKĄ!

Jaroszyński ofc!

Jarosiński żółta kartka.

Jeszcze w bramce problem z mięśniem miał Zapytowski po tej interwencji. Ale już wszystko OK.

Cracovia rzut rożny z niczego, dośrodkowanie, ale łapie to Marceli Zapytowski. Świetnie!

5679 kibiców. Nieźle. Jest zimno, jest poniedziałek. A na trybunach sporo osób.

Śpiączka i Takac za Deacoonu oraz Szykawkę.

Karol Knap. Zdobywca gola.

żółta kartka dla Trojaka.

rzut karny. Ajjj.... Trojak oberwał w rękę. Szkoda.

Cracovia widziała zagranie ręką w karnym. Sędzia idzie na VAR. Może być karny.

Wolny dla Cracovii. Co to będzie? Szansa na dośrodkowanie. Bok pola karnego. Przesunięty rożny.

Makuch i Kakabadze za Konoplianke oraz Rapę

ŁUKOWSKI UDERZA Z KARNEGO I JEST 2:0!!! DWA ZERO!!!! gol! BRAWO!

RZUT KARNY!!! CO ZA IDIOTYCZNE ZACHOWANIE KONOPLIANKI! ABSURD!

Deaconu dorzuca z narożnika, strzał z głowy Szykawki, ale jednak słabo zrobiło to siłowo i niecelnie. Gola z tego być nie mogło.

Nono faulowany. Daleko do bramki, ale świat do odwaznych należy!!! Próbujemy dośrodkowania.

rzut wolny dla Cracovii w narożniku pola karnego. Blisko do bramki.

Korona z szansą na szybkie wznowienie gry i wyprowadzenie z autu szybkiego ataku, ale sędzia gwiżdże uznając, że gdzieś złamano przepisy.

Zator wchodzi w pole karne, próbuje dograć! Podanie na pozycję, ale szanse uderzenia niweczy nam dwóch zawodników Cracovii. Aj, było blisko. Ale jednak goola nie ma.

PIERWSZA AKCJA KORONY!!! Briceag kiwa rywali, podaje do Nono i strata!

GRAMY!

Zawodnicy na murawie. Rozgrzewają się, bo jest ZIMNO!!! Nie wierzycie, to zapraszamy. Zmiana. Szpakowski za Deję.

Koniec pierwszej połowy

Nieźle, nieźle. Jakie sa Wasze opinie?

Deja przepuszcza środkiem do Podgórskiego, ten z pierwszej przerzuca piłką nad linią obrony do Szykawki! Ten przyjmuje, oddaje strzał, ale z blokiem. Nie ma gola. Koniec pierwszej połowy.

Doliczona jedna minuta.

Cracovia podnosi obroty. Stara się robić więcej, grać więcej, biegać więcej. Tak jakby chciała nas z niszczyc golem do szatni.

Teraz rożny. Dośrodkowanie, zamieszanie pod kielecką bramką! Gdzie jest piłka, gdzie jest piłka? Na szczęście nie w bramce. Choć zdaje się, że było blisko.

Kontra drużyny przeciwnej!!! Strata Dei. Biegnie Cracovia środkiem, wysunięcie na lewą do Rakoczego, uderzenie! Briceag wślizgiem wybija nad poprzeczkę!!!

Knap zaskoczył defensywe Korony Kielce. Wszedł w środek jak w masło! Odddał strzał, jednak nie zaskoczył nim Zapytowskiego. Ufff.

Dośrodkowanie, ale Pogórski wybija piłkę głową. Rożny dla Cracovii. Robia powtórkę z rozrywki, jest wrzutka, ale to zagranie nie przynosi owoców drużynie gości. Kielczanie od bramki.

Rzut wolny dla Cracovii. Na wprost bramki. Niebezpiecznie.

Cracovia ratuje się jak tylko może. Korona Kielce dobrze sobie radzi, piłka za piłką. Bombardujemy drużynę przeciwną. Ostatecznie gola z tego nie ma. Odgwizdany spalony. Jednak Korone należy pochwalić za ruchliwośc na boisku, dynamikę, pressing. Ciekawie to wygląda.

Kolejne dośrodkowanie, jednak za płasko. Korona przejmuje i kontynuuje. Wrzutka i mamy aut.

Korona wykonała wyblok, za którym znajdował się Malarczyk. On tam czekał niemalże na gotowe. Dobre uderzenie z główki, nie za mocne, ale precyzyjne i szach!

Wrzutka! Malarczyk i jest gol!!!

Wrzutka za płaska, Cracovia ma szanse na atak, ale marnują to i mamy kontrę w druga stronę. Nono kiwa rywali, ale za dużo, za dużo. Nie udało mu się. Ta sztuka mu nie wyszła. Ale na szczęście znowu mamy rzut rożny.

Rakoczy!!! Uderza, ale piłka przelatuje obok prawego słupka Zapytowskiego. Bez gola. Teraz akcja w druga stronę, strzał Korony i tylko rzut rożny!

Staramy się pisać jak najszybciej, ale nie jest to łatwe biorąc pod uwagę temperaturę i klimat :)

Korona Kielce próbuje się rozwinąć. Szykawka przy piłce, miesza się z rywalami i robi to skutecznie, podaje do środka, ale tam niestety faulujemy obrońcę drużyny przeciwnej. Na murawę wbiegają osoby odpowiedzialne za wsparcie medyczne. Rapa żyje, wstaje, a Nono dostaje żółtą kartkę.

Jesteśmy pod bramką drużyny przeciwnej. Briceag wrzuca z autu, jest próba, ale zabrakło pressingu.

Szykawka głową, ale za lekko. Teraz Kielczanie w obronie, muszą wykopać na rożny. Zagapiliśmy się... Dośrodkowanie z rożnego, ale w boczną siatkę.

Podgórski z dystansuu!!! Znowu Niemczycki broni! Świetny pressing, odbiór i strzał!!! Aj! Rożny!

Kąśliwe dośrodkowanie, odbija Cracovia, poprawia Korona, jednak nie udaje się skierować piłkę do siatki. Cofamy i rozgrywamy od tyłu.

Rożny.

Deaconu!!! Ależ strzał!!! Jednak broni Niemczycki!!! Mamy rozny. Uderzenie w środkowy sektor, dlatego bramkarz gości miał szanse na obronę.

Łukowski faulowany na około 20. metrach od bramki. Na wprost!

Cracovia pod bramką Korony. Rapa próbuje dośrodkować, ale jednak tutaj kielczanie w defensywie pilnują się, nie popełniają błędów.

Na trybunach kibiców nie ma zbyt wielu. Czekamy na oficjalne liczby. Ale też rozumiem i zazdrościmy, że zostaliście na przykład w domu ;)

Dobre podanie Trojaka na lewa stronę. Próba dogrania w pole karne, ale nie dało nam to wymiernego skutku.

Cracovia z ofensywą. Próbowała się postawić Koronie, jednak na poziomie 20. metra goście gubią piłkę i mamy koniec akcji.

Strzał Deaconu!! Ajj, rykoszet i mamy rożny. Dośrodkowanie, ale radzą sobie z tym rywale. Jeszcze Trojak!!! Obok!!!

Korona na razie odważnie. Prowadzi sporo gry ofensywnej. Nad wyraz spoko :)