Jacek Podgórski (80')

19:29

KONIEC MECZU!!! DZIĘKUJEMY.

98. minuta

Deja przerzuca do Podgórskiego na lewą, ten przekłada na lewą, uderza! Broni Bednarek i koniec meczu!!!

97. minuta

Kolejna szansa dla Lecha, mocne uderzenie, jednak nad poprzeczkę.

96. minuta

Amaral ponownie! Broni Zapytowski.

walczymy, ale już nie mamy na to kompletnie sił. Lech mocniejszy. Teraz akcja w drugą stronę. Bronimy rozpaczliwie. Amaral nad piłką, uderzenie! Nie ma gola, blokujemy.

A teraz kolejna akcja, kontra Lecha, Amaral!!! Podanie przez całe pole karne i nie ma gola. Korona probuje.

Jest powtórka z rozrywki, dogranie piłki, uderzenie z pola karnego i jest... bramka. Niestety. GOL dla Lecha. Nie dowieźliśmy tego.

Uderzenie po rożnym! Zapytowski broni! Pilka zatańczyła jeszcze  w polu 5 metra, ale wybijamy!!!

Deja wybiija piłkę w wślizgiem! Rozny dla Lecha.

MECZ POTRWA MINUMUM 9 MINUT.

Szpakowski z żółtą kartką za zatrzymanie rywala.

Wolny dla Lecha. Dośrodkowane, nikt tego nie dotyka. Piłka do Amarala, uderzenie z dystansu Amarala i... Łapie ZAPYTOWSKI.

Szykawka, Kiełb i Szymusik za Deaconu, Śpiączkę i Łukowskiego.

Szpakowski przechwyt, podanie do Łukowskiego, uderza, broni Bednarek!!! Deaconu dobiega do piłki i kolejny słupek, Łukowski dobiega, uderza z ostrego kąta i SŁUPEK!!! CO TU SIĘ DZIEJE.

Lech poczynił kilka zmian. Więcej w naszym składzie. Szykawka Kiełb i Szymusik wejdą za... czekamy za kogo.

PODGÓRSKI POD PACHĄ BEDNARKA I JEST 2:2!!!

karny!!! karny!! Korona ma karnego!!!

VAR!!!

Korona Kielce nieco lepiej sobie poczynia. A teraz? Sędzia konsultuje coś. Coś co działo się pod bramką rywala.

Z rożnego nic nie wynika. Chwilę wcześniej Lech poczynił dwie zmiany.

Śpiączka, Śpiączka!!! Ależ okazja. Korona presuje, Śpiączka próbuje uderzać, to sie dzieje, ale jest też blok i rożny!

Sasa Balić, żółta kartka. Bezsensowny faul. Na szczęście na połowie rywala.

Deaconu bezpośrednio na bramkę Bednarka i ten broni!!! Łapie dośc łatwo. Ale Korona nieco bliżej, jak jeszcze 10 minut temu.

Wolny dla Korony!!! 30 metrów do bramki!!!

Deaconu wrzuca!!! Malarczyk uderza! Ale piłka obok bramki!!! Ten rożny mógł się skończyć bramką!!!

Kolejna akcja! Podgórski uderza na bramkę i zmusza Bednarka to interwencji! Mamy rożny.

Szpakowski! Piłkarz młodzieżowiec na lewej stronie, podaje do Deaconu, ten łamie do lewej, szuka miejsca, ale uderzenie słabe!

Strzał z dystansu Lecha!!! Obok!

Zmiany! W Koronie Szpakowski oraz Podgórski za Błanika i Takaca. Lech - Szymczak za Ishaka.

Lech wrzuca, piłka zablokowana i rożny!

Zapytowski szybko wyskauje i był przy piłce chwilę przed Sousą. Jakby to spóźnił, byłoby pozamiatanie. Teraz wrzutka i znowu broni Zapytowski!

Łukowski prostopadle do Śpiączki, ale górą. I tej piłki nasz napastnik nie dosięgnął. Piłka w rękach bramkarza miejscowych.

Korona przesunęła się na chwilę pod bramkę rywali, ale szybko tracimy. Akcja w drugą stronę, uderzenie z lewej strony i broni świetnie Zapytowski!

Ale no dobrze, jest kontakt, może jeszcze coś z tgo będzie. Tymczasem Ishak posyła prostopadłą, ale Trojak skutecznie blokuje ofensora, a Zapytowski łapie.

Lech cały czas przy inicjatywie. Liczba podań to ponad 300 do 150. Przytłaczająco i widać to na boisku.

Zapytowski gubi piłkę! Ale szybko łapie! Sousa nie zauważył, że mógł dostać super prezent!

I JEST GOL KONTAKTOWY. ŁUKOWSKI!!! TEN SAM RÓG, CO WCZEŚJNIEJ ISHAK. PRECYZYJNE UDERZENIE I GOL!

RZUT KARNY DLA KORONY KIELCE. Którys zawodnik Lecha, przy linii końcowej dał się nabić piłką przez Śpiączkę. Sytuacja z niczego, ale jednak.

Czyżbyśmy mieli rękę w polu karnym Lecha?

Sędzia rozmawia z VAR. Jaki jest powód?

Rożny dla Korony Kielce. To zdobycz tego rzutu wolnego. No to próbujemy z narożnika.

Amaral zatrzymuje Błanika wślizgiem i jest żółta kartka dla tego zawodnika.

Amaral rozgrywa do prawej. Lech nadal przy piłce, są w okolicy naszego pola karnego. Dośrodkowanie, Trojak wybija.

Korona Kielce tłamszona, walczymy o to, żeby nie tracić, ale tracimy. No niestety.

AMARAL, PRZYŁOŻENIE I JEST BRAMKA! Niestety. Strata na połowie boiska, uderzenie Lecha z 20 metrów i bramka. Dzieje się.

Lech zaczyna. Gra w okolicy naszego pola karnego! Podanie przez wszystkie linie do Ishaka, wrzutka! Ten uderza, ale obok słupka.

Wracamy do gry.

Koniec pierwszej połowy

Wracamy do gry! Robi sie chłodni, ale powinniśmy wytrzymać :)

Kielczanie jakoś chyba bardziej chcą wrócić do szatni. Choć teraz Balić dośrodkowuje, jednak bronią się przed tym rywale! Koniec  połowy.

Obecnie wieje nudą w Poznaniu.

3 minuty doliczone.

Śpiączka! Uderza w bramkę, piłka w siatce! Ale nie, sędzia gwiżdże. Nie ma gola.

uderzenie na bramkę! Łapie Zapytowski!

Wolny dla Lecha. 26 metry do bramki.

Piłka w siatce, gol! Zapytowski bez szans! Ishak trafił. Obok słupka.

Akcja drużyny przeciwnej, Uderzenie!!! Trojak wchodzi wślizgiem, ale broni rękami... Żółta kartka dla niego. To nie było celowe, ale jednak. KARNY.

POWTARZAMY, NIE MA BRAMKI. BYŁ VAR I SPALONY ŚPIĄCZKI.

Malarczyk i Zapytowski do jednej piłki! Znowu to samo! Gdzieś zaszwankowała komunikacja. Obaj wyszli, nie zrobili tego na 100 procent, Lech wali!!! Ale w bok siatki!!!

Korona na połowie drużyny przeciwnej. Błanik dostaje piłkę, może rozdać piłkę do przodu, ale spróbować wycofać, jednak nie miał defensywnego pomocnika za sobą, więc dał się sfaulować. Deaconu będzie wrzucał! Dośrodkowanie do Śpiączki, przebicie do Trojaka i GOOOOOL!!!

Lech w ofensywie, gra po obwodzie, proba podania do serca pola karnego, bronimy wybiciem.

Prostopadłe podanie do Śpiączki, ten wyrzucony tym podaniem na prawo dośrodkowuje, ale nie weszlismy w pole karne, to nie mogliśmy tego strzelić. Rywale przejeli i podali do Bednarka...

Koronie coraz ciężej. Ciąży im to własne pole karne! Lech wykonuje rożny, przebicie na przedpole Rebocho!!! Marceli broni!!!

Amaral przejmuje, uderza! Broni Zapytowski!!!

Bronimy dośrodkowanie. Ale Korona dalej w opałach.

Wydawało się, że ustawiliśmy pressing, że przeszliśmy do ofensywy, ale Lech wykorzystuje nasze rozciągnięcie, jest przechwyt, są pod nasza bramką, Ishak uderza!!! Zapytowski broni. Ale to bylo bliskie gola. Rożny dla gospodarzy.

I znowu strata. Nie mamy przestrzeni do gry.

Sousa uderza!!! Aaaaaa! Bardzo blisko, Zapytowski pofrunął w powietrze, nie dosięgnął tej piłki, jednak i tak nie dosięgła bramki. A więc gola nie ma.

Balić blokuje dośrodkowanie. Lech zbiera i gra dalej.

Drugi rzut rożny wykonany tak samo. Wybija ponownie Łukowski i nie ma akcji dla Lecha. Za chwilę znawiamy, ale znowu - Lech przejmuje i rozgrywa.

Rożny wykonany źle, ale po chwili Lech odzyskuje narożnik i będzie wrzucał z drugiej strony.

Dośrodkowanie, Malarczyk odbija, Lech znowu przejmuje, uderzenie z dystansu ze środka, z około 20 metrów. Rykoszet i rzut rożny.

Probujemy odepchnąć rywala od własnej bramki, jednak nie jest to łatwe. Lech cały czas mocno siedzi na Koronie! Tak jak teraz Ishak uderza!!! Ale za lekko, łapie to Zapytowski. Strata Takaca mogła poskutkować akcją bramkową dla rywali.

Znowu na krótki, Korona wybija, Lech notuje przechwyt, próbuje dośrodkować, wyskakuje Zapytowski, w powietrzu jest faulowany przez rywala. Zauważył to siędzia i zdecydował się na użycie gwizdka.

Dośrodkowanie na krótki słupek, wybicie i znowu rożny.

Lech próbuje forsować żółto-czerwonych, to się jednak nie udaje. Teraz Korona przy piłce, zagranie prostopadłe Deaconu, ale do nikogo, piłka tylko przejechała się po murawie, wybrała się na spacer i nic. Lech inicjuje akcję! Zamieszanie pod naszym polem karnym i rożny.

Łukowski w polu karnym, wchodzi w walkę 2-1, przekładka między nogami, ale powstrzymany! Próbujemy. Szkoda, że nie jesteśmy w stanie wymienić między sobą zbyt wielu podań. Lech ponad połowę więcej podań od żółto-czerwonych.

Strzał na bramkę Korony, z dystansu, ale bez popisów. Boczny sektor.

Podanie do Filipa Bednarka stojącego w bramce, próbujemy pressować, ale bez przekonania, że to się może udać. Akcja w drugą stronę, Lech traci i gra Korona Kielce.

Piłka nad poprzeczką! Ale bezpiecznie, bez zagrożenia. Gramy dalej. Korona traci piłkę i znów rozgrywa nas Lech Poznań.

Balic fauluje w środku, Frankowski gwiżdże i przerywa grę. Będzie wolny dla gospodarzy. 35 metrów do bramki, na wprost.

Korona przechwyt, próbuje przepuścić atak, jednak po przekroczeniu kilku metrów połowy drużyny przeciwnej, Lech notuje przechwyt. Teraz akcja w drugą stronoę, uderza Amaral!!! Łapie to pewnie Zapytowski. Jednak to już trzecia akcja po stronie gospodarzy.

Bartosz Śpiączka oberwał w twarz, leży na murawie. Wchodzi sztab medyczny.

Korona musi próbowac walczyć na odbiór piłki, ale to jest trudne. Gospodarze prowadzą pilkę. Teraz uderzenie, broni Zapytowski! Leciał w naszym kierunku rogal zawinięty do lewej, ale Zapytowski czujnie, dał radę.

Sporo gry w środku pola, ale na razie Korona bez błędu. Lech naciska pressingiem. Chce nas zmusić do błędu, jednak się bronimy. Łukowski faulowany przy linii dzielącej murawę na połowe.

Korona Kielce już z piewrszą okazją, ale ta zakończyła się 40 metrów od bramki.

Pierwsze dośrodkowanie Lecha, łapie Zapytowski.

Lech na biało-niebiesko. Korona na żółto-czerwono. Nie jesteśmy faworytem tego spotkania, ale zobaczymy, czy ręka Kamila Kuzery zmieni oblicze zespołu. Jest zmiana, zobaczcie w składzie jaka!