1:1 1:0

Piast Gliwice

Kamil Wilczek (77')

16:54

Koniec meczu! Nie byliśmy świadkami przełamania Korony Kielce. Znowu łapiemy tyle, ile się dało. Nie da się ukryć, że ta druga połówka była znacznie gorsza od pierwszej. Sporo zabrakło do tego, by się cieszyć z trzech punktów. Sporo, ale zarazem niewiele, bo jakbysmy teraz coś ustrzelili, kończylibysmy w totalnie innych nastrojach. Jest remis. Mało. Dziękujemy za uwagę. Dziękujemy za dziś.

Deja dogrywa! Piłka przebita na Kiełba!!! Jacek przekłada piłke na prawą nogę, dogrywa! Śpiączka!!! Aj! Jak on to broni, jak on to broni!

Deja będzie dorzucał.

Ale z akcji nic nie wynika. Szpakowski wyleciał z piłką za linię końcową. Teraz Piast rozgrywa. Centra do środka, próba strzału, ale mijaja się w powietrzu piłkarze z piłką. Teraz akcja dla Korony. Spiączka biegnie prawą flanką, ale faulują go rywale. Będzie kolejny wolny. Mobilizacja na boisku, może teraz?

Teraz to my naciskamy. W końcu.

Deja faulowany na naszej połowie. Chwila wytchnienia. Marceli będzie doghrywał. Piłka daleko.

Sędzia dolicza 4 minuty.

Nie wygląda to dobrze, po prostu.

Wolny dla Korony. Deja wrzuca, piłka nie dociera do nas, ale jest przebitka do tyłu, na Kiełba. Jacek uderza, ale futbolówa leci pod dach!

Ale to, co się teraz dzieje na boisku to jakiś dramat. Kibice sa mocno niezadowoleni. Gramy tak, jakbyśmy nie chcieli grać. Nie próbowali ugrać tutaj kompletu punktów. Jesteśmy SPARALIŻOWANI faktem, że możemy ten mecz wygrać lub przegrać.

Strata w miejscu, gdzie byliśmy na to totalnie nieprzygotowani. Piast pokonał połowę boiska w ułamku sekundy! Stoją przed dobrą okazją, na szczęście mylą się na ostatniej prostej!

Kiełb podaje do rywala, jest wrzutka! Strzał! Zapytowski łapie w koszyk!

Podwójna zmiana w szeregach Piasta. Odnotowaliśmy ją w składach. A teraz wracamy na boisko. Podgórski uruchamia Śpiączkę, jednak nasz snajper zostaje zepchnięty na bok, przerzuca piłkę na druga stronę do Szpakowskiego i mamy spalony...

Zmiany: Kiełb za Łukowskiego.

Wilczek! Kolejny strzał! Nad poprzeczką!

Druga połowa zupełnie inna od tego, co widzieliśmy w poprzedniej odsłonie. Teraz na boisku Takac który zastąpił Deaconu. Dotychczasowe schematy przestały działać.

To musiało się tak skończyć. Katranis do Wilczka i jest gol. Ponownie centra po ziemi z lewej strony do środka i w końcu Korona została złamana. 1:1.

Kądzior schodzi, za niego Kijerjczyk. Młodziezowiec z Gliwic.

Cały czas gramy na uwolnienie. Tak jak teraz, ratujemy się spod pressingu drużyny przeciwnej wybijając na uwolnienie. Ale Piast za raz do tego wraca i forsuje nas.

Rożny dla Piasta.

Deja! Zawodnik ratuje nam sytuację w polu karnym. Piast dogrywa z prawej strony, Kądzior przebija w powietrzu piętką i przed kłopotami ratuje nas interwencja Adama. TEraz Korona jeszcze broni się przed rożnym. Ale niestety tracimy piłkę w bardzo złym miejscu. Wilczek dostaje na dobieg, podaje i wybijamy! Zaraz ratuje nas Danek! KŁOPOTY!!!

Dawno nie mieliśmy akcji Korony. Nie bardzo mamy czym grać. Piast ma inicjatywę. Obrona Korony jest w tej chwili uporczywa i czekamy na to az rywal się otworzy, ale ciężko ocenić, czy to dobrze. Z drugiej strony Korona wprowadzda zaraz Takaca, więc może ta zmiana coś nam da?

Wrzutka z wolnego. Zapytowski dobrze się ustawia i łapie! Uff!

Wilczek! Wyskoczył, nakrył czapką Szymusika i oddał strzał. Futbolówka ląduje w rękach Zapytowskiego.

Centra, przekierowanie piłki na bramkę Korony! Gola nie ma. Piłka nie została wystarczająco dobrze uderzona przez zawodnika drużyny przeciwnej.

Śpiączka faulowany, ale sędzia tego nie widział... Akcja toczyła się na 30 metrach od bramki rywala. Bezpardonowe wejście przeciwnika na chcącego przyjać piłke Śpiączkę.

Kądzior z żółta kartką. Sfaulował naszego obrońcę.

Teraz akcja Korony Kielce! Podanie na dobieg, piłka leci górą, Plach interweniuje głową! Zdążył i przebił piłke na bok boiska. Łukowski nie zdążył.

6628 kibiców. Bywało więcej.

Może zrobią to dwie zmiany? Schodza Sewerzyński i Błanik, a za nich Szpakowski oraz Podgórski. Nieco ofensywniej.

Kądzior dogrywa z lewego sektora, przebitka, Piast próbuje zamykać z prawej strony!!! Uderzenie!!! Blisko, blisko! Ale bez gola. Jednak musimy coś zrobić, żeby wybić Piast.

Błanik zdobył sporo metrów na lewym skrzydle. Będzie rzut wolny dla żółto-czerwonych. Wrzutka daleko do bramki, ale mamy dobrych wykonawców. Deaconu dogrywa!!! DANEK!!! Ajj!!! Źle to uderzył. Piłka po uderzeniu poszła w kozioł i przeleciała nad bramką!

Sprawnie przesuwamy się w obronie. Z góry obecnie lepiej to wygląda jak choćby 10 minut temu. I Korona faktycznie nieźle broni.

I zaraz zmiana. Podgorski szykuje się do gry.

Gliwice dogranie w pole karne, uderzeni!!! Piłka obok słupka!!!

Piast mocno naciska. Nie daje nam wytchnienia. Po drodze widzimy, że Kuzera coś dyskutuje z Leszkiem. Będa zmiany?

Wrzutka Kądziory dobita i posłana na przedopole. Ale gramy dalej. Przy piłce Hateley, który miał masę miejsca! Dogrywa do Mosóra, ten uderza! Piłka jednak obok słupka. W międzyczasie Koroniarze unoszą ręce w górę w geście sygnalizującym spalony. Faktycznie, był. Sędzia podniósł chorągiewkę. I po akcji.

Rożny dla Piasta Gliwice. Rywale naciskają i aktualnie wypracowują sobie spore posiadanie piłki.

Błanik wypuścił się w przód, powalczył, ale Mokwa szybszy tym razem, a raczej miał mniejszy dystans do piłki. Wyczyścił temat i z kontry Korony nici.

Zaczynamy miec spore problemy w środku pola. Mamy za dużo przestrzeni miedzy liniami. Teraz Danek szarpie Katranisa za koszule i zbiera żółta kartkę.

Zapytowski rozgrywa, podaje do Danka, ten łamie do środka, ale cofa. Próbujemy to ograć prawym skrzydłem, jednak Piast i tym razem był czujny w defensywie, nie dał się ograć. Piłka za linią końcową, Plach od bramki.

Faul na Zebiciu na naszej połowie.

Teraz Piast. maja za dużo miejsca. Za bardzo cofnęliśmy się dwiema liniami, spłaszczyliśmy się w polu karnym. I co teraz? Nic, na szczęście Piast popełnia bład przy rozegraniu.

Deaconu uwalnia Łukowskiego. Dalekie podanie, ale radzi sobie z tym Czerwiński, nie daje się zwieść w pole. Ale Korona nadal próbuje. No i akcja kończy za linią końcową.

Na razie bez większych fajerwerków na murawie. Jeden z zawodników Korony upadł niefortunnie na rękę. Ale chyba będzie żył. Łukowski będący w epicentrum kciuki skierowanym w górę pokazuje, że będzie OK. Deja poszkodowany. Na chwile opuści murawę.

Z tyłu Zebić, Szymusik i Deja. Nooo ciekawe, ciekawe rozwiązanie.

Korona zmienia formację. Gramy 3 stoperami. To z pewnością wymusi na rywalach zmiany.

Szymusik za Malarczyka. 45. minuta.

Piast i Korona juz na boisku! Zaczynamy druga połowę.

Koniec pierwszej połowy

Gol na wideo :)

Dogranie z głębi pola, Felix próbuje to zamykać uderzeniem z pięty zza pleców, na szczęście ten element zaskoczenia im się nie udał! Uff!! Pierwsza połowa na plus. Kończymy tę odsłonę. Korona wygrywa 1:0.

Nie dajemy się zaskoczyć przez Gliwice.

1 minuta doliczona. Korona na razie dobrze broni. Konsekwentnie. Szybko zamykamy strefy.

Po ataku pozycyjnym i dłuższej wymianie podań w prawym sektorze Chrapek postanawia centrować. Piłka przeleciała nad wszystkimi głowami, wyleciała na lewe skrzydło, kolejne dogranie i Corral wybija. Rożny!

Ale Korona skutecznie kasuje i tę akcję, a teraz futbolówka przenosi się na druga połowę boiska.

Korona na razie nieźle w destrukcji. Szybko odcinamy gliwiczan od piłki.

Wyrzut, Zebić za wcześnie wyskoczył, ale uzyskujemy kolejny aut. Jesteśmy wciąż w okolicy pola karnego. Teraz rozgrywamy krótko, jeden z naszych za daleko wypuścił piłke i po akcji. Gliwice od bramki.

No dobra, to jednak Deaconu dogrywa, ale wybija to Felix. Zaraz Deja notuje zbiórkę i ciągniemy na bramkę. Aut dla Korony. Wciąż pod bramką rywala.

Łukowski dogrywa. Od pana z Gliwic słyszymy, że jest ich za mało w polu karnym i potrzebują posiłków :) Fajnie tak posłuchać ;)

Dobrze. Deja dogrywa na wolne pole do Danka, ten wypuszcza Łukiwskiego, który przyjmuje kierunkowo w stronę linii końcowej. Blokuje go Czerwiński. Wznawiamy, gramy, ale za chwile Piast wykasza jednego z naszych i z tamtego miejsca będziemy mieć wolny. Coś w stylu rożnego, ale bliżej bramki i dalej od linii końcowej.

Roberto tym razem się nie spóźnił! Wykosił piłkę na aut. Ale akcja będzie się toczyć pod naszą bramką. Dogranie, Marceli łapie!!! Pewnie i bez problemu.

Deaconu dogrywa, ale Piast jakimś cudem zbiera te piłkę, próbują uruchomić kontrę, na szczęście Łukowski szalenie ofiarnym wślizgiem czyści sytuację. Choć teraz to Piast ma inicjatywę i będzie probował nas sforsować.

Kolejna centra Korony Kielce! Aj! Broni się gliwicki klub przed tym dograniem. Ale jest rożny dla Korony.

Deja przechwyt, rozdaje do deaconu, ten do Oskara. Błanik udearza!!! Blokuje to Piast!

Deja to dorzucił, ale zrobił to za mocno. Piłka w rękach Placha.

Kolejny wolny dla Korony, ale do bramki za daleko. Choć gromadzimy się w polu karnym. Będzie próba dorzutu. Deja przy piłce.

Piast ma wyraźnie kosmiczne problemy z obroną stałych fragmentów gry. Dwa pod rząd rożne jednak nie wyrządzają im krzywdy. Choć popłoch w polu karnym wyraźny był.

Świetna akcja Korony Kielce. Sewerzyński piektką dogrywa za plecami do kolegi i tym samym uruchamia się łańcuszek zdarzeń! Łukowski w polu karnym, ale nie ma miejsca na oddanie strzału. Rożny.

Deaconu wrzuca! Malarczyk uderza, ale za wysoko!!! Świetna wrzutka, uderzenie słabsze.

Deja przerzuca ładnie do Łukowskiego, a tego taranuje zawodnik Piasta. Faul. Będzie wrzutka z okolicy narożnika pola karnego. Niebezpieczne miejsce. Ale też musimy pamiętać o konieczności zamykania takich akcji, bo te lubią się mścić, jak choćby w Częstochowie.

Deaconu wypuszcza Śpiączkę, jednak ten spychany jest do boku i zaraz traci piłkę. Aj, wielka szkoda. Zalążek akcji super, ale poszło to potem baardzo źle.

A teraz dla odmiany od bramki wznowi Piast Gliwice. Zabrakło fajerwerków na tym etapie gry i żaden zespół nie popisał się w ofensywie niczym ciekawym. Piast wznawia i już szybko przemieszcza się pod kielecką bramkę. Dogranie na wysokość 5. metra, piłkę wybija Zebić. Po drodze starli się ze sobą Corral i Zapytowski. Ten pierwszy potrzebuje pomocy.

Zaraz przesuwamy, zdobywamy jardy. Kolejny aut. Corral wycofuje do Malarczyka. Gramy przez tył, Zebić oddaje na górę lewego skrzydła do Corrala, ale Piast notuje przechwyt i teraz to oni pędzą na kielecką bramkę.

Aut dla Korony na wysokości ławki rezerwowych.

Mokwa leży, my jednak gramy. Może nie zauważyliśmy tego, bo akcja toczyła się na skrzydle. Błanik probuje rozgrywaćc piłkę z Łukowskim, jednak tracimy kiedy Błaniu próbuje wejść w pole karne. Starł się z obrońcą i przegrał ten pojedynek fizycznością.

Mosór chce się odegrać, oddaje strzał, ale piłka poleciała w złym kierunku. Gorzej, że jest wolny dla Piasta. Corral faulował, wrzutka z pola przy linii autowej u podnóża sektora dla dzieci. Wrzutka i piłka przelatuje nad wszystkimi. Wznowi Zapytowski.

Piast się rozkręca. Grają pozycyjnie. TEraz wrzutka Hateleyego w pole karne, ledwo to bronimy, wybijamy piłke na uwolnienie. Ale to nie koniec problemów. Piast naciska. Kolejna wrzutka. Grają, jakby to była 90 minuta, a oni muszą rozpaczliwie uzyskać jakąś zdobycz. Zamykają Koronę na jej własnej połowie przy WDK-u.

A fatalny błąd popełnił defensor Piasta, Ariel Mosór. No cóż. Oby tak dalej Korono!

Ależ błąd Piasta!!! Pod własną bramką jeden z nich ma piłkę, Błanik pressuje, rywal chce przerzucić Błanika, jednak ten przyjmuje futbolówkę na głowę, wystawia piłkę Łukowskiemu, a ten wali bombę na bramkę!!! Ależ gol!!!

Posiadanie piłki 56-44% na rzecz Korony Kielce.

Gliwice dobrze się bawią.

Oskar prawie stracił piłkę przed polem karnym Korony. Całe szczęście, że nie udało im się tego kontynuować. Kądzior zaraz wykonuje stały fragment gry, ale poślizgnął się na murawie niczym Kamil Stoch w Planicy i to dogranie nie mogło się zakończyć dobrze. Mieliśmy szansę uciułać z tego kontrę, ale niestety po złym podaniu straciliśmy piłkę.

Kądzior wrzuca z rożnego, próba strzału, ale to uderzenie nie mogło zagrozić bramce Marcelego Zapytowskiego.

Faul dla Piasta. Piłka na skraju połowy Korony. Będzie wrzutka? Tak jest. Wybija Śpiączka, Piast poprawia, jest zamieszanie, oddają strzał po ziemi, bronimy to, ale nadal Piast atakuje. Teraz Kądzior próbuje rozdać piłkę, ale po raz kolejny blokujemy. Rożny!

Teraz więcej inicjatywy po stronie gości, jednak wybijamy piłkę, która po drodze zahacza jeszcze o rywala. I mamy wyrzut  z autu.

Błanik napierany przez rywali wycofuje do tylu, zaraz jest przerzut do Corrala, ten z pierwszej dogrywa w pole karne, ale za lekko!

Danek rzuca na Śpiączkę i jest kolejne wybicie Piasta.  Mamy inicjatywę, ale trzeba to spożytkować. Żeby nie było tego, co ze Stalą.

Błanik przejęcie w środku pola, rozdaje do Łukowskiego, strzał! Zablokowany. Zaraz szansa na kontrę po drugiej stronie, jednak wychodzimy z tego cało.

Corral oberwał na lewym skrzydle. Faul dla Korony Kielce. Na naszej połowie niestety. Ale zdobywamy jardy, gdyż po wznowieniu Piast salwuje się wybiciem piłki za linię boczną.

Korona przechwyt w żółtej strefie, dorzut Łukowskiego w pole karne, Śpiączka dotyka piłkę głową, ale nie było to uderzenie kontrujące, więc futbolówka raptem spłyneła po jego czuprynie i nie stanowiła zagrożenia dla drużyny przeciwnej.

Deaconu, ależ perfekcyjne podanie. Wrzutka do Danka jak na główkę od szpilki. To może być grajek!

Obok nas siedzi człowiek z Gliwic, który z samej góry na bieżąco dokonuje analizy tego, co dzieje się na murawie. Może warto posłuchać? ;p

Są fani z Gliwic, Korona Kielce odpaliła doping. Teraz pozostaje trzymać kciuki za to, co na murawie.

A więc ruszyliśmy. Piłka pod bramką Gliwic! Skład Korony bardzo podobny do zestawienia z poprzedniej kolejki. Po drodze na stadion spotkaliśmy Kyryło Petrowa. Mówił nam, że z rozcięciem łuku brwiowego już OK, ale cały czas zmaga się z kontuzją nogi. Trzeba czekać! Przydałby się, ale szczęście, że do składu wrócił Mario Zebić.

14:59

Kto wygra mecz?! Wszyscy mamy ogromne nadzieje, że Korona. Liczymy, że żółto-czerwoni w końcu staną na wysokości zadania.

14:58

14:56

Powoli zaczynamy kolejne spotkanie w wykonaniu żółto-czerwonych! Zapraszamy na ważny dla nas wszystkich mecz. O przełamanie, o spokój!