Górnik Zabrze

Kanji Okunuki (46')
Kanji Okunuki (58')

14:34

Niestety. Porażka na Suzuki Arenie. Kolejna. Ten sam wymiar... szkoda. Wielka szkoda. Dziękujemy za dziś! Zapraszamy na portal po wypowiedzi.

14:33

Rożny dla Zabrza. Krótko rozegrany. No i koniec.

Forenc goni Podolskiego, ten ma przed sobą tylko Szpakowskiego, bo jednak Fori jest wolniejszy, ale Szpakowski ratuje nas przed strata kolejnej bramki!

tu nie ma czego bronić. Wrzutka! Piłka przelatuje przez cały pole karne, nikt tego nie przecina. ale jest kolejny rożny.

Danek po tańcu przed polem karnym, w końcu wrzuca, ale niedokładnie. Teraz próbuje to jakoś pozbierać Forenc, wychodzi wykopuje w przód i rzeczywiście kielczanie teraz mieli najpowaznejsze wejście w pole karne w tej połowie. Jest roożny!!! Cały zespół Korony w polu karnym. Także forenc.

Teraz łatwa strata Korony pod bramką rywali i znów inicjatywa po stronie Górnika. Odbieramy, ale to kopanie się z koniem... nie widać możliwości przełamania.

Podolski niepilnowany wykłada piłkę Wojtuszkowi w polu karnym, ten uderza w SŁUPEK!!!

Ciężko przypomnieć sobie jakies konkretne dobre uderzenie Korony Kielce w tej połowie.

Sędzia dolicza 6 minut.

Janża wrzuca, ale to było bardzo złe. Za mocne, przeciągnięte i niedokładne dośrodkowanie.

Danek spóźniony powala Podolskiego na ziemie. faul. blisko pola karnego miejscowych.

Ależ oni to popsuli. Dadok próbował indywidualnie uderzyć, ale łapie to Forenc.

Górnik z akcją 4-2!

Górnik z autu na własnej połowie. Wyrzut, Korona próbuje pressować, ale Górnik utrzymuje się przy piłce i dochodzi do akcji! Przerzut na lewą stronę, Podolski uderza z pierwszej i nie trafia w bramkę!

Korona śpieszy się, ale nie jest to produktywne, zwłaszcza jeśli Zarandia wyrzutem z autu chce uruchomić na skrzydle Szykawkę, a ten do piłki nie dobiega...

Zebić z dystansu, ale rażąco nieskutecznie. Piłka poleciała w niebo.

Każdy atak Korony zatrzymuje się na około 22. metrze przed bramką rywala.

Kielczanie próbują złapać tempo. Górnik skutecznie ich z niego wybija. Korona odzyskuje inicjatywę, jednak nie jest ona produktywna. Nic nie daje.

Błanik probuje akcji indywidualnej. Niestety tuż przed polem karnym zatrzymują go wślizgiem.

Korona wyraźnie sfrustrowana. Nie możemy wymienić 2-3 podań. Za to Górnik gra znacznie lepiej. Teraz wchodza Włodarczyk i Kamber za Krawczyka i Okunukiego.

Troojak przy przyjęciu dotyka piłki ręką. Stały fragment dla gości. 30 metrów po przekątnej.

Są zmiany. Wojtuszek i Podolski za Olkowskiego oraz Vrhoveca.

KORONA: Szykawka za Sierpine.

Kielczanie na połowie rywala. Sierpina wypuszcza Balicia, ten wrzuca na głowe bodaj Danka, ale uderzenie słabe.

Koronie obecnie brakuje argumentów, zeby coś zmienić. No dawać panowie!

Czekamy na wznowienie Korony na połowie Górnika. Danek z Autu. Trzeba było czekać, bo opatrywany był zawodnik gości.

Rozpędzony zawodnik Zabrza prze przed siebie na bramkę Korony i...! Zatrzymuje to wślizgiem Zebić. Świetna interwencja.

Deja krótko do Sierpiny, ten wrzuca na Śpiączkę, jednak kielecki snajper nie doskakuje do tego. Paluszek żółta kartka.

A teraz wolny dla Korony. Deja wrzuca.

Deja żólta kartka.

Oby te zmiany ruszyły coś Koronę, bo ta połowa na razie znacznie słabsza od pierwszej. Widać, że kielczan usadziła nieco ta bramka do szatni.

10615 osób dziś na SUZUKI ARENIE. Brawo dla Was! Dobra frekwencja!

Górnik: Paluszek za Mvondo.

Korona: schodzą Sewerzyński, Łukowski, Takac. Wchodzą: Deja, Zarandia i Szpakowski.

Będzie potrójna zmiana w Koronie. W przygotowaniu Szpakowski, Deja i Zarandia.

Kolejny faul. Tym razem powalony Danek. Żółta dla Janży.

wolny dla Korony. Blisko 40 metrów d bramki. Daleka wrzutka, ale nie dało to nic, bo Górnik szybko wyjaśnił sytuację mocnym wybiciem. Był tam Balić, ale nie doleciał.

Korona nic nie gra teraz. Totalnie...

Górnik potwierdza tym golem, ze na razie jest zespołem po prostu lepszym.

Świetna akcja Górnika Zabrze. Poszło lewym skrzydłem. Danek został minięty podaniem, piłka dojechała od Janży do bodaj Krawczyka. Ten wyłożył Ukunukiemu i ten z pierwszej świetnym precyzyjnym strzałem pokonuje Forenca...

Choć teraz to się może zmienić!

Więcej z gry ma teraz Górnik, który jest aktywny, spędza dużo czasu na połowie Korony. Ale to też takie posiadanie piłki, które nie daje wymiernych owoców.

To byłaby wielka strata nie tylko dla Korony, ale też reprezentacji Czarnogóry, do której Balić dostał powołanie. Tymczasem akcja Górnika, wyłożoną piłkę dostaje na 11. metrze Dadok, ale uderza to BARDZO ŹLE. Piłka przecina powietrze i leci za linię końcową.

Wyglądało poważnie, bo przewrócił się bez niczyjej pomocy, ale jednak wrócił do gry.

Balić leży, trzyma się za kolano, a akcja leci dalej. Na szczescie Górnik w końcu się połapał i przestał grać. Balić potrzebuje wsparcia. Biegnie do niego ekipa fizjo.

Korona wyrzuca z autu spod trybuny gości. Sierpina długim zamachem kieruje piłkę na kolege z zespołu, zaraz wrzutka w pole karne, strąca to Śpiączka, jednak piłka nie leci w światło. Bez gola.

Wrzutka, Szczśniak przebija głębiej w pole karne, na szczęście Korona połapuje się w tej próbie i wybija piłkę w świat.

Zebić fauluje. Górnik wznowi grę na kieleckiej połowie. Na pewno będzie wrzutka. Lub krótkie rozegranie do przodu.

Balić przechwyt, podanie do Śpiączki, ten przyjął, ale nie miał miejsca w polu karnym na uderzenie, więc próbuje wystawić Łukowskiemu! Blisko strzału był ten zawodnik, ale nie dał rady, bo wślizgiem wyczyścił to gracz gości. Szkoda, bo kroiły się dla gości grubee kłopoty.

Górnik próbował napierać, ale szybko sprawę wyjaśnił Balić.

Błanik wchodzi za Podgórskiego

Ruszamy z drugą odsłoną tego meczu. Piłkarze obu zespołów już na boisku.

Koniec pierwszej połowy

Z tą przewagą to lekka przesada :) Korona po prostu nie nabija posiadania, a to lekka różnica ;)

Idziemy do szatni. Koniec pierwszej połowy.

Zdjęcie sprzed meczu. Obecnie na murawie nie dzieje się za wiele.

Sierpina wrzuca, Broll łapie. I mamy problem z czasem. Po naszemu byłaby już 50. minuta, jednak wygląda na to, że sędzia na czas zadymienia zatrzymał zegar. Jeśli tak i biorąc pod uwagę, że doliczony czas wskazał 2 minuty temu, mamy jeszcze 4 minuty gry :)

Rozegranie do lewej strony, gdzie nabiega Janża. Korona to przeczytała i wyczyściła akcję.

Zebić fauluje 40 metrów od bramki i mamy wolny dla gości.

Szkoda, wielka szkoda. Sędzia dolicza 6 minut do tej połowy. Żal tej bramki, bo jeszcze chwilę temu to my stawialiśmy warunki.

A teraz akcja Górnika lewym skrzydłem. Goście ciągną akcję, piłka dojeżdża niemal do linii końcowej, wzdłuż niej w pole karne wchodzi Okunuki i jakimś cudem uderza raz, potem drugi już praktycznie do pustej bramki i mamy niestety gola...!

Wrzutka z rożnego. Podgórski!!! Aj! Źle to uderzył. Piłka najpierw uderzyła o murawę i nie ma z tego bramki. Za duży kozioł, piłka traci impet i nie ma gola.

To jednak nie koniec. Teraz piłkę prostopadłą dostaje Śpiączka, wykłada na prawą Podgórskiemu, uderzenie i znowu blok!!! Rożny.

Korona cały czas napiera! Teraz aut, piłka prechodzi w pole karne! Balić przyjmuje to tyłem, wykłada Sierpinie! Jest uderzenie! Ale nie ma bramki. Górnik blokuje!

Aj... Śpiączka wygonił się z piłką poza pole bramkowe i już nie zdołał wykorzystać efektu zaskoczenia. Nie ma gola. Szkoda.

Broll przyjmuje, Śpiączka naciska, trąca piłkę i mamy akcję pod bramką!

Górnik pressuje, ale Korona nieźle się broni. Trojak z głowy do Zebicia, ten do Balicia i sytuacja wyjaśniona.

Takac znów oberwał i potrzebował wsparcia ze strony fizjo. Chciał zostać na murawie, ale sędzia pogonił go za linię boczną.

Był rzut sędziowski, Górnik fairplay oddał na naszą połowę w aut i gramy. Górnik przy piłce.

Dobra, obie ekipy na boisku. Wracamy do gry.

Czas na żart :)

Na szczęście szybko przechodzi. Rozpogadza się :)

:) Piłkarze obu zespołów zeszli do szatni.

Teraz to i my nic nie widzimy.

Teraz wolny dla gości. Którzy raczej nie istnieją na boisku od kwadransa. I lepiej, zeby do gry nie wrócili. Jest wrzutka, jest faul w ataku i koniec akcji.

Trojak dochodzi do uderzenia z 20 metrów! Strzał! Broni Broll, dość pewnie!

Podgórski walczy o piłkę w polu karnym, przewraca się, ale sędzia sygnalizuje, że tam karnego nie było i gramy dalej!

Sierpina notuje super odbiór na Mvondo i kolega obok posyła piłkę do przodu, na Śpiączkę. Szkoda, że tutaj przytomnie zachował się Broll. Bramkarz Górnika wybiegł do lecącej futbolówki i zakończył tę akcję.

Lekarzami nie jesteśmy, ale będzie żył! Teraz musi zejść razem z fizjo.

Takac opatrywany. Czekamy na wznowienie gry.

I jeszcze raz rzut na drugą stronę.

Dobre dośrodkowanie, gdzie już czyhał nabiegający Śpiączka. Jednak uprzedził go defensor gości. Za chwilę super bombę z prawej nogi przywalił Sierpina! Bramkarz broni, a za chwilę sędzia kończy akcję, bo dopatrzył się faulu po kieleckiej stronie.

Podgórski próbuje wrzucić, ale jest blokowany przez Szcześniaka. Mamy rożny dla Korony.

Brawo Jakub Łukowski!!! Super. Korona na tym nie poprzestaje, już jesteśmy na połowie Górnika.

GOL!!! Sędzia zdecydował, że przy tej akcji nie doszło do faulu żółto-czerwonych w polu karnym rywali! I tym samym ŁUKOWSKI notuje kolejną urodziwą bramkę w PKO Ekstraklasie!!!

Sędzia idzie to zweryfikować na monitorze.

Ale Zamieszanie!!! Walka o piłkę w polu karnym Górnika, Łukowski dobiera się do bezpańskiej piłki, uderza po słupku i mamy bramkę!!! Ale czy to jest gol? Czekamy na weryfikację.

Wrzutka! Idealna! Ale Podgórski nie dolatuje do tego!

Łukowski faulowany przez Szcześniaka. Wszystko działo się przy ławce rezerwowych gości, a więc mamy blisko do ich bramki.

Jednak Górnik wciąż naciska. A kielczanie nawet jeśli próbują rozwinąć skrzydła, gubią piłkę przy łatwych sytuacjach. Górnik pressuje niewiarygodnie. Cały czas jest przy piłce.

Ufff, na szczęście nie ma z tego bramki, bo wcześniej chorągiewka poszybowała w górę. Być może Okunuki był na spalonym. Ale to OSTRZEŻENIE DLA KORONY KIELCE.

To musiało nastąpić. Kolejna taka akcja dziejąca się na małej przestrzeni, wrzutka w kieleckie pole karne, przyjmuje to Okunuki tyłem do bramki, kielczanie smagają go nogami, wybijają piłkę przed siebie, ale tam jest Vrhovec, który trafia do siatki...

Uderzenie gości! Obok słupka. Ale gorąco było przez te chwile pod kielecką bramką. Jest chłodno, ale z pewnością Forenc nie narzeka. Miał już okazję się rozgrzać.

Dadok! Świetna akcja Górnika, wymiana piłki na małej przestrzeni, zagrali z Koroną w Dziadka. Finalnie do uderzenia z bliskiej odległości podchodzi Dadok, ale kielczanie blokują ten strzał nogą Zebicia! Rożny.

Okunuki dostaje piłkę na 5. metr i uderza! Broni Forenc. Rożny dla gości!! Ale sie dzieje. Fajne tempo gry. Kolejny korner, zamieszanie w polu karnym, ale futbolówkę ekspediuje w dal jeden z zawodników Korony, chyba Sierpina.

Rożny dla Górnika Zabrze spod trybuny kibiców przyjezdnych. Górnik atakuje na WDK Kielce, my na Młyn. Kielczanie wybijają piłkę po rożnym, ale przyjezdni cały czas po akcją! Jest niebezpiecznie!

ŚPIĄCZKA!!! Dostał piłkę prostopadłą, super pobiegł za akcją! Niemal sam na sam z bramkarzem Górnika, ale Śpiączka uderzył prosto w kierunku golkipera gości!!! Kolejna akcja dla Korony Kielce.

Korona z szybką kontrą! Sierpina pognał do przodu, łamie akcje na prawą nogę, uderza, ale OBOK SŁUPKA!

Balić z piłką na głowie, ale nie zdołał tego przekierować w światło bramki!!!

Rożny dla Korony.

A my już ruszyliśmy!!! Gramy mecz. Korona Kielce na żółto-czerwono, Górnik na biało.

12:32

Bardzo fajna akcja! To była specjalna eskorta złożona z osób niepełnosprawnych w ramach "Tygodnia Bez Barier". Cała akcja ma na celu zachęcić osoby z niepełnosprawnościami do przełamywania własnych barier, wizyt na stadionach oraz wyjścia z domu. Akcja zwraca także uwagę na istotę uczestnictwa osób z dysfunkcjami w świecie wraz z osobami w pełni sprawnymi.

12:29

12:27

Dziś trybuny będą bardzo głośne! Zadzieje się całkiem sporo. To na pewno będzie fajny mecz pod kątem kibicowskim.

12:21

Na zdjęcia kibiców Korony Kielce czekamy. Żółto-czerwoni wciąż gromadzą się na trybunach.

12:13

Macie już od nas składy na dzisiejszy mecz. Sprawdźcie zakładkę SKŁADY. Jakieś zaskoczenia?