Trener Leszek Ojrzyński z honorami pożegnany na płockiej arenie.

17:03

Koniec meczu!

99. minuta

I jest bramka z karnego. Śpiączka trafia. Ale to była ostatnia akcja tego meczu.

Wisła gra teraz piłką na swojej połowie i robi to bez udziału Korony Kielce.

Korona z kolejną próbą, prostopadła piłka Szpakowskiego do bodaj Śpiączki, lecz miejscowi to blokują.

Nojszewski notuje przechwyt, Korona idzie z akcją ofensywną, jednak przerzut piłki na drugą stronę do Szpakowskiego pozostawia wiele do życzenia. Ależ Korona robi się bezradna dziś.

Sędzia dolicza do tego meczu 6 minut. Jakby Korona coś trafiła, to byłoby coś, ale nie zanosi się.

Korona myli się przy akcji ofensywnej, do kontry wybiega Wisła, ale i ona gubi się w swoich poczynaniach. Taka gra bez serducha. I tak to wygląda już jakiś czas.

Brakuje wiary na boisku. Wisła zgasiła żar w oczach, nie śpieszy się, a Korona Kielce już nie wierzy, że jest w stanie odzyskać straty.

Nojszewski dramatycznie zagrywa wszerz boiska. Wisła Płock z kontratakiem, ale też rozegrali to tak źle, że w tym momencie to Korona idzie z atakiem. Niestety i ta akcja kończy się stratą. Obie ekipy mają teraz problem z utrzymaniem piłki.

Błanik, dobry strzał w bramkę! Ale łapie to Gradecki.

Faul na Koronie. 27 metrów do bramki. Piłka ustawiona na wprost.

Rożny. Furman wrzuca, piłka spada na Sekulskiego, który przy uderzeniu staranował Szymusika.

Kolar uderza w kierunku bramki z bardzo daleka. Broni Forenc. Wcześniej był faul Danka. Wejście w Kolara poskutkowało dla niego żółtą kartką.

Szpakowski z daleka. Ale to uderzenie było DALEKIE od ideału.

I NIE MA KARNEGO. Dobra decyzja sędziego. Forenc super interweniował, bardzo czysto, a tymczasem mógłby zostać skrzywdzony. Dobrze, że jest VAR.

Mamy VAR. I naszym zdaniem karnego być nie powinno.

Karny!!! Ale naszym zdaniem dyskusyjny! Forenc najpierw obronił, a potem doszło do starcia z nogami rywala.

Chrzanowski i Kolar za Wolskiego oraz Tomasika, a więc kreatorów pierwszego gola.

Podanie z lewej do Śpiączki, ten jednak nie zdołał tego wykorzystać w polu karnym. Korona coraz więcej ryzykuje. Mocno przesunięci jesteśmy na przodzie i już dwa razy przy kontratakach rywali ratowaliśmy się tak zwanym gaszeniem pożarów. Najpierw Nojszewski z czystym przechwytem po pewnym wślizgu, a zaraz Trojak fauluje.

Na stadionie w Płocku 3500 osób.

Chwilowo jak na rybach. Cisza i spokój.

Danek blokuje wrzutkę Kocyły i jest rożny dla Wisły.

Wolski oswobodził się w środku pola i posłał piłkę do Davo. Jednak ten się nie połapał w tym zagraniu i futbolówka zaliczyła pusty przelot.

Od bramki Forenc, ale fatalnie wznowił i piłka na aut. Bramkarz z Kielc przeprosił kolegów.

Co z Kielcami? Żółto-czerwoni wprowadzają do gry Nojszewskego oraz Szykawkę, którzy zastępują R. Deaconu oraz Łukowskiego.

Kocyła i Lesniak za Vallo i Rasaka. To zmiana Wisły.

Spiączka strąca piłkę po rzucie roznym, ale finalnie futbolówka nie leci w światło bramki. Zaraz Deaconu dochodzi do strzału, wali z dystansu, jednak futbolowka po bloku traci na impecie i ląduje prosto w rękach Gradeckiego.

Korona słabo egzekwuje ten rożny. Jednak po chwili sędzia przyznaje kielczanom kolejny korner.

Dośrodkowanie, Gradecki się myli i piłka spada przy słupku pod nogi Błanika, jednak ten, zamiast wycofać, próbuje wystawić piłkę w gąszczu zawodników. Wisła to wybija i jest rożny.

Korona przed dogodną akcją!

Mamy potwierdzenie Tomasza Kwiatkowskiego, spalony był. Trojak opuścił linię, ale nie aż tak bardzo.

Cały czas mamy 2:0. Podanie bardzo fajne, ale ze spalonym. Choć teraz ta sytuacja jest konsultowana, bo możliwe, że linię spalonego złamał Trojak.

A nie! Jednak nie! Spalony!

3:0! Vallo po podaniu Tomasika...

Korona bez pomysłu, bez przekonania. Obecnie nie ogląda się tego dobrze.

I odnotujmy: Sewerzyński wchodzi za Deję.

Davo wrzuca z lewej strony, ale łapie to Forenc.

Akcja prawą stroną, piłka dociera do DAVO, który wali z ostrego kąta pod poprzeczkę. Korona przegrywa 0:2. Rasak asystuje i ta bramka to duża jego zasługa, bo zdołał przedrzeć się przez kielecka linię środkową.

Sulek z daleka i piłka przelatuje obok długiego słupka! Korona Kielce dała się złapać na kontrę po złym rozegraniu piłki przez Śpiączkę.

Szpakowski technicznie nad poprzeczką!

Błanik uderza spod kolana! Nie trafia w bramkę.

Sulek będzie grał za Pawlaka, który wyłapał żółty kartonik.

A teraz strata Korony w niebezpiecznej czerwonej strefie! Vallo do Davo i tylko ofiarność żółto-czerwonych chroni nas przed stratą gola.

Tomasik wrzuca, przebicie z krótkiego słupka Michalskiego do Sekulskiego, a ten WALI OBOK SŁUPKA. Bardzo dobra akcja gospodarzy.

Vallo do Sekulskiego w polu karnym, lecz szybszy przy piłce był Trojak, który wyekspediował piłkę za linię końcową. Różny!

Zawodnik nie poradził sobie z Błanikiem. I będzie miał tam sporo z nim problemów.

Pawlak żółta kartka.

Vallo wali w trybuny. Coś nie siedzą obu zespołom dziś te strzały z dystansu. Najgroźniejszą akcję sprokurował Łukowski, po którego uderzeniu Gradecki wypluł piłkę, co skończyło się strzałem w poprzeczkę.

Łukowski przy piłce i wali z dystansu! Szkoda, że piłka za wysoko.

Ale to Wisła ma teraz inicjatywę.

Wolski kusi się na indywidualną akcję, czaruje rywali, przekłada piłkę, jednak finalnie nic mu z tego nie wychodzi, bo zostaje zatrzymany na wysokości 23 metrów.

Trojak posłał lagę do Śpiączki i sytuację musiał ratować Gradecki.

Pawlak dośrodkowuje, ale zrobił to bardzo źle, po posłał piłkę prosto na plac budowy.

Ruszamy z drugą połową!

Oba zespoły gotowe do gry.

Zmiany wydają się zasadne. Teraz oficjalnie - Takac schodzi, a za niego Szpakowski. Mamy jeszcze Błanika, po długiej przerwie, który zalicza w tym sezonie pierwszy występ. Z grą pożegnał się dziś Podgórski.

Koniec pierwszej połowy

KORONA: Błanik i Szpakowski za Podgórskiego i Takaca.

Panowie Błanik i Szpakowski będą do gry.

Tak sądzicie?

Mocno grzeją się Błanik i Szpakowski. Wejdą? Zmienią grę Korony Kielce?

Za to więcej strzałów, w tym celnych, odnotowała w tym dotychczasowym starciu Korona Kielce.

Korona ponownie pokazuje, że nie jest skupiona na posiadaniu piłki. Po 45 minutach 62-38 na korzyść gospodarzy.

I to była ostatnia akcja tej połowy. Gospodarze prowadza 1:0.

Sekulski dostaje piłkę w pole karne. Uciekł Szymusikowi, którego ograł jak dziecko, przywalił i nie trafił!!! Ale to  było bliskie gola!

2 minuty doliczone.

Łukowski próbuje lewą stroną indywidualnie, ale nie przedarł się za sprawą dobrej gry defensywnej Pawlaka.

Ależ to było bliskie bramki!!! Rasak minimalnie nad poprzeczką!

Rasak dostaje dośrodkowanie, skacze do piłki!

Płock zaprasza Kielce na swój plac gry. Miejscowi starają się wciągać kielczan. Wiedzą, że teraz to Korona musi bardziej chcieć.

Są i kontrowersje.

Pawlak wrzuca, jednak na puste pole. Piłka przelatuje przez pole karne i wypada na aut.

Korona gra wysoko, próbuje wymusić na Wiśle błąd. Ale to kielczanie zagrali źle i musieli ratować się faulem. Wolski powalony.

I znowu Gradecki. No nie, nie, nie.

Rożny dla Korony. Deaconu wrzuca.

Grzegorz Szymusik wyrzuca z autu bardzo głęboko w pole karne. Ten to ma potężne machnięcie w rękach. Niestety, łapie to Gradecki.

Danek znów z dystansu, ale było to marne uderzenie. Szkoda.

A przepraszamy, to Łukowski dostał łokciem. Powinna być żółta kartka, ale sędzia niewzruszony.

Deaconu sfaulowany rzez Michalskiego.

NIE MA KARNEGO. Wisła otrzymuje tylko rzut rożny. Sędzia nawet nie podchodził do VARu, ale sytuacja była niejednoznaczna, dlatego konsultacje z wozem sędziowskim trwała dość długo.

Futbolówka faktycznie odbija się od ręki, ale wcześniej została zablokowana klatką piersiową. No i mamy tutaj problem.

Sędzia Kwiatkowski jest na słuchawce VAR i cała sprawa jest konsultowana.

i jak widzimy powtórki, to mamy problem...

Wisła uderza z dystansu, ale Trojak to hamuje ciałem. Miejscowi reklamowali, że była tam ręka. I być może czeka nas VAR.

Wolski ma teraz 5 bramek i jest liderem strzelców w ekstraklasie.

Wolski w polu karnym technicznie do Tomasika, ten próbuje odegrać na czystą strzelecką pozycję, na szczęście kielczanie połapali się w tym i jest tylko rzut z autu dla miejscowych.

Zobaczył, że Forenc jest wysunięty, dlatego spróbował swoich szans, jednak nie trafił w bramkę.

Sekulski wali z dystansu, zza połowy na bramkę Korony!

Korona cały czas atakuje. Śpiączka dośrodkowuje, ale zrobił to tak, że może lepiej, żeby skupiał się na uderzeniach :p

Oblężenie Wisły przez Koronę! Najpierw strzał z dystansu Łukowskiego, Gradecki broni, ale wypluwa, szansę na dobitkę ma Takac, który jednak wycofuje do Deaconu. Ronaldo uderza w kierunku bramki, jednak notuje POPRZECZKĘ!!!

CO SIĘ WYDARZYŁO!

Petrow zakręcił się pod polem karnym wokół własnej osi, przy okazji zaczepił Sekulskiego i kiedy wydawało się, że ciekawa akcja zostanie zmarnowana, ten oddał piłkę do Takaca, który przywalił w kierunku bramki! Dobry strzał lecący w okolice słupka. To mógł być gol, gdyby nie przytomna interwencja Gradeckiego, który wyłapał to uderzenie.

Ronaldo wrzuca w pole karne, jednak Wisła przytomnie kasuje tę akcję i piłka posłana z narożnika następnie wyleciała na środek placu gry.

Takac dostaje piłkę z wyrzutu i wywalcza rzut rożny dla żółto-czerwonych.

Aut dla Korony całkiem blisko pola karnego Wisły. Będzie rzucał Danek.

Korona pressuje. Nagle do podania w kierunku Gradeckiego popędzili Śpiączka i Łukowski. Była szansa, ale golkiper gospodarzy ciut szybszy.

Podgórski dośrodkowanie, ale łapie Gradecki.

Zdaniem kibiców Wisły Płock:

Wisła ma prostą koncepcję na ten mecz - wejście boczną strefą, przeważnie ich lewą stroną, Tomasik wcina się w pole karne i podaniem szuka nadbiegających kolegów z ekipy. Już raz przyniosło to skutek.

Nie udaje się. Jeszcze wali z dystans jeden z piłkarzy Korony, jednak to było dalekie od ideału.

Deaconu sam będzie egzekwował wolnego. Piłka mocno bita, próbuje to strącić Śpiączka!

Deaconu faulowany. Korona ma wolny niedaleko narożnika pola karnego.

Mógł to jeszcze wybić Petrow, ale futbolówka przeleciała mu między stopami. No nie, ale szkoda.

Ależ kuriozum. Kilku zawodników Korony puszcza Tomasika lewą stroną, ten wchodzi głęboko w pole karne, podaje do Wolskiego, choć piłkę przejmuje Takac. Tutaj jednak futbolówka odbija się między nim, a Deją, wpada pod nogi Wolskiego i ten wali bramkę!

Furman dośrodkowanie, które łapie Forenc.

Co warto odnotować, Korona przystępuje do tego spotkania bez młodzieżowców. Wykorzystywani często Szpakowski i Serweryś tym razem na ławce. Z kolei miejscowi mają w zestawieniu aż dwóch.

Danek fajnie wywalczył sobie pozycję pokonując w pojedynku siłowym Pawlaka, ale miał dość ostry kąt i nie udało się tego trafić lepiej. Jednak płyną z tego pozytywy, bo Korona cały czas intensywnie próbuje zatopić Płock w Wiśle.

Jednak gola nie mamy, bo Danek trafił prosto w ręce Gradeckiego.

Ale kielczanie nie odpuszczają i cały czas cisną rywali! Danek dostaje piłkę na lewe skrzydło, wchodzi w pole karne i wali na bramkę!

Łukowski podał na prawo do Śpiączki, ten dobiega, uderza już kładąc się na murawie i niestety nie zdołał tego skierować na bramkę!

Korona odnotowuje przechwyt w środku pola!

Aut dla Korony na jej własnym placu gry.

Ostatecznie Furman przebiegł nad piłką, a następnie dośrodkował ją lekko Tomasik. Tutaj przytomna była kielecka defensywa!

Rzut wolny dla Płocka. Furman podchodzi do piłki. Ma około 30 metrów pod lekkim kątem.

Podanie z głębi pola do Danka na lewe skrzydło, a ten po chwili podaje po ziemi w pole karne. Niestety, nikt z Kielc nie skierował futbolówki w kierunku bramki. Na razie mecz dość wyrównany, z inicjatywą dla Płocka. Choć nie pokazują tego statystyki posiadania piłki, które wskazują, że kielczanie przeważają w stosunku 52-48 procent.

Wisła złapana na spalonym.

Wisła znów w natarciu. Tym razem przemieściła futbolówkę lewą stroną. Ale kielczanie nie dają się i wypychają rywali. Dlatego swoich sił z dystansu próbuje Rasak! Uderzenie z daleka ląduje prosto w rękach Forenca.

Wisła opanowuje sytuacje. Grają od tyłu wymieniając się podaniami w linii defensywnej, jednak po chwili piłka ląduje w ofensywie za sprawą tak zwanej "lagi" do przodu. Tam Wisła zaczęła konstruować ciekawą akcję, jednak na szczęście dla nas, szybko się w tych poczynaniach pogubiła. Futbolówka za linią końcową. Wznawia Forenc.

Łukowski OBOK SŁUPKA!!! Niepozorne uderzenie i niesygnalizowane. Strzał przeleciał obok słupka Gradeckiego. Goście bardzo wysoko, próbują zaszokować lidera.

Zaczęliśmy! Korona już zyskuje aut na wysokości pola karnego rywali.

Przystępujemy do 6. kolejki!!!

Ciekawe jeszcze, czy Deaconu, a więc kielecki Ronaldo ustrzeli dziś coś z dystansu. Zagrał w spotkaniu z Wartą, jednak wszedł na gaszenie pożaru, więc wiele zdziałać się nie udało.

15:01

Sekulski na szpicy. Generalnie sporo znajomych twarzy w Płocku :)

15:00

15:00

Wolski i Furman nagrodzeni za lipiec. Jeden piłkarz miesiąca, a drugi za asysty i bramki.

14:58

Piłkarze obu zespołów wchodzą do gry. Kibice witają ich brawami. Wisła Płock na niebiesko, czy wręcz na granatowo, zaś kielczanie wchodzą do gry w barwach żółto-czerwonych.

14:54

Przygotowani na kolejne sportowe emocje? Napoje chłodzące wjeżdżają na stół z lodówki? A może jesteście w Płock i z tamtego miejsca będziecie śledzić naszą relację?

14:52

14:50

Oczywiście w kieleckim składzie brakuje Roberto Corrala, który zmaga się z urazem. Jednak do Płocka nie pojechał też Adam Frączczak. W zestawieniu nie ma rzecz jasna Balicia, którego nie zobaczymy w łącznie aż czterech spotkaniach.

14:47

14:45

14:41

Ciekawe, że aż tak mocno zagęszczamy środek gry. Takac, Deja, Deaconu. To może być interesujące rozwiązanie pod ten mecz.