0:1 (0:1)

Warta Poznań

Michał Kopczyński (37')

20:59

Niestety. Warta była zespołem, który nie pokazał w Kielcach niczego ciekawego, ale jednak na osłabioną durnym faulem Balicia to wystarczyło. Warta wygrywa 1:0. Zostańcie z nami, bo będziemy mieć dla Was zaraz wypowiedzi trenerów!

97. minuta

Cała Korona, z Forencem w polu karnym. Ale Łukowski tego nie dorzuca, a sędzia kończy spotkanie. SZKODA, WIELKA SZKODA!

97. minuta

I kolejny rożny!!!

96. minuta

Łukowski ostro cały czas walczy. Teraz wszysccy w pole karne, bo mamy ostatnią akcję!

Warta celebruje, nie śpieszy się ze wznowieniem gry.

Forenc dorzuca w dal, Łukowski przy piłce, oddaje do Kiełba, Ryba uderza, jednak piłka leci daleko obok bramki.

Niestety nic, co miałby gwizdnąć sędzia. CHYBA.

Kielczanie cały czas w ofensywie. Łukowski próbuje z dystansu, ale jest zablokowany. Zebić za chwilę dostaje wrzutkę i... sygnalizuje przewinienie! Co tam się stało?

Korona prowadzi zmasowany atak na rywali. Ale jest on daleki od happyendu. Trojak wrzuca z oddali w pole karne, lecz piłka wpada prosto w ręce Lisa.

Warta zmiana: Pleśnierowicz za Matuszewskiego.

Zarandia łamie do środka, uderza z dystansu i piłka nad bramką!

Zrelak uderza, ale po spalonym.

Najgorsze jest poczucie, że w komplecie Warta byłaby do ogrania...

Piłka pod bramką Warty, Zarandia pada w polu karnym i mamy faul dla gości.

Sędzia dolicza 7 minut.

Kielczanie atakowani podczas egzekwowanego rzutu wolnego bronią się, próbują rozwinąć akcję, jednak podanie Deaconu poniżej krytyki i strata!!! Warta kończy ten przechwyt strzałem, a piłka przelatuje obok słupka.

Korona próbuje odsunąć się od własnej bramki, ale skutkuje to faulem. Zawodnik gości leży na murawie i jest faul dla Warty, która raczej nie śpieszy się do gry.

Bomba Grzesika w kierunku bramki Korony!!! Ależ uderzenie! Ale wyciąga to Forenc!!!

Młyn okazały.

Warta nieco się pogubiła, ale nadal jest przy piłce. Dogrywają na czystą pozycję strzelecką, lecz w ostatniej chwili wślizgiem przecina to Sewerzyński. Duże poświęcenie tego zawodnika.

Łukowski wrzuca, wybija to Lis i jest kontra Warty!

Petrow przejmuje w środku pola, podaje do Kiełba, ten przedłuża do Szykawki. Kielecki zawodnik czaruje piłką, ale ostatecznie rywal wybija ja na rożny.

Lis łapie... Ech! Szkoda, że nie bliżej słupka, bo mieliby grube problemy goście z Poznania.

Łukowski wrzuca na głowę Szykawki, a ten sprytnie uderza!!!

Korona przy piłce, ale nie bawi się w budowanie akcji od tyłu, tylko Forenc od razu przemieszcza ją na druga połowę. Tam Kiełb jest faulowany i mamy wolny. Łukowski przy piłce.

Jest przerwa. Ale krótka Goście wznawiają. Korona przez chwilę w 9 zawodników. Ale Kiełb szybko wraca do gry.

Z Jackiem coś nie tak. Jakby miał problem z oddechem. Choć może z daleka źle oceniamy sytuację.

Zebić z żółtą kartką. Szmyt faulowany na własnej połowie.

Zarandia do Deaconu, a ten wali w kierunku bramki! Tym razem łapie to Lis. Ale brawa za próbę.

Zarandia wywalczył sobie pozycję na prawym skrzydle i dogrywa do środka, lecz Warta wybija.

Po rożnym Kiełb dostaje szansę na przewrotkę, ale nie trafił tego dobrze. Dobrze, próbujemy, walczymy! Choć szanse z każdą minuta maleją.

Petrow podłącza się pod akcję ofensywną. Podciąga grę do środka, przerzuca do środka, piłka przelatuje do prawej i próbujący dośrodkować Deaconu natrafia na przeszkodę. Jest rożny.

Warta miała wolny, ale nie skończyła go owocnie. Teraz Korona w ofensywie. Kielczanie na raty, jednak zdołali to dograć. Wrzutkę wybija Warta, piłka spada pod nogi Kiełba, który jednak nie dał rady uderzyć tego na tyle dobrze, by futbolówka zaczęła lecieć w kierunku bramki.

Deaconu pięknie dograł do Szykawki, jednak ten nie zdołał tego skierować w bramkę. Za chwilę z impetem bezpańską piłkę centruje Łukowski, jednak i to podanie zostaje przerwane przez rywali. Warta próbuje kontratakować, lecz tym razem grę zatrzymuje Sewerzyński. Jest żółta kartka.

Korona w ofensywie. Zarandia biega już po boisku z piłką i szuka sobie miejsca.

Zarandia za Danka.

Kiełb notuje przechwyt, ale rywal łapie go bezwzględnie za koszulkę. Stavropoulos łapie też żółtą kartkę.

To będzie ostatnia zmiana Korony Kielce.

Warta przy piłce. Jest już na 20 metrach od bramki, ale dobrym wejściem w nogi rywala wykazał się Danek. Czysto i bez problemów. Mamy aut dla Warty, a do wejścia szykowany jest Zarandia.

Kiełb pędzi lewa stroną i zanim został sfaulowany, ograł dwóch rywali.

Lis wybija piłkę spod własnej bramki, a ta wylatuje na aut. To czas dla Warty na zmianę. Kopczyński schodzi, a za niego Maenpaa.

12743 osób! Brawo za WSPANIAŁĄ FREKWENCJĘ. Wszystko dzięki Legii... Oh wait, przecież gramy z Wartą! ;)

Szykawka do Trojaka, ale przecina to w ostatniej chwili Zrelak i tym samym kończy akcję Korony. Piłka na aut.

Szykawka prawie do niej doskoczył, ale wyżej do niej wyleciał z rękami Lis i to on wypiąstkował futbolwkę przed pole karne. Kielczanie utrzymują się przy niej i są w ataku pozycyjnym.

Deaconu doszedł do strzału! Piłka spadła mu pod nogi, uderzył, ale zablokowane. Teraz mamy z tego rożny. Łukowski wrzuca.

Ale raczej nic nam nie pozostaje. No chyba, że przytrafi się jakiś stały fragment gry. Ostatnio widzieliśmy, jak Łukowski wrzucał w pole karne z wolnegoo i od tamtej pory nic.

Warta cały czas przy piłce. Goście wymieniają się piłką na kieleckiej połowie i nie dają nam pograć. To wygląda jak taka zabawa w dziadka.

Jest faul. Na szczęście to Korona jest faulowana. Kiełb za Frączczaka, a za Śpiączkę Szykawka.

Kiełb wrzuca, a Petrow wybija. Jednak piłka cały czas w niebezpiecznej strefie Korony Kielce.

Warta faulowana przy bocznej linii na wysokości pola karnego. Mają świetną okazję na wrzutkę.

Wygląda to tak, że Korona biega za piłką, a Warta próbuje ją zamęczyć. Teraz będziemy mieć dwie zmiany w postaci dwóch wybieganych zawodników. Na boisko wejdą Szykawka oraz Kiełb.

Korona ma ogromne problemy ze zdobyciem środkowej strefy. Każde wybicie piłki przez bramkarzy skutkuje minimalizowaniem szans żółto-czerwonych na sięgnięcie po futbolówkę. Warta tutaj zdecydowanie dominuje, co nie powinno dziwić.

Warta przy akcji. Druga linia wymienia się piłką, ale nie kończy się to akcją ofensywną. Po chwili Warta wycofuje i próbuje spenetrować kielecką defensywę prostopadłym podaniem. Prawie się udało. Korona poratowała się wybiciem w aut.

Petrow dalekie podanie do Danka, lecz futbolwka spadła prosto na głowę zawodnika drużyny przeciwnej.

Forenc od własnej bramki.

Faul dla Korony. Do bramki daleko, ale będzie to wrzutka na którąś kielecką głowę. Tak się dzieje, jednak do piłki doskoczył dopiero Frączczak i uderzył z nogi, lecz nie byla to pozycja pod dobry strzał.

Warta zamyka Korone na jej własnej połowie, lecz kielczanie dzielnie się bronią. Śpiączka dostał lagę do przodu, popędził za nią, jednak ta uciekła do boku i jest aut dla gości.

Warta wchodzi w pole karne, ale gubi się przy akcji ofensywnej. Kiedy wydaje się, że stracą piłkę, jednak utrzymuja się przy niej i doprowadzają do centry. Ta na szczęście nie była zbyt dokładna.

Korona naciska na drużynę przeciwną. Próbuje wejść na pełnej, zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Korona szybko rozprowadza akcję, Łukowski wrzuca, Śpiączka uderza i obok bramki!!! Kielecki zawodnik sygnalizuje, że była ręka, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia. Tylko rożny.

Deaconu pierwszy raz sfaulowany.

Gramy! Zobaczymy, co to da. Deaconu umie walnąć bombę. Oby to wejście było jak najbardziej owocne.

Warta: Kupczak za Żurawskiego i Corryn za Lusia.

Korona: Ronaldo Deaconu za Takaca.

KORONA KIELCE WYCHODZI NA PLAC GRY!

Koniec pierwszej połowy

Nieco humoru w tym smutnym dniu ;)

Co wymyśli trener Leszek Ojrzyński?

Ronaldo Deaconu grzeje się do gry. Będzie debiut?

Sprawdzone info. Ale co z tego będzie? Zobaczymy.

Sędzia kończy połowę. No cóż. Ciężko, ciężko.

Takac wrzuca w pole karne, Frączczak próbuje do tego dojść, ale jest tłamszony przez trzech innych zawodników, jednak Korona trzyma się piłki i szuka indywidualnych zrywów, głównie za sprawą Łukowskiego oraz Takaca.

Śpiączka uderza z główki, ale za daleko do bramki.

Śpiączka próbuje przewrotki!!! Nie trafia, ale jakby to siadło, mielibyśmy bramkę kolejki. Generalnie Korona napiera, naciska i męczy Wartę próbując wbić gola do szatni!!! Probujemy!

Takac dogrywa super piłkę w pole karne!!! Skoda, że nikt tego nie zamknął. Ale Korona walczy.

Korona z akcją  ofensywną. Będzie musiała wznowić ją z autu.

Akcję faulem zatrzymuje Śpiączka i za to należy mu się żółta kartka.

Kontra Warty!!!

Korona Kielce wykonuje rożny!!! Petrow strąca w kierunku bramki i słupek!!! Dobitka Zebicia wyjęta przez Lisa!!!

Kolejne dogranie Korony Kielce, z prawej strony. Super piłka, ale ostatecznie ląduje pod nogi piłkarza Warty, który wybija ją na rożny.

Teraz Korona - dogranie do Śpiączki, próba strącenia tego w kierunku bramki kończy się niepowodzeniem!

Kopczyński uderza, Forenc ładnie się wyciągnął, ale piłka przy prawym słupku wpada do siatki. Nasz bramkarz bez szans... Ale to jest wszystko dziwne, niefartowne...

Niestety, piłka Danka trafiła w ręce, które były wzniesione ku górze... Ale mamy niefart...

I mamy rzut karny dla gości...

Forenc piąstkuje kolejną centrę, a po chwili uderza to zawodnik gości. Piłka ociera się jeszcze o piłkarza Korony i... Sędzia sprawdza VAR. Może być karny.

Danek wyrzuca bardzo daleko, ale Warta notuje przechwyt. Widać, że brakuje kieleckich graczy na murawie.

Aut dla Korony na wysokości jej pola karnego. Warta nie naciska.

Rożny dla Warty, tym razem spod sektora rodzinnego. Rozegranie na krótko do Grzesika, ten dogrywa w pole karne, jest uderzenie z 5. metrów, ale futbolówka grzęźnie w nogach piłkarzy, a po chwili wybija ją na uwolnienie Korona.

Kibice krzyczą nieprzychylne słowa w stronę sędziego.

Korona w kontrataku! Frączczak ciągnie piłkę, pada po kontakcie na murawę i...!!! Zero reakcji!!!

Ale to cisza oraz spokój z naciskiem na ofensywne poczynania Warty. Teraz wrzutka z rożnego i znowu Forenc wybija.

Chwilowo spokojnie, jak na rybach.

Takac fauluje Kopczyńskiego. Warta wznawia, szybkie podanie do Matuszewskiego na lewą flankę, ten szybko dogrywa i wybija to Forenc. Za chwilę kolejna wrzutka i wybiega do niej ponownie Forenc. Uwija się strasznie, żeby tylko nadrobić straty Korony.

Strzał Warty z dystansu pod poprzeczkę, ale spokojnie i bez stresu łapie to Forenc.

KIBICE DAJĄ RADĘ!!! Jest moc. Pewnie gdzieś 12 tysięcy osób. Warto walczyć.

Rożny dla gości, ktorzy będą egzekwować go spod trybuny gości. Korona wybija, ale futbolówka grzęźnie w naszym polu. I mamy kolejny róg, z tego samego miejsca.

Korona jest z jednym młodzieżowcem na boisku. Szpakowski zdjęty, więc powinien dostać od Balicia dobrą kolację ;)

Szpakowski schodzi, a za niego Zebić.

Ludzie generalnie są wzburzeni tą interwencją. No za ostro. Zebić desygnowany do gry. Zaraz dowiemy się kto za niego wejdzie na plac gry. Tymczasem Warta okupuje kielecką połowę boiska. Żółto-czerwoni dwoją się i troją, ale może to być za mało.

No to się porobiło.

Warta robi akcję lewą stroną! Centra w pole karne, Luis uderza i POPRZECZKA!!!

Ależ to było zbędne. Niepotrzebne... Z rzutu wolnego Warta nic nie zyskuje, ale teraz będzie przez niemal cały mecz grała w przewadze.

No przykre... Widzieliśmy powtórki. Ewidentna czerwona kartka. Nie wiemy jak to skomentować... Balić czerwona kartka za faul na Muguelu Luisie.

:( Wszystko na to wskazuje, że mamy czerwo... Ale jeszcze werdyktu nie ma.

Sędzia pobiegł do VAR! A to oznacza, że może być czerwona!!!

Balić żółta kartka za faul na Żurawskim! 30 metrów do bramki. Trafił go po nogach chcąc zatrzymać akcję.

Łukowski dogranie w pole karne ze stałego fragmentu gry, lecz prosto w ręce bramkarza. Teraz szybka akcja gości, prawie wychodzą na czystą pozycję, ale w ostatniej chwili Sewerzyński przytomnie wyjmuje piłkę spod nóg.

Korona Kielce sprytnym podaniem w środku pola uruchamia całą machinę ofensywną. futbolówka do Takaca, a ten czaruje super podaniem prostopadłym, do którego jednak nikt nie dobiega, bo się nie połapał w poczynaniach kieleckiego pomocnika. Warta wybija, lecz żółto-czerwoni notują przechwyt i próbują dośrodkowania. Jednak i to zagranie okazuje się bezskuteczne.

Suzuki Korona Handball z trenerem Pawłem Tetelewskim na meczu Korony Kielce! Bardzo fajnie!

Łokieć zawodnika gości doprowadził do tej sytuacji. Łukowski wrzuca, ale kielczanie nie zdołali tego przeciąć w polu karnym. Piłkę wybijają przyjezdni i mamy aut na wysokości pola karnego. Korona Kielce nie celebruje, od razu wznawia cofając do tyłu. Rozegranie, wysunięcie piłki na prawe skrzydło i... koniec akcji. Futbolówka za linią końcową. Zacznie bramkarz Warty.

Póki co, Warta ma po swojej stronie lepsze posiadanie. Więcej podań mają po prostu. Jednak to za dużo nic nie mówi i nie pokazuje. Teraz niebezpiecznie dla Warty. Korona Kielce kilka metrów od narożnika pola karnego ustawia piłkę do wyegzekwowania wolnego.

Na razie typowy mecz walki ;) Kilka fauli po obu stronach.

Wystartowaliśmy. Korona Kielce dopuściła się pierwszego przewinienia. Na środku pola mieliśmy faul i z tej właśnie pozycji goście wznowią grę. Korona Kielce w tradycyjnych żółto-czerwonych barwach atakują w kierunku młyna. Zaś Warta na biało.

19:02

19:01

Jesteśmy po hymnie! A teraz zabieramy się za grę. Za sekundy pierwszy gwizdek sędziego :)