Mathias Hebo Rasmussen (94')
2:0 (1:0)

19:39

Nie było dzisiaj siły na Cracovię. Byli po prostu lepsi.

Piłkę dostał pod nogi Hebo Rasmussen, ktory płaskim strzałem pokonał Forenca. I mamy koniec meczu! Korona przegrywa 0:2.

Cracovia nie dała rozwinąć Koronie kolejnej akcji. Miejscowi usiedli na kielczanach wysokim pressingiem, przejęli piłkę w środku pola i doprowadzili do kontry, która musiała się zakończyć bramką. Wywalczona i zasłużona bramka nr dwa dla Cracovii.

Danek dogrywa w pole karne, lecz zrobił to za plecy Frączczaka i nic się nie dało z tym zrobić.

Kolejny strzał Cracovii z dystansu, ale był on daleki od ideału. Teraz Korona sprobuje swoich sił w ataku.

Cracovia ma kontrę! Jest niebezpiecznie, ale pogubili się w tym! Az się kibice miejscowi za głowy masowo złapali.

Korona ma akcję!!! Piłkę do środka pola karnego podholował Zarandia, podał do Trojaka, który dogrywał do środka. Jednak piłka nie doleciała do miejsca przeznaczenia. Ale kielczanie kontynuują atak. Kolejna wrzutka, do której niestety nikt nie doskoczył!!!

Tych jednak nie zabraknie, bo mamy aż 5 minut doliczonego czasu gry.

Koronie w tym meczu brakuje argumentów. Powoli bezradnie odliczamy końcowe sekundy.

Zarandia powstrzymywany nieprzepisowo przez Kakabadze. Żółta kartka.

Makuch i Loshaj opuszczają boisko, a za nich Knap oraz Balaj

Teraz Korona gra nieco aktywniej. Próbuje podciągnąć grę i spędza sporo czasu na połowie rywala. Ale Cracovia wszystko skutecznie broni.

Kolejna akcja Korony. Szymusik wrzuca na Śpiączkę, jednak piłka nie dociera do adresata. Chwilę potem sędzia używa gwizdka, co było reakcją na faul "Śpiony".

Szymusik wrzuca w pole karne Cracovii, jednak to było strasznie niecelne...

Danek za Podgórskiego.

Cracovia rozgrywa po ziemi i szybko traci, jednak kielczanie nie zdołali tego przepchnąć dalej i futbolówka wciąż jest na kieleckiej połowie.

Kallman dostał idealną piłkę z prawej strony!!! Ale bomba! Jednak Forenc broni to REWELACYJNIE!!! Rozny,

Szymusik przed kontrą rywali ratuje się faulem. Dostaje za to żółtą kartkę.

Kolejny wolny, tym razem piłka dograna krótko górą, przebicie na długi słupek i próba zamknięcia! Nie udało się Cracovii, jednak szybko zebrali wybitą piłkę i probowali strzału z dystansu. Piłka zaczepiłka jeszcze o kogoś po drodze i zatrzymała się na słupku Korony!!!

Z nieco innej perspektywy:

Wrzutka Loshaja, które wybijają kielczanie, a a chwilę miejscowi zamykają to strzałem, jednak bardzo nieudanym.

Kolejny wolny dla Cracovii. Będzie dośrodkowanie.

8199 kibiców dziś w Krakowie na stadionie.

Śpiączka!!! Uderzenie ładnie leciało na bramkę rywala!!! Jednak ciut za wysoko.

Korona źle rozegrała aut. Frączczak odnotował stratę i z kontrą mogła pobiec Cracovia, ale Forenc wybiegł i szybko skasował akcję.

Pestka opuszcza boisko, a za niego wchodzi Rapa.

Śpiączka dostaje podanie od Szpakowskiego i przyjmuje tak fatalnie, że futbolówka przechodzi mu między nogami i wypada na aut...

Cracovia zmiany:

Kallman za Rakoczego
Oshima za Myszora

Dwa debiuty przy Kałuży.

Korona wznawia grę. Cracovia chwilowo w osłabieniu, bo Peska jest opatrywany za linią boczną. Jednak to był krótki czas przewagi, bo piłkarz miejscowych powrócił już do gry.

Sporo zmian. Cel oczywiście jeden - zwiększyć siłę ofensywną Korony Kielce.

Zmiany w Koronie:

Śpiączka za Szykawkę
Szpakowski zastępuje Sewerzyńskiego
Luka Zarandia za Łukowskiego.

Strzał Cracovii z dystansu! Dobra próba, jednak niecelna.

Korona próbowała sił w ataku pozycyjnym. Sewerzyński chciał wypuścić Frączczaka, jednak ten został w miejscu, a po otrzymaniu piłki posłał ją do Dei, jednak ten nie zdołał uderzyć z zaskoczenia. Jego strzał został zablokowany, a potem zebrany przez miejscowych. Kontra zakończona rożnym. Na szczęście źle rozegranym.

Kielczanie mieli właśnie okazję na rozbudowanie akcji ofensywniej, ale niestety została ona zmarnowana. Cracovia szybko osiąga przewage liczebna w newralgicznych strefach i nie daje Koronie rozwinąć skrzydeł.

Wrzutka Cracovii wypiąstkowana ofiarnie przez Konrada Forenca. Obraz gry raczej się nie zmienił. Korona wciąż jest tłamszona.

Ależ błąd Trojaka! Kielecki zawodnik przeciął piłkę tak niefortunnie, że naraził Koronę na kontrę. Blisko przejęcia byli krakowscy zawodnicy, jednak kielczanie przytomnie skasowali akcję.

Podanie za linię defensywną! Cracovia w natarciu, jednak akcję przytomnie kasuje Szymusik, który podaje głową do Forenca.

Cracovia ma stały fragment gry. Daleko do kieleckiej bramki.

Faul dla Petrowa za faul na zawodniku drużyny przeciwnej.

FORENC Z KOLEJNĄ INTERWENCJĄ. Cracovia kolejny przechwyt i uderzenie z lewej strony. Forenc przykrył krótki słupek i nie dał się pokonać. Rozny.

Gospodarzom nic z tego nie wyszło. Ale teraz znowu odnotowali przechwyt w środku pola i już Rakoczy miał okazję wylecieć z piłką w kierunku bramki, ale ta wyleciała mu za daleko i przejęli to obrońcy.

Cracovia będzie kontynuować grę na połowie Korony. Faul i rzut wolny. Cracovia chciała z zaskoczenia po ziemi, jednak sędzia cofnął akcję, gdyż gra została wznowiona za szybko.

Rożny wyrzucony za daleko. Forenc od bramki.

Cracovia znowu sam na sam! Na szczęście akcję dogonił jeden z zawodników Korony, zablokował strzał i jest rożny.

Akcja przeniosła się na drugą połowę i teraz Cracovia próbuje forsować kielczan.

Kielczanie nie poprzestaje i znowu próbują atakować. Sewerzyński do Balicia na lewą stronę, ten oddał i strata Korony.

Korona pod bramką rywala. Balić z autu do Podgórskiego, ten szybko podaje do Frączczaka i mamy strzał, niestety zablokowany!

Frączczak za Kiełba.

Cracovia w kółeczku szykuje się na drugą odsłonę meczu.

Koniec pierwszej połowy

Żółto-czerwoni już na murawie. Wznawiamy!

Podania 206-122 na plus Cracovii. Widać kto gra w piłkę, a kto za nią biega.

Korona ma tylko 37% posiadania piłki. Było to wyraźnie widoczne na murawie. Niestety.

Jak wrażenia po 1 połowie?

Sędzia nie dodaje nawet sekundy. 1:0 i koniec pierwszej połowy.

Ciężki mecz dla Korony, oj ciężki.

Deja długie i płaskie podanie do Łukowskiego, który stoi po drugiej stronie! Ciekawe rozegranie rzutu rożnego, jednak wykończenie poszybowało daleko ponad bramka. Przez presję Łukowski nie zdołał sobie tego strzału przygotować.

Podgórski na prawej flance miesza rywali zwodami i udało mi się wywalczyć rzut rożny.

Korona na połowie rywala, ale zdaje się, że gospodarze mają to pod kontrolą, bo szybko notują przechwyt, a potem bawia się z Koroną w dziadka.

Cracovia z kolejną akcją. Miejscowi wchodzą w pole karne i puszczają podanie crossujące pole karne. Już się baliśmy, że tym razem Trojak sprzeda swojaka, ale nie dołożył nogi do tej piłki i pozwolił na jej opuszczenie za linię końcową. Z rożnego Cracovii nic nie wyszło i Korona wznawia od bramki.

Cracovia znowu w natarciu! Kolejny strzał z dystansu ze strony krakowskiego klubu, a konkretnie Rasmussena, który przywalił z 35 metrów. Piłka obok słupka!!!

Teraz lepszy moment Korony Kielce, która wymienia się piłką na połowie rywala. Niestety ta akcja zakończona faulem.

Pestka próba dośrodkowania, za chwilę wyblok zamyka strzałem z dystansu Loshaj. Piłka prosto w ręce Forenca! Ale trzeba przyznać, że jest tak, jak się spodziewaliśmy - Cracovia stawia trudniejsze warunki od Legii.

Do Krakowa powróciło słońce i... opady deszczu.

Stały fragment gry źle wykonany i piłka dla Korony Kielce.

FORENC broni strzał Cracovii z bliska!!! Rożny.

Rożny dla miejscowych. Rozegrany krotko. Uderzenie z dystansu zablokowane, a skrzydła próbuje rozwinąć Korona, jednak jest bezradna wobec Cracovii, która dusi każdą kielecką akcję na wysokości NASZYCH 30-40 metrów.

Goście na tym nie poprzestają. Cracovia pokazuje jakość na boisku.

To jest dobry moment miejscowych... Wrzutka z lewej strony, Szymusik próbuje to wyblokować głową i TRAFIA SOBIE DO BRAMKI! 0:1.

Podgórski wyblokował akcję, przejął po rożnym i wypuścił do ofensywy długim podaniem Szykawkę. Ten dobiegł pod pole karne rywala, ale był bezradny, bo na miejscu czekało na niego 3 defensorów.

Znowu ofiarna interwencja Koroniarza nie pozwoliła na stratę bramki. Cracovia wznawia od autu i znowu znajduje się gładko w polu karnym! Rożny!

Cracovia znowu wykorzystuje fakt, że Korona nie zamknęła akcji ofensywnej pod bramką rywala!!! Kontra 2 na 1 obrońcę!

Virgil Ghita za faul na Szykawce ma żółta kartkę.

Cracovia dobrze zabezpiecza strefy i ciężko ją skrzywdzić. Kielczanie próbują, ale atak pozycyjny zatrzymuje się na 30 metrach od krakowskiej bramki.

Kielczanie doszli do pola karnego rywala, jednak tu nie mieli zupełnie nic do powiedzenia. Odbili się od krakowskiego muru. Jest aut dla Cracovii na ich połowie.

Korona Kielce po wrzutce wyblokowana i jest kontra dla Cracovii. Futbolówka poszybowała do Kakabadze, który próbował ją dostarczyć w pole karne, jednak świetnie wybronił to Sewerzyński. Kolejna próba  wejścia miejscowych w pole karne skończyła się rożnym, z ktorego tez nic nie wyszło. Teraz pod akcją Korona!

Co trener musiał zobaczyć? Jakieś sugestie? :)

nic z tego nie wynikło, ale Korona będzie mieć kolejny stały fragment gry. Podobna wysokość, ale tym razem przy linii autowej.

Szykawka dostał cios łokciem w tył głowy od Rodina. Faul i wolny 40 metrów od bramki.

Ale Cracovia nie poprzestaje i bierze się za konstruowanie kolejnego ataku. Robią to dobrą minutę, by sfinalizować ją złym podaniem. Piłka wyleciała za linię końcową. Forenc od bramki,

Cracovia blisko gola!!! Dogranie z prawej strony, na lewy słupek, gdzie akcje próbowali zamykać Makuch i Rodin. Na szczęście dla Korony - żaden z nich nie zdołał dolecieć do tej piłki. Forenc nie miały szans.

Oskar Sewerzyński stracił piłkę, ale popędził za kontra i naprawił swój błąd wybijając piłkę na rożny. Bramki nie ma (bo zapowiadało się sam na sam), jednak będzie niebezpiecznie.

Balić wypuszczony lewą stroną próbował dośrodkować, jednak to zagranie nie przeszło. Aut dla Korony. Kielczanie go marnują i Cracovia przechodzi do kontry!!!

Teraz to Cracovia ma mocniejszy moment. Drużyna przeciwna napiera na Koronę, ale każdy z jej ataku zatrzymuje się na 25 metrach i ani metra dalej. Korona walecznie i skutecznie w defensywie.

Cracovia rozrzuca piłkę na lewo do Pestki, co jest przerywane przez żółto-czerwonych. Aut dla Korony.

Korona podprowadziła piłkę na 75. metr boiska, ale to, co dobre, przerwali rywale i to teraz oni napierają na kielczan.

Strzał zawodnika miejscowych przeleciał obok słupka Forenca!!! Kibice zawyli z radości, która szybko wymieszała się z rozżaleniem, że jednak to nie wpadło w siatkę. Nadal mamy 0:0. Teraz Korona zdecydowała się na strzał, jednak piłka nad poprzeczką.

Piłka rozegrana po ziemi do środka pola, trafia do Pestki, ten wrzuca w pole karne!!!

Cracovia daleka i wysoka wrzutka na lewy słupek, do na odbiór przygotował się Pestka, a więc kapitan gospodarzy. Podanie poszło za daleko, jednak utrzymał się z nią w polu. Dopiero po interwencji Koroniarza futbolówka wyleciała za linię. ROŻNY!

Korona trzyma inicjatywę. Bardzo aktywny na lewym skrzydle jest Podgórski, którego co rusz widać na boisku. Teraz zanotował przechwyt, ale sędzia odgwizdał faul. I gramy w druga stronę.

Korona przy piłce i na połowie rywala. Jesteśmy w ataku pozycyjnym. Podgórski z dystansu wali w kierunku bramki, jednak ten strzał nie mógł zagrozić rywalom!

Po krokach Konrada Forenca wyraźnie widać, że murawa jest nasączona jak gąbka.

Korona przed kolejna świetną okazją, ale niestety jeden z naszych piłkarzy nie zdołał się zebrać do strzału, podał do kolegi z zespołu, ale niestety na uderzenie zabrakło miejsca. Strzał zablokowany.

Szykawka świetnie mija rywala, dogrywa w kierunku bramki, ale łapie to Niemczycki!

Aut dla Korony Kielce na jej połowie boiska. Wyrzuca Szymusik.

Cracovia mocno pressuje kielczan już na ich połowie boiska. Nie będzie to łatwy mecz dla Korony. Cracovia ma duże ambicje na ten sezon. Czy to ambicje mistrzowskie? Czas pokaże.

Kielczanie rozpoczęli. I śmiało próbują. Teraz Podgórski zrobił kilkumetrowy rajd w kierunku bramki drużyny przeciwnej, ale ta inicjatywa szybko została przerwana.

Korona Kielce cała na czarno ze złotymi dodatkami. Cracovia w tradycyjnych pasach.

Piłka na środku boiska. Możemy zaczynać. Składy są podane na naszych zakładkach i już ruszyliśmy!!!

17:45

Ledwo zdążyliśmy wejść na stadion przed tą ulewą. Zrobiło się nad Krakowem apokaliptycznie, ale mamy to za sobą i już przy ładnej pogodzie kielczanie zaczynają mecz!

17:38

Pozostaje trzymać kciuki za drenaż przy ul. Kałuży.

17:37

Nie wygląda to dobrze. Pojawia się ryzyko, że mecz może się nie odbyć. Murawa już wygląda nie najlepiej, a deszcz ciągle pada.