34:26 (17:13)

Łomża Vive Kielce

60. minuta (34:26)

Dziękujemy za uwagę.

Łomża Vive Kielce po 13 latach daje sobie wydrzeć Puchar Polski. Nie tym razem, nie w tym roku. Miejmy nadzieję, że to kubeł zimnej wody przed Ligą Mistrzów. Niech to nas czegoś nauczy.

KONIEC! Niestety!

59. minuta (34:26)

Widać, że mecz stracił na impecie. Jedni wiedzą, że wygrali, drudzi wiedzą, że przegrali. Czapliński trafia gola.

58. minuta (33:26)

Tournat trafia bramkę.

58. minuta (33:25)

13 lat. Ponoć każda passa kiedyś musi się skończyć. Kornecki na pocieszenie broni wspaniale rzut Krajewskiego.

Kielczanie rozsypani. Wisła śpiewa PUCHAR JEST NASZ.

Serio bramka.

58. minuta (32:25)

Szita trafia, a Witkowski ponownie broni! Tego już nie uda się wyciągnąć...

57. minuta (31:25)

Witkowski znowu broni Tournata!

Dodajmy, że chwilę wcześniej Karacić zdobył gola. A teraz trafia Szita...

57. minuta (30:25)

Nie wygląda to dobrze. Teraz Karacić dwie minuty kary

56. minuta (30:24)

Serdio dostaje piłkę na koło i trafia do siatki! Kielczanie nie ustawili obrony, dali się złapać ze ściągniętymi spodenkami, jak to się mawia :)

56. minuta (29:24)

gramy 6-6. Płock bez bramkarza.

55. minuta (29:24)

Alex markuje dwa razy swoje rzuty, podaje do Tournata, a ten pokonuje Witkowskiego!

55. minuta (29:23)

Daszek rzuca, broni to Kornecki! A teraz jeszcze za przewinienie dwie minuty dostaje Krajewski.

Czas mija, a różnica nie topnieje.

Sabate pros o czas.

54. minuta (29:23)

Płock notuje faul w ataku, Moryto próbuje wznowić, ale jego podanie nie dociera do Alexa!!! No nie!!!

Wygląda szczerze mówiąc jakby symulował, ale nie widzieliśmy powtórki.

Kosorotov faulowany na 9. metrze.

53. minuta (29:23)

Płock atakuje. Mają czas pasywny na koncie.  Wisła rzuca, ale piłka obok bramki. Jest sporo gry na czas... Tak, żeby tylko Kielce nie próbowały się przypadkiem rozpędzić do rozpaczliwego odrabiania strat.

Jest zaniepokojenie.

Alex Dujshebaev oddaje niesygnalizowany rzut i trafia!

53. minuta (29:22)

Dani źle podaje do Nahiego... Piłka wylatuje poza boisko. Słabo nam to idzie.

Szita obok bramki. Kielczanie wznawiają, śpieszą się, ale ciężko będzie to odrobić.

52. minuta (29:22)

Szita po raz kolejny bezlitośnie! Ale trafia. Za moment Paczkowski zastopowany przez Witkowskiego. Ale Płock gra zawody dziś!

51. minuta (28:22)

Karacić!

50. minuta (28:21)

Szita trafia!!! Z dystansu to trafia tuż przy słupku! Ale trafienie!

50. minuta (27:21)

Witkowski broni rzut Tournata.

49. minuta (27:21)

Lucin po poprzeczce trafia do siatki! Kornecki bezradny. Płock trafia mimo osłabienia.

49. minuta (26:21)

Karny dla Orlen Wisły Płock.

48. minuta (26:21)

Kielczanie przerywają i wykorzystują stratę płockiego klubu!!! Karacić rzuca lobem do pustej bramki!

48. minuta (26:20)

Kroki po kieleckiej stronie. Wisła przy piłce.

Kornecki broni!!! Przejście akcji na drugą stronę. Kielecki zawodnik jest zatrzymywany i Serdio zgarnia kolejne dwie minuty.

PROSIMY NIE ODŚWIEŻAĆ RĘCZNIE NASZEJ RELACJI :)

47. minuta (26:20)

Faulowany był Dadniel Dujshebaev.

Gębala faulowany. Jest karny i wykorzystuje to Moryto! Brawo!

46. minuta (26:19)

A teraz Kosrotov rzuca gola! Nie dobrze!

45. minuta (25:19)

Wisła Płock przy grze pasywnej oddaje rzut, ale Kosrortov trafia w słupek. Kontra kielczan, Alex rzuca i trafia do siatki!!!

45. minuta (25:18)

Witkowski notuje 46%.

Dani rzuca, ale znowu broni to Witkowski!!!

44. minuta (25:18)

Witkowski zatrzymuje Karacicia! Po raz kolejny!!! Ale on ma dziś mecz!

43. minuta (25:18)

Serdio szybko odpowiada i trafia z koła do siatki Kielc.

42. minuta (24:18)

Kielce próbują grać z pustą bramką. Zagranie do koła, gdzie jest Tournat i ten z łatwością wyrywa się Krajewskiemu rzucając świetną bramkę!

42. minuta (24:17)

Kosorotov ponad bramką!

I po raz kolejny mamy poprawianie parkietu. Cały czas coś jest nie tak.

Krajewski pudłuje!

Kielce same proszą się o te kłopoty. No niestety, ale jak się traci bramkę w podwójnej przewadze, to jednak oznacza to problemy.

Straszne ciężary się robią. Ogromna przewaga.

41. minuta (24:17)

Czapliński trafia w podwójnym osłabieniu... No nie. Za chwilę Witkowski broni Karacicia. Ale źle!

40. minuta (23:17)

Szita notuje 2 minuty kary. Wisła w podwójnym osłabieniu!!!

Alex trafia bramkę!

39. minuta (23:16)

SZita rzuca do Daszka w okolice 6. metra, a ten zgarnia to w powietrzu i trafia do siatki!!!

39. minuta (22:16)

Oba zespoły grają teraz w osłabieniu. Kielczanom za chwilę się kończy.

I będzie rzut karny. Karacić nie trafia.... Ajjjj... Poprzeczka!!!

Mihic zgarnia drugą karę w tym meczu.

38. minuta (22:16)

Zaostrza nam się ten mecz! Teraz dogodna akcja dla Wisły. Dobitka Jurecicia ląduje na poprzeczce!

37. minuta (22:16)

Lijewski dostaje żółtą kartkę za dyskusje.

2 minuty kary dla Alexa.

36. minuta (22:16)

Karacić trafia gola.

36. minuta (21:15)

Sićko podaje prosto do Krajewskiego, a ten ma przed sobą tylko pustą bramkę. Krajewski przebiegł i rzucił...

36. minuta (20:15)

Duża strata kielczan na chwilę obecną.

35. minuta (22:15)

Znowu, to samo. Analogiczny błąd. Sićko do Mihicia i jest kontra na pustą bramkę...

35. minuta (20:15)

Serdio pokonuje Wolffa.

34. minuta (19:15)

Sićko zbiega do środka, podaje do kolegi z zespołu, który wyrzuca piłkę na prawe skrzydło do Paczkowskiego! Ten trafia z ostrego kąta!!!

34. minuta (19:14)

Witkowski broni rzut Tournata. Na szczęście cały czas jesteśmy przy piłce.

Mistrzowie Polski nadal grają z pustą bramką. Kolejny wolny. Karacić powalony, ale nie ma kary indywidualnej.

Faul na Vujoviciu. Kielce wznawiają pod bramką rywala.

33. minuta (19:14)

Płock fauluje w ataku. Kielce idą szybko do przodu.

32. minuta (19:14)

Kielczanie już w pełnym składzie. Sićko wziął sprawy w swoje ręce! Trafia bramkę! Mieliśmy grę pasywną, ale Sićko nie próbował tego podawać. Wspaniały rzut!

31. minuta (19:13)

Jurecic lobuje Wolffa. No niestety, podwójne osłabienie jest widoczne.

31. minuta (18:13)

Witkowski broni rzut Vujovicia.

30. minuta (18:13)

Właśnie teraz wracamy do gry. Wisła przy piłce. Mihic wykorzystuje fakt, że gramy w podwójnym osłabieniu i trafia.

30. minuta (17:13)

Za chwilę wracamy do gry!

0. minuta (17:13)

Koniec pierwszej połowy.

Oczywiście autorem zdjęć jest PATRYK PTAK, któremu serdecznie dziękujemy za fotki!

Jak oceniacie tę połowę?

Karalek wylatuje z boiska!!! Kosorotov rzucił, ale zanim to zrobił, został powalony przez interweniującego Karaleka... No nie. Jego w tym meczu już nie zobaczymy.

KOSOROTOV rzuca! Kolejna bramka.

30. minuta (16:13)

Płock ma 1 sekundę na rzut. I musi przeprowadzić bezpośredni atak.

Kosorotov faulowany przez Paczkowskiego. 2 minuty.

Orlen Wisła Płock zostaje z bramkarzem, do końca 14 sekund.

Tak prezentują się dziś kieleccy kibice <3

Niewiele jest do końca, ale Płock ma teraz o co grać. Może sobie wypracować przed drugą połową znaczącą przewagę.

Wikowski broni. Orlen Wisła Płock przy piłce. Iiii... Czas dla Sabate.

29. minuta (16:13)

KOSOROTOV!!! Ale walnął z daleko! 12 metrów, wyjście w górę BARDZO WYSOKO i trafia to...

29. minuta (15:13)

Płock gra już na pasywnym. Rzucają, bo muszą. Kornecki broni, jednak po drodze Kielce faulują. Jeszcze wolny.

28. minuta (15:13)

Tym razem Nahi trafia!

28. minuta (15:12)

MORYTO NIE TRAFIA!!! Ajjj...

27. minuta (15:12)

Nahi rzuca, nie trafia, jednak po drodze jest faulowany. Bardzo niebezpieczna sytuacja, bo kontakt ze skrzydłowym, a zwłaszcza takie zahaczenie zawodnika nogą, może być niebezpieczne. Dwie minuty dla Susnji.

Trener Lijewski bierze czas dla Kielc.

Zhitnikov.

26. minuta (14:12)

Alex spod biodra!!! Rzut ze środka pola, z około 10 metrów! Ładnie!

26. minuta (14:11)

Serdio kończy z koła.

26. minuta (13:11)

Witkowski próbował obronić, jednak i on nie miał szans!!! Brawo!!! Arek, pewniak!

25. minuta (13:10)

Jest kolejny karny dla Łomży Vive Kielce. Karacić próbował rzucić jednak został brutalnie zatrzymany.

24. minuta (13:10)

Chwilę czekaliśmy na powrót do gry, bo parkiet został uszkodzony po jednej z akcji. Wznawia Płock, jest rzut! Broni to Kornecki. Piłka wyleciała w stronę kieleckiego zawodnika zza pleców Gębali, a jednak Kornecki zachował czujność. Świetnie! Bardzo dobra postawa!

Kielczanie w komplecie. Daniel wrócił do gry.

23. minuta (13:10)

Daszek indywidualnie przedarł się przez obronę i jest gol!!! Kilka sekund później to samo w drugą bramkę robi Moryto i jest GOOL! Błyskawiczne wznowienie kielczan! Ale walka!

22. minuta (12:9)

MORYTO!!! Jest gol, tym razem w okienko!!!

22. minuta (12:8)

Karny dla Kielc. Arek Moryto spróbuje. Kielczanie wciąż grają w osłabieniu.

Daszek szybko odrabia tę stratę, przedarł się pod naszych obrońców i rzucił niepostrzeżenie...

21. minuta (11:8)

Arek Moryto trafia!

20. minuta (11:7)

Wisła w komplecie, kielczanie z pustą bramką. Alex rzuca, jednak po drodze było przewinienie. Jest kontra i piłka wpada do pustej siatki...

20. minuta (10:7)

Dani Dujshebaev 2 minuty kary.

Kosorotov trafia! Ale zanim to się stało, został sfaulowany przez Daniego.

20. minuta (9:7)

Wisła przez brak zawodnika na parkiecie zmuszona grać z pustą bramką. Ale ten stan nie trwa długo, bo już kara się kończy. A teraz rzut z dystansu jednego z płocczan, jednak broni znowu Kornecki!!! Dobre zawody rozgrywa ten chłopak!

Teraz Orlen Wisła Płock znajduje się w ataku pozycyjnym.

19. minuta (9:7)

KONTRA ŁOMŻY VIVE KIELCE. KARACIĆ WYGARNIA DO MORYTY, A TEN PAKUJE PIŁKĘ DO PUSTEJ SIATKI!!!

19. minuta (9:6)

Powolutku kielczanie wracają do życia. Kornecki podwójna interwencja!!! Imponująca. Ależ on to zrobił! Kontra Kielc, ale Nahi nadepnął na linię 6. metra.

18. minuta (9:6)

Arkadio Moryto!!! Brawo! Pewna egzekucja.

18. minuta (9:5)

Karny dla Kielc.

17. minuta (9:5)

Alex faulowany i dwie minuty dla Szity.

Kielczanie z pustą bramką w pozycyjnym.

Karalek notuje bramkę! Piękny rzut. Wyrwał się spod podwójnej opieki, uwolnił się od Krajewskiego i trafia!!!

17. minuta (9:4)

Serdio z bramką. Kornecki prawie to złapał, ale nie udało się i piłka ostatecznie wtoczyła się do bramki.

16. minuta (8:4)

Kosorotov to jednak jest kot. KAwał gracza.

15. minuta (8:4)

Daniel Dujshebaev fauluje Kosorotova i dostaje 2 minuty.

Na razie jest słabo po kieleckiej stronie, ale już nie raz mistrzowie Polski wychodzili z takich opresji.

Kornecki za Wolffa na parkiecie.

Kosorotov ma kolejną bramkę na koncie, a Kielce duże kłopoty.

14. minuta (7:4)

Kosorotov z bliska trafia do siatki! Ale bomba! Wolff totalnie bezradny.

Olejniczak wchodzi za Szymona Sićko.

13. minuta (7:4)

Kielczanie marnują kolejną akcję i teraz Płock w pozycyjnym.

12. minuta (7:4)

Swoją drogą plan Wisły na dzisiejszy mecz w defensywie jest bardzo skuteczny. Krajewski wysunięty z tego półkola cały czas przeszkadza kielczanom w rozegraniu.

11. minuta (7:4)

KRAJEWSKI Z DYSTANSU W SŁUPEK!!!

Kielczanie w pozycyjnym.

No nie jest ciekawie. Na razie Wisła rewelacyjnie w obronie i ataku! Kielczanie ostatnią bramkę trafili 5 minut temu... Teraz obijają słupek!!!

10. minuta (7:4)

Kosorotov zatrzymany przez Gębalę. Orlen wznawia i ponownie Zhitnikov trafia do siatki.

9. minuta (6:4)

Łomża Vive Kielce bez bramkarza, w przewadze ofensywnej. Kielczanie szukają miejsca w polu rywala, ale nie idzie nam to najlepiej. Ten pressing sprawia, że po raz kolejny kielczanie tracą piłkę... szkoda. Znowu bez odpowiedzi.

8. minuta (6:4)

Zhitnikov! Jest kolejna bramka.

7. minuta (5:4)

Kosorotov z samego środka, z 9 metrów!!! Płock wychodzi na prowadzenie.

7. minuta (4:4)

Teraz przerywają akcję i to oni w tym momencie na rozegraniu.

Ciekawe jak to wszystko się potoczy. Bo na razie szykuje nam się wielki emocjonujący horror, który będzie nas zatrważał do samego końca. Kielce w pozycyjnym, ale Płock gra w defensywie z mocnym pressingiem. Próbują notować jak największą liczbę przechwytów.

6. minuta (4:4)

Gol Sićki. Ale zaraz odrabia Mihić. Będzie to wyrównane spotkanie!

5. minuta (3:3)

Sićko po raz kolejny!!! Znakomicie proszę Pana. W poprzednim meczu nie tak aktywny, a teraz gra pierwsze skrzypce.

4. minuta (3:3)

A teraz błyskawiczna wymiana ciosów - Sićko i zaraz odrabia stratę Daszek!

4. minuta (2:2)

Ajjjj! Kielce tracą piłkę pod bramką rywala, bezpańska piłka trafia do Morawskiego, ten rzuca do przodu i Mihić nas krzywdzi golem.

4. minuta (1:2)

Kielczanie wznawiają grę. Oczywiście nadal grają na pustą bramkę.

Łomża Vive Kielce rozgrywa piłkę na połowie rywala. Szybka seria podań, piłka leci do Tournata, którego zatrzymuje faulem Krajewski. Faul!

3. minuta (1:2)

Lucin trafia.

3. minuta (0:2)

Wisła Płock pozycyjnie, szuka swojej szansy, ale na razie nie robią tego w nader dynamiczny sposób. Jednak na ostatniej prostej robią duże przyśpieszenie, zawodnik Wisły znajduje lukę, rzuca!!! Wolff! Broni to, jednak mamy karny...

2. minuta (0:2)

Kielczanie przechodzą do ataku pozycyjnego. Jest wymiana podań i Tournat faulowany. Kielczanie wznawiają, podanie do Francuza na koło i Tournat zdobywa gola!

1. minuta (0:1)

WOLFF BRONI!!!

Kielczanie rozpoczynają z przewagą 7-6. Bardzo ciekawe podejście, analogicznie do poprzedniego spotkania między tymi zespołami. I Szymon Sićko błyskawicznie otwiera wynik.

Zaczamy!!!

18:32

Kielczan dziś wspiera ogromny tłum kibiców. Kilka setek na trybunach. Bardzo fajnie. Jest to poczucie wielkiego święta, fajna atmosfera i ta magia piłki ręcznej!

18:31

Bardzo ciekawe, czy Orlen Wisła Płock da radę tym razem wywalczyć Puchar Polski. Muszą na to czekać sporo, bo chyba 13 lat! To bardzo dużo.

18:30

Spodziewamy się dziś takich samych emocji jak ostatnio? To jest w ogóle do przebicia, co działo się podczas meczu o mistrzostwo Polski???

18:29

18:29

Czas na hymn naszego kraju, a wkrótce potem zaczniemy przyglądać się z bliska tej sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie.

18:28

Właśnie jesteśmy na etapie prezentacji obu zespołów i już za chwilę przystąpimy do jednego z najważniejszych meczów w sezonie. Przypominamy, że na ławce trenerskiej nie ma Tałanta Dujszebajewa, który został ukarany za nerwowe zachowanie na jednym z meczów PP, z Orlen Wisłą właśnie. Ten rozbrat trenera z PP potrwa jakoś do... 2024 roku!

18:26

Przypominam, że ten mecz odbywa się w Tarnowie. Ciekawe jak te zespoły zaprezentują się na neutralnym gruncie. Jak ostatni mecz między nimi przyłoży się na rywalizację w Pucharze Polski. Dla niektórych zawodników z Płocka to ostatnia szansa na zdobycie trofeum w Polsce.

18:20

Kogo najcieplej wspominacie z ostatniej Świętej Wojny? Czyżby Andreasa Wolffa? W końcu wykazał się wielką postawą i świetną skutecznością!

18:14

Odliczamy ostatni kwadrans do rozpoczęcia kolejnego finału w sezonie! Orlen Wisła Płock - Łomża Vive Kielce. Jako kielecki portal sportowy chyba nie musimy pytać, komu kibicujecie ;)

17:56

17:48

Szczypiorniści prowadzeni przez Tałanta Dujszebajewa znajdują się obecnie w decydującej fazie sezonu. Za nimi zwycięstwo, którym ponownie wsadzili się na tron PGNiG Superligi, a do rozegrania jeszcze finał Pucharu Polski oraz Final4 Ligi Mistrzów. W obu tych przypadkach kielczanie mogą liczyć na wysoką frekwencję ze strony swoich kibiców.

Ta ma być wręcz rekordowa. Finał Pucharu Polski rozgrywany dziś w Tarnowie ma zobaczyć na miejscu 700 osób ubranych w żółto-biało-niebieskie trykoty. Wstępnie na meczu między Łomżą Vive Kielce, a Orlen Wisłą Płock, miało się pojawić do 500 kieleckich kibiców, jednak w ostatnich dniach zainteresowanie tym spotkaniem znacząco wzrosło.

Dodajmy, że w poprzedniej Świętej Wojnie, która rozsądzała o losach mistrzostwa Polski, do Płocka pojechało 400 fanów Łomży Vive Kielce. Początek dzisiejszego spotkania finałowego Pucharu Polski o godzinie 18.30.

Pokaźna liczba kieleckich kibiców będzie wspierać drużynę Dujszebajewa także na Final4 Ligi Mistrzów. Pewne jest, że do Kolonii na mecze rozgrywane 18 i 19 czerwca pojedzie ponad 1200 fanów klubu ze stolicy województwa świętokrzyskiego.

17:47

Jak będzie tym razem? Odpowiedź w sobotę: - Nam zależy na takich spotkaniach. To mecz o wielką stawkę. Pojedynku pucharowe rządzą się swoimi prawami. To tylko jedno 60 minut. Nie ma kalkulacji i rozkładania sił. Tutaj trzeba rzucić wszystko, co najlepsze od początku. Kiedy byłem młodym zawodnikiem nie zdawałem sobie do końca sprawy, że puchary są prestiżowe. To małe mistrzostwo Polski. Wygrywamy te rozgrywki od kilku lat. Fajnie byłoby dołożyć kolejne zwycięstwo do gabloty. Za nami spektakularny mecz w Płocku. Tam grało się ciężko. Jeśli zawodnicy odrobią lekcję i wyciągną wnioski, to wygrana będzie smakować równie dobrze - mówił przed spotkaniem Krzysztof Lijewski.

17:47

17:45

17:44

Obie ekipy los skojarzył ponownie na samym początku XXI wieku. Broniąca tytułu drużyna Strzelec LM Kielce, ponownie uległa Orlen Wiśle. Zła karta dla Kielc odwróciła się dopiero w 2003 roku. Już wtedy zespół pod nazwą "Vive" pokonał płocczan, powtarzając ten wyczyn jeszcze w latach 2004 oraz 2006.

W kolejnych dwóch sezonach do głosu ponownie doszła Wisła, jednak tytuł zdobyty w 2008 roku jest na ten moment ostatnim w historii tego klubu.

17:44

W sobotę 4 czerwca zostanie wyłoniony zwycięzca Pucharu Polski sezonu 21/22. W Tanowie dojdzie do 19. w historii pojedynku na tym szczeblu pomiędzy Łomżą Vive Kielce a Wisłą Płock.

Kielczanie prowadzą w tej rywalizacji w stosunku 11:7. Choć, ta przewaga to zasługa najnowszej historii ich potyczek. Początki bowiem były pod dyktando płocczan, którzy w latach 90. czterokrotnie mierzyli się z rywalami w finale Pucharu Polski i za każdym razem wychodzili z tych strać zwycięsko (1992, 1995, 1996, 1997).