1:2

Jacek Kiełb (71')
Leandro (79')

17:23

Było nerwowo, momentami bardzo nerwowo. Stracona bramka, zmarnowany rzut karny. Kielczanie się jednak nie załamali i podnieśli. Ogromne brawa należą się też Cerniausakowi, który pokazał dzisiaj ogromne umiejętności. Jest zwycięstwo i to najwazniejsze. Za ten mecz dziękuje już Wojciech Staniec!

17:20

Koniec! Mamy to! Wygraliśmy w Gliwicach!

To mógł być koniec! Sam na sam był Carlos, ale przekombinował i nic z tego.

Utrzymał się teraz Carlos na środku boiska. Faluje go więc Osyra.

Trzy minuty doliczone!

Utrzymujemy się przy piłce! Mamy kolejną zmianę. Za Leandro wchodzi Klemenz.

Fantastyczny drybling Kiełba! Ograł trzech graczy Piasta. Szkoda, że nic z tego ostatecznie nie wyszło.

Utrzymał się teraz przy piłce "Ruski". Oddał groźny strzał i będzie rzut rożny dla Korony. Wrzuca Golański, ale nieskutecznie.

Zmiana w Koronie. Za Porcellisa wchodzi Pylypchuk.

Co robi teraz Cerniauskas! Kapitalna obrona Litwina po strzale Wilczka!

Uprzedzony teraz Luis Carlos. Szkoda, to mogła być dobra okazja.

Będziemy liczyć teraz nerwowo czas do końca. Korona prowadzi, kielczanie grają mądrze i utrzymują się przy piłce.

Wojciech Kędziora za Gerarda Badie. Taka zmiana w Piaście.

Mogło, a nawet powinno być 1-3. Fantastycznie odnalazł się Luis Carlos, minął bramkarza, ale nie trafił w piłkę i nie umieścił jej w bramce.

Są emocje w Gliwicach w końcówce spotkania, a co najwazniejsze - prowadzimy!

Leandro! Żyjemy! Żyjemy! Kapitalny strzał Brazylijczyka sprzed pola karnego!

Szybko odpowiada Korona! Strzał Carlosa jednak zablokowany.

Cerniauskas! Kapitalna obrona Litwina!

Dejmek! Ogromne brawa dla Czecha, który uratował nas teraz przed utratą bramki. Biegł przez całą połowę sam Wilczek, wydawało się, że musi to być bramka. Na szczęście mamy Dejmka!

Wrócmy jeszcze do Kiełba. Brawa dla "Ryby", który wziął na siebie odpowiedzialność za wykonanie tego rzutu karnego!

20 metrów od bramki Korony. Rzut wolny dla Piasta, ale fatalnie Zivec.

Goooooooool! Skutecznie strzela Jacek!

Będzie strzelał Kiełb!

Rzut karny dla Korony za faul na Carlosie!

Fauluje teraz agresywnie Leandro. Rzut wolny dla gospodarzy w okolicach pola karnego.  Dośrodkowanie Badii, strzał jednego zawodnika Piasta, ale strzał broni Cerniauskas. Fakt - bardzo niepewnie, ale najwazniejsze, że skutecznie.

Starał się teraz Kapo, ale zagrał na aut.

Zmiana w Piaście. Szeliga za Vassiljeva.

Niedobrze, bardzo niedobrze. To była kapitalna okazja dla Korony do zdobycia bramki. Czas leci, a na tablicy wyników nadal wynik niekorzystny dla kielczan.

Karny dla Korony! Strzela Kapo, ale broni Szmatuła!

Źle się dzieje w Gliwicach. Przegrywamy z Piastem, a na dodatek ósmą żółtą kartkę otrzymał Paweł Golański!

Tak to wygląda z naszej perspektywy. Niewiele dzieje się na boisku. Kielczanie nieskutecznie atakują.

Indywidualna akcja Jovanovica zakończona minimalnie niecelnym strzałem.

Przechwyt Zivca, ładne podanie prostopadłe do Wilczka. Strzelec pierwszej bramki na spalonym.

Zamknięci gracze Piasta na własnej połowie. Raz za razem próbuje przedrzeć się Kiełb albo Golański.

Strzela Fertovs! Piłka zablokowana. Mocno atakują kielczanie!

Kolejna kontra Piasta, ale zakońćzona fatalnym dośrodkowaniem Horvatha. Musimy być czujni, szybkie akcje gospodarzy mogą być zabójcze.

Starają się kielczanie, ale nie wychodzi im zbyt wiele. Brakuje odwagi, takiego przebłysku w ofensywie. Każdy schowany, nikt nie chce wziąć ciężaru gry na swoje barki.

Piłka jednak wybita...

Zaczynamy od rzutu rożnego, przy piłce już Golański.

No i rozpoczęliśmy drugą połowę.

Jest zmiana w Koronie. Za Aankoura wszedł Carlos.

A tak bawią się w Gliwicach.

Na pewno nie tak wyobrażaliśmy sobie dzisiejszy mecz w Gliwicach. Zaraz ropocznie się druga połowa tego pojedynku i trzeba mieć nadzieję, że kielczanie odwrócą losy spotkania i wywiozą ze Śląska punkty.

Koniec pierwszej części meczu! Korona bije głową w mur, mogłoby się wydawać, że nawet gra lepiej. Co z tego, skoro kielczanie przegrywają po bramce Wilczka. Ciężka druga połowa przed graczami Tarasiewicza.

Siadło wszystko po tym rzucie karnym. Ucichli też kibice z Kielc. Jakieś pozytywy? Wyszło słońce.

Odnalazł się w polu karnym Leandro, zagrał wzdłuż bramki. Nic jednak z tego nie będzie, bo spalony.

Nie będzie bramki do szatni. Piłka w rękach Szmatuły.

Rzut rożny dla Korony!

Kolejne dośrodkowanie Golańśkiego z wolnego. I po raz kolejny niesktuczenie...

Intensywnie rozgrzewa się Luis Carlos. Czy to rozwiązanie naszych problemów?

Odpowiadają podopieczni trenera Latala. Słabo dośrodkował jednak z wolnego Vassiljev, a jeszcze gorzej uderzył Klepczyński.

Będzie teraz rzut wolny. Dośrodkowuje Golański, ale Dejmek nie był w stanie oddać strzału.

Atakują kielczanie, a raczej - próbują atakować. Obrona gospodarzy dzisiaj dosyć skuteczna, trudno stworzyć sobie okazję do zdobycia bramki.

Będzie ciężko, a nawet bardzo ciężko. Kibice z Kielc głośno domagają się zwycięstwa.

Przegrywamy w Gliwicach! Dośrodkowanie zakończone ładnym strzałem Wilczka.

Długa piłka od Fertovsa na głowe Porcellisa. Ten zgrywa do Kapo, ale Francuz na spalonym.

Piłka z autu zagrana do Aankoura, ten do Kiełba. Dośrodkowanie skrzydłowego ciut mocne i futbolówka w rękach Szmatuły.

Kornel Osyra fauluje Kiełba w okolicy pola karnego Piasta. Do piłki podchodzi Kiełb. Piłka odbiła się od mury i przeleciała tuż na poprzeczką! Dobry strzał "Ryby"!

Dośrodkowanie Golańsiego zbyt głębokie.

Świetnie zachował się teraz Porcellis. Przejął piłkę na linii środkowej, zagrał do Kapo. Francuz podprowadził parę metrów, oddał strzał, ale zablokował go Herbert.

Była teraz okazja dla Piasta. Na szczęscię Wilczek nie potrafił dobrze przyjąć piłki.

Próbował teraz Dejmek długiego zagrania na głowę Kiełba. W ostatniej chwili jednak piłka wybita przez Osyrę.

Dośrodowanie Kiełba z lewej strony. Piłka w rękach Szmatuły.

Tak sie bawią nasi kibice.

Fatalny błąd Sylwestrzaka. Blisko był Wilczek wyjścia na czystą pozycję. Uratował nas jednak Dejmek! W ostatniej chwili powstrzymał napastnika Piasta.

Rzut z autu Golańskiego w pole karne. Piłka spadła pod nogi Nabila Aankoura, ten jednak zagrywa ręką.

Fauluje teraz przy linii bocznej Jovanovica. Łaskawy jednak sędzia Lyczmański i obyło się bez kartki.

Wrócił już na boisko "Ryba". Wszystko w porządku!

I dla porównania - kibice Piasta.

Leży na boisku Kiełb, potrzebna jest pomoc dla skrzykłowego Korony.

Kolejne dośrodkowanie z rzutu wolnego Gokańskiego. Tym razem o wiele gorzej. Za moment świetną kontre gospodarzy przerywa Leandro.

Długo grali teraz w piłkę kielczanie w okolicach pola karnego Piasta. Akcja zakończona nieudanym dośrodkowaniem Jovanovica. Zaraz szybka kontra Piasta, ale strzał daleko od bramki Cerniauskasa.

Do piłki podchodzi kapitan kielczan, świetnie dośrodkowuje. Strzał Porcellisa jednak złapany przez Szmatułe.

Indywidualna akcja Golańskiego. Fauluje go Murawski i będzie dobra okazja.

Kiełb w dryblingu na lewej stronie. Aut dla Korony wykonany przez Leanro. Kapo jednak faulował Murawskiego

Gospodarze rozgrywają piłkę od tyłu, nasza defensywa jednak wyjątkowo szczelna.

Rzut z autu. Piłka do Kapo, przedarł się w pole karne, mógł zagrać do Porcellisa, lecz w ostatniej chwili powstrzymany.

Są i oni - niezwykle liczni i głośni. A na boisku dzieje się niewiele.

Pierwsza groźna okazja dla Piasta. Strzał Badii z narożnika pola karnego ładnie obronił Cerniauskas.

Pewnie ciekawi jesteście, jak tam nasi kibice. Jest ich dużu, są głośni, a nawet bardzo głośni. Można się czuć jak w domu.

Zdjęcie sprzed paru chwil.

Wilczek do Badii i gramy!

15:28

Na murawie powitaliśmy już piłkarzy wyprowadzoanych przez Adama Lyczmańskiego. Za chwilę rozpoczynamy.

15:27

Nie zaskoczył nikogo trener Tarasiewicz składem, który desygnował. W miejsce pauzującego za kartki Piotra Malarczyka zagra Kamil Sylwestrzak. Na lewej obronie natomiast Leandro. Na ławce usiadł również Luis Carlos, jego miejsce zajął natomiast Nabil Aankour

15:25

Na stadionie przy ulicy są też kibice Korony. I to w w rekordowej liczbie. Tak to wygląda z perspektywy sektora gości. Za fotografię dziękujemy Young Daddy TV :)

15:23

Halo, halo Kielce? Jesteśmy już w Gliwicach, gdzie za chwilkę kielecka Korona zmierzy się z miejscowym Piastem. Pojedynek ten ma szczeólne znaczenie ze względu na sytuację obu drużyn w tabeli. Czy Korona podtrzyma serię meczów bez porażki? Zostańcie z nami. Wojciech Staniec, witam i zapraszam!