Adrian Błąd (43')
Patryk Szwedzik (M) (46')

14:35

14:34

Kibice krzyczą GRAMY DO KOŃCA, jednak koniec już nastał, sędzia po raz ostatni zagwizdał w tym meczu. Dziękujemy za uwagę!

ZARANDIA BRAMKA!!! Wszedł w pole karne, uderzył po długim rogu. Piłka jednak po drodze odbiła się od obrońcy totalnie zmieniając tor i ostatecznie wylądowała w siatce. 1:2.

Mecz toczy się na połowie gości, ale nic z tego nie wynika. Walenie głową w mur. Bezradność kieleckiego klubu. Straciliśmy dwa gole i to tak na prawdę zamknęło ten mecz. GKS się w tym starciu już nie odkrył.

Wiemy już na pewno, że sędzia dolicza 4 minuty.

Zmieni się coś w tym meczu?

Kibice GKSu podziękowali ładnie za możliwość wejścia na mecz. Fajna atmosfera się dziś wytworzyła na stadionie. Potem poszło kilka wspólnych przyśpiewek. I tak nam się żyje w Kielcach :) Szkoda, że piłkarze Korony odstają od rywali na dwie bramki...

Stromecki za Figiela oraz Karbownik za Szwedzika.

SŁUPEK!! Korona blisko zdobycia gola.

Danek powalony na ziemię, traci piłke, ale akcja nie jest zatrzymana. GKS wychodzi 2 na 1 i... nie trafiają tego!!! Mogli zamknąć mecz.

Ciekawa akcja Korony. Zarandia ze środka rozdaje piłkę na lewe skrzydło, skąd powędrowała do środka, pod nogi Frączczaka, ten próbuje uderzać, lecz piłka w żaden sposób nie jest w stanie przejść przez autobus GKSu. Goście rzucają wiele sił do obrony.

Kiełb krótko do Zarandii na prawa stronę, ten złamał do środka, uderzył, jednak za lekko. To nie mogło zagrozić bramce Kudły, nawet gdyby zmierzała w jej światło.

Zarandia faulowany 25 metrów od bramki przyjezdnych. To może teraz?

Corral za Podgórskiego.

Korona pod bramką rywala, jednak nic z tego nie wynika. Przerzucamy się piłką z prawej, do lewej i odwrotnie.

Po kieleckiej stronie wejdzie Corral, ktory zastąpi opatrywanego Podgórskiego. Może on coś zmieni w tym meczu...

Zmiana - Repka schodzi, a za niego Urynowicz. Nie ma też Błąda, którego zastąpił Kozłowski.

Goście będą robić dwie zmiany. Ale o tym zaraz, bo Korona robi kolejną próbę podejścia pod pole karne. Wrzutka w kierunku gości, ci radzą sobie z tym bez problemu.

GKS ma teraz 8 meczów wyjazdowych z rzędu bez porażki i wygląda na to, że ten rekord ustanowiony przez zespół Bobo Kaczmarka bodaj w 2008 zostanie dziś pobity.

GKS widać chce zakończyć ten mecz już teraz i próbuje forsować kielecką defensywę. Teraz akcję kasuje Zebić, jednak piłka jest w aucie i GKS gra dalej. Wrzutka w pole karne, jednak sędzia gdzieś dopatrzył się przewinienia i przerywa. Grę wznawiają kielczanie.

Akcja Korony Kielce! Zarandia super podanie przez połowę boiska. Piękny cross ląduje pod nogami Frączczaka, jednak ten nie zdołał tego wykorzystać. Uderzenie z ostrego kąta broni Kudła. Ech!

Teraz faul i wolny dla gości. Dogranie, piłkę dostaje pod nogi Repka, uderza! To bylo bardzo bliskie bramki! Korona miała masę szczęścia, że to nie wpadło.

Bardzo ciężki piłkarsko moment. Bez polotu. GKS w zasadzie ma to, po co tutaj przyjechał. Broni się jak może, a Korona nie ma pomysłu.

Efektownej zresztą też...

Kibice powtarzają swój apel. Gry faktycznie tutaj brakuje, na pewno tej efektywnej.

Takac przy próbie przechwytu fauluje przeciwnika. Żółta kartka.

Korona powstrzymuje atak GKSu i wychodzi do kontry. Frączczak dochodzi do okolic bramki, oddaje strzał, jednak futbolówka przechodzi obok linii bramowej. Analogiczna sytuacja jak w przypadku Łukowskiego, ale z drugiej strony. I efekt ten sam - brak gola.

Korona ma znaczące posiadanie, ale jednak nie ma konkretów.

GKS  pod akcją. Czyli dzieje się to, czego dawno nie było. Oni nie muszą. Generalnie oni niczego już nie muszą. Utrzymanie jest, baraży nie będzie. A jednak to oni prowadzą 2:0 na Suzuki Arenie. Szkoda, wielka szkoda.

Kiełb i Zarandia za Szykawkę i Błanika.

Ale Korona teraz przyśpieszyła. Dobre dogranie w pole karne, tam Błanik walczy w powietrzu z dwoma defensorami gości. Bezpańska piłka ląduje pod nogami Łukowskiego, ten uderza, jednak piłka przelatuje wzdłuż linii bramkowej! Blisko.

Korona tymczasem kontynuuje natarcie. Probuje się przebić, jednak brakuje w tym graniu elementu zaskoczenia.

Ojrzyński sięga po tajną broń, a więc po Kiełba oraz Zarandię. Zaraz dojdzie do obu zmian.

Wyrzut Podgórskiego z autu na wysokości pola karnego gości. Jednak piłka jest wybita przez GKS.

5301 kibiców na Suzuki Arenie. Całkiem sporo, jednak frekwencję mocno poprawia obecność GKSu.

Roginić za Szymczaka.

GKS szykuje zmianę. Pierwsza w tym meczu.

Aut dla Korony na wysokości pola karnego. Piłkę dostaje Takac, cofa do Szpakowskiego, ten rozprowadza na lewe skrzydło. Piłkę dorzuca Szykawka, odbijają do defensorzy gości. To jednak nie koniec, bo futbolówka spada pod nogi Takaca, jednak ten uderza tak źle, że biała łaciata ląduje gdzieś w trybunach.

Wrzutka na głowę Woźniaka. Ten probuje dograć, ale piłka odbita przez niego wpada w ręce Forenca. Sprawa wyjaśniona. Kielczanie wykopują i próbują grać na połowie rywala.

Szpakowski powalił Szymczaka na środku boiska, około 35 metrow od bramki Korony. Wolny dla gości.

Podgórski próbuje wejść w pole karne, fauluje przy tym obrońcę. Sędzia gwiżdże, Kudła egzekwuje. Za chwilę kolejny faul. Tym razem za wysoko wyskakuje z łokciem zawodnik GKSu i arbiter teraz gwiżdże na połowie Korony.

Koj i Oliveira opuszczają murawę. Za nich Takac i Łukowski. A więc przeformujemy się na 442.

SZYMCZAK.

Kielczanie trzymaja się piłki. Oliveira wrzuca z prawej, jednak kasują tę centrę rywale. Korona aktywnie, ale bezradnie. Na razie.

Podgorski wrzuca, jednak piłka nie znajduje wśród Koroniarzy adresata.

Piłka po rykoszecie przelatuje obok słupka!!! Blisko. Jest rożny dla Korony.

SZPAKOWSKI UDERZA!

Takac i Łukowski mogą odbudować nam środek i nieco poprawić sytuację w ofensywie. Korona na razie wali ostro głową w mur.

Szykują się zmiany. Na razie Takac i Łukowski.

Kibice: KORONA GRAĆ... I tak dalej. Fani żółto-czerwonych są zdecydowanie niezadowoleni z tej postawy. Nic dziwnego.

Teraz akcja Korony. Szykawka holuje piłkę pokonując plac wszerz tuż przy linii pola karnego. Nie ma jak oddać strzału, dlatego decyduje się na dogranie w pole karne. Tam futbolówkę dostaje niepilnowany Błanik, jednak najbardziej zaskoczony tym podaniem był chyba on sam. Piłka odbija się od niego i wylatuje za linię końcową.

GKS ułożony w łańcuszek w momencie dogrania rozbiega się wzorem szarańczy moMotyki. Z tego nic nie wynika.

Zebić fauluje Błąda. Będzie rzut wolny z 28 metrów.

Korona Kielce w ofensywie. Jednak permanentnie jest teraz rozbrajana przez GKS. Ci notują przechwyt i z ogromną łatwością przenoszą się pod pole karne żółto-czerwonych.

Kielczanie mają wielkie problemy, by nie stracić bramki. To jakaś straszna dolegliwość, tak tracić bramki. Z kimkolwiek i gdzie popadnie.

Szpakowski mocno do Podgórskiego, ale w obronie dobrze działają goście. Wybijają to.

Klon Odry Opole. Gol pod koniec pierwszej, gol na początku drugiej. CO JEST? PANOWIE!

Szymczak dogrywa w polu karnym mocnym uderzeniem przecinającym plac gry do Szwedzika, a ten z pierwszej piłki wyjaśnia sprawę. 0:2. ZERO DWA.

Teraz GKS ostro i aktywnie.

Szwedzik uderza po centrze na bramkę! Tym razem niecelnie, ale to kolejny sygnał ostrzegawczy dla Korony.

Od razu przechwyt Szykawki. Próbuje uderzyć, ale nie trafia w prostą piłkę :(((((((

Ruszyli!

Wracamy do gry. Przed nami druga połowa spotkania.

Koj wściekły na sędziów, bo ci nie zauważyli jak ten został znokautowany w polu karnym drużyny przeciwnej. Koj padł na ziemię, a gra toczyła się dalej. Powinien być rzut karny? Przypadkowe zderzenie? Tego nie wiemy.

KONIEC PIERWSZEJ CZĘŚCI SPOTKANIA.

Korona po raz kolejny traci gola pod koniec pierwszej połowy. Skąd bierze się taka tendencja? Czyżby po intensywnych minutach zabrakło sił na obronę?

Piłka wybita, GKS wychodzi do kontry. Na szczęście gość nie zmieścił się w polu gry.

Będzie wrzutka Podgorskiego w pole karne gości.

A piłkę do Błąda posłał Filip Szymczak, młodzieżowiec. Sędzia dolicza 1 minutę.

Korona w polu karnym rywala szuka zemsty za stratę, jaką przed chwilą poniosła. Szpakowski w polu karnym dostał piłkę do Frączczaka, jednak było tam za mało miejsca na oddanie strzału...

No i historia lubi się powtarzać. Korona traci bramkę pod koniec pierwszej połowy. Petrow przegrał na lewej stronie pojedynek z Kołodziejskim, ten wszedł w pole karne, dograł Adriana Błąda i ten nie miał problemu z pokoniem Forenca... Ale to się skończyło źle...

Kontra prawą stroną, dogranie na 15. metr, ale Petrow kasuje akcję rywali. Gdyby nie ta interwencja, Szwedzik miałby sam na sam!!!

Zaskoczenie nie w tym sensie, że nie wierzymy w bramkę strzeloną przez Frączczaka. Chodzi o zaskoczenie rywali :) A jednak defensor gości był do końca przytomny :)

Ajć, nie udaje mu się z tego uderzyć. Szkoda, szkoda! Byłoby spore zaskoczenie.

Frączczak notuje przechwyt w polu karnym!!!

Wymiana poglądów na temat gry w piłkę między Kojem, a Forencem. Po prostu kielecki bramkarz podał do Koja w sytuacji dość niepewnej i to wzbudziło u defensora małą frustrację. Przynajmniej tak to wyglądało :) Ale nic się nie stało, na szczęście.

Korona cały czas aktywniejsza, ciekawsza w tej grze, a jednak brakuje wisienki na torcie.

Głeboka wrzutka i mija się z tym Koj. Nie ma bramki!

Faul. Po przekątnej jest 28 metrów do bramki GKSu. Przy piłcce jest już Podgórski.

Korona wycofała się podaniem do Forenca. GKS naciskał i trzeba było się wycofać.

Wypchnęli go w bok, Szykawka próbował jeszcze wrzucić na głowę Frączczaka, jednak zabrakło precyzji. GKS wybija na aut. Jesteśmy w polu karnym rywala.

Szykawka notuje przechwyt, wybiega na trzech obrońców!

Ależ piłke posłał Petrow do kolegów z ofensywy!!! Silna i precyzyjna rakieta prosto pod nogi Błanika. Szkoda, że ten był na spalonym. Mogło być groźnie.

Posiadanie 60-40% na korzyść Korony.

Nieźle się to ogląda, ale wciąz jest ZERO ZERO.

teraz z kolei to Górnik wychodzi na groźną pozycję. Bylo dosłownie dwóch kielczan na jednego rozpędzonego zawodnika z Katowic, ale przy próbuje opanowania piłki sfaulował Zebicia.

Tymczasem Korona konstruuje kolejne natarcie. Szybkie wznowienie Oliveiry, który podał do Błanika. Ten chciał przejść połowę boiska i wejść w pole karne, jednak to mu się nie udaje.

Woźniak dostał w przyrodzenie. Probuje dojść do siebie poza linią boczną.

GKS zaczyna od autu na własnej połowie.

Kolejna dynamiczna akcja Korony Kielce. Szybki przerzut ze środka na skrzydło, uruchomienie Błanika i piłke potrąca rywal. Mamy aut. Przed nami kolejna akcja kielczan, jednak nie udaje się jej rozwinąć. Za to z kontrą wychodzą goście. Jest strzał zza linii 16. metra, BRONI TO FORENC!!! Jednak piłka wylatuje przed niego, na szczęście najbliżej byli zawodnicy Korony Kielce.

Frączczak wrzuca!!! Deczko za wysoko. Nikt do tego nie sięgnął i piłka wylatuje na aut.

Szymczak próbuje prawą stroną wejść w naszą strefę, jednak tam atakują go wściekle Danek oraz Koj. Zawodnik z Katowic nie miał z tą nawałnicą najmniejszych szans. Traci piłkę i przy okazji fauluje jednego z gospodarzy.

Korona walczy w polu karnym. Tam Szykawka próbował złapać przechwyt, obrócić się w kierunku bramki, jednak jego starania spełzły na niczym.

Zacięty mecz. Dość dynamiczny. Sporo ruchu. To trzeba odczytywać jako plus. Tego w grze Korony często brakuje. Bez różnicy, czy to Arka, Widzew, czy GKS, Górnik Polkowice.

Danek wrzuca, przebija w polu karnym Błanik i bez efektu, bo piłka trafia na obrońców w zielonych strojach. Korona dalej próbuje forsować defensywę gości.

Jest dośrodkowanie, jednak wyłapuje to Kudła. Korona przejmuje ich rozegranie i dochodzi do kolejnej akcji. Oliveira uderza! Ale to uderzenie zostaje zablokowane. Jeszcze wali z daleka Podgórski, lecz i tym razem futbolówka nie przechodzi dalej, jak za szesnasty metr.

Szpakowski faulowany w okolicy narożnika, a więc tam, gdzie zwykle stoi karetka pogotowia. Pamiętamy jak raz była użyta, bodaj kiedy Maciej Korzym złamał nogę na Jagielloni.

Teraz Korona w okolicy pola karnego GKSu.

Chwilowy przestój, na murawę wleciał worek na śmieci. Pusty oczywiście, ale jednak.

Teraz GKS gra trochę głębiej, próbuje wywrzeć na Koronie presję, ale szybko się spod tego jarzma uwalniamy próbując zorganizować swoją akcję. Ale to się nie udaje i GKS wychodzi z małą kontra, lecz i ta zostaje zablokowana. Od bramki Forenc.

Forenc od bramki.

Patryk Szwedzik wypuszczony prawą stroną do dośrodkowania, ale blokuje go Koj i kończy zagrożenie ze strony drużyny przeciwnej.

Decybeli na stadionie dziś też całkiem sporo. Ciekawe, czy to wiertarka udarowa, czy już start odrzutowca.

GKS z problemami przy konstruowaniu najłatwiejszych akcji ofensywnych. Korona pressingiem blokuje ich w każdym miejscu.

Głęboko, tam blokują to obrońcy GKSu, a finalnie łapie Kudła.

Wolny dla Korony z około 37 metrów. Będzie to wsadzał Podgorski.

W defensywie po stronie kieleckiej rządzi Petrow. Szkoda, że w poprzednim meczu dostał czerwoną kartkę. Wielka szkoda. Ale cóż... Zdarza się. Teraz daleki wyrzut z autu GKS-u w pole karne Korony, jednak z naszego pola karnego wybija to Koj. Korona na razie w defensywie pewnie, bez głupich wybryków, a w napaści coraz ciekawiej, lecz bez zdobyczy bramkowych.

Szpakowski do Błanika, jest wrzutka z lewej strony na Szykawkę, ten skacze szczupakiem!!! Blisko! Jednak to jeszcze nie gol. Piłka przejechała po jego czuprynie i wyleciała poza linię końcową. Ale Korona nie odpuszcza i naciska na drużynę przeciwną jeszcze na ich połowie.

Dośrodkowanie, piłka odbija się od Repki!!!

Forenc to łapie...

GKS rozprowadza piłkę ze środkowej strefy na lewe skrzydło. Tam popędził jeden z ich zawodników, oddał strzał na bramkę, ale broni to Forenc, choć niepewnie. Na szczęście wyplutą piłkę wybija na rzut rożny inny kielecki zawodnik.

Większość tego meczu odbywa się na połowie zawodników ubranych w zielone koszulki. Teraz przewinienie na ich połowie i wznawiają grę.

Korona nakręca kolejne ataku na drużynę przeciwną. Widać, że Koronie zależy. Kielczanie się starają, naciskają na drużynę przeciwną.

Ale fajna atmosfera na stadionie!!! Kibice obu zespołów dają ostro. Korona tłumnie z Młyna, GKS też w mocnym zestawieniu. Mamy poczucie wielkiego święta. Szkoda tylko, że trybuna telewizyjna jest tak smutna, pusta.

Koj z główki!!! Ależ to było bliskie. Słupek!!! Szkoda, że tego nikt nie dobił.

Aut blisko pola karnego gości.

Szykawka do przodu pobiegł, popędził w pole karne i... na razie piłka ugrzęzła w narożniku.

Kibice GKS-u głośno, mocno!

Korona na żółto-czerwono, goście na zielono-czarno.